Jump to content


Photo

Nemčija


  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#41 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 16 August 2010 - 09:53 PM

Hvala.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#42 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 August 2010 - 10:44 AM

Ni zakaj. A se spet odpravljaš tja?
  • 0

#43 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 17 August 2010 - 11:55 AM

Mislila sem letet iz Münchna smile.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#44 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 17 August 2010 - 04:54 PM

Kam pa?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#45 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 17 August 2010 - 11:53 PM

Na Malto.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#46 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 September 2010 - 04:54 PM

Naše drage pivopivke in pivopivci, a vas kaj mika, da bi se udeležili Oktoberfesta?
IPB Image
IPB ImageIPB Image
http://www.oktoberfest.de/de
  • 0

#47 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 23 September 2010 - 05:36 PM

Jaz po vsej vrjetnosti odpotujem v München naslednji vikend. cool.gif


  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#48 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 September 2010 - 07:47 PM

Jaz pa v berlin konec oktobra. Za Oktoberfest se mi pa fućka, sem slišala ful več graj kot pohval - sploh pa je pivo še dražje kot sicer. down.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#49 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 23 September 2010 - 09:28 PM

Jst sem s familijo šla na Okoberfest več kot deset let nazaj, sem bla še čist majhna takrat. Pivo baje dobro, a drago + tako faking mrzlo, da se ga skoraj ni dalo pit in je moja babi od njega fasala vnetje mehurja. Ker sem bla še premajhna, nisem mogla na skoraj nobeno to napravo, razen na en vlakec smrti, prilagojen za otroke, pa po pravici povedano hvalabogu, da je bilo tako, ker so tam vsi nažgani, gredo na una kladiva pa vlakce smrti, potem pa bruhajo dol, ogabno torej. V tem pogledu je Gardaland ful boljši, ker tam pač ni alkohola. smile.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#50 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 September 2010 - 10:29 PM

^^Kaka primerjava - Gardaland vs. Oktoberfest. thumbup.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#51 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 October 2010 - 03:16 PM

eve, si bila na Oktoberfestu? Kako je bilo? In kakšen se ti zdi Tübingen? Meni je bil precej všeč.

Upam, da nama bo uspelo v predbožičnem času skočit do Rothenburga. Že tako je mesto ful lepo, kot iz kakšne Grimmove pravljice, v predbožičnem času pa je bojda prav pravljično.
IPB Image
  • 0

#52 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 06 October 2010 - 03:24 PM

nemčija je lepa.
Sem bla v Berlinu, lepi spomini....
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#53 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 October 2010 - 04:35 PM

Pa Neuschwanstein bi tud rada še enkrat vidla...
IPB Image
  • 0

#54 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2010 - 05:03 PM

Jaz sem zaljubljena v Nemčijo, mi je ful všeč. smile.gif
Sem par let vse počitnice tam preživela, se tud mal naučila jezika (mi je potem v gimnaziji ful prav prišlo) in se mela res dobro!

Midva za letos planirava kakšen predbožični vikend oz. za novo leto.
KALYPSO me je zdej čis zrajcala s tema dvema fotkama. biggrin.gif
  • 0

#55 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 October 2010 - 05:04 PM

Kinky? laugh.gif laugh.gif
  • 0

#56 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2010 - 05:06 PM

ohmy.gif Uppps! Sori, že popravljam!
  • 0

#57 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 October 2010 - 05:11 PM

Haha, np. laugh.gif
  • 0

#58 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 01 November 2010 - 04:44 PM

BERLIN - reportažica:

Ok, glede na to, da sem še friška vtisov od Berlina, jih bom skušala strnit v eno malo poročilce, kaj tam "dogaja".

Kot prvo moram poudarit, kako tam vse štima - od taksijev, do metroja in avtobusov. Vse je točno, ne prihaja do zamud, okvar ali nategov. Taksisti vsi računajo enako za isto pot, zastojev po cestah nisem videla nikoli, avtobusi so precej točni, poleg tega so povsod postavljene oznake, ki napovedujejo prihod naslednjega avtobusa. O metorju nima smisla izgubljat besed, ker je nadvse zanesljiv, poceni (karta, ki velja 2 uri stane 2,10€, za krajšo progo, ki zajema 3 postaje, kar je cca 3-4 km, odšteješ 1,30€, celodnevna karta pa stane 6€ in velja do 3h zjutraj).


Restavracije načeloma cenejše kot pri nas (povprečno kosilo cca. 4,5-6€), kvaliteta pa neprimerno boljša. Čeprav Nemčija ne slovi po kulinaričnih dobrotah, so tudi njihove jedi (večinoma mesne) pripravljene dobro, pa tudi za vegetarijance se vedno najde nekaj okusnega. Porcije so ogromne, tako da kdorkoli, ki trdi, da je prišel iz Nemčije lačen, bodisi laže ali pa je najškrtejši Gorenc. Poleg tega je pa v Berlinu zaradi priseljencev oz. Nemcev z raznovrstnimi porekli ogromno restavracij z "eksotično" oz. "nenemško" ponudbo. Lahko rečem, da sem tam jedla najboljšo pico (v pristni italijanski restavraciji - pa da ne bo pomote; pico sem ogromnokrat jedla tudi v Italiji) in daleč najokusnejši falafel.

