Jump to content


Photo

zaščita obraza pred soncem


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1 evica1

evica1

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 11 May 2006 - 11:42 AM

Mene pa zanima, kako oz. koliko časa deluje zaščita v kremah za obraz. Jaz npr. uporabljam Avonovo kremo SPF 15 in Superdefense SPF 25. Kupila pa sem si še lotion za obraz od Estee Lauder. Ponavadi se vse namažemo s kremo zjutraj in do popoldneva smo večinoma v službah, kjer zaščita pred soncem ni potrebna. Ali je naša koža npr. ob 4h popoldne, ko res gremo na sonce, še vedno zaščitena, ali se je treba takrat ponovno namazati kar čez jutranjo plast? Ali na kratko: koliko časa drži zaščita v kremah?
Pa še to: kakšno vlogo pa ima puder, ki ga nanesemo čez kremo s SPF?
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 May 2006 - 12:47 PM

Če greš popoldne na sonce, bi se bilo dobro še enkrat namazati. Ziher je ziher. Čez dan se s potenjem verjetno zaščita znižuje. Če imaš mastno kožo in imaš na koncu dneva svetlečo kožo, potem si umij obraz in še enkrat namaži, sicer pa kar čez jutranji nanos.
Puder nima nobene vloge - to, da naredi lepšo polt. Če ima pa UV zaščito, pač še dodatno zaščiti.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22462 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2006 - 05:12 PM

Jaz si nameravam kupit Avene kremo 20a 20b. A je ZF 20 dovolj za poleti? Ker se ful govori o raznih faktorjih 30 itd. Ampak jaz ne vem za nobeno drugo kremo z višjim faktorjem, ki bi bla zame. Vse druge so komedogene al pa jim kaj druzga fali... ermm.gif
  • 0

#4 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 11 May 2006 - 06:42 PM

Brala sem, da nekatere kreme sploh nimajo tako visoke UV zaščite kot piše na embalaži, ampak dosti manjšo (navadno le tam okoli 10, ali še manj).
Saj meni je dost vseeno, ker se mi zdi logično, da se čez obrazno kremo namažem še z sončno (cel postopek sicer ponovim le, če si obraz vmes umijem, s sončno pač vsakim preden grem na sonce), čeprav je pa problem za tiste z mastno kožo.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#5 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 11 May 2006 - 06:45 PM

QUOTE(Marmelada)
Jaz si nameravam kupit Avene kremo 20a 20b. A je ZF 20 dovolj za poleti? Ker se ful govori o raznih faktorjih 30 itd.

Odvsino od tvoje kože, če si zelo svetla vsekakor rabiš visok faktor (t.j. 30), če si nekako povprečne do temne polti ti bo 20 verjetno zadostovala. Seveda pa je tudi odvisno koliko časa se misliš izpostavljat soncu, ob katerih urah, itd.
p.s.: Jaz na primer uporabljam sončno kremo sfaktorjem 30, ker sem bela kot zid, samo za potepanje po mestu, oz. prihod na in odhod iz faxa, sončim se pa ne.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#6 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 May 2006 - 06:46 PM

Marmelada tut 20 je kul, ce npr. nisi preobcutljiva na sonce (v smislu da te takoj opece). drugace pa nej bi te stevilke predstavljale kolikokrat vec si lahko na soncu, kot pa brez faktorja, da te ne opece (primer: kupis kremo z SPF 10, kar pomeni, da si na soncu lahko npr. 30 ur (ce je tvoja meja opekljivosti ze pri 3eh urah izpostavljanja soncu). upam da sm to prou razlozila pa da me sploh kera razume ermm.gif biggrin.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 May 2006 - 06:50 PM

QUOTE(Marmelada)
Jaz si nameravam kupit Avene kremo 20a 20b. A je ZF 20 dovolj za poleti? Ker se ful govori o raznih faktorjih 30 itd. Ampak jaz ne vem za nobeno drugo kremo z višjim faktorjem, ki bi bla zame. Vse druge so komedogene al pa jim kaj druzga fali... ermm.gif

SPF20 je dovolj, ko si večinoma noter in greš ven zvečer, ko sonce ni več močno. Čez dan - okoli poldneva, pa potrebuješ višje faktorje. Avene ima kreme do SPF50.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 11 May 2006 - 06:57 PM

QUOTE(sonchika)
Avene ima kreme do SPF50.

blink.gif
In koliko stanejo? biggrin.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#9 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 11 May 2006 - 07:01 PM

ej, to pa se mi zdi že skoraj previsok faktor blink.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#10 haralambus

haralambus

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 106 posts

Posted 11 May 2006 - 07:15 PM

A mogoče kdo ve kako je s sestavinami nove kreme od Avona Bronze porjavitveni gel za obraz F15. Rada bi jo kupila pa se bojim, da je polna alkohola in PEGa. Če kdo kaj ve ali če najde sestavine prosim za oceno.
  • 0

#11 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29003 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 11 May 2006 - 07:57 PM

QUOTE(sonchika)
Čez dan - okoli poldneva, pa potrebuješ višje faktorje. Avene ima kreme do SPF50.


kje je tista meja, ko ne more biti več višji faktor? ali je faktor 50 res faktor 50? meni se to zdi mal veliko, no. kako je pa s sestavinami krem, ki majo tako visok faktor: ali imajo večji/bolj koncentriran delež te snovi (recimo titanium dioxide in podobne) al kako?
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 May 2006 - 06:11 AM

QUOTE(crna)
QUOTE(sonchika)
Avene ima kreme do SPF50.

blink.gif
In koliko stanejo? biggrin.gif

Tista SPF20 je stala 2800 SIT. Za ostale ne vem.
Je pa to res visok faktor, ki ga sama zaenkrat ne bi uporabljala. To je sama kemija.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13

