Jump to content


Photo

Jugovzhodna Azija


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#81 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 May 2017 - 05:50 PM

Hvala Špela. Več kot 14-dnevne odsotnosti si B. žal ne more privoščit, tako da se pač morava zadovoljiti s tem omejenim časom. Ampak saj je vedno tako, da je premalo časa za vse. 

Se zavedam, da je 14 dni ful premalo Indonezijo. Je res gromozanska država, tako da če bi šla tja, bi šla samo na Bali. 

Trenutno se najbolj navdušujeva nad Kambodžo, Burmo in Filipini. Se pa zavedam, da v teh državah vsega kar ponujajo nikakor ne bo moč videt in izkusit, tako da bo potrebno sprejet nekaj kompromisov. Še dobro, da sva z B. na isti valovni dolžini, tako da vsaj glede tega ni nobenih problemov. :)


  • 0

#82 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 November 2017 - 07:56 PM

Na koncu sva najino potovanje razširila na tri države: Singapur, Kambodžo in Tajsko.

Najbolj mi je bila všeč Kambodža, najmanj Tajska. Singapur pa je bil nekaj posebnega: na eni strani zelo moderen, na drugi zelo tradicionalen. Čist in urejen - skoraj že preveč urejen. Verjetno zaradi kopice pravil s pomočjo katerih vzdržujejo red in čistočo. 

[attachment=9269:DSC_0037.JPG][attachment=9270:DSC_0924.JPG][attachment=9271:DSC_0722.JPG]

V Kambodži sva obiskala samo mesto Siem Reap, drugo največje mesto v državi, ki je izhodiščna točka za obisk templejskega kompleksa Angkor, največjega verskega spomeniškega kompleksa na svetu. Templji so vsi po vrsti veličastni: Bayon s svojimi smejočimi obrazi, Ta Phrom z drevesi, ki preraščajo in "požirajo" tempelj, Angkor Wat s svojimi "štoržičastimi" stolpi, Preah Khan, ki je kot labirint, idr. 

[attachment=9272:DSC_0392.JPG][attachment=9276:DSC_0307.JPG]

Na Tajskem sva obiskala Chiang Mai in Krabi. Chiang Mai me kot mesto ni navdušil, se je bilo pa zabavno udeležiti festivala Loi Krathong, ki ga Tajci obeležujejo s spuščanjem s cvetjem in svečami okrašenih košaric po reki in spuščanjem lantern v nebo. Obiskala sva tudi zavetišče za slone - pravo zavetišče v katerem je za slone dobro poskrbljeno, kjer se jih ne jaha ali kakorkoli drugače izkorišča, temveč se jih samo hrani in kopa ter sprehaja z njimi.

[attachment=9273:DSC_0416.JPG][attachment=9275:23215884_1004617013027649_1890118520658646448_o.jpg]

Krabi oz. obalno mesto Ao Nang, kjer sva bivala, mi je bil bolj všeč kot Chiang Mai - imel je tak easy-going počitniški vibe. Ker je plaža v Ao Nang povprečna, sva večino časa preživela v bližnjem Railayu. Tamkajšnje plaže - Phra Nang in Railay West sta mi bili s sicer precej všeč, a sta bili za moj okus malenkost preveč turistično oblegani.  

[attachment=9274:DSC_0548.JPG][attachment=9277:DSC_0436.JPG]


  • 4

#83 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 November 2017 - 01:22 PM

Še tole... pred odhodom so nama ljudje, ki so že potovali po JV Aziji govorili, da sva se preveč časovno omejila, da ne bova imela dovolj časa za posamezno destinacijo, tako da me je bilo pred odhodom kar malce strah. Na koncu se je izkazalo, da je bil načrt idealen za najina pričakovanja in želje. 3 dni nama je bilo več kot dovolj za Siem Reap, v Chiang Maiu ne bi želela preživeti niti dneva več kot sva ga preživela, v Krabiju je bilo prav tako dovolj časa za vse kar sva si zadala, le v Singapuru bi še lahko preživela kak dan več. Ampak tja se bova zagotovo še vrnila.  :)  


  • 0

#84 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 January 2018 - 01:50 PM

Moji utrinki pohajkovanja po Kambodži: 

 

BTW, ne vem če še ima sploh smisel objavljati posnetke tukaj na forumu. Jih sploh kdo pogleda? 


