Jump to content


Photo

uporaba parfuma


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 puremix

puremix

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 05 June 2005 - 09:54 AM

hey ya!

kako uporabljate parfum?
ali bolje rečeno parfume..

da razložim..
men je naprimer ušeč, da osebo "zavohaš", da jo prepoznaš po njenm vonju=parfumu
(pa ne mislm tko da jo zavohaš na 10 m rolleyes.gif )

sam da bi to dosegla, je najbrž potrebno uporablat skos en in isti parfum?
tko da sm se odločla za naomagic (naomi campbell)
in ga zdj uporabljam že 3. leto..
pa ljudje opazijo?
seveda, ravno v petk sm srečala eno prjatlco pa sva se objeli (cmok cmok) tongue.gif
in mi reče: o kako lepo dišiš, prou značilno ti, tvoj vonj.. in pol se je pogovr nadaljevau u smeri: a še zmer naomagic? biggrin.gif
pa tud moj lubi je reku, da pol k grem domou, še zmer postla diši po men..
seveda sm nekejkrat uporabla tud kak drug parfum (dior, escada..)
in je lubi opazu da je nekej drgač, pa ostali tud biggrin.gif

pol pa berm tele forume pa tud tko nasploh vidm da menjate parfume na letne čase (poletni vonji...)
pa tud men se zdi da so različni vonji primerni za različne kraje, dogodke..

kaj pa vi menite?
vedno en in isti parfum, ki sčasoma postane "vaš vonj" al več različnih?
  • 0
...i'm just a kid...

#2 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 June 2005 - 10:31 AM

Določeni ljudje so res razpoznavni po dišavi, ki jo uporabljajo. Poznam gospoda, ki že dolga leta uporablja Romo Laure Biagiotti. Enostavno veš kdaj je bil ta gospod v pisarni oz. kje se nahaja. Pa ne da se je full naparfumiral, samo paše mu na koži.
Jaz imam veliko parfumov. Skoraj nikoli ne porabim parfuma do konca. Naparfumiram se skoraj vsak dan z drugim, odvisno tudi od razpoloženja. Včasih mi ne paše noben vonj. Mi pa zelo na koži paše Diorjev Jador, res se lepo razvije. Pogosto me vprašajo kaj tako lepo diši na meni wink.gif
  • 0

#3 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 June 2005 - 10:38 AM

živjo puremix in dobrodošla na forumu!

js bi lahko rekla, da mam 'periode vonjev', takorekoč. doma mam zdej dva parfuma (puma flowing, cacharel noa) in dve toaletni vodici (obe l'occitane: hyssop in iz pomarančevca) in par testerjev parfuma neroli (prav tako l'occitane). in potem recimo par mesecev nonstop uporabljam enega (lani celo poletje puma flowing) in potem menjam, ker se vmes že naveličam vonja. od vseh naštetih mi najbolj diši neroli, sam je mal težek in se mi ne zdi primeren za poletje, pretežek pač, mi pašejo bolj sveži vonji poleti. polet se pa itak parfumiram samo zvečer, ko ni več tako peklensko vroče, čez dan dišim po gelu za tuširanje in losjonu, če sm pa dalj časa zunaj pa itak začnem dišat 'po sebi' (beri: po lastnem švicu biggrin.gif ). nadi, men tut j'adore lepo diši, ta srebrn, sam si ga je zdej mami prsvojila.
rolleyes.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 June 2005 - 02:34 PM

Jaz imam tudi periode parfumov. No, se spomnim, da sem ene 5 let skos uporabljala od Dior-ja Hypnotic Poison in po tem bila res 'razpoznavna'. Ko mi ga je zmanjkalo, sem si nameravala kupit drugega, pa se mi vonj ni zdel več isti (bi vprašala... a se kateri tudi tako zdi?! Meni se zdi, da se je vonj od HP spremenil, prmejduš, da se je!) in tako se nisem odločila za nakup. In od takrat sem iskala spet primeren parfum zase... Chanel - Coco Mademoiselle, Givenchy - Hot Couture, Gucci - RushII, D&G - Feminine, Paco Rabanne - Ultraviolet Woman (ta mi izredno diši),... tile so mi nekako prirasli k srcu... Zdaj na novo pa sem kupila Oro (Roberto Cavalli) in BLU od Bvlgari. In sumim, da bo slednji kar postal 'moj vonj'...
Parfumam se pa minimalno, da res mora prit tisti, ki me želi zavohat, blizu mene.
Aja, enako ravnam kot Špela... zdaj poleti mi paše čez dan, ko je vroče, bit namazana samo s kakšnim dišečim losjonom. Zvečer pa parfumček.
Pozimi pa ni lepšega meni bit naparfumirana s kakšnim sladkejšim vonjem in se z noskom zarit v mehak šal. Mmm.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 June 2005 - 02:37 PM

