Jump to content


Logona - rastlinska barva za lase HENNA BLACK


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 04 February 2007 - 03:27 PM

Algin, Hydrolyzed Wheat Protein, Buxus Chinensis, Parfum [+/- Lawsonia Inermis, Cassia Auriculata, Ramnus Frangula, Juglans Regia, Indigofera Tinctoria, Indigofera Argentea, Hibiscus Sabdariffa, Rheum Undulatum, Krameria Trianda, Coffea Arabica, Curcuma Longa, Beta Vulgaris
IPB Image
Rastlinska barva za lase v harmoniji z naravo. Bleščeče barve, sijaj in volumen. Rastlinska barva kana črna vsak las obloži z barvno in čvrsto plastjo, ki dejansko daje volumen in sijaj. Barvo dajejo tudi ostala naravna rastlinska barvila, ki so v orehovih lupinah in korenini pese. Rastlinski regeneratorji omogočajo lažji nanos in razčesavanje ter izboljajo vsesplošno lasno strukturo. Tekstura las postane bolj mehka in zdrava. Ta barvni odtenek poglobi in okrepi temno barvo rjavih in črnih las. Ne uporabljajte jo za prekrivanje sivih las, razen, če je ne zmešate z barvo na rdeči osnovi. Rezultat barvanja je odvisen od vašega odtenka las.
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 February 2007 - 03:41 PM

Popolnoma naravna barva s proteini. Super.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 August 2007 - 11:22 AM

Mene pa zanima, če bi ta barva prijela na že barvane lase? Glede na to, da je naravna, je verjetno tudi manj agresivna?
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#4 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 15 August 2007 - 12:27 PM

Baje se ne priporoča uporaba te barve na že barvanih laseh.
a imajo tudi blond verzijo mogoče? Pa kakšna je cena?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#5 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 August 2007 - 01:20 PM

Ja, tud blond imajo. Poglej si na tej spletni strani: http://shop.zivacenter.org/. Cene maš pa zravn.

QUOTE(Frčica @ 15. 8. 2007 - 13:27) View Post

Baje se ne priporoča uporaba te barve na že barvanih laseh.
a imajo tudi blond verzijo mogoče? Pa kakšna je cena?


Aha hvala za info. A mogoče veš zakaj? A zato, ker ne bi prijele?
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#6 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 15 August 2007 - 04:51 PM

Baje lahko čudna barva ven pride. Mislim pa da to piše tudi na navodilih za uporabo, vsaj pri Lushu in še eni drugi firmi piše.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#7 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 15 August 2007 - 05:00 PM

js sm si že barvala barvane lase s kano pa je prslo ven točno tako ku je blo na skatli
  • 0

#8 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22325 posts
  • Gender:Female

Posted 17 August 2007 - 03:32 PM

Kolk je pa ta barva obstojna? A se spere po nekaj pranjih, al traja dlje časa? Kako je pa z intenzivnostjo, v primerjavi z navadnimi barvami?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 August 2007 - 03:41 PM

Te barve so trajno obstojne, zdej so nove, ki niso v prahu (te je treba mešat) ampak je že krema, ki j samo stisneš iz tube. Lahko povem, da se lahko te barve uporablja tudi na barvane lase, samo je treba počakat kakšen mesec ali dva po zadnjem barvanju s 'tapravo' barvo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 17 August 2007 - 03:46 PM

A te barve so 100% naravne, mislim rečt, popolnoma nič škodljive za lase?
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 August 2007 - 03:55 PM

Točno tako. So popolnoma, 100% naravne in delujejo po principu rastlinskih barvil, ki ne prodrejo v las, ampak se samo trdno ovijejo okoli njega. Umetne barve prodrejo globoko v las in mu počasi odvzemajo naravni pigment, ter ga nadomeščajo z umetnim. S tem tudi podrejo lasno strukturo, las je zeto šibek in porozen. Naravne barve lahko uporabljaš poljubno pogosto, ker lase krepijo, priporočajo se tudi tretmaji s prozorno kano, ki lasu ne obarvajo, ga pa s proteini in naravnimi izvlečki krepijo in zaščitijo pred zunanjimi vplivi.

