Jump to content


Photo

Ščetkanje zob


  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#21 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 03 July 2006 - 04:53 PM

protezo v kislino vržem laugh.gif
  • 0

#22 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 03 July 2006 - 07:33 PM

Jaz si sigurno več kot 2 ali 3 minute umivam zobe. Kakih 5 min sigurno, če ne še kaj več. Pa tudi meni kdaj priteke kaka kapljica krvi, ko izpljunem. Pa sej to ni nič kaj tazga. Se pa trudim, da bi od zdaj naprej kupovala mehke ščetke, ker še kar pritiskam, ko si pucam zobe.
  • 0

#23 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 03 July 2006 - 08:33 PM

QUOTE(besweety_inside)
protezo v kislino vržem laugh.gif


Hehe, s tem si me pa nasmejala biggrin.gif biggrin.gif

Jaz si tudi več kot dve minutki. Pa one tabletke mam, ki obloge pofarbajo na modro, tudi kul zadeva.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#24 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 03 July 2006 - 09:18 PM

Jst pa poznam eno medicinsko sestro, k je specializirana za zobno in ustno nego.
No ona mi je priporočila eno ful fajn zobno ščetko pa zobno pasto od ene medicinske firme k se zdle ne spomnm ermm.gif. Posebnost te ščetke je, da ima 4x več ščetin kot ostale (okrog 5000), pa še mehke so in je fuuul dobra za dlesni in za zobe čistt ker ti jih ne poškoduje...

S to krtačko sem ZELO zadovoljna res... Mam res tist filing da imam čiste zobe pa ustno votlino...
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#25 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 17 July 2006 - 07:10 PM

js mam elektricno od braun.ne gledam na uro kolk casa si cistim zobe ampak po moje so ze kaksne 2-3 minute.ce mam obcutek da potem se niso "cist" grem pa se enkrat na novo. biggrin.gif
  • 0

#26 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 30 July 2006 - 06:05 PM

V mladosti si ful nisem redno čistila zob, samo zjutraj in sem fasala par plomb + strah pred zobarjem. Je pa to že zgodovina, zdej mi je kar fajn it na pregled, zoprno mi je edino odtranjevanje zobnega kamna, kjer pa ne morem kaj dosti, saj ni preventive za to.
Nucam pa pasto Sensodyne in neko zelo mehko ščetko (kupila v Watsonsu, firme se pa ne spomnim), mi zna pa včasih kri tečt iz dlesni.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#27 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 08 August 2006 - 03:10 PM

QUOTE(anonymus-)
Jst pa poznam eno medicinsko sestro, k je specializirana za zobno in ustno nego.  
No ona mi je priporočila eno ful fajn zobno ščetko pa zobno pasto od ene medicinske firme k se zdle ne spomnm ermm.gif. Posebnost te ščetke je, da ima 4x več ščetin kot ostale (okrog 5000), pa še mehke so in je fuuul dobra za dlesni in za zobe čistt ker ti jih ne poškoduje...

S to krtačko sem ZELO zadovoljna res... Mam res tist filing da imam čiste zobe pa ustno votlino...


To mi zveni zelo podobno kot ščetka, ki jo jaz uporabljam in sicer od Meridola.

http://www.gaba.com/...toothbrush.html

V Mullerju stane 910 Sit. Odlična reč!!!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#28 Iva

Iva

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 742 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:ples,glasba,filmi,knjige,....

Posted 08 August 2006 - 05:30 PM

Meni se ravno ne da gledat na uro kak dolgo si ščetkam ampak po moje si dovolj časa.Če pa ne pa tak vidim, ko si splahnem usta pa potem še lahko nadaljujem. biggrin.gif
  • 0

#29 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 16 August 2006 - 09:19 AM

QUOTE(Anaa)
Ti Hsul vsevednik.
Jaz mojih dlesni nič ne razjebavam. Samo zobe si drgnem tak, da mi včasih malo kri teče. Pač ne prenesem dlakavih zob. Bog pomagaj. ermm.gif

Drugače so pa tu podobne teme:

http://www.lepa-si.c...?t=4232&start=0
http://www.lepa-si.c...?t=1433&start=0
http://www.lepa-si.c...ht=umivanje zob


Probaj si ščetkat od dlesno navzdol-samo zob. Da ne boš tako kot jaz ranila dlesni in razkrila del zoba (rumenkasta barva).To je pa hudič, ko imaš pri vseh zobeh razkrit vrat.

Pa še eno vprašanje. Na jeziku se mi ful nabirajo obloge, zato si ga vedno skrtačim, pa še ustno vodo uporabljam (aqua fresh-zelena) in me zlo peče jezik. Zakaj? Pa konico jezika mam malo razjedeno. Verjetno od aparata.

papa
  • 0

#30 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 16 August 2006 - 09:22 AM

QUOTE(-anonymus-)
Jst pa poznam eno medicinsko sestro, k je specializirana za zobno in ustno nego.
No ona mi je priporočila eno ful fajn zobno ščetko pa zobno pasto od ene medicinske firme k se zdle ne spomnm ermm.gif. Posebnost te ščetke je, da ima 4x več ščetin kot ostale (okrog 5000), pa še mehke so in je fuuul dobra za dlesni in za zobe čistt ker ti jih ne poškoduje...