QUOTE(Jenna)

Pozimi pa ni lepšega meni bit naparfumirana s kakšnim sladkejšim vonjem in se z noskom zarit v mehak šal. Mmm.


:thumright:
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 June 2005 - 02:38 PM

Jaz se pa ne vem odločiti za pafrum. Probala sem vse Avonove in mi noben ne ustreza. Najbolj mi je nekaj časa bič všeč Jadore, ampak zdaj ni več to to.
Potem mi je bil všeč Valentino Gold, ki ga zdaj niti videti ne morem. Potem mi je bil všeč Gucci Rush in Rush II, pa tudi to mi ni več všeč. Potem so sledile Loccitane 4 vrtnice, pa magnolija....
Eh, nobenega ne bom kupila. Ker mi ni nič všeč. Pa še dragi so parfumi.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 June 2005 - 07:09 PM

Pri meni je edina stalnica med parfumi Chopardov Cashmir, ki je sicer zelo močen, a naravnost opojen in se ga nikakor ne morem naveličat ... kar se tiče tega parfuma sem dobila že res ogromno komplimentov po moški in ženski strani. Ni pa primeren za tkole poleti čez dan, ker je res pretežek, tako da ne vem kaj naj za čez dan uporabim. Enostavno noben drug parfum me ne očara tako, da bi ga želela večkrat uporabit. Saj je dosti takih, ki mi še kar dišijo, vendar pa to ni to.

Edino Yohji Yamamoto se mi je se res vtisnil v spomin in bi ga blazno rada imela takole za čez dan, ker ni tako težek, vendar pa se ga pri nas sploh ne da dobit oz. ga sama še nisem zasledila.

Tako da čez dan vedno dišim samo po losjonu za telo in kdaj pa kdaj še po eni zelo dišeči nežni vodici za telo, to pa je tudi vse.

Moram pa rečt, da se tudi sama strinjam, da s prekomerno uporabo parfuma dosežeš ravno obratni učinek od željenega. Mene folk, ki ga zavohaš še preden ga sploh vidiš, zelo zelo odbija. Se mi zdi, da je vonj človeka nekaj zelo intimnega in je prav, da se ti mora oseba precej približat, da ujame ta tvoj vonj.

Najbolj mi diši, ko se vidim s fantom in ga objamem ter se mu fino usidram pod vrat, in ga potem dobesedno snifam. biggrin.gif Če pa tako lepo čisto nežno diši, ko se je pravkar stuširal in dodal samo kanček parfuma, ki je komaj zaznaven in ga lahko vonjam samo jaz. wink.gif Pa vonj majice po mehčalcu in vonj njegove kože ... tak topel, nežen. Taki vonji mene najbolj privabljajo, ne pa tisto močni in dražeči, ko se ti dobesedno oči solzijo. rolleyes.gif

Joj sem se zdej razpisala! oops.gif
  • 0

#8 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 05 June 2005 - 11:05 PM

jz mam doma eno tono parfumov(brat mi jih rad kupuje,pa mam roj.dan bli znovga leta,pa jih dobim velik-od njega+drugih)
ampak uporabljam pa že ene 5 6 let joopa in me tudi ljudje že zavohajo;)
ravno dans mi je prjatlca rekla-u spet maš joopa biggrin.gif
mal pa zamenjam tud z 'bazar' parfumom, pa 'wish' parfumom,ostali pa bolj po redko
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#9 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 14 June 2005 - 12:09 AM

Jaz se skoraj ne parfumiram, pozimi se včasih z Bulgari Blu.

