Jump to content


Photo

Francija


  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#81 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 31 July 2023 - 12:45 PM

Je M. fotkal, ker mu ful lepše fotke dela, jaz jih imamzelo malo.

Bila sva 2 tedna.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#82 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 31 July 2023 - 12:53 PM

Frčica, sliši se zelo uživansko, super. :) 


  • 0

#83 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 31 July 2023 - 01:17 PM

Uf, to pa. Jeva, kar nama paše. Zredila se nisem, ker hodiva pa veliko.

 

Še ena stavr, lepo je voziti po Franciji. Niso živčni, ne divjajo, netrobijo, kljubtemu, da kot turistk daj prepočasi voziš. Bi se lahko navadila.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#84 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 July 2023 - 01:48 PM

Super Frcica. Jaz imam ze nekaj casa Dijon na radarju, ampak nam(a) se ni uspelo tja.
Ce vama je bilo vsec v francoski Juri, pridita se cez mejo, v Švicarsko Juro, je tud lepo. :wink: vino sicer ni tako dobro, sir in cololada pa sta. :wink:
  • 0

#85 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 31 July 2023 - 01:53 PM

Verjamem, sva gledala, če bi šla čez Švico (in skoraj mimo tebe, se mi zdi), pa se je oglasila škrtica v obeh insva šla čez Nemčijo. Je treba šparat za vino :D

 

Dijon je res krasno mesto, peš čisto obvladljivo, muzeji so brezplačni (zaradi psa greva manjkrat, tukaj sem šla sama, v Pasteuerjev muzej sva šla lahko skupaj, je prijazna uslužbenka popazila na Ziggya).


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#86 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 July 2023 - 02:45 PM

Hehe, skoda. Pa naslednje leto. :wink:
  • 0

#87 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 02 March 2024 - 02:05 PM

Frčica vi greste z avtom? Ce bi zbirala med Bretanijo in Normandijo,kam bi se napotila? Mi smo se pogovarjali da bi sli 3 tedne kompirat, Bretanija, Normandija,tako da postopoma v parih dneh pridemo do tja in potem se postopoma nazaj. Po poti bi se ustavili se Toulouse, pa se kaksno drugo zanimivo destinacijo. Malo sem zacela dvomit,ker vem da bi bile punce vsaj delno razocarane,ker se ne da nekaj ful kopat.
  • 0

#88 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2024 - 03:35 PM

Normandija.
Je pa tudi Bretanja izjemno lepa.

Če so vajene malo hladnejše vode se da kopat. Je pa vreme muhasto, midva sva imela predlani izjemno vroče, sestra pa 2 tedna prej za občasno dolge rokave.
Greva pa z avtom, ja.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#89 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 02 March 2024 - 06:06 PM

Ja prejle sem okvirno malo napisala kaj bi sli pogledat, bolj na naravo sem sicala. Pac okvirni plan poti,nisem pa se vnesla v Google maps koliko bi prislo km. Bi se zelooo postopoma premikali, da bi ene 4 dni za gor porabili pa ravno toliko za nazaj no. Lahko tudi vec, predvidoma imava dopust od 15.6. do 5.7.
  • 0

#90 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 03 March 2024 - 06:35 AM

Ce lahko, bi malo pisala sem plane poti in ugotovitve, ceprav v primeru da nam vreme ne bo naklonjeno,ne bomo rinili v to smer, ker nas ne zavezuje nic.

Prvoten plan ne bil namrec,da se odpravimo prek J obale Francije do Toulusa in potem do Bretanije in nato se Normandija. No vceraj sem potem preverila razdalije in bi skupno taka pot nanesla 5000+ km, kar pomeni okrog 250km dnevno,torej 3 ure na cesti,kar se nam verjetno ne bi izslo casovno,niti z zivcki 🤦. Danes sem potem gledala,da bi pot cez Italijo in po dolini Loare nanesla mnogo manj,pa si ravno tako lahko po poti ogledamo marsikaj. Želja je bila namrec ogled muzeja letalstva v Toulusu,da vidimo Concorda in se kaj (punce in S se navdusujejo nad letali).

Za Bretanijo in Normandijo sem potem dala v plan obicajne kraje,bolj naravo no, pa od mest Ouimper, St.Malo, Mont st.Micheel, Omaha beach, Eterat je moja zelja ampak izvisi od poteka poti. Vracali bi se potem cez Strasboug in Nemčijo.
  • 0

#91 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2024 - 07:51 AM

Klife morate it pogledat. Etretat je a must! Tam okoli so sanjski kraji, ne le etretat.jaz kar nisem mogla verjeti, da je lahko tako lepo.
Swiss normande je ful lepa za hoditi, pa pays dauge. Mesto honfleur. Res si pusti nekaj dni, da sproti prilagodis. Meni je normandija res sanjska.
Meni st. Malo ni bil všeč. Sej vem, knjiga. Ful se vidi, da je na novo.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#92 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2024 - 08:51 AM

A St Malo zaradi All the Light We Cannot See? Zdaj je tud serija na Netflixu.
Colmar je drugace tud ful lep, sam ful turisticen.

Drugace pa za pot nazaj, 14.6-14.7. je v Nemciji Euro in je za pricakovat visoke cene nastanitev v krajih blizu prizorisc in guzvo na cestah.
  • 0

#93 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 03 March 2024 - 09:08 AM

Hvala za info. Sem poskusila nasvete vkljuciti v itinerar, zdaj pa samo se upam,da nam bo vreme naklonjeno.

St.Malo je bil meni takrat lep, ampak stvari,ki so me impresionirale vidis tudi v Roscofu recimo. Zelim si v Dinan pa Palumanach mi je ful ostal v spominu. Bomo jug Francije pac za drugic prisparali,ce je tako, ali pa obrnemo in gremo letos na jug,ce bo vreme na S slabo kazalo. Res mi je fino to da nas nic ne obvezuje.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users