  • Guests

Posted 12 May 2006 - 10:08 AM

Mimogrede, lani enkrat je bil Znanosti (priloga Dela) en zelo vredu clanek o skodljivosti krem za soncenje in razlaga o faktorjih. Pisalo je, da vse kaj je nad 20, da pod prvo niti ne ucinkuje kaj drugace kot 20, oziroma da je razlika zelo zelo majhna, tut med 20 in 50 naj nebi blo blazne razlike, pod drugo so pa te kreme z visjimi faktorji ful skodljive, vsebujejo dost vec zdravju, kozi neprijaznih stvari, sploh pa kemicnih in da v tem primeru pravzaprav manj skodi sonce..
pa se v ceni se pozna.. js sm precej bledolicno bitje, na soncu me prec opece in sm ko kuhan rak, namesto da bi bla lepo rjava, pa se materina znamenja se mi delajo zravn, ce sm na soncu, tk da se ga itak izogibam, ampak nikol ne uporabljam kreme vec kot 15 ali 20 zascitnega faktorja, pa je cisto dost. Kdor se misli pa ob 2 popoldan prazit na soncu mu pa tk 50 tut ne bo dovolj!
  • 0

#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 May 2006 - 10:11 AM

Tisto sem tudi sama brala. Priporočali so pa mazanje z naravnimi olji. Me pa prav zanima, kako ne opače tistega, ki se namaže z orehovim ali olivnim oljem in gre na sonce. ermm.gif Potrebno je nekaj zdravega razuma in ne pretiravati v nobeno smer.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 12 May 2006 - 10:45 AM

No, jst se zdej in se bom tudi v prihodnje namazala s sončno kremo (faktor 30, saj višje zaščite res ne rabim, glede na to da kremo rabim le za biciklarjenje čez mesto, ali pa če grem za avtobusom onih 10 minut, ki jih imam do postaje, sončim se pa ne), ker mi je prav vseeno kaj o uporabi le-teh menijo neki jaki znanstveniki. Mene so rezultati po nanosu s.k. prepričali, opečena nisem, koža se počuti fino itak ji pa takrat posvetim več nege kot običajno.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#16 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82832 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 May 2006 - 02:42 PM

QUOTE(sonchika)
Tisto sem tudi sama brala. Priporočali so pa mazanje z naravnimi olji. Me pa prav zanima, kako ne opače tistega, ki se namaže z orehovim ali olivnim oljem in gre na sonce. ermm.gif Potrebno je nekaj zdravega razuma in ne pretiravati v nobeno smer.

Lani na morju sem se mazala z mešanico olivnega olja in limoninega soka,in sem mela ful lepo barvo,tut po nogah,kjer se najtežje prime.
Smrdi pa za pop*zdit. biggrin.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#17 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29003 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 12 May 2006 - 03:06 PM

QUOTE(Jinadaze)

Lani na morju sem se mazala z mešanico olivnega olja in limoninega soka,in sem mela ful lepo barvo,tut po nogah,kjer se najtežje prime.
Smrdi pa za pop*zdit. biggrin.gif


olivno olje za lepo polt že (recimo se namazat po tuširanju al kaj podobnega), ampak ne bi pa šla jaz osebno na sonce samo s tem namazana.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#18 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22462 posts
  • Gender:Female

Posted 14 May 2006 - 04:41 PM

QUOTE(crna)
No, jst se zdej in se bom tudi v prihodnje namazala s sončno kremo (faktor 30, saj višje zaščite res ne rabim, glede na to da kremo rabim le za biciklarjenje čez mesto, ali pa če grem za avtobusom onih 10 minut, ki jih imam do postaje, sončim se pa ne), ker mi je prav vseeno kaj o uporabi le-teh menijo neki jaki znanstveniki. Mene so rezultati po nanosu s.k. prepričali, opečena nisem, koža se počuti fino itak ji pa takrat posvetim več nege kot običajno.


Katero kremo za sončenje pa uporabljaš? Sej jaz bi tudi uporabljala kremo z največ 30 SPF. Sem pa kar svetla, ker se nikoli ne sončim. Pa tudi sicer se poleti ne izpostavljam tistemu najmočnejšemu soncu. Podobno kot ti, le ko grem skozi mesto, če pač treba ali kaj podobnega. Jaz bi si kupla tisti sprej od Garnier, ker je ful pohvaljen, ampak se bojim, da bi mi zaradi titanium dioxida mašil pore ermm.gif
  • 0

#19 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 May 2006 - 05:47 PM

Hja, z mašenjem por in mozolji nikoli nisem imela nekih težav , tak da ti moje izkušnje ne morejo pomagat.. Jaz imam tudi sprej iz te linije, samo da ima moj na žalost nekje na 5. mestu alcohol denat, tako da dam pred sprej na obraz še sloj kreme (tiste navadne za čez dan), da ja ne bo kaj narobe.
Sicer, pa mislim, da so tile spreji itak dost lahki in naj ne bi mašili por, sploh če jih uporabljaš samo za čez dan kot si napisala, verjetno se malo nškropiš s tem in konec, ni nekaj da bi se res ful mazala s tem.
No, ziher pa res nisem, tako da raje preveri pod temo sestavine wink.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#20 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 16 May 2006 - 08:43 AM

ena neumesna :arrow: jst sem bila včeri 4 ure po največjem soncu na plaži, brez kakršnekoli kreme in me je zažgalo....sej če povem po pravici teh krem nikoli ne uporabljam in tudi zažge me enkrat na par let....sedaj pa me zanima ali pozna kdo kako rešitev da me manj peče in da se ne bi zlupila???
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users