Jump to content


Photo

glivice


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#21 bubbles

bubbles

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 481 posts

Posted 11 February 2007 - 11:07 PM

pri meni je v bistvu bolj problem pekoč občutek. Drugi simptomi glivic (srbenje, otečenost, bolečina) so se odpravil, že ko sem prvič dobila Cenasten. Vendar me ta pekoč občutek spremlja že skor cel mesec od kar sem "pozdravila" glivice. Ginekolog mi je, ko sem mu povedala za to težavo, ponovno napisal Cenasten, ki pa mi nič ni pomagal cry.gif
  • 0

#22 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 11 February 2007 - 11:17 PM

glivice so vedno prisotne tako da moraš pozdravit imunski sistem ne glivic,ker se vrnejo.Cuker odpade,kvas odpade,veliko sadja odpade,bela moka odpade.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#23 1825:)

1825:)

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 26 June 2007 - 02:41 PM

se bom jst kr tule zraven mal prislinla wink.gif
bilokje sm gledala je blo govora sam o glivicah na nogah,nožnici itd.jst sm pa pred dobrim tednom šla k zdravnici ker so mi ustnice takoj razpokale.če si jih npr dve uri nisem namazala z blistexom je bla že katastrofa.ob spodnji ustnici se mi je pojavila tudi rdečica.no moja zdravnica mi je rekla, da verjetno gre za glivice, kar mi je biu precejšen šok, saj sem vedno sklepala, da glivice dobiš zaradi slabe higiene.za sebe pa vem da tega problema nimam.in da maš glivice na ustnicah oz v teh kotičkih na strani res zveni kot da bi nevem kaj počela.dala mi je tudi eno kremo lamisil vendar po 8 dneh še evdno ni preveč očitnega učinka.nekje sem prebrala, da naj bi ta krema bila zlo počasna pri odpravljanju glivic.sestra mi je priskrbela nekakšno olje ki naj bi tudi pomagalo.
kakšen nasvet, izkušnje?
se zahvaljujem že vnaprej
  • 0

#24 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 June 2007 - 03:19 PM

Lamisil je tudi v prosti prodaji, tako da gre sklepati, da ni ravno najbolj močan.
Jaz uporabljam Canesten, samo je vprašanje, kako je z nanašanjem na ustnice. Ker tako hitro pride v usta, kar pa ni najbolj zdravo.
Kaj več pa že ne vem. Edino ogibaj se sladkorja.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#25 čebelica-maja

čebelica-maja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 18 July 2007 - 09:02 AM

..o jst sm ih tut mela na čudn mestu(vsaj meni)..gdo ve..mogoče ih mam spet.. hmm.gif
..in to v ušesih..

vem da je je neumno vrpašanje biggrin.gif ..sam ne vem kje prašat pa bom kr tuki..ne vem a mam jst narobe in sm narobe brala..al majo drugi.. hmm.gif
huh.gif ..eni pravijo da če si še nedolžn in uporablaš vaginalete(al kako se še reče) da lahko(ne vem kako po slov povedat..upam da bo gdo razumel)se lahko probiješ? s tamponi da je tudi lahko tko?
ermm.gif
  • 0

#26 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14801 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 18 July 2007 - 09:29 AM

Hello pipl smile.gif

Imam eno vprašanje. Na obeh rokah, zgoraj, že skoraj pri ramenih, imam tako zaplato kože, ki ni pigmentirana, na otip groba, taka pikasta in me občasno zasrbi. Nekaj časa sem si z bepantholom mazala, pa je šlo malo na bolje sicer, ampak se mi je ta reč nenadoma pojavila še na vratu. Za znoret beden občutek. Teta od mojga pobiča, ki je zdravnica, mi je rekla, da so to najbrž glivice, ampak da se to tk na malo vidi in da je to taka mala zaplata kože, da ni za skrbet, niti mi ni rekla, da si moram s čim mazat. Zdajle se mi pa reč malo veča, pa vse bolj srbi. Ker je moja osebna zdravnica totaln hld od hloda, tečna in sploh ne grem k njej več, iščem drugega osebnega zdravnika, me zanima, če se da dobit kaj proti glivicam brez recepta. Pa da je učinkovito, no. Ker mi je res grdo tale dva flekca met n roki, plus srbita kdaj, plus zadeva se lahko še kam drugam razširi. No, hvala za kakršnekoi informacione wink.gif kiss.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#27 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25734 posts
  • Gender:Female

