Jump to content


Photo

šampon za lase


  • Please log in to reply
1094 replies to this topic

#981 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25710 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2021 - 11:55 AM

Naravni je od skinfairytale, če je to edina lastnost, ki jo iščeš.
  • 0

#982 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82459 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 February 2021 - 12:02 PM

Meni je prhljaj cisto izginil, odkar uporabljam Aussie sampon. Mogoce nakljucje ali zgolj zaradi menjave, bo pa zdaj ze 3 mesece, odkar ga uporabljam. Pa se smesno poceni je: https://m.eu.feeluni...e-Shampoo-300ml
Se mi pa lasje kaksen dan prej zmastijo, ampak to verjetno tudi od ogrevanja in nosenja traku zunaj.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#983 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2021 - 12:14 PM

Hvala za te namige, jaz imam tudi dermatitis (plus glivični prhljaj) na lasišču in moram paziti, kaj uporabljam.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#984 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 07 February 2021 - 12:16 PM

Ancka, ne, meni je relativno vseeno, ce je sampon naraven ali ne, edina lastnost, ki jo iscem, je odprava prhljaja in da je se vedno negovalen in ne unici las. :lol: Meni so do sedaj vsi samponi za odpravo prhljaja, ki sem jih poskusila, lase po dolzini cisto unicili, pa si lase umivam previdno po navodilih frizerke (masiram samo lasisce, dolzine las skorajda ne tikam, ampak cisto nezno podrgnem in pustim, da pena z lasisca pri spiranju ocisti las po dolzini).
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#985 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16920 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2021 - 01:24 PM

Jaz imam na preizkusnji Naturavit sampon proti prhljaju. Ima piroctone olamine. Porocam po nekaj tednih.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#986 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2021 - 02:25 PM

Coco, enako. Uporabljam pa trenutno kombinacijo onega lekarniškega Sl šampona (marketing ena na ena po lekarnah) in od Garnierja Fructis z alojo. Sem kar zadovoljna s stanjem lasišča in las.
Sl imam samo za lasišče, alojo pa za lase.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#987 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 April 2021 - 07:38 AM

Sej ne vem kam bi dala. Mene zadnje čase tako srbi lasišče, da bom znorela. Prvi dan je še ok, drugi in tretji dan pa že konkretno srbi, če preveč praskam je pa itak prhljaj povsod. Izdelke imam večinoma že vse nekja časa, tako da ne vem ali ej to vzrok, v nobenem nisem zasledila 'itchy m's'. Edina sprememba je uporaba Vichy-jev sensitive šampona proti prhljaju, ki naj bi srbečico še celo pomirjal. 

Razmišljala sem že o nakupu Oranozola. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#988 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25710 posts
  • Gender:Female

Posted 21 April 2021 - 07:40 AM

Kaj pa če greš na bolj naravne šampone, npr. Skinfairytale? Meni zelo odgovarja....


  • 0

#989 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 April 2021 - 07:47 AM

Kaj je sploh point teh naravnih šamponov, da ni SLS-ov noter ali kaj drugega? Se nisem kaj dosti poglabljala. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#990 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25710 posts
  • Gender:Female

Posted 21 April 2021 - 07:53 AM

Ja, pač naravne, manj dražeče sestavine so notri. Ker Oronazol ima point samo, če imaš prhljaj, ki ga povzročajo glivice. V primeru, da gre pa za občutljivo, suho, razdraženo lasišče pa ti ne bo pomagal. 

