Jump to content


Photo

Mozolji


  • Please log in to reply
1813 replies to this topic

#21 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 08 January 2006 - 03:23 PM

Jaooooo jaz sem mela en mozolj in sem si pač na tistem mestu mazala ful z skinorenom in se mi zdaj koža tak fejst dol lupi da je obup. Morem si delat pilinge. sad.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#22 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 January 2006 - 03:26 PM

Mene tud neki zanima ermm.gif
Po nosu mam čist mejhne ogrce, ki se ubistvu sploh ne vidjo, vidjo se sam mejhne pore. Zj sm se pa začela mazat z Visibly Clear kremo (ene 2 tedna) in so se mi na nosu nardil čist mejhni mozoljčki. A je to zarad tga, ker se mi koža puca? Ker se mi zdi, da se mi stanje na nosu drugač izboljšuje.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#23 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 January 2006 - 03:31 PM

Jst sicer nimam nevem kaksnih problemov z mozolji, ko pa kaksen ven "pokuka" pa mi ful pomaga tista mejhna tubica od Garnier SOS za mozolje ali neki takega, parkrat naneseš na mozolj pa se posuši in zgine. :toothy10:

Drugače pa sem nekaj časa nazaj uporabljala Differin k ga tukej omejate, pa ni blo nekih rezultatov rolleyes.gif
  • 0

#24 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 January 2006 - 03:51 PM

QUOTE(¤PunChkA¤)
Sončika to so tiste tablete?

Ja, to so tablete. Ampak imajo toliko stranskih učinkov, da jih gre jemati samo če čisto nič drugega ne pomaga.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#25 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 January 2006 - 03:52 PM

QUOTE(miss*sixty)
Mene tud neki zanima ermm.gif
Po nosu mam čist mejhne ogrce, ki se ubistvu sploh ne vidjo, vidjo se sam mejhne pore. Zj sm se pa začela mazat z Visibly Clear kremo (ene 2 tedna) in so se mi na nosu nardil čist mejhni mozoljčki. A je to zarad tga, ker se mi koža puca? Ker se mi zdi, da se mi stanje na nosu drugač izboljšuje.

Ogrce bi morala prej iztisniti. Krema jih ne spravi ven. Zakaj se ti pa pojavljajo mozoljčki, pa ne bi vedela. Nadaljuj še nekaj časa s to kremo, pa boš videla. Mislim, da je Dilema tudi pisala, da je dobila izbruh mozoljev, ko je začela z uporabo Differina.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#26 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 08 January 2006 - 05:33 PM

QUOTE(Sarah)
Jst sicer nimam nevem kaksnih problemov z mozolji, ko pa kaksen ven \"pokuka\" pa mi ful pomaga tista mejhna tubica od Garnier SOS za mozolje ali neki takega, parkrat naneseš na mozolj pa se posuši in zgine. :toothy10:

joj, jest mam tut to, pa ni fajn. vsakič ko se namažem, me začne koža pečt. Zlo pečt. a tebe tut kej?
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#27 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 08 January 2006 - 06:09 PM

QUOTE(sonchika)
QUOTE(¤PunChkA¤)
Sončika to so tiste tablete?

Ja, to so tablete. Ampak imajo toliko stranskih učinkov, da jih gre jemati samo če čisto nič drugega ne pomaga.


Daj prosim povej malo o stranskih učinkih...
  • 0
Viens, reste ici!

#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 January 2006 - 07:40 PM

Hm... razne krvavitve, depresija, nasploh slabo počutje. Več ne vem, ker nisem zdravnik. Samo kolikor sem brala, so to precej hudi stranski učinki.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#29 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 January 2006 - 09:06 PM

URŠKA, ja na začetku je tudi mene peklo, se spomnem, da ko sem si prvic tole nanesla gor je kr fajn peklo, pol pa zmiraj manj, zdaj me niti ne več.

Pomoje to da te peče je ubistvu uredu in da pomeni da deluje, in da res naredi nekaj s tistim mozoljem ..nevem no? :dontknow:
  • 0

#30 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 08 January 2006 - 11:50 PM

Sarah, ampak mene peče še koža okoli mazolja, ki sem ga namazala. Si sploh ne upam dati več na obraz.

Kaj pa če ima preveč alkohola notri, pa zato tak učinek?
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#31 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 09 January 2006 - 10:59 AM

Naj dodam moje izkušnje z mozolji, ki so kar dolgoletne...
Že od konca osnovne šole trpim za aknami...Pri 20 letu se mi je koža zboljšala in nato je pri 23 letu sledil hud izbruh aken..

Najbolj so mi pomagale Diane, ki sem jih jemala cca 8 mesecev in se mi je koža popolnoma umirila, vendar sem jih morala opustiti zaradi hudih depresij.Nato je sledil spet izbruh aken.

Poskusila sem vsa mogoča mazila in najbolj sta mi pomagala Dalacin T emulzija in Differin.
Ostala sem pri Dalacinu T, ki mi je super in dobro kroti mozoljčke (mi pa naša verzija Klimicina, ki ima ogromno alkohola ni nikoli NIČ pomagala!)

Uživam dodatke cinka, vitamina A, B, C in E. Občasno kapsule grozdnih pečk ali kvasa.
Dnevno spijem od 1-1,5 litra zeliščnega čaja (kopriva, rman, kamilica oz.tudi druge).

Čokoladi se pa ne morem upreti, čeprav po njej vedno "fasam" kakšen nov mozolj.

