Jump to content


Photo

suha koža


  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1 Anie

Anie

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 229 posts

Posted 08 October 2005 - 09:42 PM

zanima me, kako negujete suho kožo, kaj vam najbolj odgovarja?
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 October 2005 - 07:50 AM

Še nisem našla ta prave kreme. Uporabljala sem Garnier TC, pa ni bil bog ve kaj. Zdaj sem pri Avon M24 kremi, ki je super, ampak bo za pozimi premalo. Lahko pa probaš Alverde Jojoba kremo. Jaz je še nisem, ker je res precej mastna, ampak je baje zelo dobra.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Anie

Anie

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 229 posts

Posted 09 October 2005 - 08:28 PM

Alverde jojoba ni zame, sem že imela...rada bi nekaj, da se hitro vpije in naredi žametno kožo, ne lepljivo...
  • 0

#4 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 10 October 2005 - 09:20 AM

Jaz uporabljam od Nivee pure energy,ki vsebuje se neke sveclece delce,ki naredijo kozo ful lepo in zdravo
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 October 2005 - 09:28 AM

Nivea kreme so sama kemija in ne vsebujejo nič pametnega. (morda je ta izjema, ne vem). Lahko pa poskusiš tudi z Garnier Total Fresh za suho kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 10 October 2005 - 09:39 AM

od apotekrja so tud dobre kreme,krema iz osatovega olja je za suho kožo.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#7 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5735 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2005 - 09:42 AM

na mojo ful suho kožo odlično paše krema od lusha skin drink (to imam trenutno za podnevi), poleti sem uporabljala njihovo ultralight (z uv zaščito). za ponoči pa imam celestial od lusha (ful krasna krema z kakavovim maslom za občutljivo kožo). pa seveda blag gel za obraz in lushov tonik za suho, občutljivo in starjočo se kožo. in stvar deluje.
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 October 2005 - 10:27 AM

Kolk tele Lusheve stanejo?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5735 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2005 - 11:24 AM

cene lushevih krem so zelo različne. tele, ki jih imam jaz so okoli 2500 sit za 45g (škatlica). jaz ima to kremo okoli 2 meseca in pol.
  • 0

#10 Anie

Anie

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 229 posts

Posted 10 October 2005 - 11:34 AM

ima katera izkušnje z dražjimi kremami?
  • 0

#11 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 October 2005 - 02:38 PM

Potem pa Lusheve niso drage. So tudi v trgovini po takih cenah.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#12 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 10 October 2005 - 02:45 PM

QUOTE(Anie)
ima katera izkušnje z dražjimi kremami?

Jaz. Imam od Clinique - SuperDefense..... za normalno do suho kožo..... obstaja pa še za zelo suho kožo (ampak tista je pa že ornk hranljiva in mastna). Meni je super - mazljiva (zlepa je ne porabiš - kar za to ceno ni ravno zanemarljiv podatek), hitro se vpije in kar je najbolj pomembno - po sestavinah je fantastična!
Vredu je tudi od Vichy - Nutrilogie I ali II - ampak jaz slednjo uporabljam za ponoči in čez dan, ko ne grem ven - ker nima nobene zaščite.

Aja, jojoba kremica od Alverde je sicer fajn - ampak meni je za obraz odločno premastna in jo tako uporabljam za npr. samo kakšne izsušene predele (ko sem prehlajena - za ustnice, nos), pa za roke,..... vsestranska je, no.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#13 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5735 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2005 - 06:51 PM

QUOTE(sonchika)
Potem pa Lusheve niso drage. So tudi v trgovini po takih cenah.


no, ja. imaš tudi lushevo kremo za 14000 sit (enaka količina).
  • 0

#14 Anie

Anie

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 229 posts

Posted 12 October 2005 - 11:18 AM

danes sem dobila kremo za obraz Anew Alternative od Avona in sem zelo zadovoljna biggrin.gif hitro se vpije, lepo diši in naredi zelo lepo, sijočo in žametno kožo biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

#15 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 October 2005 - 02:25 PM

Pa imaš probleme s kožo? Ta krema je namenjena starejšim. Za mlade pa ni priporočljiva, ker vsebuje glikolno kislino, ki pomaga k regeneraciji kože (mlada koža tega ne potrebuje).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 October 2005 - 03:22 PM

Ravno zadnjič sem brala, da ljudje ne ločujejo med suho in dehidrirano kožo, kar sta dva precej različna pojma.

