Jump to content


Photo

mozolji na hrbtu


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#81 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 June 2020 - 09:30 AM

zdaj ko sem pogledala, res izgledajo takole

 

unnamed.jpg

 

a to so mozoljčki ali ne? Ima jih pa na zgornjem delu hrbta.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#82 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 09 June 2020 - 09:48 AM

Slika ni najboljša, 'mozoljček' oz akne je strokovno 'pustula' sepravi vnetna sprememba z gnojno vsebino in rdečim robom običajno. To zgoraj pa mi je videt kot keratosis pilaris, kar ni isto kot akne.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#83 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 09 June 2020 - 09:58 AM

Pilarna keratoza je načeloma kozmetične narave. Nekateri poročajo izboljšanje po ukinitvi glutena.

 

S se občasno delajo taki mini mozoljčki (premer max 1mm, napolnjen z belkasto/rumenkasto tekočino) in ko jih poči, je zgodba končana. Pomaga mu krtačenje hrbta (med tuširanjem). Mogoče če probaš kakšno trdo milo z dodanim aktivnim ogljem...


  • 0

#84 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 09 June 2020 - 02:28 PM

Lodgana, kateri pa je Garnierjev gel z salcilno?
Kami, meni ko so se nekaj casa delali mozolji, tudi po riti 🙄 mi je dermatologinje svetovala Octenisan losjon za ciscenje (150ml stane cca5e v lekarni, za poskusit) in da problematičnih predelov ne drgnes z tus geli.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#85 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 June 2020 - 02:30 PM

Hvala vsem!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#86 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 09 June 2020 - 03:39 PM

Velika verjetnost je, da so to res že mozoljčki. Pri pilarni keratozi so izbokline manjše, pojavljajo se bolj na rokah (suhi predeli), vsebina ni gnojna, ampak gre za nabiranje keratina v foliklih. Po hrbtu, kjer je področje že po naravi bolj mastno, ponavadi nastajajo mozolji z gnojno vsebino.

Neglede na to, kakšna je diagnoza, v obeh situacijah bi pomagali izdelki, ki se jih s kože ne spira, z do 2 % salicilne kisline. Ta aktivna učinkovina pospeši luščenje kožnih celic in prodre v lojnico in tam zmanjša vnetje.


  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#87 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 09 June 2020 - 07:54 PM

Tasika, noben, ker je Neutrogena :D Visibly clear. Oranzen s pumpico. Meni osebno najboljsa salicilna. Vse, kar ostane na kozi mi drazi, tole pa meni dejansko ima ucinek na pore.
Tako da za zacetek za mlado kozo priporocam to pred kremami!
Ce ne ta, pa Cerave SA cistilo. Ima 0.5% salicilne in se lakticno, ce se ne motim. Pa z njim cistis samo predel z mozolji. Jaz masiram kaksno minuto in sperem.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#88 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 June 2020 - 08:16 AM

Je ta pravi?

S tem se verjetno lahko umiva tako po hrbtu, kot po obrazu? Čez pa tonik (za po obrazu).

Kreme še ne uporablja.

 

12360903720990.jpg

 

A to prodajajo v DM ali Muller?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#89 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 10 June 2020 - 08:54 AM

Ta je. Muller.
Lahko tudi po obrazu, ce ima mozolje, ampak ne vsak dan. Za vecino casa nekaj bolj neznega.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#90 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 June 2020 - 09:41 AM

:worthy1:  Hvala za vse nasvete! Krvavo prav pridejo


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#91 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 10 June 2020 - 08:51 PM

Mojemu je tašča zadnjič dostavila tekočino proti mozoljem - galenski izdelek lekarn Ljubljana, salicilna v alkoholu in si tudi jaz s tem po umivanju namazem po hrbtu in obrazu in je boljse.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#92 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 11 June 2020 - 06:09 AM

Meni je bilo enkrat rečeno, da salicilna tanjša kožo in na dolgi rok ni za redno uporabo.


  • 0

#93 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 11 June 2020 - 05:55 PM

Tanjša samo najvišjo poroženelo plast, kar je tudi njen namen. Ne tanjša pa kože na splošno. Sploh pa ne, če jo uporabljamo pravilno, torej da ne mešamo med seboj hkrati kemičnega pilinga (salicilna kislina) in grobega mehanskega pilinga (navaden piling z luščilnimi delci).

 

Salicilna kislina je na splošno najbolj varna in nežna sestavina v boju s kožnimi težavami, kjer sta prisotni hiperkeratinizacija in pa vnetje v dlačnem mešičku.

Veliko bolj se jo priporoča, sploh pri mladi koži, kot uporabo lokalnih antibiotikov (nevarnost razvoja rezistence) ali pa retinoidov (ti so za zrelejšo kožo, bolj izsušujejo in dražijo kožo ter so potencialno teratogeni).

Ena izmed dokaj blagih možnosti za mlado kožo so tudi pripravki z benzoil peroksidom - ti pa delujejo samo protibakterijsko in protivnetno v lojnici, ne pa tudi luščijo te zgornje prekomerno poroženele plasti kože, kar naredijo kisline.


