Jump to content


Photo

napetost v prebavilih


  • Please log in to reply
434 replies to this topic

#401 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 23 November 2015 - 08:12 PM

Morda ni čisto prava tema, pa vseeno... Je katera že bila na hidrokolonoterapiji ali ima o tem (argumentirano) mnenje?


  • 0

#402 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 03 March 2016 - 02:13 PM

Sarah, Planet, Fiona ... vam je uspelo kako rešit problem "napihnjenega trebuha"?

 

Že po porodu po moje niso šle mišice nazaj, kot bi morale in občutek imam, kot bi se želodec prestavil čisto na zunanjo stran trebuha, da se vsak požirek in košček takoj pozna.V zadnjem letu pa se je zadeva samo še precej poslabšala.

 

Prebava se mi zdi čisto OK (nikoli nisem imela problemov z njo), tudi nobenih drugih posebnosti ne zaznavam.

Kljub temu po obroku izgledam, kot da bom šla vsak čas rodit!

 

Čisto se vidim v tem opisu:

 

Tip 5: 'Napihnjen trebuh'

Ženske, ki imajo zjutraj običajno raven trebuh in se jim ta čez dan počasi napihuje, imajo težave s prebavo in zadrževanjem plinov. Napihnjenost pa lahko prizadene tako močnejše kot vitke ženske. Skoraj vedno gre za posledico intolerance na določeno prehrano ali pa lenega črevesja, ki je rezultat slabih prehranjevalnih navad.

V zadnjih časih strokovnjaki odkrivajo vse več primerov intolerance na gluten in pšenico (kruh, testenine, slaščice, pica), alkohol, kvas (pecivo, pivo) ter mlečne izdelke (sir, mleko, maslo ...). Še posebej intoleranca na gluten lahko povzroči vnetje črevesja in napihnjenost. Poskusite ugotoviti, kaj draži vaš želodec tako, da za nekaj časa izločite najprej eno vrsto hrane iz jedilnika, pozneje drugo … Leno črevesje pa lahko odpravite z urejenim načinom prehranjevanja. Naj bo zajtrk vaš največji obrok, v poznejših urah pa se izogibajte hrani. Hrano pravilno prežvečite in zaužijte dovolj tekočine, ki bo ohranjala gibanje prebavnega trakta. Napihnjenost pa je lahko tudi posledica porušitve ravnovesja črevesne flore, zato v tem primeru organizmu zagotovite dovolj dobrih bakterij – prebiotikov in probiotikov.

 

Ali bi znala Yogermina kako pomagati pri tej zadevi?

A sem prav prebrala, da naj bi se vzeli 2 kapsuli na dan, 10 kapsul pa stane 16€ ????


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#403 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2016 - 09:52 PM

Kami, meni ne, ampak se niti ne ubadam s tem kaj dosti, trebuh ni pretirano napihnjen. : ) Sarah se izogiba mlečnim izdelkom, če se prav spomnim, kakšen je rezultat, pa ne vem.

Je pa pri meni že odkar pomnim enaka situacija, s tem, da imam prebavo urejeno, prehrano tudi, mišice so v formi, zdravje mi na splošno ne nagaja (tok, tok, tok). Nisem v pomoč, vem. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#404 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 March 2016 - 09:57 PM

Ja ja, jaz sem težavo odpravila. Ugotovila sem, kaj mi je škodilo in je to to.

Trebušne mišice tudi dosti k temu pripomorejo, ker ga "notri držijo", da se ne raztegne. :D


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#405 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 03 March 2016 - 10:27 PM

Kami, ti je po porodu ostala diastaza trebušnih mišic? Glede tega nimaš zdaj kaj narediti...razen vaje pač :) Nekaj info, info2


  • 0

#406 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 04 March 2016 - 08:58 AM

ooo pismo ... pozabila sem na to!!!!

Sem bila po porodu skoraj že napotena na operacijo, ker sem imela precej veliko diastazo, ampak sem takrat pazila kako dvigujem in se je stanje "izboljšalo" (vsaj o operaciji ni bilo več govora). Zame je bila tako zadeva zaključena.

