Jump to content


Photo

Slovenija


  • Please log in to reply
1458 replies to this topic

#41 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 13 August 2009 - 05:17 PM

Ne morm verjet, da še ni Slovenije. OK, za nas ni lih baš neko potovanje, za tujce pa. laugh.gif Je pa vseeno zelo lepa in kot sama ugotavljam, še marsikje nisem bila. Je pa Soča res raj na zemlji. wub.gif Prečudovit del Slovenije.

Vršič, Soča, pa take fore:

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image


Čeprav smo iz Slovenije je veliko kotičkov, ki jih ne poznamo. Dobrodošli nasveti in priporočila kaj je nujno treba videt.


  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#42 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 August 2009 - 05:25 PM

Dragica, je že takšna tema. wink.gif Sem obe temi združila in prevzela tvoj naslov. wink.gif

Se popolnoma strinjam, da naša Slovenija je res prelepa. Sploh ta del ob Soči. wub.gif
  • 0

#43 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 13 August 2009 - 05:29 PM


Če sem vse pogledala, pa nisem našla. Ups. oops.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#44 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 March 2010 - 11:16 PM

Meni je Ptuj (stari del mesta) tud tako lušno malo charming mesto z dušo.
IPB Image
  • 0

#45 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 March 2010 - 11:40 AM

Kateri hostel oz. low budget hotel v Ljubljani priporočate? Ne rabi bit neki luksuz, pač da je čist in na lokaciji, ki jo je lahko najti.
  • 0

#46 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 13 May 2010 - 11:38 AM

Kolega Španec pride čez vikend. Vreme bova očitno imela super, ves cajt bo scalo. Omejena sva na javni prevoz, jaz namreč nimam izpita ne avta. Torej, kaj bi ve predlagale, da mu pokažem, kam naj greva?
  • 0

#47 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 May 2010 - 02:04 PM

Midva sva najine obiske iz tujine ob bolj kislem vremenu peljala v Škocjanske jame in sta bila navdušena nad njimi. Samo, če nimaš avta in si omejena na javni prevoz to ni glih najboljša ideja.
Sicer ne vem.. na pamet mi pade, da ga pelješ v kak ljubljanski muzej, če ga te stvari sploh zanimajo... Muzej novejše zgodovine ima dobro stalno razstavo, kako so kaj ostali pa nisem seznanjena.
  • 0

#48 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 June 2010 - 08:58 AM

Enga posebnega gosta nameravam peljat vsepovsod po Sloveniji in me zanima katere konce in kraje kej priporočate, s tem pa mam v mislih bolj skrite kotičke (ne Bled, Bohinj in podobno...). Ful mal poznam bovški in kobariški konec, tistega mislim kar raziskat - Kinky, Fluffy, vidve dobr poznata tiste konce, dejta mi prosim povedat kakšno kul pot, česa ne smem spustit tam. Plizzzz smile.gif

  • 0

#49 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 June 2010 - 09:13 AM

smile.gif Svoje slike nalepim kasneje, ker so na starem rač., pa se mi ne da preklapljati. wink.gif


Frida, jaz predlagam, da gresta po Soški dolini mimo Kanala, proti Tolminu, in si ogledata Most na Soči. smile.gif

IPB Image

Lahko se sprehodita malo okoli jezera, vozi tudi neka ladjica, ampak baje da ni nič posebnega.

Od tukaj nadaljuj pot do Tolmina, in tam je obvezen ogled Sotočja. Poglej na moj FB, pod slikami SLOVENIJA je nekaj lepih. smile.gif


Linkam FB:

KLIK



Ko bosta tam si lahko ogledata tudi Tolminska korita.

IPB Image


Pot nadaljujta proti Kobaridu, vmes se lahko ustavita kje in se malo sončita, kopata - če bo lepo vreme. wink.gif

Kobarid je super, tam lahko gresta na kosilo - v ribjo restavracijo. smile.gif

KLIK

V Kobaridu je tudi zakon muzej 1. svetovne vojne, če ga zanima. Soška fronta je zelo zanimivo poglavje v 1. svetovni vojni.

Kostnica, isto v Kobaridu.

