Jump to content


Photo

Rent-a-car


  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#1 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 03 February 2012 - 12:14 PM

QUOTE(Kami @ 3. 2. 2012 - 8:46) View Post

Midva sva rentala avto. Že od doma sva rezervirala avto (Polota) in ko sva prišla tja, so bile totalne komplikacije, ker vsa hotela plačat s plačilno kartico, oni so pa imeli samo za kreditne kredite.
Zato sva morala na letališče (izgubila en dan) in na poiskat podjetje, kjer je bilo možno plačilo s plačilnimi karticami. Ampak ti so pa imeli pogoj, da plačaš popolno zavarovanje. Sicer sva malo vihala nos, ampak sva na koncu plačala, kaj sva pa hotela. Razlika je bila cca 30€ za 10dni (kar res ni tako veliko).
No, to se nama je še kako izplačalo, saj vožnja po levi ni enostavna, ceste so v PM ozke, avtobusov in tovornjakov pa kolikor češ! In nekje se je umikal avtobusu, bankine nobene in je podrgnil zadnji del avta v eno steno. Ker sva imela popoldno zavarovanje, nisva nič doplačala.
Nekje imaš pa malo nižje zavarovanje in odbitno franšizo. No po tem dogodku sva sklenila, da nikoli ne greva na odbitno franšizo (ki je takoj 100 ali več €).
Škotska (kakor sem slišala) je še bolj "vukojebina", slabše ceste, full ovinkaste.
Pač v razmislek. Je pa tudi res, da sva midva full ziheraša po naravi. Če sta drugačna, vama take stvari verjetno niso toliko pomembne.

Kako je pa z bencinskimi?

Kami, vem da so ceste v kurcu, sploh po severu škotske, ja. Spala bova v B&B-jih. Kolega mi je rekel da je pametno da rezerviram na škotskem vsa prenočišča vnaprej, sploh ker greva junija. Tako da jih bom že zdaj v bistvu rezervirala. Plan pa že imam, ga bom prilimala spodaj, kaj misliva it pogledat.

Ne vem kakšno zavarovanje si imela ti, ampak tule je FUL dražje če vzmeš polno zavarovanje...Glej:

Za dobrih osem dni, je cena za golfa takale:


VW GOLF

Compact (PRICE: 247 €)


4 doors
Manual transmission
CO2 Emissions: 165 g/km

Minimum age: 21
Unlimited kilometers / mileage

Price includes:
Collision Damage Waiver (CDW) (Excess liability charge of €984) Tax 20.0 exclusive
Premium Station Surcharge
Theft Waiver (THW) (Excess liability charge of €984) Tax 20.0 exclusive
Third Party Liability (TPL)
Unlimited kilometers / mileage


Price excludes:
Risk Reduction (TUC) €13.54 per day (Excess liability reduced to €0.01)
Windscreen, Lights & Tyres Cover (WWI) €7.38 per day (Excess liability charge of €0)


Mi pa ni jasno kaj je excess liability charge?

če vzamem še tisto kar je v price excludes poleg, pride avto za 8 dni brez bencina tkole:


Price includes:
Collision Damage Waiver (CDW)
Premium Station Surcharge
Risk Reduction (TUC) (Excess liability reduced to €0.01) Tax 20.0 exclusive
Theft Waiver (THW)
Third Party Liability (TPL)
Unlimited kilometers / mileage


Price excludes:
Windscreen, Lights & Tyres Cover (WWI) €7.38 per day (Excess liability charge of €0)

CENA: 347 e.

