Jump to content


Photo

Utrjevalci nohtov


  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#101 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 02 April 2008 - 07:43 AM

Hmmm ... nobena nič? sad.gif


  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#102 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 02 April 2008 - 03:43 PM

Na nekem drugem forumu punce zelo hvalijo nek trjevalec LCN Nail Power, ki naj bi se dobil v tistih otočkith Manikura, ki se nahajajo v večji nakupovalnih centrih. Baje jim je zelo pomagal. Naredil pa naj bi 2mesečno kuro s tem utrjevalcem. Žal vsebuje formaldehid.
Je morda katera že imela to?? huh.gif

DiLeMa, kako se pa tebi zaenkrat obnese Jessicin BDB utrjevalec??
  • 0

#103 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 April 2008 - 05:54 PM

Jaz ga imam komaj ene 10 dni in še ne upam nič rečt. Zaenkrat nohti lepo rastejo, so čvrsti in se čisto nič ne plastijo, pa utrjevalec se lepo maže in se zelo hitro posuši. Zadev s formaldehidom pa se zdej izogibam, sicer res preprečijo plastenje in nohte utrdijo, ampak dejansko jih naredijo sčasoma tako trde, da jih dobesedno zvije, poleg tega jim vzame vso naravno prožnost in se potem kar naprej lomijo, že če se čisto malo kam 'nasloniš'.

Verja, meni se zdi, da sem o tem pisala že dobesedno milijonkrat in se samo ponavljam. Dostikrat je tako, da telesu (kljub kvalitetni prehrani) primanjkujejo kakšni vitamini/minerali in tle ti bistveno ne bo pomagal noben utrjevalec. Priporočam kakšno prehransko dopolnilo (kombinacija Fidivala in FidiBiotina) vsaj ene 4 mesece, pa potem zraven še kakšen fajn utrjevalec (Jessica, LCN, Essie, itd.). Jaz sem sprobala ogromno utrjevalcev pa mi sam zase skoraj noben ni pomagal oz. vsaj ne dolgoročno, potem ko pa sem začela jemat Fidival in FidiBiotin pa je bila po ene dveh mesecih dramatična razlika - nohti so postali trdi, a so ob enem obdržali prožnost, niso se lomili/cepili/plastili, uglavnem enkratno. Seveda se še kdaj kakšen zalomi, če se pač zelo nerodno in bolj močno udarim kam, ampak proti takim mehanskim poškodbam nimaš kej, se zgodijo vsake tolk časa.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#104 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82473 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 April 2008 - 07:48 PM

Jaz imam LCN Diamond Base utrjevalec. Sicer ga redko uporabljam, ker ga res ne rabim, se mi zdi pa v redu.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#105 nanka

nanka

    sramežljivec

  • Člani
  • 76 posts

Posted 02 April 2008 - 08:10 PM

Dilema mene pa zanima glede teh tablet Biotin. kolikor mi je znano, jih je v škatli 40 ane? to poješ do konca, prenehaš za 4 mesece in spet narediš kuro? sem prav razumela?
  • 0

#106 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 April 2008 - 08:20 PM

Ne, ne - jemat moraš za optimalni učinek skupaj Fidival in FidiBiotin, vsakega po eno tableto dnevno. To moraš jemat najmanj dva meseca neprekinjeno, jaz pa priporočam tko ene 4 mesece, da nohti res 'pridejo k sebi', sicer pa se je meni poznalo tudi na laseh in na splošno mi je tole dvoje enkratno. Jaz zdej to že jemljem ene pol leta (neprekinjeno), ker ni časovne omejitve in zato, ker mi paše in so nohti in lasje krasni. Sploh ne mislim nehat jemat, pa sej pravim, itak ni tle časovne omejitve, ker ne gre za zdravilo, ampak za prehransko dopolnilo.

IPB Image IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#107 amisa

amisa

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 02 April 2008 - 08:21 PM

Meni je najboljši utrjevalec Essie millionails, res neverjetna razlika že po parih nanosih
  • 0

#108 nanka

nanka

    sramežljivec

  • Člani
  • 76 posts

Posted 02 April 2008 - 09:28 PM

hvala, Dilema, za odgovor

ampak zakaj bi mogla jemat oboje skupaj? če rabim samo za nohte? lasem nič ne manjka...
  • 0

