Jump to content


Photo

Sladoledi


  • Please log in to reply
1748 replies to this topic

#1 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 24 March 2005 - 07:46 PM

Ja sem nekje poslusala, da se lahko nardijo SUPER sladoledi doma...mene p zanima ce ma kater/a ksn dober recept za sladoled, da ga naredimo kar doma...trgovina je dalec biggrin.gif
  • 0
user posted image

#2 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 24 March 2005 - 09:15 PM

Jst zmiksam banane in mleko (fajn je, ce je on bolj masten - 3.6 al kolk), dam dost kristalnega in vanilijevega sladkorja, mora nastat fino gladka in gosta zmes, potem pa vlijem v take modelcke za lucke ... pride super dobro. Jaz imam najraje bananinega, lahko se pa v bistvu da katerokoli sadje ali pa čokolada, kokos ... možnosti je veliko. wink.gif

Če hočeš pa bolj osvežilen sladoled (nekaj podobnega kot ledenka) pa zmešaš sadje z malo soka (recimo pomarančnega) in daš potem tisto zmrznat.
  • 0

#3 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 24 March 2005 - 10:33 PM

jaz sem padbila neko mašino za sladoled in praktično karkoli vržeš vanj potem rata sladoled. 10 dag sladkorja,vanilija, rumenjak, mleko, lahko smetana, lahko samo to, lahko pa še kar koli. in je odlično.
  • 0

#4 metal*girl

metal*girl

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1389 posts
  • Interests:muska

Posted 12 July 2006 - 01:34 PM

en recept je men dala matka pa sm ga delala dans tongue.gif pa je ful dober tongue.gif hihi no:
1,5 dcl mleka
2 dcl sladkorja
1 paket šlag kreme
1/2 l sadja (zmixanega- js sm dala maline tongue.gif )
1 kisla smetana (tamala)

zmixaš mleko sladkor in šlag kremo da nastane bl penasto pa dodaš smixano sadje + kislo smetano pa zamrzneš...

to je to tongue.gif
  • 0
...they say I'm good...but I hope some day I'll find someone who is better than me...

#5 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 14 July 2006 - 07:52 PM

jst si kr jogurt zmrznem, ni lih isto ma dovolj podobno smile.gif

drugače mamo pa tudi mi neko mašino, smo ga parkrat nardili in je bil njami, ampak kaj ko se nobenemu ne da biggrin.gif je lažje v trgovini v voziček vržt eno banjico pa je biggrin.gif
  • 0

#6 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 15 July 2006 - 12:02 PM

Mi mamo tale mašinček doma. Posoda pa mašinček sta skupaj, ker se potem tisti mašinček da na posodo.
Posoda mora biti mrzla, imamo jo v zmrzovalniku, potem damo zmes za sladoled v posodoin damo mašinček gor. Potem pa ta mašinček to zmes meša v posodi in zmes se strdi. To je to.
Sladoled pa mama naredi tako, da zmečka sadje, doda malo mleka, smetane ali jogurta in malo sladka. To je to. Sladoledi pa so božanski.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#7 *Slončica*

*Slončica*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 609 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:hmmm...

Posted 26 July 2006 - 06:43 AM

Jsz sm učash večkaat delala kakavov sladoled doma, sam k je pol ful pacarije se raaj odločm za nakup v trgovini biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
*Slončica*
IPB Image

#8 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 06 April 2007 - 10:12 PM

Jaz sem našla še en recept za domači sladoled:

Sadni sladoled iz tofuja


Potrebujete:
250 g tofuja,
2 banani,
1 limono iz ekološke pridelave,
2 dcl sojinega mleka,
2 žlici trsnega sladkorja,
1 žličko vanilje,
1 ščepec cimeta.

Vse sestavine zdrobite v multipraktiku, zmes spravite v primerno posodo in jo nato za pet ur položite v zamrzovalnik. Zmes vmes večkrat premešajte, da ne nastanejo grudice.


