Jump to content


Photo

Debate, članki, hrana za možgane


  • Please log in to reply
394 replies to this topic

#361 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82807 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2021 - 05:44 PM

Ja, sem prebrala. :D Vecina komentarjev je zanimivih. Zmotil me je samo tisti, da si z otrokom noce unicit postave, ampak glede tega imam tudi nepopularno mnenje verjetno.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#362 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17965 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 03 March 2021 - 05:48 PM

Men je en komentar ene brez otrok zmotil, da kao zakaj govorimo tistim brez, joj blagor, kam vse lahko greš, kao saj smo se sami odločili zanje...
(Mogoče sem jaz enako razmišljala, ko še nisem bila mama haha)
  • 0

#363 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82807 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2021 - 05:51 PM

Aja, pa to, ja. Jaz verjetno tudi, ampak se v zgodnjih 20ih, potem ne vec.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#364 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2021 - 06:00 PM

Men je en komentar ene brez otrok zmotil, da kao zakaj govorimo tistim brez, joj blagor, kam vse lahko greš, kao saj smo se sami odločili zanje...
(Mogoče sem jaz enako razmišljala, ko še nisem bila mama haha)

 

 

Mene so ZELO motili taki komentarji in upam, da ne bom kdaj komu tega govorila. Meni je bilo približno tako, kot da bi mi nekdo, ki živi v vili, govoril blagor tebi, ko ti ni treba skrbeti za čiščenje bazena. Verjamem, da je obremenjujoče in da bo tudi meni manjkala svoboda, ampak upam, da bom znala izbirat svoje občinstvo za mu jamrat (jamrala pa vsekakor bom :D )

 

 

Sicer mi Tikin pogled osebno ni blizu, se mi zdi pa zelo razumen. Hvalabogu, da imamo možnost izbire, če želimo otroke ali ne, pametovanja v eno ali drugo smer so pa večinoma samo neko kazanje s prstom, kdo je bolj egoističen in družbena pijavka, zeh. 


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#365 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16546 posts
  • Gender:Male

Posted 03 March 2021 - 06:04 PM

Tista je bila 20, Jina. Sploh ne bi rabile povedati pa bi vedela, da so 20. Ne bom se delala, da sem bila drugacna :D
Pa ena je cvekala, da ne mara otrok. Da ima bratrance s katerima je lahko max. par dni. Ustreli me, ce bi bila v 20ih s katerimkoli otrokom vec kot par minut. Se s svojim sem tezko par dni. Res so zanimiva ta razmisljanja v mladosti. Kot da odpor do tujih otrok karkoli dokazuje. Ne vem, no. Jaz sem se vedno imela za izrazito nematerinski tip. Pa porociti se tudi nisem nameravala. Se pustiti sem ga mislila na zacetku.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#366 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10707 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2021 - 06:22 PM

 

 

Sicer mi Tikin pogled osebno ni blizu, se mi zdi pa zelo razumen. Hvalabogu, da imamo možnost izbire, če želimo otroke ali ne, pametovanja v eno ali drugo smer so pa večinoma samo neko kazanje s prstom, kdo je bolj egoističen in družbena pijavka, zeh. 

 

Meni je blizu. In se strinjam s tabo. Tisti, ki si otrok želijo, naj jih imajo in je to prav super, tisti, ki pa tega nočemo, je pa tudi okej in super. Živi in pusti živeti, a ni to ves point? 


  • 1

#367 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82807 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2021 - 06:50 PM

Jp.

Jaz sem med drugim v zgodnjih dvajsetih govorila, da so otroci, ki imajo v javnosti izpade, nevzgojeni. Karma je mocno usekala po meni. :lol1:
Mi je pa vseeno bolj zalostno, da tako mislijo nekatere, ki so ze mame. Ker so njihovi otroci pac drugacni, bolj obvladljivi, nimajo tako mocne volje itd. Glede O. nezadrzanosti sem tudi prepricana, da si marsikdo misli svoje.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#368 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17001 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2021 - 08:07 PM

Jaz si v glavi sicer predstavljam imet otroka, ampak tako nekako nedoločljivo čez nekaj let. Ampak že zdaj sem 28, je pa še daleč do tega, da bi imela ful željo. V bistvu me je dosti strah te odgovorne vloge mame in tega, kako bi vse skupaj hendala. Ko berem dogovdivscine v zvezi s forumskimi otroci, me tud kar mine. Tako cenim ljubi mir in svobodo, ko pa imaš enkrat otroka, se ne moreš pred njim umaknit. Sem se hecala s fantom zadnjič, da je otrok kot prtljaga, ki jo imaš vedno s seboj in zraven še govori 😁
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#369 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45501 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2021 - 08:09 PM

Meni otroci nikoli niso bili pri srcu. Pravzaprav mi jih je vecina sla na zivce. Vedno sem mislila, da ne bom imela otrok. Potem je pa zacela tiktakat bioloska ura, misel na svojega otroka naenkrat ni bila vec strasljiva in zdaj sem mama. Mi pa tuji otroci se vedno grejo na zivce.
  • 0

#370 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26408 posts

Posted 03 March 2021 - 08:19 PM

Ja, sem prebrala. :D Vecina komentarjev je zanimivih. Zmotil me je samo tisti, da si z otrokom noce unicit postave, ampak glede tega imam tudi nepopularno mnenje verjetno.


