Jump to content


Photo

Cepiva


  • Please log in to reply
404 replies to this topic

#141 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23451 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 February 2014 - 08:52 AM

 

Opažam le, da je veliko zdravnikov, ki naj bi zdravili ljudi, velikokrat bolj bolnih od pacientov (primer: moja zdravnica, ki je prav morbidno debela mi je pridigala o škodljivosti veganstva in me skorajda nadrla, češ da moram nujno vsaj 2-3x tedensko jesti rdeče meso ali pa (njene besede) "vsaj purana, kokoši".  

 

To mi pove, da večina zdravnikov nima pojma o prehrani. O tem smo se pogovarjale že o eni drugi temi, če se prav spomnim. Ko študentje medicine nimajo kakšnega posebnega poudarka na prehrani. Dober primer je tudi hrana v bolnišnicah, ki je čisto skregana z logiko (odmrznjeni zrezki, mastna hrana, bel kruh, zelo malo sadja in zelenjave..). 

 

 

Na debelost zdravnikov gledam enako, kot na zdravnike, ki kadijo oz. zdravnike, ki verjamejo v boga.... ne gre mi skupaj in si mislim svoje, so pač njihove osebne odločitve. Mi je pa žalostno to gledat in vsaj pri meni izgubi vsaj malo zaupanja.

 

Kar se pa tiče prehrane v bolnicah bi pa samo komentirala, da ko 48 urah (ali več) brez vsake hrane še kako potrebuješ "mastno in kalorično" hrano, da se čim prej skup spraviš. Jaz osebno vem, da bi jih takrat zelo grdo gledala, če bi mi prinesli krožnik zelenjave, po katerem bi bila po dveh urah spet lačna ko volk. Se strinjam, da hrana tam ni 100 % zdrava, ampak kuhat kvalitetno in okusno zelenjavo za nekaj tisoč ljudi je po moje tudi podvig, ki ga nobena naša denarnica ne bi prenesla.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#142 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15442 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2014 - 08:57 AM

GROZLJIVO! Da se bi to mojemu otroku zgodilo, ma sploh ni za mislit. =((((

 

 

PA še:

 

http://wakeupcallnew...ralysed-by.html


  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#143 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15442 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2014 - 09:04 AM

Pa še tako super ministrico bomo baje imeli, zagrizeno cepilko, yeeey.


  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#144 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2014 - 11:19 AM

VACCINES ~ Mary Tocco ~ Explains Everything YOU Need To Know

 

Mary Tocco is the Erin Brockovich regarding Vaccine Research. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#145 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16900 posts
  • Gender:Female

Posted 23 February 2014 - 12:53 PM

Primer, kako zavajajoč je lahko intervju kvazi strokovnjaka.

 

KLIK

 

Naj naštejem samo nekaj navedenih reči, ki niso pravilne:

"Kolikor sem seznanjena, imajo bodoči zdravniki na Medicinski fakulteti le eno uro predavanja o cepljenju."

 

Na mf je imunologija zelo pomembno podrocje in se ga temeljito obdela ze v tretjem letniku-pa takrat predvsem mikrobioloske osnove, ostalo pozneje

 

"Mrtva cepiva so popolnoma neučinkovita in ne dajejo nikakršne imunosti."

 

Mrtva cepiva definitivno imajo ucinek, ker telo zacne proizvajat protitelesa za patogene mikroorganizme. Taka imunost je sicer kratkotrajnejsa kot pri zivih cepivih, je pa prakticno 100% varna, ker mrtvi delci ne morejo mutirati nazaj v zivo, patogeno obliko.

 

"Vročina je tista, ki spodbuja čiščenje telesa in tvorbo novih celic, kajne?

Tako, izmenjava starih in nastanek novih celic je proces, ki se z vročino močno pospeši.

Zakaj potem doktrina pravi, da je treba zniževati vročino?

Ker doktrino vodi »Big Farma«. Farmacevtska industrija potrebuje bolnike. Nič ni donosnejšega, kot da poškoduješ otroka za vse življenje, saj bo za vedno odvisen od zdravil. Tako ustvarjajo trg."