Dehidrirani koži 'kronično' primanjkuje vlage, medtem ko suhi koži primanjkuje tudi hranilnih snovi.

To pomeni, da so za dehidrirano kožo primerne lahke in vlažilne zadeve, suha koža pa poleg vlažilne potrebuje tudi hranilno kremo.

Je pa treba suho in dehidrirano kožo še toliko bolj pazljivo negovat zato, ker je takšna koža bolj podvržena staranju, torej se hitreje in bolj intenzivno stara kot recimo mastna koža.

Aja Anie ... dražje ne pomeni boljše skoraj nikoli. Ravno so na enem forumu preverjel sestavine neke drage Diorjeve kreme in zadeva je pod kritiko ... brez antioksidantov, nobene pametne sestavine ... je veliko krem za 1000 tolarjev boljših. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 Anie

Anie

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 229 posts

Posted 19 October 2005 - 03:26 PM

kako pa naj ugotovimo, ali imamo suho ali dehidrirano kožo?
  • 0

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 October 2005 - 03:39 PM

Ej ne vem ... tle sem na spletni strani Planet Lepote zasledila tale članek:

Ko so delali raziskave in primerjali vsebnost vode v normalni, mastni in suhi koži, so ugotovili, da niti ni bistvene razlike v vsebnosti vode, temveč v lipidih (maščobah). Problem suhe kože je tudi poškodovana struktura, zaradi česar ne more zadrževati vlage v sebi. Lahko gre za prirojeno »napako«, lahko pa je poškodba pridobljena zaradi izpostavljanja kože UV žarkom in uporabe neprimerne kozmetike: agresivnih čistil, krem z agresivnimi ali izsušujočimi sestavinami… Torej ne gre za pomanjkanje vlage, temveč za nesposobnost zadrževanja vlage. Zato je treba suhi koži dovajati tako maščobo, kot tudi vlago in blažilne sestavine. Stanje pa se lahko precej popravi z uporabo alfa-hidroksi kislin in tretinoina (Renova, Retin-A, na recept), ker odstranijo zunanje poškodovane sloje kože in je koža lahko videti povsem drugačna in bolj zdrava. Izogibajte pa se agresivnim čistilom, uporabljajte le nežne izdelke, izogibajte se predolgemu stiku z vodo (kopelim – raje se tuširajte), uporabljajte alfa-hidroksi kisline ali izdelke s tretinoinom, izdelke z zanesljivim UV filtrom in koži dovajajte dovolj maščob.

Kokr jst zastopim, ni torej potrebno suhi ali dehidrirani koži dovajat samo vlažilne snovi ampak tudi maščobe oz. lipide, ki imajo to sposobnost, da to vlago v koži tudi zadržijo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29000 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 October 2005 - 08:01 PM

vem, da je moj bivši fant dobil od zdravnice neka navodila za nego suhe kože in naj bi bila priporočljiva kopanja v oljni kopeli .... no, prav namakanja, ker je tam pisalo, naj se namaka 20 minut ... ermm.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#20 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 October 2005 - 08:27 PM

Za suho kožo kopel sploh ne pride v poštev, ker vroča voda suši kožo... Tumast nasvet.

Kar se pa tiče dehidrirane kože je pa tako, da če imaš sicer mastno ali normalno kožo in ti jo začne zategovati ali se celo lušči, potem je dehidrirana. Če pa imaš normalno suho kožo, potem je pa to razlog in ne dehidracija. (sicer se pa lahko proba - če ti vlažilna krema ni dovolj, uporabiš mastno).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users