Jump to content


Photo

Kdaj je najbolj primerno jesti sadje?


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 August 2007 - 06:24 PM




Nekje sem prebrala, da je najbolj zdravo, če se sadje uživa čez dan in nikakor ne zvečer, ker se ne prebavi hitro in začne dobesedno gnit v želodcu.
Kdo ve kaj več o tem?
Jaz si velikokrat za večerjo nardim sadni krožnik, hehe.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#2 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 07 August 2007 - 06:31 PM


To sem slišala tudi jaz. Sicer pa nekateri ne jedo sadja pred spanjem (zvečer), ker potem kao ne morejo dobro spat. Verjetno je povezano s prebavo, ker sadje le rabi dosti časa da se "predela".

Baje tud ni dobro jest sadja takoj po obroku. Spet iz istih razlogov (gnitje). Po tem sklepam, da je najboje jest sadje na bolj kot ne prazen želodec in pol pridno čakat, da se kolikor toliko prebavi, pol pa naprej.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#3 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 07 August 2007 - 06:31 PM

Tudi meni doma govorijo, da ni dobro jesti jabolk zvečer. Je pretežko za prebavo.
(ups, ravno danes sem večerjala ananas in nektarino oops.gif
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#4 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 August 2007 - 08:26 PM

Ne, ravno obratno je. Sadje se ekstremno hitro prebavi (saj je večinoma voda, ane), zato se tudi naj ne bi smel jesti po obroku, ker je v želodcu še neprebavljena hrana in sadje ne more naprej.
Zvečer ga pa ni pametno jesti, ker ima dosti sladkorja.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#5 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 07 August 2007 - 08:51 PM

Ja, to sem hotla napisat, da ima veliko cukra, sploh kolikor se spomnim jagode.
Srčni bolniki in diabetiki izrecno ne bi smeli sadjevat zvečer.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#6

  • Guests

Posted 07 August 2007 - 10:50 PM

Sadje ti menda res gnije v zelodcu ponoci, ce ga zvecer jes, ker pac poteka fermentacija. Js se ze nekaj casa ubadam s tem, ker se tzvecer trudim ne jest ogljikovih hidratov, zelenjave tut nocem, ker mi je pretezka za zvecer, po zgolj mlecnih izdelkih sem pa lacna. Sadje bi bla idealna resitev, BUT.... smile.gif
  • 0

#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 August 2007 - 11:06 PM



Mah, vse ma svoje slabosti, če jih poiščeš. =) Jaz velikokrat mam sadne krožnike zvečer (ravno prej sem zmazala dve nektarinki), pa mi še nikoli ni blo slabo.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 06:10 AM

Najbolj priporočljivo je jesti sadje zjutraj na prazen želodec. Takrat ga želodčni sokovi takoj razgradijo in ne začne gnit, kot bi v primeru, da si sadež privoščimo po kosilu ali po večerji.
  • 0

#9 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 08 August 2007 - 09:11 AM

Jaz sem se od sadja za večerjo redila.
Naploh se redim od sadja, od čokolade pa ne.
Jebeš sadje.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#10 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 08 August 2007 - 09:14 AM

To pa res zanimivo. Jaz sam vem, da sem hitro lačna po njem. Samo vseeno bolje sadje zvečer kot kej druga. Se pa bom potruda tut, da ga zjutraj jem.
  • 0


#11 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 09:21 AM

po 18h ali po 19h itak ne jest.... raje spijte veliko tekočine. Bo telesu veliko bolje delo, kot pa sadje....
  • 0

#12 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 08 August 2007 - 09:30 AM

Ja seveda imaš prav, ampak če je pa ful lakota moreš neki prigriznat ( to govrim zase , ne za druge), da ne misl telo da stradaš. Vsaj jaz si ne morem privoščit, da se mi moj sistem prehranjevanja podre, saj se mi uspešno topijo kilogrami.
  • 0


#13 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 08 August 2007 - 09:44 AM

Se strinjam s Perlo. Nekaj malega (ampak res malo) lahko prigrizneš. Telo predela to zelo hitro, pa še ne uspavaš metabolizma.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#14 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 10:11 AM

Jaz pa rada kakšen sadje prigriznem zvečer. Za tole sem pa prvič slišala.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#15 madona

madona

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts
  • Interests:ashtanga yoga, show dance

Posted 08 August 2007 - 10:53 AM

sadje je dobro jesti zjutraj, seveda sveže. zjutraj pa ravno zaradi tega, ker je zelodec in ostali prebavni proces imel zelooo veliko dela čez noč, rabijo pocitek in s tem lahko hrano. jas ze peto, šesto leto vsako jutro spijem liter vode na tesce, pocakam in pogrizljam jabolko. pa tudi vitamini se lazje absorbirajo v telo. predlagam za zvečer kakšen navaden jogurt..
  • 0

#16 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 08 August 2007 - 11:12 AM

Redkvice zvečer, njami smile.gif . Eh, jst rabim kaj pogrickat po 19h, ker sem (vsaj poleti) obvezno pokonci do 2h-3h zjutraj.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#17 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 08 August 2007 - 11:48 AM

Jaz če mi slučajno zapaše zelenjava, potem jem kako papriko,paradižnik. Sicer pa vedno jem kreko po 6 zvečer. Ponavadi imam večerjo med pol osmo ali deveto zvečer, včasih tudi ob 11 če šele takrat pridem domov. Pač,ko sem lačna. Pojem pa zadnje čase trikrat na dan kaj bolj konkretnega,vmes pa nič. In ugotavljam da mi bolj odgovarja kot trikrat na dan nekaj srednjega pa vmes nekaj malega. Te malice me čisto zjebejo,in potem imam namesto ene med glavnimi obroki 3.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#18 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10537 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 August 2007 - 03:02 PM

Jaz sem tudi slišala, da je boljš jest sadje zjutraj, ne zvečer zaradi gnitja, čez dan pa ne direktno po obroku. To pa kao ne velja za jabolka. Ampak jest se na to požvižgam. Jem karkoli, kadarkoli. Tud ob 23h si grem narest topel sendvič pa kakav zraven, glede sadja se pa sploh ne obremenjujem. Ugotovila sem edino, da me ponoči zvija in boli želodec, če prepozno jem pesto - pomoje zaradi svežega česna.
  • 0

#19 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 04:23 PM

Js pojem velik sadja po malo manj obilnejšem zajtrku.Na vsake tok pa tut pajsnem popoudne kkšen košček.Zvečer če mi uspe pa po šesti ne jem nič več.za večerjo skori da ne jem sadja....
  • 0

#20 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2007 - 05:16 PM

QUOTE(crna @ 8. 8. 2007 - 12:12) View Post

Redkvice zvečer, njami smile.gif . Eh, jst rabim kaj pogrickat po 19h, ker sem (vsaj poleti) obvezno pokonci do 2h-3h zjutraj.


Sicer je malo ot, ampak kolko časa pred spanjem je dobro nič jest?? Vsi neki govorijo da po 6. al 7. zvečir, ampak meni se to zdi bullshit, kr če grem spat ob 9h je to ko bi lihkar jedla, če grem spat ob 2 pa vmes crknem od lakote. Če bi mi kdo razjasnu misterij biggrin.gif

Drugače pa sadje jem, ko se mi zazdi, in še ni blo nobenih problemov smile.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users