Jump to content


Photo

Poletje in koža na obrazu:(


  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#1 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 17 June 2006 - 01:43 PM

Mam en problem in verjamem da nisem edina!!!!

Mam mastno/nečisto kožo in zdravnica mi je zaradi mozoljev prepisala Differin. Vendar ga poleti zaradi sonca ne morem uporabljat. Težava pa je tudi v tem da se mi koža poleti hitreje masti in imam zaradi tega posledično več mozoljev. Že dolgo nazaj sem nekje prebrala da si obraza ne smemo umivati več kot dvakrat na dan oziroma ni priporočljivo. Kaj bi bilo kaj narobe, če bi si ga poleti več kot dvakrat na dan? Pa me zanima če poznate kakšno nežno metodo čiščenja obraza poleti, saj težki geli in podobno ne pridejo v poštev, ker se mi zdi da je potem vse skupaj še slabše. Pa še nekaj me zanima. Mislim da mi maska za obraz sploh ne pomaga več zdaj ko je takšna vročina. Pred nekaj dnevi....ne dolgo nazaj...sem jo mela na obrazu, pa me zanima če bi bilo kaj narobe če bi si jo tudi danes nanesla na obraz glede na to da grem ven in bi rada da je koža sijoča in čista ali bi bilo boljše da uporabim kaj drugega? Masko si naredim sama iz stepenega beljaka kateremu primešam malo žličko limoninega soka.
  • 0

#2 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 17 June 2006 - 01:44 PM

pa sei ga lahko uporabljaš sam rabiš eno dobro kremo z UV zaščito.. wink.gif
  • 0

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 June 2006 - 02:35 PM

Ne uporabljaj te maske. Za božjo boljo. Limonin sok popolnoma poruši pH kože.
Dobre maske za nečisto kožo vsebujejo glino. Glina vpija maščobo in potem je koža vsaj kakšen dan boljša.
Kožo si neguj 2x dnevno. Nujno uporabljaj gele za umivanje (nežne!), ker samo z vodo verjetno ne boš sprala vse svinjarije s kože.
Differin je res bolje ne uporabljati. Ali pa ga začneš uporabljati, ko prideš z dopusta, ko bodo malo hladnejši dnevi in ne boš po cele dneve zunaj. Če ga boš pa uporabljala, pa poskrbi za UV zaščito. Ampak z visokim faktorjem in namaži se vsaj 5x na dan na debelo.
Če se pa zelo potiš in posledično koža proizvaja evč maščobe, so pa dobra rešitev Essence robčki. Punce tukaj jih zelo hvalijo. Vpijajo maščobo in tonirajo kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 18 June 2006 - 06:06 PM

Sam ko namažeš Differin (ki naj bi bil podoben Dalacinu T, ki da imam js ... Differina nimam ampak če je takšnen kot moja krema vem ...) maš pol še "masto" in svetlečo kožo od kreme še kr nekaj časa - več ur ... zato, če potem kr namažeš kremo z UV zaščito nekako ne gre to ermm.gif
Pa prvo se ti mora vpiti Differin oz. Dalacin v kožo (ali se motim?) ... in če si greš pol kr še eno kremo preko namazat je to malo hecno ... prosim, če mi kdo pove kako je to
Aja pa sonce naj bi ti mozolje posušilo ... js vem, da poleti sm mela vedno manj mozoljev ... sploh pa na morju (voda+sonce) tak da ne vem kaj bi se sekirale ... pa meni zdravnik ni nič reku da Dalacina T in Skinorena ne bi smela uporabljat!!
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 June 2006 - 06:33 AM

Sonce ne izsuši mozoljev. Samo ko je koža nekoliko temnejša, se manj vidijo. Ampak to še ni razlog za to, da se boš na veliko sončila. Sonce je strup in nikar sončiti se.

Čez D ne mažeš krem. Upam, da D ne mažeš podnevi na kožo?!? blink.gif D je samo za zvečer. In na to NE mažeš krem. Podnevi pa moraš namazati obraz z UV zaščito.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82648 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 June 2006 - 10:07 AM

QUOTE(sonchika)
Sonce ne izsuši mozoljev. Samo ko je koža nekoliko temnejša, se manj vidijo. Ampak to še ni razlog za to, da se boš na veliko sončila. Sonce je strup in nikar sončiti se.