 

Doktrina je mal drugacna, kokr zavaja clanek, ker je to naravni vnetni odziv sistema, je vrocina cist ok-dokler ne narasta prevec in postane lastnemu telesu nevarna. Stroka in zlobna farmacevtska industrija narekujeta nizanje temperature, ko naraste prek 38,5 stopinj. Zakaj? Ker visoka vrocina skoduje delovanju telesa in nima vec vloge pri zagotavljanju boljsega vnetnega odziva.

 

In še bi se našlo...


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#146 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 23 February 2014 - 10:33 PM

Nove smernice res narekujejo zniževanje telesne temperature že pri 37,5 ampak kolikor se spomnim nam je prof. lepo in podrobno (glede na nivo znanja, ki ga sama potrebujem) razložila vpliv povišane temperature na interlevkine in celične strukture. Mi je pa še vseeno to tako novo in tuje, da si nisem čisto zapomnila kako in zakaj.


  • 0

#147 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 19 March 2014 - 06:34 PM

Predavanje "PROBLEMATIKA OBVEZNEGA CEPLJENJA"


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#148 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 March 2014 - 10:54 AM

Nesprejemljivo, da zdravnik ne sprejme otrok, ki jih starši nočejo cepiti!
 
 

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#149 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25254 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 27 March 2014 - 10:05 PM

Obvezno cepljenje otrok na Hrvaskem (izredno pro obarvan clanek)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#150 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 31 March 2014 - 10:16 PM

KLIK 


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#151 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16900 posts
  • Gender:Female

Posted 12 April 2014 - 10:27 AM

Dear parents, you are being lied to


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#152 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2014 - 09:17 AM

Glede na visoko precepljenost proti oslovskemu kašlju, ki je okoli 95-odstotna, v populaciji zboli zelo majhen delež cepljenih otrok, vendar pa je med obolelimi delež cepljenih kar velik

 

http://www.zurnal24....k-clanek-230698

 

:whistling:


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#153 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25690 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2014 - 09:21 AM

Saj nobeno zdravilo ne "prime" pri vseh ljudeh. Pri meni recimo določeni protibolečinski tableti sploh ne delujejo, drugi pa primejo po 10min. 


  • 0

#154 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23451 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 23 April 2014 - 09:26 AM

Kako je pa s cepljenjem proti klopu? Je res, da je najbolj nevarno zbolet ravno med prvo in drugo dozo?

Ali je to praktično vseeno. Mi smo veliko po gozdovih in bi se šli kar vsi 4 cepit.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#155 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15022 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 23 April 2014 - 10:10 AM

Prosim ne se it cepit za klopnega,.Mi smo se hodili, po zadnjo dozo pa ni šel nihče, ker je fotr zbolel po predzadnji dozi cepiva...

Mislim odločite sesami, samo dohtar črno na belem ni nikol hotu napisat, je pa reku da je njegova bolezen po vsej verjetnosti posledica tega cepljenja.

Raje se bolj pogosto pregledovat, špricat, pa bela oblačila gor in glavo umit ko pridete iz gozda. Je pa to samo moje mnenje, seveda.


  • 0
 

#156 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 23 April 2014 - 10:44 AM

Raje dolge hlače, sprej, in pregled po vsakem obisku gozda. 


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#157 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 23 April 2014 - 08:50 PM

Meni se zdi vse to pretiravanje.

Jaz sem kot otrok dobesedno živela v gozdu, vedno smo upoštevali vse kar je zgoraj napisala Kinky. Enkrat sem imela nekega mini klopa, starša (še zdaj sta v gozdu vsak dan, vsak oče), sta jih imela tudi tu in tam kakšnega. Nobene panike nikoli.

 

Jaz se nikoli ne bi šla cepit, se mi zdi brezveze.


  • 0
Viens, reste ici!

#158 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12100 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2014 - 08:52 PM

Ana, zdaj je drugače, klopov je več in dosti več je tudi okuženih.


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#159 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 23 April 2014 - 08:54 PM

Saj pravim, moj oče je v gozdu 6 dni na teden. Že celo življenje,...


  • 0
Viens, reste ici!

#160 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 24 April 2014 - 01:48 PM

Saj če se doma takoj preoblečeš, daš cunje prat, se pregledaš, najbrž nima kaj bit. Kolikor vem, klop začne izločat strup šele po 24 urah, ko se prilepi nate. Ampak če bi jaz morala biti res veliko v gozdu, bi se pomoje vseeno šla cepit. 


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users