Jump to content


Photo

Mozolji


  • Please log in to reply
1813 replies to this topic

#1781 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 26 September 2019 - 03:57 PM

Sestra ma precej mozoljev po celu in sem ji mislila svetovat da poskusi z Cosrx BHA losijonom ali lakticno od The Ordinary. Stara je 23, bo to prevec?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1782 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 05 November 2019 - 10:11 AM

Je pa za madeze najboljsi LAA. SAP ne bo dal tako dobrih rezultatov. Jaz uporabljam 30% LAA od TO zjutraj na neumit obraz kot masko in imam dobre rezultate pri bledenju. Nic iritacij, ker tudi absorpcija ni najboljsa zaradi konsistence.


Podgana (ali kdo drug : )), kaj je LAA?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1783 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 November 2019 - 11:29 AM

L-Ascorbic Acid, oblika vitamina C. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1784 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 05 November 2019 - 11:41 AM

Ah, nisem pomislila, hvala!
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1785 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 12 November 2019 - 01:36 PM

Jaz bi še eno pomoč glede mozoljev. Sestra ima res grozne mozolje na bradi, licih in okoli ust. Kolikor mi je znano pri negi uporablja TO kozmetiko (Niacianamid) + tetra force + airol, pa ni nekega učinka. Kaj še (razen mazil na recept) bi lahko vključila oz. spremenila. Sem nekje brala,da Tetra force zna mašit pore, sam pri njej so po moji laični oceni to akne. Stara je pa 29 let. Bi še morala kaj s salicilno uporabljat? Nimam idej, ker sama tega nikoli nisem imela.


  • 0

#1786 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 12 November 2019 - 02:23 PM

Ce je tako grozno in Airol ne pomaga, je naslednji korak Roaccutane. Brez mlecnin je ze probala? Mogoce se to prej, ker je na takih mestih.

Na Zalno sem se spomnila zdaj. Tretinoin kot Airol, ampak z dodatkom antibiotika. Na recept. To bi se jaz prej probala. In nezno cistilo in obvezno soncna krema ob tem.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1787 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 12 November 2019 - 03:00 PM

Ce je tako grozno in Airol ne pomaga, je naslednji korak Roaccutane. Brez mlecnin je ze probala? Mogoce se to prej, ker je na takih mestih.

Na Zalno sem se spomnila zdaj. Tretinoin kot Airol, ampak z dodatkom antibiotika. Na recept. To bi se jaz prej probala. In nezno cistilo in obvezno soncna krema ob tem.

 

 

Ne pije mleka že več let, edino kar zaužije so manjše količine predelanega mleka pri kuhanju (smetana, sir itd). Je že nekaj časa nazaj uporabljala tudi Belakne, sam se stanje ne umiri. Torej bo potreben spet obisk pri dermatologu.

 

Pa kako je s temi aknami. A ni že "prestara" za to :)


  • 0

#1788 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 November 2019 - 03:07 PM

Jaz sem pri 29ih sla na Roaccutane, ker mi nic drugega ni pomagalo. Probala sem pa vse, od krem do izlocanja hrane. Mi ni zal niti malo in ce bi se mi akne ponovile, bi jih takoj sla spwt iskat.
  • 0

#1789 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 12 November 2019 - 03:56 PM

Ja, saj ta hrana je bolj majhno upanje, da se bo izboljsalo.
Bellini, ni starostne omejitve. Vecina tudi vec let probava kaj drugega preden se za drasticen korak odloci in si kmalu 30+ in s hudimi aknami.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1790 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 17 December 2019 - 01:20 PM

Mislite, da je mozno, da mi je tochopherol v gelu za ciscenje naredil mozolje? Tochoperol mi vedno povzroca necisotoce, ampak sem predvidevala, da v gelu ne bi smel biti problem, glede na to, da ga izperem.
  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#1791 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 17 December 2019 - 02:17 PM

Ni enako, ampak meni je enkrat maska za obraz s capric/capry. trigliceridom naredila grde mozolje (pustila sem jo učinkovati 10 minut), pa sicer nisem nagnjena k mozoljem, ampak te sestavine moj obraz očitno res ne prenese.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1792 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 10 August 2020 - 10:21 AM

A je kakšna pametna krema proti mozoljem, pa da se dobi pri nas? Sestra ima kar precej zaradi opustitve kt, ampak itak nebi oz ne uporablja praktično nič, komaj sem jo pripravila do tega, da uporablja gel za čiščenje in kremo. Za gel sme ji svetovala Neutrogeno, za kremo pa nimam neke ideje, mislim da sem videla da ima kar neko Baleo anti spot, kak predlog?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1793 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 10 August 2020 - 10:30 AM

Avene Triacneal mogoče?


  • 0

#1794 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 10 August 2020 - 10:36 AM

To mi je prišlo na misel v sekundi, ko sem napisala prejšnji post, ampak ne vem če bo želela/pripravljena potem še SPF na dnevni ravni uporabljat.  :roll:


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1795 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 10 August 2020 - 10:38 AM

Potem pa ostane kak niacinamid + cink od The ordinary, pač kaj brez kislin? Raje jo najprej prepričaj za SPF kot karkoli drugega. :)


  • 0

#1796 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 10 August 2020 - 10:42 AM

Eh sem že poskušala, ampak njej se to nič ne da. Mislim, da kremo glih kakšno leto ali mogoče dve uporablja. Sploh ne razumem kako je lahko prej brez vsega živela. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1797 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 10 August 2020 - 03:29 PM

Neutrogena ima kremo za mozolje (linija z grenivko) s salicilno kislino, ampak mislim, da je le 0,5 %. Jaz sem to uporabljala že kakšnih 15 let nazaj, takrat se je linija imenovala Visibly clear. Ne vem, če so menjali tudi druge sestavine, koncentracija salicilne kisline je verjetno ostala ista.

Drugače pa The ordinary/Paula's choice.

Od lekarniških mi padeta na pamet Avene triacneal in pa Eucerin dermopure serum z glikolno in salicilno kislino

https://www.eucerin....-obnovitev-koze


  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#1798 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 10 August 2020 - 03:34 PM

Po mojih izkusnjah imajo taki raje mozolje, kot da bi kaj spremenili :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1799 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 04 April 2022 - 01:39 PM

Jaz imam skoz hujso kozo, toliko mozoljev, podkoznih, normalnih, ni da ni, puder imam ze leta isti, kreme so tudi enake, lrp tolleraine. Jem bolj slabo, ne vem, ali je lahko tako grozno samo od tega, ampak resno razmisljam o tabletkah :(.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1800 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 April 2022 - 01:54 PM

Ce samo zaradi koze, se mi zdijo tabletke grozna resitev. Poskusi z drugimi stvarmi. Osebno bi sla raje se 2x na Roaccutane, kot pa kontracepcijo.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users