Jump to content


Photo

suhi lasje


  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#341 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26154 posts

Posted 18 February 2022 - 09:27 AM

Ja taka barva verjetno ostane ravno enih 5 pranj, potem pa sprana rdeca.
  • 0

#342 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 18 February 2022 - 11:13 AM

Še moj drobni tihi glasek narave :lol: - kaj pa barvanje s kano? To je meni do sedaj najboljša in trajna nega za frizz (ne, da ga popolnoma eliminira, še najbolj ga pri meni eliminira striženje :D ). Nimam za primerjavo, kako se spira v primerjavi s kemičnimi barvami, ampak meni drži dokler barvanega lasu ne odrežem stran. Kar se še ni zgodilo. Samo manj intenzivna je, po toliko in toliko pranjih, ampak načeloma je na mojih rjavih laseh kot osnova od barvanja naprej vedno prisoten sijaj, rdeč odblesk. Ker si barvam z Lush copper kano, je moj odblesk bakreno oranžen.

 

Kana oziroma barve iz rastlinskih pigmentov prekrijejo sive lase + narastek je relativno neopazen, odvisno, koliko svetlejša je naravna barva/izhodišče. Indigo + kana + sena + še nekaj drugih naravnih pigmentov lahko rezultira v podobni barvi, kot si nalepila, rdeča bo v odblesku, ne toliko v barvi sicer. Ne vem, kako drugače opisat. Jaz pri neki normalni svetlobi izgledam rjavolaska, ko pa sonce posveti je pa tak topel, bakren sij. Bi ti predlagala, da tu ne ugibaš, poglej si, kaj je na voljo (Radico ima na spletni strani odtenke, lahko si pa tudi sam namešaš), ampak greš najprej do svetovalke (za Radico je to ena ultra prijazna prodajalka v Ljubljani, kjer imajo mesto za posredovanje/prodajo) in te ona magari usmeri - glede na tvojo naravno podlago. Jaz imam suhe in tanke lase. Po barvanju s kano, negi s shikakai in ritho, amlo, sem imela do sedaj najbolj shiny in zdrave lase. Res je, da si nikoli nisem barvala z drugimi barvami, silikonske maske in nege sem pa ene 10, 15 let nazaj nehala uporabljat. Če že kaj, nanesem na zgornje lase for kids&us neko natur masko 1x na mesec ali še bolj poredko. 

 

Pri laseh je (moje mnenje) ali ostaneš natur in si prepuščen svoji genetiki, ali greš neko vmesno, manj 'invazivno' pot, ki da vmesen rezultat, lahko greš pa all in, hardcore, Med&mleko je en tak frizerski salon, kjer so dve moji sodelovki totalno uštimali, sam to so kar dragi špasi, pa bazira bolj na kemiji, in je vzdrževanje takega stanja bolj zahtevno. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#343 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 18 February 2022 - 11:16 AM

Jaz imam par vprasanj.

Rabim nasvete za zelo suhe lase (sploh konice) 

 

Striženje ne pride v poštev? Frizerka bo znala ocenit, kje je las toliko poškodovan, da ga je smiselno odstričt.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#344 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14924 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 18 February 2022 - 11:34 AM

Ej olivija ves da sem mislila kano res. In tudi pomojem jo bom. Sem ze gledala, pa potem se zaradi kao potencialne packarije in dolgega procesa nisem odlocila. Sem pa gledala tisti znamko v tusu in ze bila na tem da kupim in pomojem bom. Mene ze sam da me ostrize frizerka je 50 e. Da se se barvam zraven bo 100. No thank you.
Konice niso unicene, samo najbolj suh del lasa so.
Koliko ti to barvanje s kano vzame casa in kako packasto je v resnici? Ker vem tudi kateri odtenek bi vzela....na koliko casa se pobarvas?
  • 0
 

#345 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 18 February 2022 - 12:32 PM

Če imaš dolge ali bolj goste lase, kupi 2 paketa. 

 

Pacanja je nekaj, ampak več s kano, ki je v kocki, ki jo moraš naribat. 

 

Radico ali etno botanica imata že pripravljeno, sestra je nad slednjo bolj navdušena.

 

In če se sama nisi nikoli barvala - kana sicer bolj odpusti kake spregledane pramene. :) Glavna stvar je, da jo dobro zmešaš in nanašaš s čopičem in z nekim sistemom - jaz si razdelim lase v 1/3; najprej 2x stranska dela in zadnji del na koncu, začnem od zgoraj, najprej pri lasišču, nazadnje konice. Poglej si kak youtube posnetek, radico ima tudi objavljen postopek, da si boš lažje predstavljala. Na koncu zaviješ v foljo/povezneš preko plastično kapo za tuširanje + toplo kapo, imaš to na glavi 3 ure. Največ 'packarije' je ob spiranju, ker imaš na glavi cca 300-400g obloge (prašek + voda), ki jo moraš sprat dol, in realna barva se razvija še par dni po barvanju, ni tega zadovoljstva preorazbe takoj :) Jaz naredim tako, da nalijem mlačno vodo v večjo skledo za solato in najprej v banji (sklonjena) namakam to, da se glavnina maske v tej vozi raztopi. Potem pa postopoma spiram z vodo, tudi šampiniram, ker lusheva kana vsebuje maščobe. Zapacka celo banjo/umivalnik, ampak to spereš in ne vidim težav, meni je to najboljša nega las + lepo barvo dobim. 

 

Obvezno uporabljaj rokavice, od začetka. Pa pripravi si vnaprej pripomočke, kar potrebuješ. 