  • 4

#85 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 10 January 2018 - 01:57 PM

Jaz pogledam ja :)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#86 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10556 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 January 2018 - 02:09 PM

Jaz tudi gledam, vedno!
In moras objavljat
  • 0

#87 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25271 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 10 January 2018 - 02:24 PM

Jaz jih tudi pogledam :)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#88 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 10 January 2018 - 04:06 PM

Jaz tudi! Pa planirava obisk azije prihodnje leto tak čas, samo se moram poglobit in prečesat teme, komentarje, prispevke.. :) Me veliko čaka. 

Tako da sem hvaležna za vse objave v tej temi :) 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#89 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 10 January 2018 - 05:36 PM

Jaaa jaz tudi gledam. Mene tudi vlece Indonezija, gledam kam bi sla na porocno potovanje. Zadnjic sva gledala dokumentarec o Japonski in bila cist navdusena pa me je minilo ko sem vidla cene :P
  • 1
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#90 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5057 posts
  • Gender:Female

Posted 10 January 2018 - 07:16 PM

Jaz tudi gledam! :)
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#91 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 January 2018 - 01:04 PM

Oh, nisem si mislila, da vas je toliko.  :w00t2:  :love: Še prilepim kakšen posnetek. 


  • 0

#92 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 April 2021 - 09:23 AM

Ko sem v temi o Japonski pomotoma objavila tale posnetek, ga objavljal v pravi temi: moj obisk zavetišča za slone na Tajskem. 

2017 je imelo to zavetišče imelo same dobre ocene, sloni so bili vsi rešeni iz riding & logging campov (so ob obisku predstavili zgodbo vsakega izmed njih), za njih je bilo lepo poskrbljeno, na voljo so imeli ogromen prostor za gibanje, ob mojem obisku so se obnašali kot se zdrav srečen slon mora. Vse je bilo tako kot mora biti. Letos ko sem pa malce googlala, pa sem ugotovila, da je ta ista firma odprla "zavetišča" po celotni Tajski, tako da močno dvomim, da jim je še vedno v ospredju dobrobit slonov. 


  • 1

#93 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16927 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2021 - 11:16 AM

Midva sva bila 2015 v Chang Mai-ju tudi sicer v enem drugem zavetišču, pa zdaj ne uspem zguglat, katero točno je bilo. Smo imeli modre preobleke. Sem najprej hotela v Nature Park, pa je bil prezaseden, tako da sva se z eno lokalno agencijo zmenila za ta izlet. Imam v res lepem spominu, za slone je bilo lepo poskrbljeno, niso jih jahali ampak je bilo res videt da se tam rehabilitirajo od preteklih grozot. Sloni so reveži tam v Aziji, to stalno izkoriščanje za delo in turizem bi morali za vselej prepovedat.
Nama je bil pa Chang Mai ful všeč, narava, manj turizma, cene nižje kot na J Tajske. Moj je rekel, da bi ob naslednjem obisku Tajske šel samo na sever. Jaz sicer ne bi mogla še brez otokov 😁
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#94 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 April 2021 - 12:07 PM

Midva sva tud hotela v Nature park, ampak tud ni imel nic prostih mest za najine datume. Tako da sva sla potem v tega.
Mene pa Chang Mai ne nekaj impresioniral. Se ne bi vrnila. Je pa res, da sva bila tam za cas Loy Kratong festivala in je bilo ze zaradi tega ful vecja gneca. Mi je bil jug - Krabi - bolj vsec. Me pa nasploh Tajska ni nekaj ful navdusila. Mi je bila npr. Kambodza dost bolj vsec, pa ceprav sva vidla samo Siem Reap. Bi pa se na Tajsko se vrnila, da vidim se otoke.
  • 0

#95 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 July 2021 - 08:05 AM

Nekaj utrinkov Loy Krathong & Yi Peng festivalov iz Chiang Maia.

Je bilo sicer kul izkusit ves vrvež, ki ga festivala prinašata, ampak zame je bilo dovolj, da sem to doživela enkrat. Nisem ljubitelj množic in bi bilo veliko prijetneje raziskati Chiang Mai brez horde obiskovalcev.


  • 1

#96 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 January 2024 - 11:17 PM

Spela, ti si bila na Ko Lanti, ce se prav spomnim.
Kaksne so kaj plaze? Lepse kot v Krabiju in Ao Nangu? Je ful turisticna?
  • 0

#97 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 January 2024 - 07:51 AM

Kaj pa na Koh Lipe je bila katera? :)
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users