Kave so pa tako-tako, boljše kot pri nas (niso tako zelo brezizrazne in vodene) definitivno, sploh ker je ponudba spet ogromna, a so kar za kake 0,5 do 1€ dražje kot pri nas.
Tudi pivo je malce dražje (ful odvisno od lokacije), pod 3€ ga težko dobiš. Je pa res, da se tam pijejo piva, ki so tudi pri nas nekje iste cene (Erdinger, pa druga pšenična piva), Heinekenov in podobnega sranja pa jaz ne pijem.

Na nogah sem bila dobesedno od jutra do večera, videla ogromno, a še vedno takorekoč nič. Obiskala sem Brandeburška vrata, Unter den Linden ulico, Checkpoint Charlie, videla ostanke berlinskega zidu, pa Spomenik pomorjenim židom Evrope, tv stolp, Potsdamer Plaz, Sony Center, postzajo Zoo woot.gif, KadeWe (Kaufhaus des Westens), Oranienburger Strasse (tak alternativni predel, ponekod močno spominja na ljubljansko Metelkovo), turško četrt, židovsko četrt, gejevsko četrt, Museumsinsel, Viktoria park (šla gor na en spomenik, ki je odlična razgledna točka), pa obiskala sem 3 muzeje, za več nisem imela moči. tongue.gif


Ok, the best part so bli pa seveda muzeji:

NAJ NAJ NAJBOLJ me je navdušil Pergamon Museum. love.gif To je en muzej, ki je must see za vse, ki jih vsaj 5% zanimata zgodovina in kultura. Največja atrakcija so zagotovo vrata boginje Ištar iz Babilona wub.gif, katerih del je bil iz današnjega Irana prestavljen v ta muzej. Poleg vrat se rekonstrukcija nadaljuje v obliki procesijske poti, kot je pač ta izgledala v asirsko-babilonskem času, pa ogromno je še drugih artefaktov iz tega obdobja; stele s klinopisnimi zapisi in upodobitvami bogov in kraljev, statue in reliefi fantastičnih pošasti (grifoni, levi, antilope), dragoceni zlati pektorali, skalni reliefi iz gorovja blizu Hatuše, itd. Meni se je srce lomilo v tem muzeju, že od otroštva imam globoko fascinacijo z Mezopotamijo in enkrqat moram obiskat te države v živo. wub.gif
Ime je pa Pergamonski muzej dobil po "oltarju" iz Pergamona, ki zaseda eno celo dvorano (ker je ogromen), poleg tega pa turisti množično derejo še pred vrata na market, ki so stala v Miletu.
Žal so velik del zbirke antičnih skulptur lih preselili v Altes Museum, tako, da tega tokrat nisem uspela pogledat (več za naslednjič torej woot.gif).
http://en.wikipedia....Pergamon_Museum

Poleg tega sem si zadala ogledat še Museum für Naturkunde, ki slovi po največjem skeletu dinozavra na svetu. w00t2.gif . Gre za skelet brahiozavra, ki so tako in tako bili največji med dinozavri in v višino meri dobrih 13 m. ohmy.gif Poleg njega so na ogled še skeleti diplodoka, deinonychusa (to je tisti bad guy s krempljem iz Jurskega parka) in pa arheopterixa woot.gif, pa drugih manj znanih dinozavrov. Razen dinozavrov so na ogled še zbirke meteoritov iz Nemčije, mineralov, pa modeli zemlje s prikazi raznoraznih procesov, ki preoblikujejo površje, pa film, ki nas seznani s podrobnostmi nastanka vesolja in planetov, potem je tu še ogromna zbirka nagačenih živali, med katerimi izstopajo še zlasti izumrle vrste, kot so nagačeni tasmanski tiger, dodo, quagga (tista žival precej podobna zebri, ne vem, če je pri nas kako posebno ime zanjo?), itd.
http://www.naturkund...n.de/index.html

Nazadnje sem obiskala še tehnični muzej, kjer je bilo razstavljenih ogromno letal, ladij in njihovih modelov, vlakov, pa prikazana je bila zgodovina razvoja fotografije, filma in računalništva.

Muzeji so prilično poceni, vstopnina za odrasle je cca. 6€ oz. 6,5€, popuste imajo samo imetniki določenih mednarodnih študentskih kartic (piše na strani vsakega muzeja posebej), oz. pač študenti na nemških univerzah. Si je pa treba za vsak muzej vzet vsaj ene 3 ure časa, razen če dobesedno tečete skozi. Gužve niti ni, vsaj glede na izkušnje, ki jih imam z nekaterimi muzeji in galerijami v Italiji (Neapelj, Firence in pa sploh Vatikan ermm.gif ).



All in all, mene je Berlin ful navdušil, pa komaj čakam, da se spet vrnem in pogledam še ostalo. biggrin.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#59 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 01 November 2010 - 04:59 PM




Mamljiva reportaža!

Jaz imam žlahto iz Nemčije, pred leti sem bila v Stuttgartu, ampak sem takrat še bila presmrklava, da
bi raziskovala, kaj vse ima država za ponuditi.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#60 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 01 November 2010 - 05:01 PM

Jaz se do zdaj bila samo v Minhnu 2x, pa vsakič samo za en dan, tako da bogvekaj nisem niti videla. Se pa pri cenah krekpo pozna razlika - nasploh je Bavarska najdražja Bundesland v Nemčiji in z njjo seveda tudi Minhen najdražje mesto. Berlin je pa predvsem znan kot mesto (tudi samooklicanih) umetnikov.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users