Jump to content


Photo

Airbnb, Booking & ostale platforme za rezervacijo nastanitev


  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#21 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 June 2012 - 03:52 PM

Za kje pa gledaš?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#22 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13733 posts
  • Gender:Female

Posted 25 June 2012 - 04:21 PM

Toskana
še eno vprašanje-rezervirala sem eno sobo za tri noči, sena 120 evrov, pol pa še neki dodatki in je pisalo 134. Na potrditvenem mailu pa 179?! wtf?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#23 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 25 June 2012 - 04:29 PM

Ker imaš še ta AirBnb fee, ki ga pač plačaš "agenciji".
  • 0
Viens, reste ici!

#24 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 June 2012 - 04:37 PM

Ampak fee je ta dodatek.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#25 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 25 June 2012 - 04:39 PM

Možno pa tudi, da je kaka finta s tem avansem, ki ga moraš dat vnaprej in ti ga potem vrnejo. Ne vem zdaj pa pamet, saj je pisalo zraven najbrž..
  • 0
Viens, reste ici!

#26 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 June 2012 - 04:45 PM

Ja, to mora pisat, vrnejo ti pa šele, ko prideš že domov.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#27 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 25 June 2012 - 04:47 PM

Možno je tudi da je cleansing fee.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#28 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13733 posts
  • Gender:Female

Posted 25 June 2012 - 05:16 PM

zmeda, neki se je zameštralo z datumi in je bilo za 4, namesto za 3 noči. Hvala vam vseeno :)
Za ta security deposit sem videla da moraš pisat ja, a katera ve v kolikem času?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#29 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13733 posts
  • Gender:Female

Posted 26 June 2012 - 08:37 PM

Freya, glede Toskane je v temi Italija.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#30 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13733 posts
  • Gender:Female

Posted 08 July 2012 - 04:44 PM

Ko spiš pri nekomu preko air bnb, ali ej v navadi, da gostitelju kaj prineseš?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#31 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 July 2012 - 07:33 PM

Ne ravno, lahko pa kakšno pozornost. Midva sva ji naknadno poslala knjigo o Sloveniji.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#32 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 07 September 2012 - 02:04 PM

Vprašanje za vse, ki imate izkušnje z AirBNB! Jaz sem rezervirala eno sobo (in dobila potrjeno) in plačala t.i. "security deposit", ki me je stal 100 € (so mi že trgali iz MC). Za sobo moram plačat 90 € + 11 € fee-ja za AirBNB. A teh 90 € ona dobi 24ur zatem, ko jaz naredim check-in, če jaz prav razumem? In potem 10 € fee-ja ostane AirBNB? Potem pa mi trgajo še dodatnih 1 €, ker je fee 11 €? :D Ne razumem čisto dobro sistema, saj sem si prebrala, ampak bi rada iz prve roke slišala.
  • 0

#33 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 September 2012 - 02:22 PM

90€ ona dobi drugi dan tvojega bivanja, če nič ne javiš Airbnbju, kar pomeni da je vse okej in oni izvršijo nakazilo njej. Čudno da ti je "security deposit" že trgal, ponavadi se to plača na roko, osebno.

Teh 90€ ki je od sobe + fee ob Airbnb se ti skupaj trže iz kartice, če se v roku 24h nič ne "pritožiš".
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#34 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 07 September 2012 - 02:29 PM

Aaaa, ta security deposit je mišljen kavcija? Ki jo dava njej, in jo dobiva nazaj ob odhodu? Ok torej sem zamešala, ker je znesek, ki so mi ga trgali, enak security depositu oziroma sem šla še 1x preverit (danes sem ziher že ene 5x odprla mojo MC preko neta :D) in je 1 € več, torej znese ravno za akomodacijo + fee (pa na airbnb računu, ki sem ga dobila preko maila, je ravno nad Paymet Details napisan ta security deposit, zato sem po mojem zamešala). Torej midva ji dava še 100 €, ki jih dobiva nazaj, a ne? :D
  • 0

#35 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 September 2012 - 02:31 PM

Aja, sem zamešala.. HouseTrip ima tako da ti trgajo šele 2. dan bivanja, če ne javiš da je kej narobe, Airbnb pa očitno pobere takoj, pardon.

Ja, pomoje da je mišljena kavcija, in če je tako ji to date na roko in ona vam potem zadnji dan vrne.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#36 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 07 September 2012 - 02:34 PM

Ne ne, AirBNB ima isto se mi zdi, vsaj jaz sem tako razumela. Ampak očitno kar trgajo iz kreditne in zadržijo pri sebi, po 24h urah bivanja pa njej nakažejo. Lahko katera potrdi?

Hvala ti! Danes me ful mede to z MC, ker nisem nič spremljala sproti in sem si želela malo uredit vse skupaj.
  • 0

#37 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 September 2012 - 02:37 PM

Ampak očitno kar trgajo iz kreditne in zadržijo pri sebi, po 24h urah bivanja pa njej nakažejo. Lahko katera potrdi?


Najbrž bo res tako, ja.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#38 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 September 2012 - 02:53 PM

Security deposit je že vračunan v skupno ceno, host dobi nakazan cel znesek že preden prideš, razen feeja, ki gre airbnb-ju. Ker imajo potem ob odpovedi različen policy glede vračila denarja, to ti host vrne.
Znesek security deposita dobiš nakazan nazaj 2 dni po odhodu, ko si že doma.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#39 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 07 September 2012 - 02:59 PM

Hočeš reči, da je znesek security deposita vračunan v ceno sobe? Ker meni so trgali izključno ceno prenočišča (2x 45 €) in fee (11 €). Pa tukaj pove, da host dobi znesek šele 24 ur zatem, ko si že tam in spomnim sem, da sem to brala, preden sem se prijavila gor nekaj dni nazaj.
  • 0

#40 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 September 2012 - 03:08 PM

Jina ni tako kot praviš, na spletni strani piše: We hold guest payment until at least 24 hours after check-in, to make sure guests are satisfied with their accommodations and to uphold host cancellation policies before payments are processed.

Tukaj pa piše o security depositu.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users