Jump to content


Photo

Vprašanja


  • Please log in to reply
491 replies to this topic

#1 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 30 August 2005 - 07:09 PM

Tema namenjena vsem mogočim vprašanjem povezanih s potovanji, turizmom, izleti, prevozi, itd.
Pri tem prosim, če se le da vprašanja o posameznih državah objavljajte pod temo ustrezne države.

Kalypso



js pa v oktobru v okviru nasega studentskega kluba organiziram ekskurzijo na cesko in mam enepar vprasanj za vas:

Ne maram glih vodičev zato bi vas vprasala če kdo pozna koga ki je že biu na českem in bi bil pripravljen postat nas vodič za tri dni,seveda bi mu plačali.ker ne rabmo glih enga profita,bolj pomembno je da češko ne doživimo zgolj kot tipični turisti in mislem da bi kr en k je tam že biu to velik bl izpelu k vodič

Pa ful bi bla tud vesela ce bi mi loh kke linke z neta za vodiče dale,...če slucajno poznate kako starn na netu.Za vsak slučaj če en dobimo nobenga prostovoljca.

TNX
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#2 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 28 May 2006 - 01:57 PM

mene pa zanima, če mi katera lahko pove,kako se zrihta ta kartica, ki je za plačevanje prek internteta-npr. da plačaš letalsko karto prek neta-ker za nekatere firme ne gre drgač kt tko (npr.easyjet ryanait itd....),pa kere kartice so to???


prosim za čimprejšnji odgovor


hvala
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#3 *Liora Lael*

*Liora Lael*

    sramežljivec

  • Člani
  • 74 posts

Posted 22 February 2007 - 04:15 PM

hoyla..mene pa neki zanima...pr kerih letih greš lahk sam čez mejo?pr 16-ih a ne?
pa recimo da greš nekam na hrvaško s frendi a se laho prijaviš v kakšnem cenejšem hotelu al pa kampu tud.k se mi zdi da morš bit nekje povnoletn hmm.gif
papa
  • 0

#4 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 February 2007 - 07:24 PM

z dečkom delava plane, kam it za prvomajske .... ožji favoriti so danska, nizozemska ali francija. lepo prosim kakšno popotno dušico, da malo razprede o omenjenih destinacijah - kaj se splača videt, kam it, kje jest, spat, itn ... mislim, sej vem, da obstaja google in to, samo bi rada od koga iz prve roke prebrala kako izkušnjo.

pa hvala lepa vnaprej! wink.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#5 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 February 2007 - 03:33 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 27. 2. 2007 - 12:31)  

Glede Danske ti vem povedat samo to, da je zelo draga (en kofetek stane 800 sit).


fala, ančka. smile.gif v bistvu sem pa tut na danskem že bla (enkrat passing through, da sem pršla do moje lubice švedske smile.gif, enkrat pa bolj ko ne samo kopenhagen. bo treba še mal raziskat. isto velja za francijo - pariz vidla za en teden, ostalo pa bolj ko ne spotoma, ko sem rabla prit čez francijo v italijo, isto z nizozemsko. mah, bova že. smile.gif

še enkrat hvala!

p.s.: provanso pa itak, bom šla v L'Occitane tovarno! hooray.gif blush2.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#6 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 05 March 2007 - 01:31 PM

Mene pa zanima za tiste, ki veliko potujete (mislm da vas je tu kar nekaj) - a potujete preko agencij ali "na lastno pest"?
  • 0

#7 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10552 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 March 2007 - 08:16 PM

Jaz vedno kupim samo letalsko karto, potem pa okrog. Jaz sem backpackerka in mi to najbolj odgovarja, ker če mi nekje ne paše, grem drugam. Rada mam svobodo na potovanju, da nisem vezana na nobeno uro (razen, ko je treba it na bus ali vlak).
  • 0

#8 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 05 March 2007 - 09:59 PM

Podobno razmišljam tudi jaz; vendar še nisem potovala čist tko, "backpack". Načrtujemo tak podvig za poletne počitnice pa me zanima kako je s prenočišči, ali ste prenočevali v hostlih itd..?
Je pa verjetno cena vsega skupaj občutno nižja kot če potuješ z agencijo, a ne?
  • 0

#9 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 06 March 2007 - 06:49 AM

Jah pr hostlih je tako, da nikoli ne veš... Lahko so čisto sranje pa majo nabite cene, lahko je pa obratno. Pa pri nekaterih je treba vnaprej rezervirat prenočišče, ker so pošteno zasedeni.

Da se pa dobit eno knjigo (žal ne vem naslova), kjer so not vsi hostli na svetu. Pa na netu se tut najdejo zadeve. Youth Hostel international al kai ie že.