Zemlejvid poti mi trenutno ne deluje sad.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#2 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 03 February 2012 - 12:17 PM

Sally, jaz sem imela na Siciliji Europcar, je bil najugodnejši. poglej če je tudi na Škotskem.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#3 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23491 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 03 February 2012 - 12:57 PM

Mislim, da sva midva imela avto pri teh: http://www.atlascarhire.com/
daj se malo poigraj kako je s cenami in zavarovanjem, da imaš s čim primerjat. Bom pa doma še točno preverila kaj sva res imela.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#4 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 03 February 2012 - 01:03 PM

poizkusi še to:
http://www.easycar.com/
v Španiji naju je z Anouk precej poceni prišlo (z zavarovanjem vred)

(za npr. 1 teden Škotske bi dala cca 150€ + zavarovanje)
  • 0

#5 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5057 posts
  • Gender:Female

Posted 03 February 2012 - 01:44 PM

Mi smo imeli budget rent-a-car, smo bili super zadovoljni, cene so bile najugodnejše in nismo imeli nobenih težav. Ceste na irskem so res bolj tako tako, ampak midva sva bila navajena, ker je do mojega doma približno enaka cesta biggrin.gif Doplačali nismo nič, so ta zavarovanja, ki so vključena po mojem več kot dovolj.
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#6 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 03 February 2012 - 04:38 PM

ančka, easy je ful drag...ne vem kaj si ti gledala. Večinoma je okol 250 e za 9 dni. Najcenejši je ta, ki je predlagan v lonely planetu....Verjetno bova kar tega: http://www.arnoldclarkrental.com.

Še vedno pa se priporočam za info glede zavarovanja!

Pa še pot: http://g.co/maps/pyw3c

Razmišljam da bi dodala Isle of mull in spustila Stirling.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#7 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 03 February 2012 - 05:14 PM

jaz sem dala en teden konec maja (oz. začetek junija) - torej 7 dni. Pa mi je ven vrglo 125 funtov. Je pa odvisno, kakšno makino bi rada imela laugh.gif
Aja..pa odvisno je od kje greš (katero letališče/mesto...) - jaz sem pustila na prvi opciji
  • 0

#8 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 03 February 2012 - 05:43 PM

Jaz sem dala normalen avto, ne prvega, ampak drugega...s kakim ford kajem se pa res ne bi okoli vozila...golf, astra, fiesta...economy class.
Sicer pa sj pol je pa logično, če sm jz dala za 9 dni pa ne glih prvi avto (ampak drugi) na spisku.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#9 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 February 2012 - 12:45 AM

Zakaj pa ne bi vzela Ford Ka oz. kaj podobnega tega cenovnega razreda? Midva sva na Kreti prevozila cc. 1000 km s "pancarjem" Daewo Matiz in mu ni prav nič manjkalo. hmm.gif
  • 0

#10 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 05 February 2012 - 08:03 AM

Midve z Anouk sva imeli Citroen C1... Prevozili 700km po Kataloniji.... SUPER je blo laugh.gif
  • 0

#11 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 05 June 2012 - 12:06 PM

Jaz ravno iščem avto, ker bomo prevozili jug Španije in kolikor gledam se splača preko interneta rezervirat. Zanima me ali je potrebna mednarodna vozniška, verjetno ne? Iščem pa podjetje, ki nudi možnost, da se avto pusti drugje od lokacije prevzema. Teh je pa malo. Sem pogledala Ančkin link pa tega žal ne nudijo. Ima še katera kakšno izkušnjo v Španiji?
  • 0

#12 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 05 June 2012 - 12:10 PM

Mednarodna vozniška za Španijo ne. Potrebna je samo:

Tako mednarodno vozniško dovoljenje potrebujete le v naslednjih državah: Angola, Argentina, Avstralija, Barbados, Bangladeš, Čile, Dominikanska republika, Egipt, Indija, Indonezija, Jamajka, Japonska, Jordanija, Kanada, Kenija, Koreja, Libanon, Malezija, Mehika, Namibija, Nigerija, Nova Zelandija, Panama, Peru, Singapur, Sudan, Sirija, Tajska, Tunizija, Venezuela in ZDA.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#13 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 05 June 2012 - 12:12 PM

Oh super, hvala.
  • 0

#14 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 July 2014 - 10:33 AM

Najbolj sva se zafrknila s tem, ker nisva mela kreditne sabo, ce zelis rentat avto/skuter moras pa dat ful ene varscine (res ful, med 600-1000€, cesar seveda nisva mela sabo v kesu). Tko da nisva nekaj ful raziskala, sva pa z busom hodila okrog, meni je bilo res vsec.

