Jump to content


Photo

Srbija


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#41 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 19 September 2011 - 10:39 PM

Da, v srbščini je ćirilica, s ć-jem.
In krompir je bil ful dober, pa lepinja je bila najboljša na svetu!

  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#42 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 20 September 2011 - 08:15 AM

Jaz sem bila vedno zmedena, kako se reče. Te pa je kolegica govorla s ć in sem jaz tudi biggrin.gif .

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#43 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 September 2011 - 08:16 AM

Hudirja. Hvala za info obema. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#44 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 July 2016 - 01:31 PM

Olivija, oprosti, ful sem imela gužvo in nisem imela časa tipkati, bom zdaj na hitro iz glave navrgla par predlogov (ni vse iz mojih izkušenj, tako da posredujem tudi, kar sem slišala od drugih).

 

Za mirno varijanto, odklop in čiliranje v naravi je na zahodnem delu okoli Drine precej kmečkih turizmov, menda je lepo v etno selu Vrhpolje z avtentičnimi hiškami, pa dobra hrana, itak. :D

Ali Fruška Gora v Vojvodini. Ali pa Kusturicin Drvengrad. Uuuu, zdaj sem se spomnila, Đerdap OBVEZNO!

 

Ne vem, koliko južno gresta, a v ČG nameravata tudi? V tem primeru priporočam samostan Ostrog (med Nikšićem in Podgorico), v Srb pa Mileševa (kjer je ena najbolj znanih evropskih fresk, Beli anđeo - ko so iz Evrope poslali prvi satelitski signal v vesolje, so kot znak miru in ljubezni morebitnim inteligentnim bitjem out there poslali fotografijo te freske) in Gračanica.

 

Od velikih mest Novi Sad, Beograd. Niš bi mogoče spustila, ne vem, nisem bila nikoli, sem samo šla mimo na poti v Makedonijo, ampak z vseh strani dobivam informacije, da je blazno propadel in je ena velika osiromašena pustoš (živela centralizacija in Beograd! /sarcasm off).

Za priporočila za hrano v NS je bil na blogu Hleb i lale krasen zapis 'Gde jedu lokalci', za BG pa samo poskrolaš po instagramu belgrade.food.

Če rabiš kaj specifičnega v Bg, kar povej, ker ga poznam bolje od Ljubljane. :butl: Etnografski muzej obvezno, krasna zbirka narodnih noš. :wub:

 

Errrrrrm, možgani mi ne delajo na tej vročini, bo lažje, če vprašaš konkretneje.  :)


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#45 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16925 posts
  • Gender:Female

Posted 12 July 2016 - 03:54 AM

Jaz sem bila prvič v Srbiji zdaj (na Exitu, Novi Sad) in ni bilo priložnosti za ogled Novega Sada, so me pa navdušile cene. In rakija. :lol:

Pa po tem kar sem videla, se mi je zdelo, da so Srbkinje precej lepe in urejene ženske.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#46 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 12 July 2016 - 05:38 AM

Ja, ful, Bosanke tud, medtem ko moras dobrega moskega prav z lupo iskat.


  • 0

#47 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 July 2016 - 09:03 AM

Ja, ful, Bosanke tud, medtem ko moras dobrega moskega prav z lupo iskat.

 

resno??? jaz pa full padam na vse te južnjake in se mi je BG skoraj zmešalo. Moj rekel, da mi bo plašnice gor dal :D

Ni zdaj, da so vsi hudi, ampak veliko mi jih je bilo.

 

Za ženske (cel jug) se mi pa zdi, da do ene 25 leta se full rihtajo in res dobro izgledajo, potem pa kar nekako narazen padejo, se zanemarijo. Itak mlad vsak načeloma boljše izgleda, kot star. Pri njih mi je pa res očitna razlika, da izgledajo bistveno starejše, bolj znucane (al kako bi temu rekla).