Odtenki so izredno lepi, naravni, ampak kljub temu živahni in globoki, je pa res, da se s kano ne da drastično spreminjat barve. Vsekakor rjavolaska s pomočjo kane ne more postat platinasta blondinka, to je itak menda vsem jasno. =)
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 17 August 2007 - 04:00 PM

Ja ja to mi je jasno. smile.gif

Najlepša hvala Dilema za izčrpen opis, joj ..me boš še prepričala. Jaz iščem nekaj samo za poživit mojo naravno rjavo barvo, nočem se barvat. Razne pene, šamponi za rjavolaske, nima nekega efekta. Mogoče bi lahko probala s tem? hmm.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 August 2007 - 04:02 PM

Ja, vsekakor lahko probaš s kano, izbereš odtenek, čim bolj podoben tvojemu naravnemu, da ti bo samo osvežilo barvo, dodalo lesk in tko. Pa še lase ti ne bo poškodovalo, kar je največji plus. Pa če boš kupovala, bodi pozorna, da vzameš to novo verzijo v tubi, kjer je že vse gotove, ker nekatere stare (tudi ta na zgornji fotki) so še old school in dobiš tak prah, ki ga je potem treba zmešat z vročo vodo, da nastane nekakšna brozga - zelo messy in zamudno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 17 August 2007 - 04:04 PM

Mhm, sem nekaj že gledala na njihovi strani, ampak tam je malce težko tako barve presodit. Sem pa vidla dve različni vrsti, ene so stale 7€ pa nekaj, druge pa 14€. A so obojne uredu?

Edit: aha, se mi je zdelo da je ta zgornja stara. a nove so tiste ta dražje najbrž?
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#15 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 August 2007 - 04:07 PM

Te stare so menda 7€, torej te v prahu in ti jih ne priporočam, ker so grozne za nanašat. Tak prah je, ki ga zmešaš z vročo vodo in potem moraš takoj to vročo brozgo (kot ena špinača je) nanašat na lase in peeeče, ker je tak fejst vroče. Te nove so pa 14€, ampak so res enkratne, je taka velika tuba z gosto barvno kremo in jo samo direkt naneseš na lase, brez packanja, pa še baje boljše prime, ker je boljša in bolj koncentrirana.

Priporočam pa še enkrat, da si pred barvanjem tudi lase temeljito umiješ z njihovim naravnim šamponom, ker morajo bit popolnoma čisti in brez oblog (ker umetni šamponi večinoma vsebujejo razne silikone, ki se ovijejo okoli las in potem se barvni pigment ne more fajn prijet). Imajo celo neke čistilne maske za pred barvanjem in tko naprej.

Te barve so te nove, o katerih govorim:

http://www.logona.de/PHF/PHF_E/cc.html
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#16 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 17 August 2007 - 04:11 PM

Sem pogledala zdaj, te nove se dobi v ene 5 odtenkih. Ampak preko interneta je nemogoče tako ocenit barve, bom šla najbrž kej v Sanolabor pogledat če držijo to.

Ja jaz bi kak temnejši rjav odtenek vzela, tako nekako. Tam pri vseh piše da so "primerne za svetlolaske in rjavolaske", tako da kej dosti iz tega nemorem razbrat. Bo res treba videt v živo. smile.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#17 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 August 2007 - 04:13 PM

Moja mami je imela neko srednje rjavo in je bila strašno lepa, taka živahna in naravna, pa ful lepe lase je imela po njej. Kupujemo pa to mi v Biotopicu, pri nas v Sanolaborju jih ne držijo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#18 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 17 August 2007 - 04:17 PM

Hmm.. tega Biotopica jaz ne poznam. Ga ni pri nas, samo Sanolabor, če pa tam ne držijo ..hmm.. no bom še vidla kaj nardit.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#19 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 17 August 2007 - 05:04 PM

Joj, zdej ste pa še mene navdušle biggrin.gif Kolkr lahko razberem iz slik barv, sta najbolj podobni rdeči tizian in indian summer. Samo res upam, da to prime na barvane lase.. Mah, sej pomojem bo. smile.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#20 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 17 August 2007 - 06:16 PM

Kje pa si gledala slike? A na onem linku ki ga je dilema dala? Hmm.. jaz se ne znam odločit med Nougat Brown ali Teak biggrin.gif

Tu so sestavine od teh novih barv, na drugem mestu je alkohol, a je to pol vseeno ok??

Ingredients: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Coco Glucoside, Glycerin, Montmorillonite, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Erythrulose, Sorbitol, Xanthan Gum, Maltodextrin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Algin, Sodium Citrate, Citric Acid, Parfum (Essential Oil), Linalool, Limonene, Eugenol,
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users