Tako visoka varščina? :huh: Midva sva na Mallorci ob tedenskem najemu avtomobila pri Avisu s full insurance plačala varščine toliko kolikor je stal poln tank goriva po njihovem ceniku (kar je bilo kar precej več od tega kot če bi tankal na črpalki, ampak še vedno ful manj kot vsote, ki jih navaja Nincha), za Sardinijo in Švico pa niti ne vem, ker je bila varščina rezervirana na kreditni kartici.

Je pa res, da sva vedno najemala prek uveljavljenih rental companies in ne nekih lokalnih izposojevalnic. Teh se kljub nekoliko nižjim cenam izogibava, ker imajo praviloma slabši in starejši vozni park, poleg tega sva slišala že marsikatero zgodbo o nevšečnostih (beri: nevračilih varščine), ki so jih ljudje imeli ob vračilu avtomobila.

 

Koliko približno pa je sicer najem avta za en teden naprimer? Jaz tudi gledam, ker so res ugodni leti skoz (ali v Trapani na Sicilijo).

Težko je reči, ker se cene spreminjajo, poleg tega imajo različne rental companies različne tarife za dnevni najem - te se razlikujejo tudi glede na to ali plačaš kar prek interneta ali v poslovalnici. Potem se cene tudi spreminjajo tudi glede na dolžino najema: če najameš za daljši čas se praviloma dnevna tarifa zniža. Tako ti za najbolj točne info o ceni, na spletnih straneh rental companies (npr. Europacar, Sixt, Hertz, Avis idr.) malce poigraj z datumi na katere bi potovala.

 

Potem so tukaj tudi dodatna zavarovanja, ki predstavljajo dodaten strošek, če se odločiš za njih. Se pa osnovna kritja kar precej razlikujejo od države do države, tako res moraš podrobno pogledati kaj vse zajema osnovno zavarovanje in kaj ne. 


  • 0

#15 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 09 July 2014 - 11:50 AM

Jaz sem pa zelo zadovoljna z http://www.billiger-mietwagen.de/. 

 

Za 10 dni po ZDA 200€. Plačala sva prek neta vnaprej, tako da na licu mesta ni bilo potrebno nič, razen podpisa.

Vsa zavarovanja vključena. Vse, kar sva imela dodatnih stroškov, je bil bencin, ki sva ga sproti porabljala in pa na koncu je bilo treba vrnit avto s polnim tankom. 

 

Po mejlu so nama poslali tudi 2 lista za sprintat, ki bi jih lahko v primeru, da bi kaj komplicirali (in hoteli dodatno zaračunavat) na licu mesta, tam pokazala in bi bilo vse urejeno. Pa na sploh je bila super izkušnja in je bilo res lepo urejeno in poskrbljeno za vse. :)

 

Avto je bil "compact" - Kia, ampak skoraj čisto nov, z majhnim številom prevoženih km.

 

Priporočam!! :)


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#16 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 09 July 2014 - 12:00 PM

Kalypso, hvala!

 

Immortelle, to je v bistvu iskalnik po različnih ponudnikih, če prav razumem? Zelo ugodno.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#17 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 09 July 2014 - 12:11 PM

Ja. :)

Sva vsako leto precej preplačala te rent-a-carje, pa velikokrat so nama tudi komplicirali kaj je in kaj ni vključeno, itd..

Potem so nama pa različni prijatelji in znanci vsi priporočili tole stran in zdaj samo še prek te strani najemava avtomobile. :) 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 July 2014 - 12:20 PM

Midva sva že veliko najemala avtomobile in sva najbolj zadovoljna s Sixtom in Europacarom, popolnoma pa naju je razočaral Hertz.

