Jump to content


Photo

Turčija


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#121 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16925 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2023 - 10:47 AM

Jaz sem pa prav obolevala, ko sva rezervacije delala za Korziko, pa bova samo v 2 različnih namestitvah. Ker itak poskušaš dobit čimveč za čimmanj denarja in lahko porabiš ure za iskanje in primerjanje, na koncu pa itak ne moreš vedeti, koliko si zares profitiral.

Da ne bom preveč OT, mi smo šli v Turčijo z maturancem. Krasna, raznolika država tako za potovanje kot bolj ležeren dopust, sicer morda bolj za družine s starejšimi otroci, si predstavljam.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#122 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 June 2023 - 07:12 PM

Turcija z otrokoma dozivljam ful drugace kot brez njiju. Ful turskih stricev se kar raznezi ob malem P. in mu maha, dela grimase ipd. Zadnjic mu je en v restavraciji kar dal lubcka na licka. Naju je dobil cist nepripravljeno, tako da sva bila samo wtf. :huh: Danes, ko je bil oblecen v Interjev body, pa itak. Sta skupaj s tavelikim pricarala kar nekaj nasmehov na obrazu. :)

Drugace pa je Istanbul se vedno tak kot ga imam v spominu. Odlicna hrana, lusten stari del mesta, ki nosi duso preteklih stoletij, kaoticen promet, ogromno mack, se pa mi zdi, da je po ulicah malenkost vec smeti in macke tudi zgledajo bolj lacne in bolne kot so 2017.
  • 0

#123 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 11 June 2023 - 12:05 PM

Kalypso, tudi moj fant je navijač Interja in ima V. njihov bodi :D fant je imel cel dogodek, ko ga je slikal v njem in ga ima sedaj za ozadje na telefonu :D in včeraj me je prosil, da ga oblečem v bodi, ko pride iz službe, da se spet slikata na ta poseben dan :D


  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#124 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 June 2023 - 05:45 PM

Hehe, ful hudo! Se en Interist. :thumbup: je bil vceraj ful razocaran?
  • 0

#125 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 12 June 2023 - 07:59 AM

Kalypso, kakšne imaš izkušnje z gotovino? Jemljejo €? Morava nabaviti lire?
  • 0

#126 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 June 2023 - 08:15 AM

Ja, taksisti jemljejo €, drugje po trgovinah in restavracijah kartice. V nekaj restavracijah in na stantih pa samo gotovino. Fajn je, da imata nekaj lir, mi smo imeli 20lir :lol: od zadnjic ko sva bila v Turciji in € gotovino za taksije in smo prezveli, ampak bi prav prislo se par lir za kaksno malenkost.
  • 0

#127 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 13 June 2023 - 07:09 PM

Hehe, ful hudo! Se en Interist. :thumbup: je bil vceraj ful razocaran?


Je kar bil ja. Pa tvoj? :)
  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#128 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 13 June 2023 - 08:31 PM

Ima katera izkušnje s tourist prepaid SIM?
  • 0

#129 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 June 2023 - 06:33 AM

Petersilj, je bil ja. Je rekel, da je bila fenomenalna izkusnja v finalu lige prvakov navijat za svoj klub, je pa manjkala je pa tista pikica na i, da bi dvignili trofejo. Ampak, tbh, pred skupinskom delom si ni niti predstavljal, da bodo v finalu.
Je bilo pa ze tako na dan tekme po mestu fajn vzdusje. Navijaci povsod. Vsake toliko si slisal kje Forza Inter ali katero od navijaskih pesmi. Pa zdi se mi zdi, da je bilo zaradi Çalhanoğluja vec Turkov za Inter kot za City. Interjeva fan zone je bila baje ful fajn, Champion League village pa tud. So imeli se ful aktivnosti za otroke. Edino precej odrocna je bila. Smo hodili vec kot pol ure do nje.

