Jump to content


Photo

Vprašanja, pomoč pri zdravstvenih tegobah

zdravje pomoč stanje problem samozdravljenje samopomoč

  • Please log in to reply
479 replies to this topic

#341 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 29 August 2023 - 08:29 AM

Priporočila za dobrega otropeda za koleno iz okolice MB, samoplačniško?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#342 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2023 - 11:27 AM

Dala sem kri za prihajajočo operacijo.

Je kaj narobe, če imam pdw, p-lcc in p-lcr nizek?


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#343 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 29 September 2023 - 09:10 AM

A je kaka preventiva, ce so se zacele kazat prve oz manjse degenerativne spremembe sklepa?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#344 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16927 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2023 - 09:21 AM

Zelo na kratko
Poleg očitnega (vzdrževanje primerne telesne teže, zdrava prehrana, redna in prilagojena telesna aktivnost) bi lahko pripomogel tudi kolagen in glukozamin. Dokazi (raziskave) glede učinka so sicer omejeni.
https://www.lekarnar...zamin-in-sklepi
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#345 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 29 September 2023 - 10:33 AM

Hvala, sem ravno to brala in razmisljala da bom narocila.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#346 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15076 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 09 October 2023 - 07:35 AM

A je kera ze dajala modrostne ven?
Naslednjo sredo grem enega pulit. Dveh itak nimam, zadnji obstojeci mi pa se ne dela tezav. Zob je lepo in pravilno izrascen.
Kaj lahko pricakujem?
Da me je strah je understatement.
  • 0
 

#347 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 09 October 2023 - 08:01 AM

Pri meni pri dveh ni bilo nič. Pri M. je bilo pa pri enem hudo, samo je imel neke posebnosti, kar zobar itak vnaprej ve.

Tako, da se ne stresiraj preveč.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#348 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 09 October 2023 - 08:45 AM

Meni so vse 4 odstranili. Nic hujsega. Ti, ki so zunaj, pa sploh niso nek tezek poseg. Mogoce dobis AB. Jaz sem ga vsakic.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#349 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25271 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 09 October 2023 - 09:21 AM

Meni so tudi vse 4 odstranili (najprej enega, potem pa se tri hkrati, ker prvic ni bilo nobenih zapletov). Nisem dobila AB niti, doma sem si pomagala s kisovimi obkladki in paracetamolom, po parih dneh je bilo ok.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#350 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10559 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2023 - 09:48 AM

Pri meni je bilo pri dveh vse okej, pri enem je bilo pa hudo, ker sem imela tako vneto, da nisem mogla odpret ust, kirurg mi je na silo odprl usta in mi ga tako nasilno spulila, sem bila ziher, da mi bo spodnja celjust padla ven iz sklepa. Ampak to je bila operacija, ne navadno puljenje...
  • 0

#351 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 09 October 2023 - 12:35 PM

Meni so tudi odstranili vse 4. Spodnje je bilo treba izklesat iz čeljusti. Sem preživela, ni bilo hujšega :)
Sicer par dni nisem mogla odpreti ust...jedla sem juhe ipd. Potem je šlo pa hitro na bolje.
  • 0

#352 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15076 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 09 October 2023 - 01:54 PM

Hvala punce. Sem kar ppzotivna da ne bo hujsega.
A injekcija pa prime in res ne cutis nic?
  • 0
 

#353 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10559 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2023 - 02:07 PM

Cutis da se nekaj dogaja, ne cutis pa bolecine, ne skrbi ;)
  • 0

#354 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 09 October 2023 - 02:15 PM

Ne, ne čutiš.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#355 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15076 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 09 October 2023 - 05:07 PM

Hvala vam, pomagajo izkusnje drugih, res.
  • 0
 

#356 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 09 October 2023 - 07:21 PM

Ne, ne, ničesar ne čutiš.
  • 0

#357 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22356 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2023 - 07:20 AM

Fiona, jaz sem dala vse 4 ven. 3 že dolgo nazaj, več kot 10 let, zadnjega pa kaki 2 leti nazaj. Ni bilo nobenih težav. Pri prvih treh sem imela malo otekline in rahlo modrico, po 1 tednu je bilo že vse normalno. Tale zadnji je bil pa tudi pri meni v celoti izraščen in mi ga je res lepo izpulil, nisem bila niti otekla. Ni panike, med puljenjem sem čutila samo pritisk, drugega nič.

 

 

A je kaka preventiva, ce so se zacele kazat prve oz manjse degenerativne spremembe sklepa?

Tasika, kakšno diagnozo pa imaš točno? Jaz sem dobila izvide MR kolen in je na obeh pokazalo blago medialno meniskopatijo, na desnem pa še začetno hondromalacijo 1. stopnje lat. platoja tibije in začetno patelarno hondromalacijo s plitvejšo fisuro. Karkoli že to pomeni. :lol: Kolikor sem gledala na netu, je meniskopatija poškodba meniskusov, hondromalacija pa zmehčanje hrustanca.

 

Nimam bolečin, kakšna 2 meseca nazaj sem pri globokem počepu slišala čudno prasketanje, pokanje v kolenih, zato sem šla do osebne zdravnice. Zdaj mi je dala še napotnico za pregled pri ortopedu. H kateremu si šla ti?

 


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#358 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2023 - 08:24 AM

Tiste, ki ste imele laparoskopijo, je normalno, da je prva menstruacija po posegu dolga in močna?


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#359 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26285 posts

Posted 10 October 2023 - 08:50 AM

Nisem imela ampak se spomnim s prakse,da so opozarjali ja...
  • 0

#360 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2023 - 09:10 AM

Hvala

Je že precej nadležno, nisem navajena tega 6 dni. Pa je bilo že malo bolje.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





6 user(s) are reading this topic

0 members, 6 guests, 0 anonymous users