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#48 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 12 July 2016 - 09:46 AM

Za Srbe ne vem, za Bosance govorim to. :) sva enkrat s fantom v Sarajevu prav iskala enega dobrega tipa - neuspešno :)


  • 0

#49 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 November 2023 - 12:14 PM

Naš izlet v Srbijo uspel :)

 

Štartali v četrtek zjutraj in prišli v Beograd okoli 13h. Najprej šli nekaj pojest - našli kao Sarajevsko čevapdžinico blizu Kalemegdana, kjer smo imeli apartma in imeli res visoka pričakovanja, saj je meni srbska hrana odlična. Še otrokom sem razlagala, da tu je pa ravno prava zmes srbske, turške in madžarske hrane, da je samo "stani i gledaj" :)

Naprej smo poskusili uštipke, na katere sem jaz res nora ... bili so že stari in neka srednja žalost.

Sine je naročil 21 dni staran ramstake, moj kao nek poseben 250g čevap v lepinji, gospodična piščančje ražnjiče ovite v slanino in jaz svinjski vrat. Od gospodične piščanec (vsaj polovica) je bila notri še surova; sine je imel tako slan kos mesa, da ga ni mogel pojest (pa je nor na meso in sol), moj je pa komentiral, da če je to 250g, potem ima on samo  50kg in njegova tehnica debelo laže  :lol1: . Moje je bilo dobro. Ko smo prejeli sladice, se je izkazalo, da je tudi ena skadica že pokvarjena. Prvi dan nisem uspela otrokom prodat, da je tu "najboljša hrana na svetu" 

Dokler je bil še dan, smo si ogledali Kalemegdan z vsemi tanki in šli v apartma takoj zraven - krasen je bil. Cene so pa čisto evropske - 65 eur/noč. Zvečer smo šli še po Knez Mihajlovi do skupščine in malo okoli. Gospodični se je zmešalo od vseh knjigaren in vse večje imajo cele oddelke Manga stripov (pri nas je menda kakšna polica ali dve, tam pa celo nadstropje). Jo eno uro nismo ven spravili :)

 

Petek - obetal se je dež, zjutraj je bilo še suho in smo šli iskat Skadarlijo (seveda še vse zaprto, smo se samo sprehodili), pogledali cerkev sv. Marka zraven Skupščine. Otroka umrla od smeha, ko sta v latinici prebrala ulica Džordža Vašingtona. Drugače sem jaz edina, ki vsaj približno (ampak res samo približno - vlečem kot prvošolček v prvih mesecih šole) bere cirilico in sem bila glavna prevajalka kje sploh smo in kaj kje piše. Peš smo šli še do cerkve sv. Save, vmes hoteli pogledat muzej Nikole Tesle, ker je ravno začelo deževat, pa niso sprejemali obiskov. Nazaj smo se odpeljali s tramvajem in smo se švercali. Imajo od letos nov sistem, da pošlješ SMS in si tako kupiš vozovnico (je pa prevoz res poceni, cca 0,5 eur). Ne dela pa iz tujih operaterjev. Bravo res. K sreči nas niso dobili. Med dežjem smo šli domov pojest in s sinetom sva letela v vojaški muzej, ampak sva 10min zamudila prodajo kart in naju niso več spustili notri. Še en sprehod po Knez Mihajlovi in pojedli odličen sladoled in spet obisk knjigaren.

 

Sobota - s sinetom sva letela v vojaški muzej in je zanimiv (vsaj nama), z avtom se odpeljali v Hišo cvetja in pogledali še muzej zraven. Gospodična ven padla, da je mislila, da gremo v botaničen vrt, ne pa eno grobnico nekega xy gledat  :whistling: . Odpeljali smo se še na Avalo in se dvignili na razgledni stolp. Nazaj grede nas je D peljal na preverjeno odlične čevapčiče, kjer se on vsako leto ustavi na poti iz Grčije (letos se ni). Tam dobili polomijo no2. Ker so nam že v naprej napovedali, da bo malo za počakat, smo naknadno naročili še pomfrit in šopsko solato. Hrano smo čakali več kot pol ure (pa lokal res ni bil poln), prišli čisto preveč zapečeni čevapčiči, mrzla lepinja in nek res brezvezen kajmak v njih. Šopska solata in pomfirt, nista prišel na mizo do odhoda. Sem mislila, da se bo D razpočil od besa. 