Za nego uporabljam:
za odstranjevanje pudra in ličil-navadno Mercatorjevo mleko
za umivanje glicerinsko milo zjutraj in Loreal pure (s salicilno kislino) zvečer
kreme ne rabim, le občasno tonik Garnier Fresh
tekoči puder: Revlon brez olj
večkrat si kožo izpiram z slano vodo (himalajska sol)
1x tedensko si naredim masko (iz kvasa ali iz mrvega moraj -že pripravljeno)

Zelo pazim na prebavo, ker sem opazila, da če sem zaprta se mi to takoj pozna na koži. Vsaj 1x mesečno naredim klistir.

Vsak večer ali včasih zjutraj naredim mrzel tuš čez celo telo (obraz vedno umivam z mrzlo vodo). To mi je nekoč svetovala neka "strokovnjakinja" in zdi se mi, da je tudi to veliko prispevalo k izboljšanju moje kože.

To je to...mogoče se vam zdi veliko, a je že del mojega vsakdanjika, kot npr.umivanje zob...tako da ne občutim teže vsega tega in moja koža je sedaj OK, kljub temu, da sem zelo nagnjena k aknam.

Pa ne obupat...tistim ki imamo probleme z mastno kožo, vsaj gube ne bodo hitre nastale tongue.gif vsaj upajmo rolleyes.gif
  • 0

#32 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 09 January 2006 - 11:51 AM

URŠKA, ja možno je to zaradi alkohola ..kr zgleda da ga vsebuje kar precej - sem pogledala sestavine na škatlici, in je alkohol takoj na drugem mestu
  • 0

#33 jana

jana

    sramežljivec

  • Člani
  • 22 posts
  • Location:kjer kol sam da se žura
  • Interests:vse

Posted 09 January 2006 - 01:44 PM

bila sem že pri dermatologu in veliko krem sm uporabila vendar samo garnier mi je pomagal mislim da se ga splača uporabit... imajo tudi dobre pudre za mozolje...
  • 0
mej se

#34 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 18 January 2006 - 02:26 PM

Oila! Mene pa zanima kako bi si lahk pomagala proti mozoljem pa da bi wam bilo bolj jasno vam bom kar opisala situacijo:
-hudih težav z aknami nimam mam jih pa kar velik po vsem obrazu
-večkrat obiščem kozmetičarko in je za nekaj časa boljše čeprav čistu vredu ni potem pa ponovno dobim nove ali se pa strai "obnovijo"
-za čiščenje uporabljam Afrodito Acne stop celo kolekcijo razen losjona namesto tistega pa mam L'Occitane čistilna emuluzija za občutljivo kožo in si s temi izdelki kožo čistim redno zvečer in zjutraj
-imam tudi klimicin ki si ga čez noč nanesem direktno na mozolj
...pa še vedno se pojavljajo in situacija se ne izboljša kaj dosti.
Ali ima kdo kakšen predlog???
tnxy naprej biggrin.gif
čao tongue.gif
  • 0

#35 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 January 2006 - 02:41 PM

Za umivanje ti predlagam Apotheker Scheller Mineral Balance gel, ki je res krasen, nežen, neodišavljen in zelo fajn očisti.

Krema za obraz mora bit nekomedogena (da ne maši por) in lahka ... če nimaš suhe kože, bi bila zate zelo primerna Clinians krema z jabolčno vodo, je blo na tem forumu o njej že veliko govora in uporabnice so zelo zadovoljne! Gre za lahek, nemasten gel z visoko vsebnostjo jabolčne vode, ki kože ne masti.

Če ti Klimicin ne pomaga, lahko poskusiš z Differin gelom, dobi se na recept in velja za eno najboljših zdravil proti aknam. Namažeš ga vsak večer na očiščeno kožo, čisto na tanko in enakomerno, izogibaš se predela okoli oči. Ko se vpije, lahko daš čez še kremo (že zgoraj omenjeno Cliniansovo).

Enkrat na teden lahko daš na obraz tudi Garnier Pure toplotno čistilno masko, ima fajn sestavine in lepo očisti kožo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#36 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 18 January 2006 - 03:04 PM

Proti mozoljem uporabljam kremo in gel klimicin T in mi pomaga. Dobi se pa na zdravnikov recept.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#37 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 18 January 2006 - 03:06 PM

DiLeMa!
Hvala ti za nasvete upam da bo pomagalo!!! wink.gif
TNXY
papa
  • 0

#38 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 18 January 2006 - 03:07 PM

Oziroma hvala vsem...nisem pričakovala tako hitro toliko odgovorov!
smile.gif
  • 0
Memento mori.

#39 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 January 2006 - 03:12 PM

Aja Claudija še na tole bi te opozorila ... če uporabljaš ta zdravila proti aknam, je koža bolj občutljiva na sonce in če si veliko zunaj nujno rabiš zanesljivo UVA/UVB zaščito. Odlična vlažilna krema z UV zaščito je Clinique SuperDefense, poleg zanesljivih UV filtrov pa je tudi polna antioksidantov, lepo navlaži in je sploh 1A.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#40 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 18 January 2006 - 03:14 PM

Cedevita,
Jaz uporabljam Klimicin T (clindamycinum) ampak mi ne pomaga preveč. Tudi jaz sem ga dobila na recept zdravnika ampak rabi zeelo dolgo da se mi mozolj posuši.Imam pa tudi tester Kozmetika AFRODITA - ACNE krema ZnO, ki naj bi ga nanašala neposredno na mozolj vendar ne opazim delovanja zato ga ne uporabljam.
  • 0
Memento mori.




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users