Kaksno je to nepopularno mnenje?

Meni se zdi, da je lepo povedala, argumentirala, predvsem pa vsak se zame odloca ,zato ne razumem pritiskov v eno ali drugo atran. Ceprav sem ena tistih,ki menim,da bi pred zanositvijo morali vsaj kake kratke psiholoske teste naredit, prevec je revezev rojenih na ta svet.
  • 0

#371 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82807 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2021 - 08:25 PM

Ti bom napisala enkrat, saj sva verjetno podobnega mnenja.
Na kratko - od zraka se ti kile ne naberejo, vsaj ne trdovratne, kakrsne je po porodu tezko izgubiti.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#372 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10707 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2021 - 09:07 PM

Zdi se mi super, da je začela s to debato, da se bo določenim ljudem posvetilo. Ful imamo srečo, da imamo možnost izbire in je škoda, da se mora razlagati zakaj je nekdo za in drugi proti. 


  • 0

#373 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16546 posts
  • Gender:Male

Posted 03 March 2021 - 09:29 PM

Od cesa pa? Od prenajedanja? Sokantno :D To kdo ne ve? :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#374 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82807 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2021 - 09:45 PM

Te, ki si nocejo “uniciti postave” z nosecnostjo, imajo ocitno pred ocmi samo tiste, ki jejo za dva in visek kg upravicujejo s tem, da so se zrtvovale za otroka. Za otroka vse. Jaz priznam, da bi se tezko sprijaznila z dejstvom, da se mi je telo zelo spremenilo, ampak saj je v prvi vrsti to odvisno od mene. Po porodu sem pa sploh veckrat dobila obcutek, da nisi normalen, ce si hitro nazaj v formi in da zihr stradas ali pa pol dneva telovadis.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#375 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16234 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 03 March 2021 - 10:09 PM

Jaz pa jih do neke mere razumem. Mene je tudi groza, da bi tekom nosečnosti dobila tiste strije cez celi trebuh. Bi se s tem zelo tezko sprijaznila, ne glede na to kaksen "cudez" je telo ustvarilo, kot influencerke pisejo. Se da z ustreznim mazanjem in gledanjem da se ne redis prevec marsikaj, ampak ce genetika ni na tvoji strani, ne vem ce ti vse druga dosti pomaga.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#376 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82807 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2021 - 10:16 PM

Glede na to, da je privrzenka lepotnih posegov, mislim da to zanjo ne bi bil poseben problem.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#377 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2021 - 10:20 PM

Ma dobro, saj pri temu ne gre samo za rejenje, nosečnost in porod (lahko) prineseta še marsikatero drugo, trajno posledico na telesu, to je ja jasno. Meni se ne zdi nil nenavadnega, da ljudi to skrbi.


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#378 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82807 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2021 - 10:24 PM

Kaj pa imas v mislih takega, na kar ne mores v vecji meri vplivati sama? Saj sem napisala, da bi se jaz tudi tezko sprijaznila z vecjimi spremembami. Mogoce me je zmotil sam izraz “uniciti postavo”.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#379 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2021 - 10:39 PM

Jaz osebno se najbolj bojim za zobe, ker imam bolj slabe. Skrbi me tudi, da bi pri porodu šlo kaj narobe in bi imela npr. raztrganine maternice, poškodbe materničnega vratu, kakšno hujšo inkontinenco, da bi bila močno raztrgana in slabo zašita ... najbolj take stvari, ki lahko potem še dolgo vplivajo na življenje. Sicer ni, da se z njimi posebno omejujem, ampak se zavedam, da obstaja tveganje, da mi pusti posledice. Pa še marsikaj, na kar niti ne mislim, krčne žile, strdki, okvara oči ... Na strije imaš nenazadnje tudi zelo omejen vpliv ali pa npr. raztegnjeno kožo trebuha. Pač se mažeš, malo paziš, da se glih ne zrediš 40kg, ampak veliko ima tu genetika in kaj se dogaja s tvojim trebuhom. Seveda ne fašeš vsega, ampak katero od posledic pa zelo verjetno. Glede tega, kaj je uničena postava, je pa itak pomojem itak toliko mnenj, kot je ljudi. Za koga sem imela verjetno jaz že pred zanositvijo uničeno postavo, ker imam recimo celulit in strije na bokih al whatever :D 


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#380 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82807 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 March 2021 - 10:59 PM

Te cisto razumem, ampak to so bolj zdravstvene posledice, ne toliko estetske. Tukaj je bil poudarek na spremembah videza.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users