  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#94 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 June 2020 - 07:08 AM

Sem šla v lekarno kupit alkohol s salicilno. Je tudi tam rekla, da za hrbet lahko z vato namaže. Za obraz pa pri tako mladi koži samo točkovno.

 

Hvala punce za vse info. Kot je rekla v lekarni, najbolj da se kar hitro začnem učit o teh zadevah, to so šele začetki problemov z mozolji, če je stara 11 let :surrender: :wacko:


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#95 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 12 June 2020 - 07:27 AM

Ne vem, če je alkohol ravno fajn?


  • 0

#96 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 12 June 2020 - 07:51 AM

Ne, ni. Pri tako mladi pa sploh ne. Za hrbet bo recimo v redu, ampak na obrazu pa res pazi. Vcasih smo si kozo unicevali z raznimi Oxy blazinicami in Normadermom, ki sta na kilometer zaudarjala po alkoholu :(
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#97 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 12 June 2020 - 07:57 AM

Tanjša samo najvišjo poroženelo plast, kar je tudi njen namen. Ne tanjša pa kože na splošno. Sploh pa ne, če jo uporabljamo pravilno, torej da ne mešamo med seboj hkrati kemičnega pilinga (salicilna kislina) in grobega mehanskega pilinga (navaden piling z luščilnimi delci).

 

Salicilna kislina je na splošno najbolj varna in nežna sestavina v boju s kožnimi težavami, kjer sta prisotni hiperkeratinizacija in pa vnetje v dlačnem mešičku.

Veliko bolj se jo priporoča, sploh pri mladi koži, kot uporabo lokalnih antibiotikov (nevarnost razvoja rezistence) ali pa retinoidov (ti so za zrelejšo kožo, bolj izsušujejo in dražijo kožo ter so potencialno teratogeni).

Ena izmed dokaj blagih možnosti za mlado kožo so tudi pripravki z benzoil peroksidom - ti pa delujejo samo protibakterijsko in protivnetno v lojnici, ne pa tudi luščijo te zgornje prekomerno poroženele plasti kože, kar naredijo kisline.

Ja imaš prav, se pa jaz popravljam - narobe sem napisala "salicilna". Mislila sem salicilni alkohol.


  • 0

#98 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 12 June 2020 - 08:46 AM

Ne, ni. Pri tako mladi pa sploh ne. Za hrbet bo recimo v redu, ampak na obrazu pa res pazi. Vcasih smo si kozo unicevali z raznimi Oxy blazinicami in Normadermom, ki sta na kilometer zaudarjala po alkoholu :(


Pa sami izsušujoči čistilni geli, maske, domače maske... ☹️ jaz sem verjetno nekje pri teh letih sama začela raziskovat kozmetiko in sestavine, da bi se mama s tem ukvarjala, sem lahko le sanjala - ni imela ne časa ne znanja. Tako da imajo srečo tvoji otroci Kami.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#99 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 12 June 2020 - 10:39 AM

Za hrbet bo tudi salicilni alkohol OK, je pa veliko bolje, da na dolgi rok uporablja kakšen kakovosten kozmetičen izdelek s salicilno kislino brez alkohola. Npr Paula's choice ima super izdelke s salicilno kislino. 

Z alkoholom kot samim po sebi ni nič narobe, če je v manjših količinah in pravilno formuliran v izdelku z vlažilnimi sestavinami, ki izničijo njegov negativni učinek. V večjih količinah bi se ga pa izogibala. Nekaterim kožam izrazito ne paše (recimo moji), naredi mi mikrovnetje, kar še pospeši nastajanje mozoljev.

Prej kot začneš z ustrezno nego problematične najstniške kože, večje muke so ti prihranjene vnaprej. Precej kasneje (če je sploh potrebno) ti zdravnik predpiše peroralna zdravila (recimo antibiotike ali pa kontracepcijske tablete), manjša je možnost za brazgotinjenje kože zaradi aken ipd...

Jaz se spomnim, da mi je zrastel prvi mozolj tam nekje pri 10h, 11h letih na bradi. Moja mama, sicer precej nevešča kozmetičnih procedur, me je takrat peljala v nakup prve kreme za mozolje. Še zdaj se spomnim, katera je bila. Garnierjeva krema s salicilno kislino in cinkom, ki sem jo nanašala na področja, kjer so mi nastajali mozolji, ne na cel obraz. Še vedno sem ji hvaležna za to. Kasneje v najstniških letih sem se sicer tudi sama začela navduševati za kozmetiko in izpopolnila nego obraza, a nisem prav nikoli imela nekih ekstremnih težav z mozolji. Je veliko odvisno od genetike, a dosti se da ublažiti tudi s pravočasno pravilno nego.

 

Pa še to. Območja, kamor se nanaša salicilno kislino, je potrebno nujno zaščititi s sončno kremo!


  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#100 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 12 June 2020 - 12:14 PM

Veckrat kaj napisi, Izgubljena :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users