S to krtačko sem ZELO zadovoljna res... Mam res tist filing da imam čiste zobe pa ustno votlino...


Jajaja pa malo dražja je a ne? Pa manjšo glavo ima. Obstajajo pa tri variante-razlika je v številu ščetin in trdoti. Se motim?

Ker sem si js tud nabavla v lekarni po priporočilu ortodonta.
  • 0

#31 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 17 August 2006 - 10:44 AM

A je to mogoče tale ščetka?

http://www.gaba.com/...aq_meridol.html

Jaz jo že precej dolgo uporabljam. V primerjavi s to ščetko vse ostale ščetke izpadejo kot grobe krtače.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#32 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 18 August 2006 - 08:53 AM

Moja ni taka. Druga firma. Ampak vseeno zlo vredu.
  • 0

#33

  • Guests

Posted 18 August 2006 - 12:02 PM

Js mam pa scetko od aquafresh, tisto ko ma zadi narezljano se za pucanje jezika, srednje trdo (trda mi ful poskoduje dlesni, mehka se mi zdi pa premehka), pa eno ayurvedsko zobno pasto, s poprom, cimetom, klincki itd...
zaenkrat zadovoljna, samo treba se bo pocasi spravit k zobarju, kr nism bla ze 8 let in je ze skoraj vec lukenj kot zobov smile.gif ampak mam pravo fobijo pred njimi, tk da me bo najbrz moglo zacet enkrat fejst fejst bolet, da se bom spravla...
  • 0

#34 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 August 2006 - 12:07 PM

Izabela, to je totalno nespametno, pa sej tega se verjetno tudi sama zavedaš. Če hodiš sproti k zdravniku, da pošlihta malenkosti, potem obiski niso boleči ali neprijetni. Če pa boš čakala, da te bo začelo ornk bolet, potem boš pa pri zdravniku res trpela v polnem pomenu besede, ker bo potrebno vrtanje in še marsikaj.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#35

  • Guests

Posted 18 August 2006 - 12:16 PM

Saj vem ermm.gif Ampak ko sm bla manjsa, je bla pri nas ena zobozdravnica nekje iz srbije, ki je obupno kricala na vsakega, ki ni mel perfektnih zob, s tisto svojo polomljeno slovenscino. Js mam pa ze gensko slabe zobe, tk da sm ze takrat s strahom k njej hodla, pa se vedno ko mi je kaj popravla, je to naredla slabo, pa je slejkoprej slo vse ven, ko sm sla ponovno je pa pol tolk bolj bolelo. In ko zdaj samo pomislim na zobozdravnika mam takoj njo pred ocmi in me kr strese.. Ce bi mi kdo garantiral, da nihce ne bo krical name, pol bi sla, sam... sm ze razmisljala da bi sla rajsi privat, ko jim placas, pa te majo zato lepse in ne upajo zganjat agresije, sam je pa kr drago..
Saj bom sla.. oblubim! smile.gif
  • 0

#36 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 August 2006 - 12:21 PM

Zobozdravnik definitivno ne bo kričal na tebe, to ti lahko jaz garantiram. Tista zobozdravnica iz tvojega otroštva je bila očitno en res sfaliran primerek.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#37 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 August 2017 - 01:50 PM

Kupujem novo Philips SONICARE zobno ščetko, nisem še odločena, kateri model. Ima katera nasvet? Jaz uporabljam to ščetko odkar pomnim (odkar je prvič prišla ven), zdaj pa gledam, da so na voljo tri modeli:

 

- Diamond Clean

- Flex Care

- Healthy White 

 

Prvi je skoraj duplo dražji od ostalih (200€+, drugi dve sta pa malo nad 100€), zakaj? Je vreden, ima katera? 

 

Aja, če katera kje zasledi, da imajo kake akcije, se tudi toplo priporočam za obvestilo :D 

 

phillipssonicaredcwhiteb.jpg


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#38 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82173 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 August 2017 - 01:56 PM

Midva bova kupila Oral B električno, za model se še nisva odločila. So veliko boljše ocene kot za Philipsove in tudi strokovnjaki jih bolj priporočajo.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#39 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 August 2017 - 01:57 PM

Tudi ful cenejše so, vidim. Bom si še malo prebrala, ampak se ful bolj nagibam k Sonicare, navada pač.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#40 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82173 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 August 2017 - 02:00 PM

Verjamem. Ravno najcenejše ne bi vzela, za tam ok. 150 sem jih gledala.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users