Mene pa zanima kam si ga nanesete.

Jaz si ga ko sem popolnoma gola, in sicer na nart, na pregib kolena in komolca, na "začetek" lasišča za ušesi in med prsa še kapljico.
  • 0

#10 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 14 June 2005 - 10:27 AM

h,...jz si ga pa nanesem ponavadi že,ko sem oblečena pa samo majčko oz.pulover malo privzdignem...in sicr... za levi in desni ušesek učasih še tko na uč po prsih oz.dekolteju napršim
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#11 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 June 2005 - 03:01 PM

kanček parfuma popršim po zraku in se postavim podenj. včasih še od deleč na obe zapestji, kej več pa ne. če mam pa tester, ki ni na 'šprico', si pa s prstno blazinico kanček nanesem za ušesa, na pregib komolca in kolena in na zapestji.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#12 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 14 June 2005 - 03:55 PM

[quote=Špela]kanček parfuma popršim po zraku in se postavim podenj tud jz to včas nardim pa mi pol full lasje po parfumu dišijo!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 June 2005 - 03:57 PM

Jaz pa ponavadi dam parfum na dekolte in na zapestje. Na zapestje pa zato, da se potem lahko cel dan voham. smile.gif Sploh če je vonj manj obstojen in ga samega od sebe ne zavohaš.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 June 2005 - 05:49 PM

dekolte, vrat, zapestje, notranja stran stegen, pa laski... ampak to res čist minimalno...
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 14 June 2005 - 07:18 PM

Jaz sem tud nora na parfume smile.gif Enega uporabljam celo sezono (npr. jesen/zima, pomlad/poletje), potem pa se ga ponavadi naveličam. Raje imam malo dražje parfume, ki jih nima vsaka ta tretja (razne Naomi, itd.) Dam pa si jih čisto malo po vratu in zapestjih, ponavadi v naglici preden grem od doma.

Ful dolgo sem uporabljala Indian Summer, pa Weekend od Burberrya, pa Choparda, pa Amor Amor lansko poletje, pa D&G Feminine, tega se sploh ne naveličam.

Na fantu pa mi, zanimivo, ni všeč noben parfum. Mi tako lepo diši njegov naraven vonj (pa ne po švicu, da ne bo pomote...) čist tko simple, po moškem...
  • 0

#16 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 15 June 2005 - 10:22 AM

Jst imam trenutno od Givenchy EAU DE TORRIDE "Ogenj pod ledom"
IPB Image

Recimo nikol mi pa niso potegnil vonji od Gabriele Sabatini... pol mi pa podari kolegica za en nov let DEVOTION... :thumleft: tolk mi je pasal ta parfum, da so ga vsi zavohal na men in ga hvalil. Verjetno si ga naslednjic kupim!

IPB Image
  • 0
Posted Image

#17 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 15 June 2005 - 07:55 PM

tale devotion je res ubijalski vonj. ko sm ga mela sm ga skor dobesedno zlivala nase. ni čudn da ga je tok hitr zmankal
  • 0
lp, Martina

#18 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 19 June 2005 - 07:42 AM

Berem in vidim, da si dajate parfum v laske. Saj sem že slišala za to....ma vseeno se malo bojim, da bom potem preveč dišala - saj razumete kaj mislim?! Mi je bolj všeč disketen vonj, da sogovornik opazi, ko je blizu mene, ne pa da se vali oblak za mano.....brrrrrr

Ma lasje morajo bit nujno čisti, ali so lahko en ali dva dni "stari"?
  • 0

#19 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 19 June 2005 - 12:25 PM

Jaz pa si malo parfuma našpricam na krtačo za lase (ampak res malo) ter si potem lase sčešem. Tako ustvarim diskreten vonj mojih las, ki se zavoha, ko se mi oseba približa ali pa ko stresem z lasmi! :angel7:
  • 0

#20 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 19 June 2005 - 02:47 PM

[quote=Jeny] Jaz pa si malo parfuma našpricam na krtačo za lase (ampak res malo) ter si potem lase sčešem. Tako ustvarim diskreten vonj mojih las, ki se zavoha, ko se mi oseba približa ali pa ko stresem z lasmi! :angel7:
hm...huda fora tongue.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users