Po sestavinah sodeč se mi zdi nizkokaloričen.
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#9

  • Guests

Posted 06 April 2007 - 10:28 PM

eat.gif
  • 0

#10 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 15 April 2007 - 03:54 PM

QUOTE(DiLeMa @ 24. 3. 2005 - 22:15) View Post

Jst zmiksam banane in mleko (fajn je, ce je on bolj masten - 3.6 al kolk), dam dost kristalnega in vanilijevega sladkorja, mora nastat fino gladka in gosta zmes, potem pa vlijem v take modelcke za lucke ... pride super dobro.
Jaz imam najraje bananinega, lahko se pa v bistvu da katerokoli sadje ali pa čokolada, kokos ... možnosti je veliko. wink.gif
Če hočeš pa bolj osvežilen sladoled (nekaj podobnega kot ledenka) pa zmešaš sadje z malo soka (recimo pomarančnega) in daš potem tisto zmrznat.



sem po tem "receptu" probala bananinega...pa mi ni ravno uspel (no, saj tako zelo slab ni bil)...sumim, da zaradi tega, ker sem uporabla riževo mleko (zaradi moje fucking mlečne alergije)

mi je pa toliko bolj ratal pomarančni...samo sok iz+ztisnjenih pomaranč, izdatno sladkan...in je noro dober thumbup.gif ful dobra ledenka pa pride tudi iz jagodnega fructalovega soka (tistega v beli pakungi)...uh, sem čist navušenja...sem misla, da bom letos mogla preživeti poletje brez sladoleda...zaenkrat sem pa našla odlične alternative laugh.gif
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#11

  • Guests

Posted 04 May 2008 - 07:00 PM

Vprašanje za tiste, ki imate doma aparat za izdelavo sladoleda: katerega imate oz. kje ga lahko kupim? Našla sem ga namreč samo na strani Quelle. hmm.gif Rabim pa za darilo, si ga nekdo full želi.
Hvala!
  • 0

#12 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 04 May 2008 - 08:56 PM

Kaj pa tole? strojček

  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#13

  • Guests

Posted 04 May 2008 - 09:00 PM

Ja, takšnega prodajajo tudi pri Quelle. Ne morem verjeti, da je pri nas na voljo le aparat enega samega proizvajalca. blink.gif No, če ima kdo izkušnje z njim, naj mi prosim sporoči. Za darilo namreč ne bi rada kupila kar nekaj. ermm.gif
  • 0

#14 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 04 May 2008 - 09:05 PM

Mi ga imam tudi pa mislim da ni tak, bom pa jutri vprašala kje smo ga kupili in vse ostale stvari ker so se moji že odpravili spat tongue.gif
  • 0
We must let go to live on.

#15

  • Guests

Posted 04 May 2008 - 09:07 PM

Super, hvala ti že zdaj! kiss1.gif
  • 0

#16 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 May 2008 - 07:53 AM

Kje bi lahko kupila te modelčke za lučke? hmm.gif
  • 0

#17 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14780 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 May 2008 - 09:33 AM

Merkur, spar, merkator mogoče?

Enivej, supa dupa dobr sladoled mi je hoferjev vanilijev, taka ogroooomna banjica sladoleda, pa s pravo vanilijo, ne uno nategovanje v smislu čisto rumenih kao vanilijevih sladoledov, kjer noter vržejo aromo in barvila, ta je bolj blede barve in se poznajo pikice vanilijevega stroka. Sej tudi piše na sladoledu burbon, se mi zdi. Skratka sladoled je že sam po sebi božanski, ga daš ene par kepic v mikserja, pol pa not velik zmrznjenih gozdnih sadežev (jih tud hofer drži, so isti kot od Ete sam čist bolj poceni. Heaven. happy.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#18 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13725 posts
  • Gender:Female

Posted 05 May 2008 - 10:40 AM

Isto kot ti delam, Cvetka, jaz dam še malo sladkorja oops.gif

Z njihovimi zmrznjenimi malinami je tudi zelo dobr
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#19 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 05 May 2008 - 02:24 PM

Glede tiste strojčka za sladoled Nila, mi imamo Philipsovega, vendar ti ne morem povedati ne cene ne kje bi ga lahko dobila ker nam ga je nekdo zrihtal direktno iz podjetja. Lahko ti pa povem, da je zelo dober in nam še ni zatajil, če ga boš slučajno kje našla smile.gif

Zgleda pa nekako takole:
IPB Image

  • 0
We must let go to live on.

#20

  • Guests

Posted 05 May 2008 - 04:22 PM

Ej, full ti hvala za tole, res. Ta bi bil fajn ja, samo kje naj ga najdem, hudirja? hmm.gif No, ne bom še obupala, v skrajni sili bom kupila tistega, ki sem ga našla na netu že prej.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users