Sorry Ancka, nimam. Jaz sem bila na wi-fi, B. je pa imel zakupljen paket mobilnega gostovanja.
  • 0

#130 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 June 2023 - 06:43 PM

Ce se bo v prihodnosti katera mudila v Istanbulu, toplo priporocam tole restavracijo: https://www.murverrestaurant.com/
Nahaja se v cetrti Karaköy, blizu Galata tower. Sicer ni tipicno turska restavracija, je bolj fine dining in ima malce visji price tag, ampak hrana je vrhunska. Mi trije smo imeli za predjed hobotnicino solato ob spominu na katero se mi pricnejo cedit sline. Ravno prav mehka, polnega okusa. Za glavno jed sva jedla seafood stew za dve osebi, ki je bil tud izjemen. Za sladico sva vzela klasiko, cokoladni sladoled z jagodicevjem. Spet yummy. Kolicinsko so radodarni, smo se od najinih porcij najedli vsi trije.
Attached File  B6EC513C-7884-4A02-96F6-C551D7013349.jpeg   121.61KB   0 downloadsAttached File  B9FD251A-D851-4A68-94E6-04395E0C5447.jpeg   210.13KB   0 downloadsAttached File  0F8B40F9-0F82-480B-9146-0A9E2D57656B.jpeg   131.69KB   0 downloads
Ambient je bil prijeten. Tamala dva sta bila dobrodosla, osebje prijazno in ustrezljivo, razgled na Istanbul je bil tud super.

Attached File  D305BB02-C5F1-4768-B2FE-B5A7BB076A04.jpeg   142.83KB   0 downloads
  • 0

#131 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 July 2023 - 02:06 PM

Tole sem pa cist pozabila, novo Istanbulsko letalisce je super in zelo family friendly. Turkish airlines sicer nima posebnega check-in okenca za druzine z otroki, ampak nas je usluzbenec takoj spustil naprej, potem ko je mali P. med cakanjem v vrsti postal nestrpen. Za vecje otroke imajo ze pred check-in okenci igralo. Security control in passport control sta za druzine z otroki locena in namesto 20 min, kot je bila tistega dne cakalna vrsta na normalni kontroli, smo sli skozi kontrolo brez cakanja. Zlata vredno ko potujes z dvema majhnima otrokoma. Terminal je klasika, ima dobro izbiro restavracij. Cene so letaliske. Je tud precej trgovin za zabijat cas. Imajo se en del z lezalniki za relaksiranje, ostalega pa nam niti ni uspelo videt in preiskusit.
  • 0

#132 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 25 July 2023 - 11:57 AM

Kalypso, ste vi malega P. nosili ali ste imeli vozicek? Koliko kil pa ima? Sicer ne bi sli v I., ampak v Rim, ko bi imel 8m. Se spomnim, da si ze za Portugalsko rekla, da je bilo kar tezko ga nosit.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#133 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 July 2023 - 12:10 PM

Vozicek in nosilko. Ampak je bil vec v vozicku, ker je imel ze 10kg. Nosilka je prisla prav za Tokapi palace, kjer v notranje prostore ne smes z vozickom in se za par primerov, ko smo ful hodili in je starejsi zacel tezit, pa sva ga posadila v vozicek, malega pa v nosilko in smo sli (don’t judge me, v teh situacijah izbirava manjse zlo). Pa na letaliscu in v taksijih (ker noben nima otroskega sedeza, pasovi za zapenjanje so pa prekratki).
Je pa bila res preizkusnja za vozicek, ker je v Istanbulu polno tlakovanih cest in visokih robnikov (podobno kot v Rimu), ampak je prezivel in mi pa tud.
  • 0

#134 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 27 July 2023 - 08:07 AM

Jej, hvala :) Zdaj moram se preveriti, ce bi ta marela sploh prezivela to ali moram za novo gledati.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#135 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 July 2023 - 08:41 AM

Malenkost. Planirate na pot z letalom, vlakom al avtom?
  • 0

#136 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 27 July 2023 - 10:57 AM

30.10. z vlakom se z dvema druzinama. 6 odraslih, 7 otrok 🙈
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#137 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 November 2023 - 08:07 PM

Tole je pa ultra kratek video naše ture s turističnim busom. 