Posted 18 July 2007 - 09:32 AM

Ja, dobi se Canesten krema, ki je namenjena proti glivicam (jst sem jo uporabljala k sem mela glivice "tam spodaj", brat jo je uporabljal na rokah, mami na ušesih... smile.gif ) We are one fungi family biggrin.gif

Sicer pa na opisano upam, da ni seboreja.
  • 0

#28 čebelica-maja

čebelica-maja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 18 July 2007 - 09:51 AM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 18. 7. 2007 - 10:32) View Post

Ja, dobi se Canesten krema, ki je namenjena proti glivicam (jst sem jo uporabljala k sem mela glivice "tam spodaj", brat jo je uporabljal na rokah, mami na ušesih... smile.gif ) We are one fungi family biggrin.gif

Sicer pa na opisano upam, da ni seboreja.


kako na ušesih če se "zavlečejo not" al so ble na "zunanjem delu"?
  • 0

#29 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 July 2007 - 09:51 AM

Canesten in Lamisil.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#30 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25734 posts
  • Gender:Female

Posted 18 July 2007 - 11:16 AM

če se zavlečejo not, daš pač kremo na palčko za ušesa pa "povrtaš" biggrin.gif
  • 0

#31 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5729 posts
  • Gender:Female

Posted 18 July 2007 - 12:19 PM

cvetka. mogoče je t.i. kožna plesen. moj brat se je boril z njo par let. lamislia je porabil na tone. potem pa se je lani dva meseca umval po hrbtu z oronazol šamponom (proti prhljaju, dobi se ga v lekarni) in stvar je izginila in se ni več pojavila!
  • 0

#32 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14801 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 18 July 2007 - 03:54 PM

kožna plesen

Sem na netu poiskala zadevo, to mam. Šiit no. cry.gif Si bom devala oronazol gor, ja, ko tud piše tam na eni strani. Pikola no. rolleyes.gif down.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#33 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5729 posts
  • Gender:Female

Posted 18 July 2007 - 04:49 PM

to res najbolj pomaga. ker moj brat je bil pri dermatologu, pa niso vedel kako pozdravit. ker je šel pa lani na počitnice za 1 mesec in mu je zdravnica (nadomestna, njegova je bila na dopustu) dala samo 2 škatli lamisila, mu je svetovala naj proba s tem.
upam, da ti bo uspelo odpravit to neprijetnost!
  • 0

#34 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 18 July 2007 - 04:52 PM

Jaz sem jo lani 'fasala' in to celo 2 krat! Zdravnik mi je pa predpisal Elocom (30 procenten). 14 dni je minilo preden je izginilo.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#35 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5729 posts
  • Gender:Female

Posted 18 July 2007 - 04:58 PM

samo a ni elocom za alergije? ker meni so to predisali za alergijo, pa mojemu fotru tudi. za glivice pa lamisil.
  • 0

#36 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19749 posts

Posted 18 July 2007 - 05:00 PM

A elocom je za glivice ??? huh.gif Ker imam jaz kao ekcem na rokah in sem se mogla z elocolom mazat, pa ni drgač nič pomagal ermm.gif

A ima canesten kakšne stranske učinke (ga ima že ravno sestra doma, se mi zdi)? Da bi probala s tem mazati, če bi slučaajno kaj pomagalo .. da bi imela mogooče glivice, pa čeprav imam ekcem laugh.gif

Zdaj pa vpašanje glede moje mami. Ima glivice na ene parih nohtih na nogi .. dala si jih je že večkrat izpult, jedla je zelo dolgo tablete proti glivicam in ni nič pomagalo ermm.gif .. ima katera kakšen predlog?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#37 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 18 July 2007 - 05:11 PM

QUOTE(-supergirl- @ 18. 7. 2007 - 17:58) View Post

samo a ni elocom za alergije? ker meni so to predisali za alergijo, pa mojemu fotru tudi. za glivice pa lamisil.

