Jump to content


Photo

Cepiva


  • Please log in to reply
404 replies to this topic

#341 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 27 November 2019 - 12:00 AM

https://www.mladina....FjOs25YXt1xRua8


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#342 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30601 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 March 2020 - 08:45 PM

Do zdaj nisem nekaj dvomila v smotrnost obveznega cepljenja, ampak zakaj pa petletni otrok potrebuje cepivo proti hepatitisu b - v to sem pa zdaj, ko smo pred tem, res podvomila. Ima katera pomisleke glede tega?
  • 0

#343 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30601 posts
  • Location:Primorska

Posted 24 April 2020 - 09:09 PM

Nima nobena mama predsolskih kakega mnenja o tem?
Ste že imele te sistematske pred šolo & cepljenje?
  • 0

#344 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26147 posts

Posted 24 April 2020 - 09:48 PM

Verjetno zato, ker so ravno v programu, ne vem kdaj imajo potem naslednji sistematski? Pri 12ih?

Edit: sem sla gledat, v 3.razredu je potem, takrat imajo nekje 8,9 let? Verjetno se smatra, da bolje kaksno leto prej, preden pride do tveganih vedenj? Hepatitisa B je kar veliko :/.
  • 0

#345 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 25 April 2020 - 12:13 AM

V začetku tretjega je naslednji sistematski ja, pri sedmih, osmih.

_M_, jaz se nisem kaj dosti poglabljala v cepljenja po programu.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#346 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30601 posts
  • Location:Primorska

Posted 27 April 2020 - 07:45 AM

Zdej še zraven najbrž ne bom mogla, ker moram 4.5. v sluzbo, ona ima pa sistematski 5. A.je pa doma, tako da jo bo on peljal. Ma nasploh mi je ta pregled kr neki zdej, sej ga je lani imela na zacetku jeseni.
  • 0

#347 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 27 April 2020 - 01:48 PM

_M_, pred šolo sta dva pregleda blizu skupaj, ja. : ) Jesenski je bil še pri otroški, sedaj gre pa prvič v šolsko, ni tako?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#348 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26147 posts

Posted 28 April 2020 - 06:55 PM

Jaz sem bila pa vceraj spet kar malo razocarana, kolegica (iz podiplomca) je objavljala totalne nebuloze o cepivu za gripo in kao kako bo izgledalo cepljenje za Korono. Pa to so ljudje s sedmo stopnjo izobrazbe, ne zmore pa niti preverit katero cepivo imamo na voljo v Slo in kaksne so regulative. Vzelo mi je 2 min, da sem ji posredovala podatke, objavo je potem izbrisala. Razumem, da objavlja take stvari nekdo, ki ima mogoce lastno negativno izkusnjo, po kateri ni bil ustrezno tretiran, ali pa nekdo, ki nima pribliznega znanja niti za poiskat informacije. Pa ze na faksu se spomnim, da se je zdelo blazno brezveze, da mora nosecnica folate jemat in podobni ukrepi :/
  • 0

#349 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2020 - 08:22 PM

Ora, mnogim noben faks ne pomaga.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#350 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26147 posts

Posted 28 April 2020 - 08:50 PM

Ma ja saj vem, sam nimam nic proti temu, da imas neko svoje misljenje ampak sirjenje nekih tako bizarnih informacij s strani ljudi, ki delajo na tem podrocju recimo (tudi ena s faksa, ki je zdaj profesorica na univerzi ima obcasno take butaste, pa je bila med tistimi top 5%, sprasevala pa ze takrat same šutarije).
  • 0

#351 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2020 - 10:40 PM

Jp, se strinjam.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#352 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 05 June 2020 - 06:35 AM

Otroci, rojeni 2016 (in potem vsaka naslednja generacija 3-letnikov, kolikor razumem) imajo zastonj na voljo cepivo za KME. Preverite pri svojih pediatrih. Letos je klopov res ogromno, tudi na infekcijskih oddelkih beležijo porast bolnih s KME in boreliozo ☹️
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#353 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 05 June 2020 - 06:47 AM

Ja, drugo leto so 2018 na vrsti. Pa 49-letniki. Ampak vceraj sem mozu potegnila enega iz gleznja in enega iz vratu in enega ujela na I. obrazu (pa bili sva pred hiso v travi) in jo bova kar letos dala pa jaz se bom tudi.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#354 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 05 June 2020 - 06:48 AM

Predstojnica pediatrije v UKC MB je tudi komentirala zadnjič na pregledu, da so sprejeli otroka z borelio na oddelek, ki so se mu med sprjemom kolobarji delali pred njihovimi očmi. Da česa takega še ni videla.


  • 0

#355 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30601 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 June 2020 - 06:52 AM

Ampak proti boreliozi ni cepiva?


  • 0

#356 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 05 June 2020 - 06:58 AM

Ne. Ucinkovita kemikalija proti klopom (sprej itd.)? Sploh obstaja?
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#357 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22282 posts
  • Gender:Female

Posted 05 June 2020 - 07:11 AM

Zakaj pa 3-letniki?

Jaz tudi razmišljam, da bi jo dala cepit, ampak ne vem, če bi čakala do 3. leta, bi jo mogoče že naslednje leto. Otroci so res veliko zunaj, pa razni sprehodi in izleti v vrtcu in šoli. Jaz sem tudi letos fantu 2 izpulila, enega sem mu šele po enem dnevu opazila, ker ga sam ni. Dobil pa ga je najbrž, ko je samo travo okrog hiše kosil. Pa še tako drobni so, da komaj opaziš.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#358 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 05 June 2020 - 07:13 AM

Za dva so se pac odlocili, da bodo vsi prisli na vrsto postopoma. Mogoce, ker takrat ni drugih cepljenj, je pa sistematski.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#359 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26147 posts

Posted 05 June 2020 - 08:04 AM

A potem nam 3 odmerek v jeseni ze pripada brezplacno?

Ma jaz sem imela borelio pa niti enga kolobarja, je pa to kar hud spomin iz otrostva.
  • 0

#360 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 05 June 2020 - 08:23 AM

Baje cepivo, namenjeno za 3-letnike ni enako plačljivemu cepivu... Čemu?


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users