IPB Image

KLIK


Nato lahko gresta naprej do Bovca, mogoče kakšen rafting, pa Trenta, in čez Vršič prideta v Kranjsko Goro. No, to je pa že 3 dneven izlet. happy.gif


Bom še dopisala. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#50 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 June 2010 - 09:21 AM

Kok si se potrudla, ne morem verjet!!! ohmy.gif Naslednjič ko se vidmo, pivo on me. Hvala.

Aja ja, še Krasa ne smem spustit.


  • 0

#51 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 June 2010 - 01:26 PM

Popizditis. Sem napisala še full, pa mi ni objavilo. cry.gif


Anyway, v Tretni imaš veliko možnosti za izlete, rafting, mogoče kakšna tura v hribe, na easy. wink.gif


Čez Vršič:

Ruska kapelica

IPB Image

Kras



Štanjel (grad) - tukaj se folk poroča biggrin.gif

IPB Image



Hrana:

Kraljestvo Pršuta v Kobjeglavi

KLIK


KLIK


Ali kakšen kmečki turizem, ta je fajn:



KLIK

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#52 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 03 July 2010 - 07:49 PM

V kratkem nameravava za par dni nekam mal višje, v mislih imam Roglo in me zanima, če mi lahko kdo priporoči kakšno nastanitev gor? Kakšen ugoden penzion ali apartma?
  • 0

#53 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 August 2010 - 03:30 PM

Izleti po Sloveniji...

nekaj idej kaj se da videt na Pohorju

Veliki in Mali Šumik
IPB ImageIPB Image
IPB Image

Ribniško jezero
IPB Image

Črno jezero
IPB ImageIPB Image


  • 0

#54 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 26 August 2010 - 07:37 PM

Priporočam Mokrice, prečudovito, spokojno in idilično!

IPB Image

  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#55 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 26 August 2010 - 09:11 PM

^In blazno dobre čokoladne palačinke.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#56 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 September 2010 - 01:22 PM

V začetku avgusta se je v Mojstrani odprl Slovenski planinski muzej. Je že bil kdo? Meni zgleda kar obetavno. smile.gif
IPB Image
IPB Image
http://www.planinskimuzej.si/
  • 0

#57 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 October 2010 - 05:24 PM

Škocjanske jame
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0

#58 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 27 March 2011 - 12:24 PM

Nekaj predlogov za vandranje po Sloveniji (moje slike) wink.gif



Ljubljana - obvezen ogled Gradu, Križank, tržnice (vse, kar je povezano s Plečnikom)

IPB Image

IPB Image


Divje jezero v Idriji
- globoko 160 metrov

IPB Image


Idrija - zelo sem si želela ogledati Antonijev rov, ki pa je odprt samo SOB, NED in praznike sad.gif ; žlikrofi (Pri Škafarju) , in v bližini Bolnica Franja - odprta od APRILA naprej, oz. ob predhodni najavi odprejo lahko posebej za vas woot.gif

IPB Image

Sotočje v Tolminu happy.gif

IPB Image



  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#59 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 27 March 2011 - 12:42 PM

Trenta - izvir Soče - od koče še 20 minut hoje v hrib; res neprecenljiv pogled na dolino in okoliške gore smile.gif

PS Prva slika bi morala biti obrnjena, ta velika gmota snega je v bistvu IZVIR Soče


IPB Image

IPB Image

Ob izviru Soče smo bile SAME (potovala sem z dvema prijateljicama, nikjer nobenega, ker še ni sezona; zunaj je bilo 20 stopinj) thumbup.gif

IPB Image


Kugyjev kip na poti iz Trente v Vršič cry.gif wub.gif

IPB Image


Na poti iz Trente proti Bovcu


IPB Image


Velika Soška korita

IPB Image





Obvezen še ogled Kobarida in Muzeja prve svetovne vojne, ki je v privat lasti, in je ODLIČEN; vstopnina 5 evrov, za študente 4



Postonjska jama - vstopnina 22 evrov

IPB Image



Piran


IPB Image


Sečoveljske soline - vstopnina 5 evrov, za študente 3 smile.gif

IPB Image


Planica


IPB Image








  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#60 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 27 March 2011 - 02:10 PM

Uff, to je pa bla tura!
A ste ble res tud v Idriji al kaj? biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users