Jump to content


Photo

Koža na obrazu!?!


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 28 January 2006 - 02:47 PM

Men se že mal trga od teh krem za obraz, ker ne najdem taprave!! Drugače imam suho kožo v zimskem času, v poletnem času pa mastno po T predelu.

Najprej sem uporabljala Garnier Total Comfort in so se mi naredili mazolčki - majhni po čelu. Potem sem uporabljala Alverde Jojoba - se puder slabo maže nanjo in tudi je premastna. Sedaj uporabljam od Vichy - Nutriologie 2 in je bila nekaj časa o.k., sedaj pa sem v zadnjem tednu dobila po licih rdeče flekce... - očitno mi tudi ta krema ne odgovarja.

Kaj naj naredim, pravijo, da so kreme od Afrodite dobre, sedaj sem probala Mandljevo multiaktivno vlažilno kremo, pa se mi zdi ful mastna.

Help - kaj naj naredim??
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 January 2006 - 03:05 PM

Afroditine kreme niso dobre. Cenene in povprečne. A Garnier TF si probala? Morda Avon M24? Ali ti je ta premalo? Za kakšno drugo kvalitetno kremo pa ne vem. Morda edino še Avon Anew kreme. Vse ostale, ki jih gledam v DMju so pa slabe ali povprečne.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 28 January 2006 - 03:09 PM

Sonchika, česa ne smo vsebovati, da ne dela mazoljev? TF sem imela včasih pa se ne spomnin ali mi je bila o.k. Če bi jo kupila bi morala vzeti za suho kožo.
Če bi kupila od Avona Anew, katero bi morala kupiti?
  • 0

#4 Chick

Chick

    sramežljivec

  • Člani
  • 26 posts

Posted 28 January 2006 - 03:42 PM

Verja, jaz imam podoben problem. Trenutno imam od Avona Hydrofirming Bio6 dnevno in nočno, pa mi ne naredi mozoljev, me pa zelo moti ker imam po parih urah občutek kot da bi krema izhlapela ermm.gif

Pred tremi leti so se mi po licih naredili nekakšni čudni mozolji (prej po licih nikoli nisem imela mozoljev) pa mi je kozmetičarka reka da je to znak dehidrirane kože in mi svetovala kremni gel. Od takrat naprej menjam kreme kot po tekočem traku, vendar ne najdem taprave. Na licih se je stanje izboljšalo, ampak to še vedno ni to. Na otip in izgled pa nimam suhe kože. Torej... katero kremo naj kupim?
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 January 2006 - 04:19 PM

ne sme vsebovati naslednjih sestavin:
(poly)glyceryl-3-diisostearate
acetylated lanolin (alcohol)
caprylic/capric trigliceride
cetearyl alcohol+ceteareth20
cocoa butter
coconut butter
coconut oil
ethylhexyl palmitate
hexadecyl alcohol
isocetyl stearate
isodecyl oleate
isononyl isononanoate
isopropyl isostearate
isopropyl myristate
isopropyl palmitate
isostearyl isostearate
laureth-4
lauric acid
myristyl lactate
myristyl myristate
octyl palmitate
octyl stearate
oleth-3
oleyl alcohol
steareth 10
stearyl heptanoate
stearyl heptanoate


Bio6 kremi sta komedogeni. Dvomim, da so bili mozolji posledica dehidrirane kože. Takrat se začne koža luščiti in ne nastajajo mozolji. Očitno še vedno imaš dehidrirano kožo. Uporabi kakšno vlažilno kremo. Avon M24 ti je premalo?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Chick