 

Sixtom: vedno vse poteka brez zapletov, max. leto dni stari avtomobili, poleg tega sva skoraj vedno dobila za razred boljši avtomobil kot sva ga rezervirala

 

- Europacar: prav tako kot pri Sixtu, vedno brez zapletov.

 

- Avis: prek njih sva najela avto samo enkrat in razen manjšega zapleta pri vračilu varščine v gotovini, ki pa ga je prijazna uslužbenka, ki je bila v službi še preden se poslovalnica uradno odprla, razrešila, nimam nobenih pripomb. Ko v najetem avtu ni delala odprtina za polnjenje navigacije, so bili pripravljeni takoj in brez kakršnih koli pripomb menjati avtomobil. 

 

- Hertz: njih pa močno odsvetujem. V Švici sva prek njih najela avtomobil, ga prevzela v eni manjših posredniških poslovalnic in najprej dobila avtomobil s konkretno zlomljeno lučjo. Poleg tega sva rezervirala tudi nosilce za smuči, ki jih ob prevzemu avtomobila seveda ni bilo namontiranih na avtomobilu, niti jih v tistem trenutku v poslovalnici niso imeli. Ker sva avto najemala za daljši čas in sredi zime, bi lahko zaradi luknje kaj hitro prišlo do okvare luči, poleg tega bi lahko imela nevšečnosti s policijo. Ko so nama po klicu na Hertzov klicni center svetovali naj peljeva avto nazaj in zahtevava drugega, sva v roku 20 minut peljala avto nazaj in zahtevala drugega. Izredno nejevoljna in zoprna gospa na šalterju nama je po pregovarjanju sicer zamenjala avtomobil, pri tem pozabila prilepiti vinjeto, tako da sva mogla še 1x nazaj. Ta avtomobil tudi ni imel polnega rezervoarja za gorivo, kar je bilo v pogodbi tudi jasno označeno. Ko sva vrnila avtomobil, nama niso vrnili vse varščine, ker naj ne bi vrnila polnega rezervoarja za gorivo. Po pritožbi in jeznem pismu so nama razliko sicer vrnili, vendar brez kakršnega koli opravičila. V glavnem, bila je cela zoprna kolobocija zaradi katere sva izgubila čas in živce, tako da pri njih v Švici ne bova več rezervirala avtomobila. Če ga bova še v kateri drugi državi, bova pa verjetno 3x premislila. 


  • 0

#19 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 09 July 2014 - 12:26 PM

Tako visoka varščina? :huh: Midva sva na Mallorci ob tedenskem najemu avtomobila pri Avisu s full insurance plačala varščine toliko kolikor je stal poln tank goriva po njihovem ceniku (kar je bilo kar precej več od tega kot če bi tankal na črpalki, ampak še vedno ful manj kot vsote, ki jih navaja Nincha), za Sardinijo in Švico pa niti ne vem, ker je bila varščina rezervirana na kreditni kartici.

 

Ja, vidva sta mela kreditno in nista videla, midva je nisva imela in potem je bila edina druga opcija tam pustit keš, zahtevali so pa za tri dni skuterja varščino med 500 in 1000€, ne spomnim se točne vsote. Kao v primeru, da skuterja ne bi vrnila/bi ga uničila/bi ga ukradli/karkoli že.

 

Se je pa tut nama to prvič zgodilo, pred tem sva prevozila velik del Španije in Grčije in niso meli nikoli takih zahtev. Potem mi je oči povedal, da so v Italiji baje nasploh precej čudni glede tega in da je to precej običajno.


  • 0

After all this time?

Always.


#20 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 July 2014 - 12:32 PM

Za Sardinijo grem zdaj res gledat za nazaj koliko so nama zaračunali varščine, ker mi je res nedoumljivo, da bi zahtevali takšne vsote. Sem ziher, da ni bila tako visoka varščina, ker nisva imela več veliko kritja, pa sva malce paničarila ali bo sploh šla varščina na kartici skozi ali ne. (pač posledica, ko rezerviraš ves dopust prek kreditne v zadnjem trenutku)


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users