Čez D ne mažeš krem. Upam, da D ne mažeš podnevi na kožo?!? blink.gif D je samo za zvečer. In na to NE mažeš krem. Podnevi pa moraš namazati obraz z UV zaščito.

Sonce izsuši celo kožo, kar je definitivno slabo (mozolje pa tudi, + slana voda, ki ti še tisto malo vlage iz kože potegne ermm.gif ). Sicer imaš tisti čas, ko si na morju, super kožo, čez nekaj časa pa obup.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#7 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 25 June 2006 - 03:25 PM

Se strinjam z Jino, sonce je obup za kožo. Čeprav ti izsuši kožo, se ti kaj hitro pojavijo novi mozolji, zaradi švica, tako da kljub vsemu mozoljev ne pozdravi.
Jaz sem se ravno včeraj vrnila z morja, kjer sem se na debelo mazala z nekim Sun Mix Baby mlekom (f. 30), ki je blazno msten in se nekaj časa obdrži celo v vodi. Kože nimam čisto nič izsušene, pa čeprav drugega kot to mleko nisem uporabljala (unmivala sem se pa z Johnson's baby kopeljo).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#8 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82648 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 June 2006 - 05:08 PM

Crna, si si to mazala obraz s tem (in imaš tako suho kožo)?


No, mene je kar sram govorit, kaj sem s svojo kožo počela lani ermm.gif ... Na morju sem bila skupaj en mesec, po par ur na dan sem se pražila na soncu (sicer ne v največji vročini, in dobro sem bila namazana, pa vseeno). Po obrazu (lička, nos in brada) sem dobila izpuščaje, podobne herpesom (so verjetno tudi bili), notri je bila prav taka rumenkasta tekočina ... Tega se seveda ni kaj dosti videlo, ker sem bila kot dvakrat žgana. So pa bili ti herpesi ogromni, pribl. 2X2 cm ermm.gif Ne ponovim za noben denar.
Mi je pa čudno, da poleti tako hitro dobim barvo, ker sem drugače zelo svetlopolta (tudi uporabljam najsvetlejše odtenke pudrov). :scratch:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 June 2006 - 08:22 PM

Tudi jaz hitro dobim barvo. Pa nisem nikoli rdeča. TO je odvisno od kože.
Sem bila pa zdaj 4 dni na morju in se moram pohvaliti, da nisem porjavela. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 25 June 2006 - 09:38 PM

QUOTE(Jinadaze)
Crna, si si to mazala obraz s tem (in imaš tako suho kožo)?

Jaz Differina ne uporabljam, ker nimam mozoljev. Se zgodi kakšen to je pa to.
Od petka do včeraj sem bila na morju in se mazala samo z sončno kremo/mlekom (Sun Mix Kids 30), ki je zelo mastno in mi kože ni čisto nič izsušilo. Drugače pa ja, imam zelo suho kožo, pa še v morju sem bila.



QUOTE(Jinadaze)
No, mene je kar sram govorit, kaj sem s svojo kožo počela lani ermm.gif ... Na morju sem bila skupaj en mesec, po par ur na dan sem se pražila na soncu (sicer ne v največji vročini, in dobro sem bila namazana, pa vseeno). Po obrazu (lička, nos in brada) sem dobila izpuščaje, podobne herpesom (so verjetno tudi bili), notri je bila prav taka rumenkasta tekočina ... Tega se seveda ni kaj dosti videlo, ker sem bila kot dvakrat žgana. So pa bili ti herpesi ogromni, pribl. 2X2 cm ermm.gif Ne ponovim za noben denar.
Mi je pa čudno, da poleti tako hitro dobim barvo, ker sem drugače zelo svetlopolta (tudi uporabljam najsvetlejše odtenke pudrov). :scratch:

