Jump to content


Photo

Iskanje zaposlitve


  • Please log in to reply
1071 replies to this topic

#1 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23477 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 July 2010 - 10:53 AM

Včeraj sem po res dolgem času šla malo pogledat po internetnih bazah prostih delovnih mest, če bi bilo kaj pametnega zame - pač zaželela sem si kakšnega izziva.
To, da je groza od groze, sploh ne bom omenjala (ali rabijo debilčka za prekladat paprije ali pa super truper managerja z vsemi lastnostmi ameriškega super junaka style_emoticons/default/blink.gif ). Glede na to, da sem že nekaj let debilček, bi si rada popestrila.

Zanima me, kje ostali iščete/gledate prosta delovna mesta, kakšne nasvete imate in kako pripravljate življenjepise.
Pač vaše izkušnje, mnenja - pomoč/ideje/navseti dobrodošli!



SPLETNE STRANI PROSTIH DELOVNIH MEST:

http://www.ess.gov.s...a_delovna_mesta
http://www.mojedelo.com/default.aspx
http://www.zaposlitev.net/delo.php
http://www.manpower.si/
http://www.adecco.si/
Moja Zaposlitev
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 July 2010 - 10:58 AM

Kaj bi pa rada počela?
Po moje je najboljše, da krepko premisliš, poiščeš firme, ki bi ti ustrezale, in greš direkt k njim. (če slučajno iščejo koga preko Zavoda, še toliko boljše - sicer pa škodit ne more).
Upoštevaj to, da prodajaš svojo pamet in jo temu primerno tudi trži. Iskanje zaposlitve je samoprodaja.

Glede življenjepisov pa žal ne vem, ker zdaj so neke uniformne oblike Ž - vem pa to, da ne pišeš romanov, ampak v določene okvirčke napišeš to, kar zahteva obrazec od tebe.

  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 July 2010 - 12:46 PM

Jaz poznam to stran: KLIK


smile.gif

Če pozna katera še kakšno, naj nalepi. Je pa res kriza glede služb. sad.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#4 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 08 July 2010 - 02:31 PM

Moja izkušnja zaenrkat je ena sama, ravno zdaj spoznavam svoje bodoče delovno mesto.
Sem kar navdušena zaenkrat. Upam da bom že pred diplomo lahko delala prakso itd, skratka delavnik je super, delo samo mi je pa tud zanimivo.
mam pa zazihrano zarad kadrovske, v primeru da mi rečejo da me ne bodo zaposlil in da mi ni treba vračat, mam pa v pogodbi tko, da morajo najt mi nadomestno službo za mojo izobrazbo.

Drugač pa vem ja, kako je v oglasih...Iščejo VEDNo nekoga s 3 ali več leti delovnih izkušenj (sep ravi nekdo takoj z diplomo v roki avtomatsko odpade), plače so pa običajno take, da se začnem smejat v ekran...Like, ne vem, 200 eur več kot tista, ki mi v merkaterju salamo reže. Ka si nor? blink.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#5 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25268 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 08 July 2010 - 02:43 PM

js sm šla za hec gledat za moje področje, in ... adijo pamet : X zdej me pa že začenja mal skrbet, kaj bo, ko bom fertik s faksom :S
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#6 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 July 2010 - 03:40 PM

Ja, poglej moje, izobraževanje: 2 deli. down.gif

Začetek maja sem za foro poslala eno prošnjo, ne duha ne sluha o njih. Niti maila nazaj. huh.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#7 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25268 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 08 July 2010 - 03:42 PM

z "mojega" področja (kmetijstvo) samo 1 (pa še to ni moje področje, ker z živinorejo nimam čist NIČ, iščejo pa mesarja. v bistvu ful iščejo mesarje - a jih je tok odpovedal, pomrlo, al je tok večje povpraševanje po mesu?).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#8 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16148 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 08 July 2010 - 05:54 PM

Jaz to raje sploh ne gledam in ne študiram o tem, kr se lahko samo razjočem. Zgodovinarjev je ko smetja, in se jih ne rabi, angleščino pa tudi že skoraj vsak zna. ermm.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#9 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 July 2010 - 07:06 PM

QUOTE(tašika @ 8. 7. 2010 - 18:54)  

Jaz to raje sploh ne gledam in ne študiram o tem, kr se lahko samo razjočem. Zgodovinarjev je ko smetja, in se jih ne rabi, angleščino pa tudi že skoraj vsak zna. ermm.gif


Mislijo že vsi tako. Zadnjič sem ustavila eno na štop, me sprašuje, da zakaj sem sploh to študirala? Da itak zna vsak. Nisem komentirala, ker se mi ne da več.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#10 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 08 July 2010 - 07:34 PM

Jst pa računam na job že v absolventu.
Vsak teden na borzi dela iščejo po 5 profilov v LJ, kaj šele v okolici pa če vse skupaj seštejemo. Plus, da nas bo le 20 diplomantov na vsaki 2 leti.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#11 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30691 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 July 2010 - 08:20 PM