 

https://youtu.be/Res...-rh1lWTh62EGpG9

Nasvet: ne odpravite se na takšno turo s spočitim otrokom, ki mu po spancu niti najmanj ne diši biti pri miru. :butl:

 

 

Also, Barbarina, kako ste se imeli na dopustu? 


  • 0

#138 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 07 November 2023 - 08:02 AM

Ful fajn smo se imeli, bili smo v hotelu, v katerem smo bili že pred 13 leti in nam je bil ful všeč. Je pa bil to dopust, malo smo mesto raziskovali, to pa je to. Tako da kaj več težko napišem... 

 

Bili smo v Kemru, ki je cca 1 h oddaljen od letališča v Antalyi. Je zelo urejeno, čisto mesto, tudi izven resortov, res ne vidiš smeti na cesti, kar mi je ful všeč. Imajo tudi lepo urejene kolesarske poti. Plaža v našem delu je bila prodnata, nekje so tudi peščene. Ob morju je ful lepa sprehajalna promenada do marine, tam smo se vsako jutro sprehodili do enih ful velikih igral in fitnesa na prostem, kjer si je Jakob dal duška. :) v tem času je temperatura malo pod 30, na soncu je še kar precej vroče. Morje pa ima prijetnih 25 stopinj. Idealno. Se bomo sigurno še vrnili. 

Aja, leteli smo z Dunaja, rezervirali na Počitnice.si, oni so posrednik za Bentur (nemška agencija), cena pa je bila 1900 € za nas 3, All in., zavarovanje za primer odpovedi in prevoz z letališča in na letališče vključen. 50 € smo potem plačali še za parking na Dunaju. 


  • 0

#139 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 March 2024 - 06:37 AM

Vuf, sonce mi sveti v spalnico. Nekaj o mojem nedavnem potovanju v Carigrad. Mogoče bo nanizanka, ne vem. Orgromno mesto je, celo zame, ki se imam za mestnega otroka in sta mi NYC, da ne govorim o Bogoti, ki jo imam za drugi dom, domači mesti. Mogoče zato, ker smo hodili peš. Najprej naj zapišem, da sem se tam počutil dobro. Dve omejitvi omenjam kar na začetku: potovanje je bilo sindikalni izlet; da smo se gibali samo po starem delu mesta je napaka, ki jo le deloma lahko upraviči velikost mesta. Očitno smo pristali na novem letališču. Starše zanima, da imajo za majhne otroke igralni kotiček ograjen z ograjico, skos je zraven varuška. Otroci so vidno uživali v risanju. Mogoče se spomnite, da sem špekuliral, da bom vsaj deloma detaširan od sodelavk (samo dva knjižničarja sva bila). Namero je vodička zatrla v kali. Hrana: načelno imaj Turki dobro hrano z veliko zelenjave in bogato začinjeno, na tržnici sem presenečeno opazil celo pujskove parklje. Če prav premislim, bi težko rekel, da sem dobro jedel, vsekakor ne v primerjavi s tistim, kar sem jedel pri Turčinu, ki je njega dni abortiral projekt turške restavracije v hiši, v kateri živim. Moja izkušnja je, da je preklemansko važno, katere in kako kvalitetne začimbe uporabljajo. V Carigradu sem namreč ponotranjil sintagmo "drago kot žafran".  "Moj" Turčin je ziher uporabljal vrhunske. Njegove jedi so bile v primerjavi s tistimi, ki sem jih jedel v Carigradu lahke in nežne. Najbolje sem jedel v neki restavraciji za vogalom od Hagie Sophie (pečen piščanec s krompirjem, zelenjavo in salata, zraven pa Efes pivo) in v ulični burekdžinici v Kadikoyu (na azijski strani), pa v revni pekarnici v neki uličici na evropski strani. Večina lokalov, ki jih vidimo ob cestah je po moje shit. Verjetno je Kadikoy še najbolj umirjen za sprehajanje med trgovinicami s hrano in malimi restavracijami. Tle tudi vidiš, kako nikakav kruh pečemo v Sloveniji. Vse na brzino in na pol. Kasneje dalje.