Jaz imam tega

https://skinfairytal...ek/sampon-400ml

 

"Šampon je namenjen vsakodnevni negi las in občutljivega lasišča, nagnjenega k srbečici, seboreji, dermatitisu in luskavici. Ponašaa se z vlažilno-negovalnimi in protivnetnimi sestavinami, kot so hidrolat nerolija, aloe vera, glicerol in pantenol. Vsebuje amfoterno površinsko aktivno snov betain, ki deluje pri negi kože. Deluje regenerativno, zmanjšuje draženje in ščiti pred izsušitvijo lasišča. Neionska površinsko aktivna snov, ki je dodana v šampon je naravna in pridobljena iz glikozidov, dodani eterični olji cedre in copaibe pa delujeta pomirjevalno, blago antimikrobno in protivnetno. Rastlinski keratin izboljšuje vlažnost, daje lasem moč in volumen ter jih naredi mehke in sijoče."

 


  • 0

#991 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16920 posts
  • Gender:Female

Posted 21 April 2021 - 08:37 AM

Za 400 ml se mi pa ne zdi tako pretirana cena, sploh če pomaga šampon.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#992 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 21 April 2021 - 09:55 AM

Tašika, tale, ki ga Ančka hvali, mojemu možu zelo pomaga. Meni je tudi všeč, je nežen in ga vsake toliko časa uporabim.

Sva zdaj ugotovila, da mora imeti neko kožno stnaje, ker njega stalno srbi koža na lasišču in hrbtu. Mu bomzdajod te firme še losjon kupila, ampak je že s Cerave dosti boljše stanje.

Škoda ker nisi bližje, bi ti dala v testiranje pa kremo za kodre(sem videla, da si v FB skupini spraševala).


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#993 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 April 2021 - 10:22 AM

Hvala za predlog. V bistvu ne vem kaj je razlog srbečice. Z mastnim prhljajem imam že tako dolgo težave, srbečica pa je nekaj novega. 

 

Frčica, katero kremo pa uporabljaš?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#994 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 21 April 2021 - 10:33 AM

Bom jaz tudi ta šampon vzela, imam enak problem, samo da mene bolj srbi takoj po pranju.
  • 0

#995 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 21 April 2021 - 10:35 AM

Hvala za predlog. V bistvu ne vem kaj je razlog srbečice. Z mastnim prhljajem imam že tako dolgo težave, srbečica pa je nekaj novega. 

 

Frčica, katero kremo pa uporabljaš?

Od bounce curl. Tako malo se jo porabi, da jo bom prej stran vrgla.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#996 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 April 2021 - 07:05 PM

Ce imas kaj da bi lahko poslala pokrijem postnino oz odkupim nekaj kreme. :)
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#997 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 22 April 2021 - 07:18 AM

Bom jaz tudi ta šampon vzela, imam enak problem, samo da mene bolj srbi takoj po pranju.


Jaz imam tudi enake tezave, ampak sem jih potem resila s samponom, je potem cisto izvenelo.
Sicer sem rekla, da se ne upam vec menjati, ampak me sedaj mika od Skinfairytale, ker moj je 150 ml 9€. :D
Se ga malo porabi?
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#998 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 22 April 2021 - 07:36 AM

Ce imas kaj da bi lahko poslala pokrijem postnino oz odkupim nekaj kreme. :)

Pogledam in ti pošljem. Mi daš naslov v ZS?


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#999 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2021 - 09:37 AM

Mene je noro srbelo lasišče zaradi dermatitisa, sem omilila z onimi lekarniškimi kapljicami (Fs, iz iste linije kot Sl šampon), čisto izgine pa ne. Sedaj še mene mika šampon od Fairytale.

K-PAK od Joico je v redu za lasišče? Vem, da je bil zelo popularen nekoč. Sem našla en vzorček v omari zelo ustreza mojim suhim lasem.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1000 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3444 posts
  • Gender:Male

Posted 04 May 2021 - 07:27 AM

Eno hitro vprašanje. Sem nova pri uporabi suhega šampona. Prvega, ki sem ga kupila je bil Balein z vonjem sadja in mi res ni všeč, preveč vsiljiv je. Glede učinka pa ne vem, ker ga še nisem z drugimi primerjala, 

Kateri je recimo vam všeč in se ga da dobit recimo v DM-u ali drugih živilskih trgovinah?


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users