Chick

    sramežljivec

  • Člani
  • 26 posts

Posted 28 January 2006 - 04:26 PM

QUOTE(sonchika)
ne sme vsebovati naslednjih sestavin:
(poly)glyceryl-3-diisostearate
acetylated lanolin (alcohol)
caprylic/capric trigliceride
cetearyl alcohol+ceteareth20
cocoa butter
coconut butter
coconut oil
ethylhexyl palmitate
hexadecyl alcohol
isocetyl stearate
isodecyl oleate
isononyl isononanoate
isopropyl isostearate
isopropyl myristate
isopropyl palmitate
isostearyl isostearate
laureth-4
lauric acid
myristyl lactate
myristyl myristate
octyl palmitate
octyl stearate
oleth-3
oleyl alcohol
steareth 10
stearyl heptanoate
stearyl heptanoate


Bio6 kremi sta komedogeni. Dvomim, da so bili mozolji posledica dehidrirane kože. Takrat se začne koža luščiti in ne nastajajo mozolji. Očitno še vedno imaš dehidrirano kožo. Uporabi kakšno vlažilno kremo. Avon M24 ti je premalo?


M24 še nisem sprobala, je pa že na spisku. Me pa zelo zanima vlažilne kreme od Oriflame. sonchika jih kaj poznas?
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 January 2006 - 04:32 PM

Poglej v temo sestavine. Tam sem jih en kup ocenila. Samo se mi zdi, da ni bila nobena ravno presežek.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 Chick

Chick

    sramežljivec

  • Člani
  • 26 posts

Posted 28 January 2006 - 06:55 PM

QUOTE(sonchika)
Poglej v temo sestavine. Tam sem jih en kup ocenila. Samo se mi zdi, da ni bila nobena ravno presežek.


Super. Hvala!
  • 0

#9 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 28 January 2006 - 07:17 PM

[/quote]M24 še nisem sprobala, je pa že na spisku. Me pa zelo zanima vlažilne kreme od Oriflame. sonchika jih kaj poznas?[/quote]

jap, Oriflame-ove ti nobene ne priporočam, raje M24 od Avona.
  • 0

#10 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 28 January 2006 - 08:37 PM

Jaz sedaj razmišjam o TF ali Fruit of the earth vitamin E- krema za obraz. Kakšna je slednja po sestavinah? Ali je o.k?
  • 0

#11 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 28 January 2006 - 09:21 PM

TF je že dost ocenjena, poglej v temo kreme za obraz, od Fruit of the earth pa najbolje da najdeš sestavine in jih prilepiš v temo sestavine, pa bo Sonchika ocenila.
  • 0

#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 29 January 2006 - 09:23 AM

FOTE sem ti ocenila in je neprimerno boljša kot TF.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13

  • Guests

Posted 29 January 2006 - 05:55 PM

sam neki me zanima. Sonchika, napisala si, da krema ne sme vsebovat(med drugim) tega:

cocoa butter
coconut butter
coconut oil

pa mi je malo smesno, ker ko sem bla na kubi, sm od ene domacinke kupla kokosovo/kakavovo olje/kremo (ne morem bolse opisat), doma stisnjeno, zmesano, povsem brez konzervansov ali kakih umetnih stvari. In to je bla najboljsa stvar, ki sm jo kdarkoli dala na svojo kozo..sicer sm to mazala na telo, ne obraz, ampak pr ene 40 stopinjah, kolkr jih je blo tam, tut na obraz najbrz nebi blo tk narobe. mislim...a naj bi blo to komedogeno al kaj? saj se zelo slabo spoznam na te stvari, ampak a ni se vedno boljse neki povsem naravnega, kar kozi ful pase, ko pa ena umetna sestavina, ki ne masi por in nic in kozi mogoce sloh ne pase tk fejst...pa poanta je v tem, da je umetna. Ne vem no...js ze misim, da karkoli naravnega das na kozo je bolse ko pa kemicni zvarki... se motim? smile.gif
  • 0

#14 Vrtnica

Vrtnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 182 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Arhitektura, medicina, restavratorstvo