#109 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 April 2008 - 09:47 PM

Jaz sem že večkrat prebrala, da se med seboj dopolnjujeta, pa sočasno jemanje sta mi do zdej priporočali že dve prodajalki v lekarni, tudi v original brošuri tako piše. Verjetno tudi zato, ker imajo nohti in lasje zelo podobne potrebe in potrebujejo podobne snovi, pa imaš potem s kombinacijo extra dozo oz. res optimalno vse, kar rabijo nohti (zraven pa še lasje dobijo malo 'poživila' za dobro rast).
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#110 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 03 April 2008 - 05:52 AM

No, jaz sem sedaj kupila že tolko teh utrjevalcev, da sem zmetala ven celo premoženje.
Najbolj mi pomaga od LCN Nail Power. Jessica restorasion mi ni nič pomagal, prav tako ne Dikla,
pri Microcell2000 so me pa nohti tako boleli, da ga nisem mogla met več gor. Zelo sem zadovolna
s kapljicami od Jessice in pa s temi ampulami s keratinom (zahvala Dilemi).

Moj postopek:

- vsak večer mažem obnohtno kožico s kapljicami od Jessice
- Lcn Nail Power uporabljam po navodilih in moji nohti so že dosti bolje
- enkrat na teden pa za čez noč spravim lak dol in namažem s temi keratinskimi kapljicami
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#111 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 03 April 2008 - 01:40 PM

Jaz sem preizkusila tudi že kar nekaj teh utrjevalec in najbolj mi je še pomagal od Mavale, vendar ni bilo nekega dolgoročnega napredka.

Sedaj sem pojedla že skoraj 1 škatlico teh FidiBiotin tablet in takih nohtov nisem imela še nikoli ohmy.gif ampak naslednjič bom kupila še FidiVal Retart, če je bolje da ješ oba hkrati smile.gif
  • 0
We must let go to live on.

#112 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 21 September 2008 - 05:46 PM

Jaz mam zadnje čase čis uničene nohte, verjetno zaradi tega ker mam skos lak gor. Od utrjevalcev mam doma enga čip od Essence Ultra Strong Nail Repair, mogoče bi ga lahko uporabljala kot podlak. huh.gif
Ampak glede na to, da so nohti izsušeni ne vem če bi bilo pametno uporabljat utrjevalec, če "vleče" vlago ven (da so kao potem trši) hmm.gif . Kaj predlagate? Zvečer si roke namažem z ognjičem oz. mandljevim oljem, dam čez bombažne rokavičke in grem spat, ampak zjutri sploh ni nič bolje. Tud po parih dnevih ne. cry.gif
  • 0

#113

  • Guests

Posted 21 September 2008 - 06:02 PM

Jaz uporabljam Dikla utrjevalec in mi je zelo pomagal. Imam ga pa praktično ves čas gor. Drugih pa nikoli nisem uporabljala.
  • 0

#114 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 September 2008 - 06:20 PM

Jaz se pa ne ločim od Microcell 2000, prozornega. Res je super.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#115 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 21 September 2008 - 06:34 PM

Plain Jane jaz ti predlagam, da pričneš jesti kakšne dodatke za nohte naprimer. Jaz sem dolgo časa uporabljala takšne in drugačne utrjevalce ampak se mi je zdelo, da čez nekaj časa ni pomagal noben več, tako da sedaj jem Perfectil in sem zadovoljna z mojimi nohti smile.gif
  • 0
We must let go to live on.

#116 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 22 September 2008 - 01:25 PM

Ne uporabljam utrjevalcev, se tudi že nekaj časa nisem nič lakirala.
Sicer pa meni zelo kvasove tablete pomagajo, sem jih kakšnih 14 dni nazaj ponovno začela jest in je že bolje. Upam da se bo tudi koža kej popravla.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#117 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 22 September 2008 - 02:40 PM

Danes sem šla v lekarno in mi je dala neke Dr. Böhm tabletke za nohte, lase in kožo. We'll see. huh.gif
  • 0

#118 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 22 September 2008 - 02:54 PM

No če se boš spomnila poročaj čez nekaj časa wink.gif
  • 0
We must let go to live on.

#119 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 22 September 2008 - 08:54 PM

js tut te čopam že ful časa in sm ful zadovoljna.

od utrjevalcev pa je meni res čudež (v enem mesecu) naredil Essiejev Millionails. sem ga priskrbela za vse ženske v mojem sorodstvu.
  • 0

#120 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2008 - 08:53 AM

QUOTE(PurePoison @ 21. 9. 2008 - 19:02)  

Jaz uporabljam Dikla utrjevalec in mi je zelo pomagal. Imam ga pa praktično ves čas gor.


Ja, jaz tudi. Sem nekoč sprobala tudi od Essence, samo ni glih kej pomagal.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users