Elocom je nabrž za več stvari. Jaz sem lani dobila kožno plesen (ne glivice - Cvetka je napisala, da ima to) junija in kasneje še enkrat oktobra. Taka je bila diagnoza, predpisan mi je pa bil Elocom!

MLadoLetNa - pojma nimam glede glivic! sad.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#38 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5729 posts
  • Gender:Female

Posted 18 July 2007 - 05:20 PM

glivice na nohtih: dosledno mazanje z lamisilom dokler noht ne preraste.
druga varjanta: dosledno mazanje z just tea tree kremo in kapljicami.
(mi je pedikerka diagnozirala začetek glivic na nohtih na nogi in sem z dolednim mazanjem to odpravila!)
  • 0

#39 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19749 posts

Posted 18 July 2007 - 05:33 PM

QUOTE(-supergirl- @ 18. 7. 2007 - 18:20) View Post

glivice na nohtih: dosledno mazanje z lamisilom dokler noht ne preraste.
druga varjanta: dosledno mazanje z just tea tree kremo in kapljicami.
(mi je pedikerka diagnozirala začetek glivic na nohtih na nogi in sem z dolednim mazanjem to odpravila!)


Sepravi bi morala et na puljenje in naj potem si maže z lamisilom, pa mogoče še tiste tablete jemlje smile.gif

ji grem sporočit, hvala
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#40

  • Guests

Posted 15 October 2007 - 08:02 PM

Pojavil se mi je naslednji problem:

dans zjutraj se zbudim in me ful srbijo sramne ustnice, se grem tusirat in poslatam, ce se mi je nardil kak izpuscaj, pa sm mela tk mal hrapavo kozo, bolece in srbece na dotik, kar me je bolj zaskrbelo je pa to, da sm pod tem naslatala pravo mal bunkico. Sm rekla fantu ce mi lahk pogleda, ker sem nekak mislila, da ce je izpuscaj, da lahk mam bezgavko zateklo spodaj od tega, ce pa ni, pol bi bla pa ze mal kriza smile.gif In je rekel da mam tak flek, recimo sirok pol cm in dolg 2cm na eni sramni ustnici in da je ful temno rdec.
Najprej sm mislila, ok, bom si kupla intimno milo (sicer se umivam samo z vodo) pa vidla kaj bo do konc tedna, ampak me je po vedno bolj bolelo, prav obcutljivo mam na pritisk, pa ne sam tam kjer je flek, ampak se gor visje, ko da bi me kost spodaj na pritisk zabolela. In sm hotla it h ginekologinji, kar se je v lj izkazalo za mission impossible, ker te un studentski ginekolog enostavno ne vzame. Ena prijatlca je enkrat krvavela iz noznice pa so jo na privat poslali, prasci. Svojga ginekologa mam pa na Koroskem.
No, prijatlca mi je rekla, da so po vsej verjetnosti glivice, tako da sem sla v lekarno in vprasala ce majo kaj... mi je dala canesten. Sm vprasala ce si lahko kako skodo s tem nardim, ce slucajno niso glivice, pa je rekla da ne. Mazat moram 3x na dan, pa je rekla, naj pol ko bo boljse, se kr mazem ena dva tedna.
Kar me muci je to, da kaj ce niso glivice? Js jih nism mela se nikol, nikjer in mi je ful grozno, pocutim se ko da bi mela bolhe smile.gif In zato tut ne vem, kaki tocno so simptomi. Je normalno da boli? Da je zateceno? Da so bezgavke po celem telesu vem, ampak a se ti povecajo v bunkico od tega? Jaooojjj, cisto sm nepripravljena na kakrsnekoli bolezni, ko mi nikol nic ni (trk, trk na les) smile.gif

Druga stvar je pa se ta, da ne vem od cesa bi se mi nardile. Tabletke jem ze ene 6 let, veliko sladkega jem skoz, bel kruh, ogromno krompirja... zakaj bi se mi glih zdaj naredlo?? Je pa res, da ko sma s fantom seksala ponoci iz cetrtka na petek, da se nism sla umit, ampak sm se samo z robcki obrisala, in v petek zjutraj sm mela malo tak cuden filing spodaj, ampak sm mislila, da sm se pac obribala med seksom. Je lahko blo to to?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users