Posted 29 January 2006 - 07:37 PM

tudi jaz sem vcasih imela taksne probleme kakrsne mas ti. Ze nekaj casa uporabljam od Chanela Age delay dnevno kremo pa tudi nocno in je enkratna. Je pa res da je to krema visjega cenovnega razreda sam zal je treba tudi kvaliteto kdaj placat.
  • 0
lp, Vrtnica

#15 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 29 January 2006 - 10:56 PM

QUOTE(izabela)
sam neki me zanima. Sonchika, napisala si, da krema ne sme vsebovat(med drugim) tega:

cocoa butter
coconut butter
coconut oil

pa mi je malo smesno, ker ko sem bla na kubi, sm od ene domacinke kupla kokosovo/kakavovo olje/kremo (ne morem bolse opisat), doma stisnjeno, zmesano, povsem brez konzervansov ali kakih umetnih stvari. In to je bla najboljsa stvar, ki sm jo kdarkoli dala na svojo kozo..sicer sm to mazala na telo, ne obraz, ampak pr ene 40 stopinjah, kolkr jih je blo tam, tut na obraz najbrz nebi blo tk narobe. mislim...a naj bi blo to komedogeno al kaj? saj se zelo slabo spoznam na te stvari, ampak a ni se vedno boljse neki povsem naravnega, kar kozi ful pase, ko pa ena umetna sestavina, ki ne masi por in nic in kozi mogoce sloh ne pase tk fejst...pa poanta je v tem, da je umetna. Ne vem no...js ze misim, da karkoli naravnega das na kozo je bolse ko pa kemicni zvarki... se motim? smile.gif


že, že naravno, valda, da je boljše. Sonchika je napisala zato, ker te zadeve mašijo pore in če je tvoja koža nagnjena k mašenju por, potem je dobro da kreme za obraz ne vsebujejo zadev, ki mašijo. Če pa tvoja koža k temu ni nagnjena, pol pa ok. Je pa vprašanje kako bi bilo, če bi to olje namazala na obraz, saj pravim je odvisno od posameznikove kože. Je pa Chick omenila, da so se ji pojavili mozolji na licih in je Sonchika sklepala, da zaradi komedogenosti kreme in ji svetovala kaj v njenih kremah naj ne bi bilo, da se ji ne bodo spet mozolji pojavljali. Samo, je pa res da te naravne zadeve brez malenkosti kemije nimajo UV zaščite, kar pa spet ni dobro za kožo in tako smo spet v začaranem krogu.
  • 0

#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 January 2006 - 08:01 AM

Tako nekako. smile.gif Chandra je vse razjasnila.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#17 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 31 January 2006 - 07:55 AM

V posebni lekarni sem kupila kremo Menalind derm Pflegecreme. Mi ful pomaga. Dokler bo koža tako razdražena jo bom uporabljala nato bom začela uproabljati FOTE vitamin E.
  • 0

#18 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 31 January 2006 - 08:37 PM

Mene pa zanima kakšna dnevna krema bi bila primerna za mojo vrsto kože, ki je mastna na T predelu. Tako mastna, da se svetim. sad.gif

Pred uro sem si na obraz nanesla Neutrogenino Visibly clear masko, nato pa obraz osvežila še z Baleino (soft+care) obrazno vodo in sedaj imam T predel spet čisto svetleč.

To je obupno. ermm.gif
  • 0

#19 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 01 February 2006 - 10:46 AM

T predela ne maži, ampak uporabi samo tonik. Pa večkrat na dan, če se ti res zelo masti.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#20 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 February 2006 - 06:34 PM

nevem kam nej to napisem, ampak js se vam morem spovedat ermm.gif biggrin.gif neki mi ne pase na kozo, pa zdej nevem kaj nej bi to blo ermm.gif al je revlonov puder Cs al pa krema total fresh od garniera ermm.gif sm zacela priblizn isti cajt uporabljat (cca. 2, 3 tedne) pa so se mi kr mozoljcki zacel delat po obrazu in sm cist obupana ermm.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users