Odpeljali smo se v Novi Sad, kjer smo spet imeli krasen apartma in ga za družine res priporočam. Pač mojadva sta zdaj že toliko stara, da ju ne morem več dat spat skupaj na en kavč in sta tokrat prvič dobila skupaj svojo sobo vsak z enojno postejo. Imeli smo 5min do peš cone v centru in smo šli že zvečer na hitro pogledat. V Beogradu sem že bila pred cca 18 leti, v Novem Sadu pa še nikoli. Navdušil me je. Krasno mesto, super center.

 

Nedelja - napovedan je bil dež in sem jih zmetala malo prej iz postelje, da smo malo čez 8 že šli okoli. Smo se še enkrat sprehodili po mestu, našli tržnico, kjer sva kupila kajmak in par njihovih sirov. Ker smo zgrešili pot, smo videli še sinegogo in se sprehodili čez Donavo do trnjave na drugi strani. Trnjava zanimiva, razgledi lepi. Tam je začelo noro pihat in se iz jasnega neba v cca 15 naoblačilo in začelo padat. Ravno dol smo prišli in bi morali čez reko, ko je tako pihalo in neslo dež, da smo dežnike zaprli, na obrazu pa je bil občutek, da nekdo pesek meče v nas. D je šel sam v takem po avto, mi smo pa pod enim drevesom čakali. Smo se šli nekam na samo preoblečt, ker smo bili vsi mokri in poiskali eno pizzerijo, da še pojemo pred odhodom. Tam se je izkazalo, da imajo vse živo in D je naročil čevapčiče, gospodična pohanega piščanca v koruznih kosmičih, sine rebrca in jaz neke polnjene zrezke z omako. Na koncu je bilo Tjašino polnjeno z res veliko sira (ki ga ona ne je), sinetova rebrca so bila preveč zapečena za njegov okus in sem na koncu jaz zamenjala svoje s sinetom (pa mu tudi ni bilo ravno dobro), D je pa zamenjal z gospodično  - skratka, spet sta bila razočarana nad hrano. Meni je bilo pa vse zelo zelo dobro in sem se tako najedla, da sem še danes sita :w00t2: .  Prav tisti nosečniški trebuh sem imela.  :whistling: 

 

Pod črto, meni je bil izlet super, rada imam to deželo. Cene so praktično enake kot pri nas in mi ni jasno kako ljudje preživijo, saj je menda povprečna penzija tam malo čez 300 eur. Ampak o kakšnih nižjih cenah, ki so bile pred leti ni več ne duha, ne sluha. Vreme nam je malo ponagajalo, ampak to nimaš kaj. 

 

Obroki za nas 4 so bili cca 60 eur, apartmaji 65 eur/noč.

In bog ne daj, da vklopiš mobilne podatke. Smo se nekje zgubili z avtom, sem prižgala navigacijo za par sekund - še predno nas je lociral in pokazal kam naj gremo, sem dobila SMS, da sem porabila limit 60 eur in izklopil  :butl: 


  • 1

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#50 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 06 November 2023 - 12:48 PM

A je kdo, ki ta teden *ni* bil v Bg? Se mi zdi, da je pol znancev bilo dol v zadnjih dneh. :) Super poročilo, sem se prav naglas zasmejala pri Hiši cvetja. Škoda za slabo kulinarično izkušnjo, fant je bil pred tedni dol in je menda jedel same božanske stvari, ampak moraš vedet, kam it, drugič me pocukaj za rokav. :) Drugače je najboljše kupit sim kartico, za drobiž dobiš ful interneta.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#51 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 November 2023 - 01:43 PM

Kami zakon! Skoda glede hrane, jaz sem tudi vsakic dobro jedla tam.
  • 0

#52 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25844 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2023 - 03:14 PM

Tudi jaz sem se nasmejala pri Hiši cvetja. : ))

Za mobilne me pa frendica skoz opozarja, ko si dopisujeva, kadar je dol.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users