 

Ob prvih par spiranjih, če si z bolj toplo vodo umivaš lase, se bo tudi barva izpirala. Meni se vedno manj sicer. Na koncu, ko si umivam lase, tudi pod tušem, si jih z ledeno vodo sperem, da se zaprejo. Da se manj v brisačo ta barva/obloga prenese. 

 

Aja, pa prva dva tedna po barvanju je večja verjetnost, da ti gre barva tudi na prevleko od pojštra, majice (rob od majic, ko jih daješ gor/dol/so lasje v stiku s toploto kože, potu, tkanino.. - se mi je že tudi zgodilo, no. Takrat ne nosim belih srajc/majic/puloverjev. :) Čeprav gre vse ven s pranjem. To je ta del, ki verjetno  nervira tiste, ki nimajo ravno potrpljenja ali ne vidijo takih prednosti v barvanju z rastlinskimi pigmenti.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#346 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14924 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 18 February 2022 - 12:55 PM

Super hvala za tole! A barva gre iz oblacil ven normalno?
Pa se to, na koliko casa se barvas?

Pomojem bom res poskusila :)
  • 0
 

#347 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 18 February 2022 - 03:00 PM

Gre, ja, se spere ven.

Jaz sem tak lazyass z barvanjem, na cca 2-3 mesece se barvam (bolj zarad ucinka svetlecih las, kot zaradi barve).
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#348 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13689 posts
  • Gender:Female

Posted 18 February 2022 - 07:06 PM

Fiona, nekje na Gorenjskem je salon, kjer barvajo s kano. Na strani od Etnobotanike pise. Mogoce njih kontaktiraj, ti vsaj povedo razmerje indiga in kane.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#349 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14924 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 19 February 2022 - 11:59 AM

Hvala Frcica!

Ma jaz sem vceraj kar vse kupila, danes umila glavo in proti veceru bom packala. Veselim se kot mali otrok :lol:
Porocam :D
  • 0
 

#350 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 19 February 2022 - 01:15 PM

:)

Uu, porocaj, ja!

Za bonus si lahko pred barvanjem namocis lase v mesanico kisa in vode, da ti bo las bolj vpil kano.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#351 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14924 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 20 February 2022 - 08:57 AM

Evo mene! Poskus uspel!
Barva je ful lepa. Pocakam kaksen dan da se razvije do konca in poten slikam. Gor sem jo imela samo uro in pol ker je bilo ze pozno, sem pa dala alufolijo cez in kapo, pa v samo kano sem dala se sok ene limone.
Je malo messy proces ampak niti pol tok grozno kot sem slisala od nekaterih.
O "application process" pa rajsi ne bi, Brad Mondo bi mi dal oceno minus ena. Zacela sem s tistim copicem, po 5 minutah pa presaltala na masiranje in nanasanje s prsti.
Malo smrdi edino ta kana, upam da se ta vonj razkadi iz las. Sicer sem pa navdusena. Sivcki so mega rdeci, ostali lasje pa so mahagonij. Taka rjavo rdeca z zelo lepim odbleskom.
  • 0
 

#352 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 20 February 2022 - 09:12 AM

O vau. Ena ura je res malo. :)) limona, zanimivo, morda ti je zaradi tega tako vpilo.
tudi jaz sem ze s prsti namasala :D zato pa pravim, da kana bolj odpusti ‘slamparijo’, ker se ta obloga potem pod kapo skuha, pa se tudi kak pramen, ki ni bil namazan skoz in skoz, prepoji.

Me veseli, da ni bila prevec travmaticna izkusnja & welcome to the club! B)
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#353 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14924 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 20 February 2022 - 12:12 PM

Se barva :)

AlNlbV8B_t.jpg 6XVoRn9v_t.jpg
  • 0
 

#354 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 20 February 2022 - 04:16 PM

Najs!

Meni je lepa, taka naravna, prelivajoca se, ni tak colorblock, ki na dalec tolce, da je fejk. In vzdrzevanje je tudi bolj preprosto in hvalezno v primerjavi z barvanjem pri frizerju.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#355 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 20 February 2022 - 04:59 PM

Se strinjam, meni se zdi lepša barva od tiste, ki si jo lepila kot sanjsko. :)
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#356 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14924 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 20 February 2022 - 06:24 PM

Se strinjam tudi jaz drugace :lol:
Tista bi izgledala ful umetno.
  • 0
 

#357 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 April 2023 - 11:01 AM

mene pa očitno nekaj hormoni dajejo in kljub temu, da imam zelo suhe lase, imam pa lasišče mastno že po 3 dneh. 

Kakšen šampon mi priporočate za reševanje takega problema - šampom za suhe lase ali mastne? Ali je kaj drugega primernega?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#358 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2023 - 11:04 AM

Jaz še nisem našla ustrezne rešitve. Perem pon/sre/pet/ :D


  • 0

#359 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82181 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 April 2023 - 11:07 AM

imam pa lasišče mastno že po 3 dneh. 

 

 

Ampak saj to je normalno? Meni se po Aussie volume šamponu manj mastijo kot po kakšnem bolj agresivnem. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#360 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 April 2023 - 11:09 AM

do sedaj sem si umivala max 2x na teden, ampak ni izgledali, da moram nujno umivat. 

Zdaj sem si pa v soboto, pa izgleda že danes, da moram spet umit. 

 

Kje pa ti kupiješ ta Aussie šampon? Sem gledala v DM, pa ga nisem našla


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users