  • 1

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#140 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 March 2024 - 11:22 AM

Dalje. Prvi večer smo šli v sosednjo ulico od hotela, v čisto spodobno restvracijo. Jaz sem naročil kozja čreva, ki so splošna mediteranska jed, poznam jo iz Grčije, in mi je strašansko dobra. Tokrat niso bila dušena, temveč pražena na ponvi z začimbami. Korektno, pa noben presežek. Zraven sem pil Efes (sploh nisem poskusil turškega vina, ne vem dobro, zakaj ne). Naslednji dan smo bili v eni drugi restavraciji, pa je bilo tako-tako. Efes prekriva napake, to pa. Lepa je bila restavracija, ki sem jo omenil prej, za vogalom od Sofije. Lepo pečen piščanec s pečeno zelenjavo in solato. Rahlo pekoče. Nadvse okusno. Za vmes pa je moja izkušnja, da ko naletiš na pekarno, ki servisira okoliš, nujno noter, ker boljšega ni. Sigar burek, velik kot cigara, ravno prav za prigriznit za premostitev. Pa še burekdžinica v Kadikoyu. Menda je zelo znana, naročil sem malo mesnega in malo sirovega bureka. Narezan je bil kot majhni koščki torte, mesni rahlo pikanten. Božansko. Efes nič manj. Ob taki mezi sploh ne rabiš velike restavracije. Je pa prijetno sesti za uro-uro in pol in počasi jesti okusno hrano. Začimbe. Najprej sem razmišljal, da bom nakupil začimbe v kakem dobrem marketu, da se ne bi zezal z goljufivim Turkom in barantal. Ma kakvi. Spustil sem se naravnost v deveti krog pekla. Ni mi žal, še vedno pa premlevam. Najprej sem si pogledal in poskušal, Turek je gobcal kot zmešan. Naredil sem krog, poskušal in vmes spraševal. Okusi so božanski, to nima absolutno nobene zveze z začimbami, ki jih kupujemo in uspešno uporabljamo pri nas. Žafran iz Irana, deset dek 350 Eur! Če upoštevamo, da je kila do 11 tisoč, smo tle, tle. Ko se odločiš za količino, moraš samo gledati, kaj in koliko fukne (dobesedno) na vago in si zapomniti! Mešanice začimb za solato, meso, riž, poskusiš, vmes dobiš kak datelj ali kaj podobnega, ker jezik peče, peče. Pol pa še slaščice. Crkneš. Plačaš lahko v kešu ali s kartico, ni problem. Vse ti vakuumsko zapakirajo in dajo v torbo na fršlus s tvojim imenom. Pozor pri seštevanju! Če primerjam okuse, v tej konkretni trgovini za restavraterja enostavno ni računice, da bi kupoval začimbe. Zmeniš se za kosilo ali večerjo, uni pripravijo vse na mizo, skonfekcionirajo in ti zaračunajo. Lahko imaš srečo in ješ najmanj "za pojest", ali pa imaš srečo in je korektno. Zelo okusno pa ni. Ampak to in tako sem dojel pol. Itak imaš skos po malem občutek, da si vsaj malo nategnjen. Od baklave sta bili samo dve res dobri, druge so bile kr neki. Hotel sem kupiti še riž basmati za k mesu, pa sem se mu odpovedal. Če bom šel še kdaj v Carigrad, bom bolj na azijski strani v Kadikoyu. Ker to, kar pišem, ni zaokroženo. Bi pa šel še, ker je noro mesto. Se nadaljuje.


  • 1

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users