Jump to content


Photo

Voskanje & solarij


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 cebelcaa

cebelcaa

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 06 July 2004 - 08:56 PM

Če se zvečer povoskam, kdaj lahko grem najprej v solarij? lahko dobim kakčne mozoljčke ali kaj podobnega?
  • 0

#2 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 07 July 2004 - 06:37 AM

Hej,

ti svetujem, da vseeno kakšen dan počakaš, da se koža umiri.

LP N

  • 0

#3 lana

lana

    sramežljivec

  • Člani
  • 71 posts
  • Location:primorska
  • Interests:vse

Posted 16 July 2004 - 09:09 AM

mene pa moja kozmetičarko po voskanju vedno pošlje v solarij. Pravi, da se tam vse razkuži. Nikoli še nisem imala problemov zaradi tega. tongue.gif
  • 0
živi in pusti živeti

#4 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 20 July 2004 - 05:29 PM

Po voskanju je koža le malo bolj občutljiva in razdražena, zato je res dobro da malo počakaš z solarijem. Saj je tudi sončenje določena obremenitev. Če ni nobenih problemov hvala bogu, ko pa bodo pa verjetno nebo fajn.

lpJ
  • 0

#5 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 21 July 2004 - 05:45 AM

Mene pa zanima ali pogosto hodite v solarij?
  • 0

#6 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 21 July 2004 - 06:24 AM

S solarijem štartam nekje februarja, marca in sicer postopoma, enkrat do dvakrat na teden na blagih solarijih, maksimalno 5 minut. Potem počasi dolžino sončenja podaljšujem...S sončenjem zaključim nekje junija, ko se prvič odpravim na morje, včasih tudi prej. Solarij uporabljam predvsem zato, da si pred prvim sončenjem spodbudim melamin, ne toliko barvo. Tako se izognem alergijam.

LP N
  • 0

#7 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 21 July 2004 - 06:35 AM

Jaz pa s ne hodim v solarij od maja dalje se redno soncim lepo doma pa me soncek tud lepo prime. laugh.gif
  • 0

#8 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 22 July 2004 - 05:56 PM

Jaz ponavadi začnem z sončenjem v solariju malo preden se odpravim na morje. To je kak mesec prej začnem postopoma po par minut. Tudi ne vsak dan dva do tri krat tedensko. Predvsem obiskujem solarij, da se izognem alergijam na naravnem soncu. Vedno pa ko začnem solarij začnem jemati tudi kakšne pripravke (Braunemon ipd). lp
  • 0

#9 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 22 July 2004 - 07:07 PM

mene pa zanima kaj je narobe s tem braumnemonm,ker sm slišala da je bil zaradi nekaterih nepravilnosti umaknjen iz prodaje,zdaj pa je spet u prodaji.to sem zasledila kakšen teden nazaj,moram, pa povedat da ga tud sama jemljem.

a je se kaksnea zasledila kaj podobnega,ker mene je zdj strah to jemat.. rolleyes.gif

lp,vesnica
  • 0

#10 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 23 July 2004 - 05:54 AM

Vesnica!
Jaz nic ne vem o tem,moja mami jih tudi celo poletje pije.
  • 0

#11 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 July 2004 - 06:35 AM

Hej

Braunemon vsebuje betakaroten, ki ga ima večina izdelkov za pripravo kože na sončenje. Jaz sem ga uporabljala predvsem zato, da sem preprečila nastanek alergij. Govorilo se je, da Braunemeom vsebuje odvečno količino betakarotena, ki naj bi "pospeševala" delovanje raka pri kadilcih ermm.gif Ravno zaradi tega preplaha so izdelek verjetno začasno ukinili iz prodaje.

LP Nadi
  • 0

#12 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 24 July 2004 - 09:13 PM

caw!
evo,en lep pozdrav iz makedonije,to da vam pisem je dokaz da ste mi vcse in da vas pogresam:P
nadi hvala za pojasnilo,res mi je odleglo

lp pozdravcek

p.s. tuki je tkooooooo vroceeee
  • 0

#13 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 25 July 2004 - 08:34 AM

Ti kar uzivaj 8) na soncku! biggrin.gif
  • 0

#14 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 July 2004 - 06:17 PM

Vesnica,

uživaj in lepo se sončkaj 8)
LP N
  • 0

#15 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 29 July 2004 - 06:35 PM

Jaz že vrsto let uživam Braunemon in tudi takrat sem ga ko se pri nas ni dobil. Res vsebuje večje količine betakarotena, vendar saj ga ne jemljemo celo leto. Priporoča se v času sončenja, pred in po njem, tako nikakor ne moremo prekoračiti previsok vnos betakarotena. To pa ni škodljivo. Na policah v trgovini je veliko prehrambenih pripravkov ki bistveno bolj škodujejo zdravju, kot pa jemanje Braunemona enkrat na leto.

lpJ
  • 0

#16 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 31 July 2004 - 09:51 PM

QUOTE(lana)
mene pa moja kozmetičarko po voskanju vedno pošlje v solarij. Pravi, da se tam vse razkuži. Nikoli še nisem imala problemov zaradi tega. tongue.gif


Mene pa prav zanima katera kozmetičarka ti je to rekla???????? mad.gif mad.gif mad.gif

To je tako nezdravo in tako škodljivo..groza...ne delaj si tega res ne..imej rada svojo kožo....res iz srca..ne smeš ne po solariju na voskanje ( ker ti lahko kožo dol pocuka) pa tudi ne po voskanju v solarij.( takrat imaš tako zelo zelo odprte pore, da slabšega koži, kot solarij,ne moreš ponudit)
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#17 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 August 2004 - 09:11 AM

QUOTE(Helena)
QUOTE(lana)
mene pa moja kozmetičarko po voskanju vedno pošlje v solarij. Pravi, da se tam vse razkuži. Nikoli še nisem imala problemov zaradi tega. tongue.gif


Mene pa prav zanima katera kozmetičarka ti je to rekla???????? mad.gif mad.gif mad.gif

To je tako nezdravo in tako škodljivo..groza...ne delaj si tega res ne..imej rada svojo kožo....res iz srca..ne smeš ne po solariju na voskanje ( ker ti lahko kožo dol pocuka) pa tudi ne po voskanju v solarij.( takrat imaš tako zelo zelo odprte pore, da slabšega koži, kot solarij,ne moreš ponudit)


se popolnoma strinjam. koza je ob voskanju vsa "boga" , ce pa se zarki pridejo skozi..potem je to unicevanje lastne koze.
  • 0

#18 sunshine

sunshine

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 05 August 2004 - 09:09 PM

Kaj pa je narobe z betakarotenoidom? Jaz ga jemljem kot dodatek k prehrani. ermm.gif
  • 0

#19 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 07 August 2004 - 08:10 AM

Nič ni narobe v "normalnih " količinah... samo pretiravati ni potrebno. Braunemom so imele preveliko količino betakarotina.

LP N
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users