Verjetno je to bil res herpes (kolegica je imela zelo podobno izkušnjo), samo dvomim, da bi to lahko bila posledica sončenja ali sončne kreme... Mogoče si pa imela reakcijo/alergijo na kako stvar?
Jaz imam tudi zelo svetlo polt, pa sem kot otrok hitro dobila barvo (in jo hitro tudi izgubila), zdaj pa ne več.
Ja, s pravimi odtenki pudrov imam tudi jaz težave biggrin.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#11 haralambus

haralambus

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 106 posts

Posted 26 June 2006 - 03:37 PM

Kaj praviš sončica na to kombinacijo glede na to da imam svetlečo, malo mozolčkov, masten t predel, ostalo normalno. Velike luknice-pore po ličkih blizu nosu. Letos sem si umislila, da si kupim in poskusim s to kombinacijo: total fresh Garnier tonik, scheller ananas, Super defense za čez dan in na plažo (ker druge kreme za sončenje se mi vse zdijo mastne?), Clinique pore minimizer, scheller z algami za umivanje obraza, alverde kremica za okoli oči-ali je mogoče schellerjeva boljša?

Hvala za odgovor
  • 0

#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 June 2006 - 03:51 PM

Dobra izbira. Edino ananasa od Schellerja ne poznam. Morda edino prej probaš z Garnier sprejem za telo. Baje ni mastna krema za sončenje (da ne boš dajala 12000 SIT za SD).
Alverde krema je odlična in ne potrebuješ Schellerja. S je ene 3x dražji kot Alverde, kvaliteta pa primerljiva.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 26 June 2006 - 10:05 PM

Za popizdit je ta vročina... Končno se mi je koža čisto sčistila, sm mela lepo ( končno sm pršla v obodobje, ko sm lahko samozavestno odkorakala brez pudra)... zdej pa bum- in spet mozolji....


Za zjokat!
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#14 metal*girl

metal*girl

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1389 posts
  • Interests:muska

Posted 26 June 2006 - 10:12 PM

pa lej...mež se z nepremastno pa bot brez kreme...k to NIČ ne pomaga sam še bol zdražiš....prej se ti bojo posušil če boš pustila na mer ko pa z nekimi mažami drkala gor ermm.gif no imo
  • 0
...they say I'm good...but I hope some day I'll find someone who is better than me...

#15 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82648 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 June 2006 - 10:39 PM

QUOTE(metal*girl)
pa lej...mež se z nepremastno pa bot brez kreme...k to NIČ ne pomaga sam še bol zdražiš....prej se ti bojo posušil če boš pustila na mer ko pa z nekimi mažami drkala gor ermm.gif no imo

metal*girl, kaj ko bi ti malo pazila na svoj jezik?ermm.gif rolleyes.gif

Ma malo dvomim, da boš znala ti svetovat glede problematične kože, ker sama nimaš take.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#16 Inči

Inči

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 295 posts
  • Location:Zasavje
  • Interests:vse po malem

Posted 27 June 2006 - 09:14 AM

Mam eno vprašanje? Pa da en bom nove teme odpirala ga bom kr sem postavila biggrin.gif
Do zdej sem mela vedno scheller kremco (ananas)-celo zimo je bila ta kremca zamem idealna zdej polet mi je pa koža čist podivjala. Neki časa sem uporabljala od garnierja total fresh in mi tut ne odgovajra, ker taki mini mozoljčki se mi spuščajo po obrazu.
Imam pa bolj mešan tip kože (normalna koža na licih, mastna koža na T coni)
Zdej sm pa razmišljala, da bi poskusila od Clinians jabolko(k ste jo tut ful pohvalile), pa me zanima če bi mi odgovarjala glede na to da mam mešano kožo?
  • 0

#17 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 June 2006 - 09:29 AM

Poleti je tvoja koža verjetno bolj mastna kot pozimi. Probaj samo z uporabo tonika brez krem (razen UV zaščite).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#18 Inči

Inči

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 295 posts
  • Location:Zasavje
  • Interests:vse po malem

Posted 27 June 2006 - 09:43 AM

No bom upoštevala tvoj nasvet, katir tonik mi pa priporočaš. Vem, da ma garnier dobre tonike, sam po kremc so se mi nardili res tak mini mozoljčki pa se bojim, da se ne bojo spet po toniku pojavl?
  • 0

#19 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 June 2006 - 09:47 AM

Po toniku je bolj težko, da boš fasala mozoljčke. Garnier ima zelo kvalitetne tonike.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#20 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 27 June 2006 - 09:48 AM

Inči, jaz bi na tvojem mestu uporabila tonik Cera di cupra, ker ne izsuši obraza. Jaz si poleti očistim obraz in nato dam gor ta tonik in to je to.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users