Priporočam pa tudi Hospitality Club. To je online klub ljudi, ki zastonj nudijo prenočišča (in jih tudi iščejo). Prek te zadeve je sestrična prišla zastonj čez s prenočišči v Angliji in Tajskem. Pač se včlaniš pa pogledaš če je iz tam, kamor greš, kakšen član tega, pogledaš njegove review-e in ga kontaktiraš. Ponavadi so to zelo prijazni ljudje, ki ti še razkažejo mesto na čisto drugačen način, kot turistični vodiči.

  • 0

#10 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 06 March 2007 - 09:35 AM

Hvala za tale link, sounds nice! Ampak a je za zaupat tem ljudem, kaj ce naletis na kake frike?=)
  • 0

#11 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10552 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 March 2007 - 09:45 AM

Za rezervirat prenočišča je dobra tudi http://www.hostelworld.com/

Backpackanje pride ceneje, tukaj ni plačevanja vodičev ipd...si sam svoj gospod. Kar se pa tiče prenočišč, greš pa vedno pogledat sobo, preden plačaš. Če ti je všeč ostaneš, drugač pa greš naprej.

Ančka - a je ta hospitality komplet zastonj? A je treba gostitelju dati kaj v zameno? Ne nujno denar, ampak kaj druzga? Nekje mora človek imeti profit, saj popotniki/turisti uporabljajo elektriko, vodo, air condition...položnice mora nekdo plačat.

  • 0

#12 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 06 March 2007 - 09:48 AM

Sej ravno zato, ker ne veš kakšen je človek, greš pogledat njegove reviewe. Če ga vsi hvalijo, že mora bit nekaj na tem.

Ja, ta hostpitality zadeva je načeloma brezplačna. Se pa spodobi, da prineseš kakšno malenkost iz svoje države. Npr... majhen lonček medu, ali pa steklenico vina, kakšen prospekt o Sloveniji...
  • 0

#13

  • Guests

Posted 19 June 2008 - 06:59 PM

Hmm, mene tudi Grčija zanima. Sicer sem bila že na Iosu in Santoriniju, pa bi rada obiskala še kak drug otok.
Me pa zanima še, kakšne izkušnje imate s Tunizijo? hmm.gif Kakšno so cene, kakšno je morje, kaj se da vse videt ... Predvsem me zanima to, če se da kje najt kakšne malo manj obljudene plaže (da nisi kot saredela v konzervi, tega res ne prenesem down.gif).
  • 0

#14 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2008 - 04:14 PM

ti načeloma sporočim konec naslednjega tedna kako je s tunizijo!
  • 0

#15 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 June 2008 - 02:43 PM

Jaz sem bla že v Grčiji in mi je blo tak tak. Nisem bla ful impresionirana. Tudi Tunizija ni baš kaj. Saj je oboje super lepo ampak, če si bil že večkrat kje pač postaneš bolj izbirčen. Jaz trenutno definitivno prisegam na Egipt. Rdeče morje, popolnoma drugi svet. Lani sem bila in letos grem spet. Meni je super.
  • 0
Viens, reste ici!

#16 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 June 2008 - 03:28 PM

Meni pa je nekak bolj všeč Grčija kot Egipt. Mogoče zato, ker so mi bolj všeč manjši hoteli, kot veliki kompleksi, čeprav imajo tudi ti veliki kompleksi svoj čar. Pa rada imam mir, ko se zvečer sprehajam po mestu in mir, ko ležim na plaži. V Egiptu je pa stalno nekdo nekaj gnjavil. Ok, Rdeče morje je razred zase (ribe, šnorkljanje) čeprav tudi grške obale imajo tudi krasno morje z čudovitimi plažami, ki ne zaostaja veliko za rdečemorskimi. Kar se tiče tega kar lahko kje vidiš pa sta mi obe deželi tako tako. Obe imata bogato zgodovinsko dediščino. Odvisno je le katero direktno destinacijo izbereš. Meni je bila Kreta 1A destinacija. Ok, če bi samo 14 dni ležala na plaži mi verjetno ne bi bila, ampak ko pa sem si nekatere stvari pogledala pa me je navdušila. Kljub temu, da ima manj veličastne spomenike kot Egipt, ampak ima nek tisti svoj čar, ki te povleče vase. Saj ne da ga Egipt nima, ampak nisem ga doživela tako pristno kot Kreto in morda je v temu razlog. Recimo Rodos sem doživela na maturantskem izletu in morm rečt, da je zelo lep otok, ampak ni bilo tako dobro kot na Kreti in v Egiptu. Čisto odvisno kako doživiš tisti čas, ki ga tam preživiš. Skratka obe deželi sta mi čudoviti in katerokoli si izbereš za oddih ne morš zgrešit.
  • 0

#17 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 28 June 2008 - 07:46 PM

Kreta cry.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#18 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 10 July 2008 - 01:29 AM

Je kera bla na Portugalskem, pa na Kanarskih otokih?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#19 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 10 July 2008 - 06:57 PM

ja jst sm bla večkrat tongue.gif

kaj točno te zanima?
  • 0

#20 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 10 July 2008 - 08:28 PM

U!
A na obeh placih?

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users