Jst vam sam to rečem, da si ne vnaprej postavljat nekih omejitev v smislu: ah, saj zahtevajo to pa to, kaj bom jaz, ki tega nimam.
Jaz sem dobila službo brez vez, lepo preko razpisa, prvi krog, ožji krog in na konc jst izbrana, ko nisem ustrezala 3/4 pogojem iz razpisa, pač sem očitno naredila dober vtis in tud vem, da sem se hitro izkazala pri delu, evo dans še izvedela, da bom napredovala in dobila višjo plačo thumbup.gif .
Seveda velja to za neka bolj splošna družboslovna področja, recimo men je ful pomagalo znanje 3 tujih jezikov - to se v logistiki, v mednarodni trgovini, komerciali vedno rabi, torej bi lahko bla teoretično profesorica, pa bi delala tukaj, ker teh stvari (logistika, komerciala) se s časom naučiš in obvladaš zadevo. wink.gif
Pomoje tud ni za pričakovat, da boste vse delale ravno na tistem področju, za kar se izobražujete; od mojih kolegic to velja le za učiteljice, druge so večinoma zaposlene po drugih področjih, kot je bilo njihovo študijsko ermm.gif
  • 0

#12 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16148 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 08 July 2010 - 09:10 PM

Jaz nameravam spomladi it delat izpit iz španščine, tisto, da dobiš potrdilo, da jezik obvladaš, mogoče nardim še kak tečaj, da bi lahko potem tudi to poučevala. Mogoče bi šla delat še izpit za turističnega vodiča. Will see, nekaj ni hudiča da se nebi našlo. biggrin.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#13 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23477 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 July 2010 - 12:29 PM

Zdaj še malo brskam in sem našla, da dve kadrovski agenciji (mogoče še kakšna in ne bom delala reklame) nudita individualne psihološke teste in tako pomagata najti delovno mesto kjer bi lahko izkoristil svoj potencial (morda zunaj izobrazbe, dosedanjih delovnih izkušenj) in užival v svojem delu.

Ima kdo že kakšne izkušnje glede teh testiranj in pa vaša mnenja.
Jaz imam kolega, ki je šel in tako testiranje, izkušnjo opišem v kratkem.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#14 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 09 July 2010 - 06:40 PM

Jaz sem pa ugotovila, da niti ne vem pod kaj iskat oz. da za moje področje ni del. Saj ne da to že od nekdaj vem, nima veze... :-)
  • 0

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45414 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 July 2010 - 07:56 PM

Ko začnem razmišljat o svoji zaposlitvi bi se najraje razjokala, ker stanje v Sloveniji je katastrofalno. Zgodovinarjev nas je preveč, služb na tem področju je malo. Da jo dobiš moraš imeti res srečo ali pa veze. Znanje žal ne pomeni veliko, izkušenj skoraj ne morš dobit, ker prostovoljcev te institucije skorajda ne jemljejo oz. jih le redko in še takrat morš imet srečo, da izberejo ravno tebe. Ni ravno rožnata situacija. Moj problem je, da imam preveč rada svojo stroko in bi rada, če bi le bilo možno ostala v njej...
Pa velik problem je tud, da je naš študij zastavljen preveč ozko. Ne dopušča veliko maneverskega prostora znotraj stroke. Naučili so nas kako raziskovati, nekaj malega teorije silišimo o arhivih in muzejih, ampak kako dejansko poteka delo v kakšni od teh ustanov pa lahko le ugibamo. Meni je bil študij res fajn.. učila sem se stvari, ki me zanimajo, ampak so žal brez večje uporabne vrednosti.
  • 0

#16 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 11 July 2010 - 08:01 PM

Res je. Moja prijateljica je zgodovinarka, a dela v knjižnici - nič nima veze z zgodovino. down.gif

QUOTE(Kami @ 7. 7. 2010 - 11:53)  



thumbup.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#17 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23477 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 August 2010 - 02:08 PM

Evo, naša nadvse prijazna soforumašica (mal moram v rit lest) mi je predlagala, da svoj CV prilagodim na Europass CV. Malo sem začela razmišljat v tej smeri, ampak ne pridem do enih pametnih zaključkov.

Zanima me, če imate že kakšne povratne informacije glede teh CV-jev.

Meni se zdi, da če dobi kadrovik 100 skoraj identičnih prijav (vsi izpolnjujeno vse pogoje) in še na istih življenjepisih, da enostavno ne moreš izstopat. Da mogoče tvoj življenjepis (poleg izkušenj) izraža še kakšno drugo lastnost oz. nekaj, kar je nekomu všeč ali da je posebno, edinstveno in se tako hitreje, lažje odločijo za povabilo na razgovor.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#18 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 26 August 2010 - 02:28 PM

Mogoče res neumen nasvet, sam kaj pa če življenjepis oddaš na listu druge barve?

Mislim. sej lahko je neumno, sam jst bi probala.

Če bi bla jst šefe pa da dobim 100belih listov, bi mi nekaj modrega (govorim na pamet) ziher padlo v oko, in bi rekla "haha glej tega na modrem listu mi je pislal prošnjo, da vidim kaj ma v CV-ju.."
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#19 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45414 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 August 2010 - 02:44 PM

Meni bi se pa zdelo butasto in afnasto, če bi kot šef dobila moder list. Take stvari kot so življenjepisi in vse kar pride zraven se pač pišejo na bele papirje v standardni pisavi pa basta. Kar lahko pritegne pozornost delodajalca je motivation letter in to ne zaradi modrega papirja, temveč zato ker v njem skušaš prepričat delodajalca zakaj si ravno ti pravi za razpisano delovno mesto. Malo se je potrebno potrudit, in izpostavit svoje kvalitete hkrati pa razkrit tud del sebe. Samo ne pisat in pošiljat na 10 različnih razpisov 10 enakih motivation letter-jev.
  • 0

#20 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23477 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 August 2010 - 03:01 PM

Torej obe zagovarjata Europass?
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users