 

Hvala ti!!!!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#407 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 March 2016 - 09:44 AM

Kami, pri nas na pilatesu ena hodi na fizioterapijo zaradi diastaze trebušnih mišic. Sicer je pred kratkim rodila, a nikoli ni prepozno. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#408 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 04 March 2016 - 03:04 PM

jaz sem šla takoj po porodu parkrat na fizioterapijo, da mi je pokazala kako se pravilno delajo vaje.

Ampak kot sem omenila, ko se mi je luknja toliko zaprla, da niso več grozili z operacijo, sem zadevo enostavno odmislila.

 

Nikoli si pa nisem mislila, da je to lahko razlog za še vedno povečan trebuh ali celo, da se vidi kako se mi hrana pretaka po trebuhu.

Bom na youtube pogledala za kakšnimi vajami, kaj lahko doma delam. Vem samo, da če ne delaš pravilno, si lahko narediš več škode kot koristi.

Upam, da še ni prepozno ... računam, da ni.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#409 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 04 March 2016 - 09:58 PM

Meni je napihnjenost sla cisto pa-pa ce odmislim prejsnji ciklus, kjer sem bila pac zaradi hormonov primorana cel mesec nositi pajkice, tok sem bla napihnjena...
Edina stvar ki sem jo jaz spremenila je to, da sem precej zmanjsala vnos sladkarij, ker mi vec ne pasejo. Tudi kandide vec nimam izgleda. Vedno sem bila zakisana, zadnjic pa iz firbca polulam ph trakec in sem bazicna :)
Pojma nimam kaj se je zgodilo. Ocitno mi je porod vse resetiral.diastaze nisem imela, imam pa od poroda dalje normalen zdrav apetit, boljso postavo, nisem napihnjena, redne cikuse (trkam!) in kandide izgleda tudi vec nimam. Prej sem bila skoz utrujena hjoooj....zdaj ne vec toliko.
Postaja pa pms intenziven....
A se katero bolijo sklepi malo pred m in ko imate m? Mene obupno...kolena, kolki, kriz....pol pa izgine ko je najhujsi del m mimo. Kaj vse je v nasem telesu povezano s hormoni, neverjetno. Ce ne bi opazila vzorca tako ne bi vedela, da je to zaradi tega....
  • 0
 

#410 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2018 - 07:57 AM

Meni se mesa kaksne tezave imam zadnje case z zelodcem in ostalimi prebavili. Sicer imam na splosno obcutljiv zelodec bi rekla, ne morem ravno mesati kaksne cudne hrane sicer sem takoj na wcju, ampak zadnje case imam res ogromne tezave, ker me zelodec boli vsaj 5x na mesec. Recimo vceraj nazadnje po pici (mocarela, svez paradiznik, rukola, parmezan) sem mislila, da se mi bo zmesalo. Dve uri mi je ropotalo notri, bolecine in pa trebuh kot, da moram v porodno. Nikakor ne morem ugotovit kaj mi dela probleme, mlecni zagotovo ampak ni samo to pa sicer res malo mlecnega jem, mleko in jogurte vedno rastlinske kupujem. Najboljse se pocutim ce skoraj nic ne jem in cisto basic stvari, kar je res zalostno. Tudi prevec zacinjena hrana ne sme biti pa tako rada imam cili 😫 Verjetno bo najboljse iti k zdravniku, ker se mi tole vlece ze dobro leto, da je toliko slabse kot pred leti. 😔
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#411 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 August 2018 - 09:08 AM

Kaj pa gluten?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#412 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 19 August 2018 - 09:11 AM

Tocno to, tudi pri meni se je tako stopnjevalo. Pa obcasne hude driske in bruhice. Diagnoza pa celiakija in to pri 28 letih :/.
  • 0

#413 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 19 August 2018 - 10:38 AM

Emily, jaz sem isto pomislila. Prijateljica se je dolgo borila s podobnimi simptomi in ni hotela k zdravniku, dokler ni prislo do situacije, da po vecerji v restavraciji ni mogla prehoditi 200m do nasega airbnbja, ker jo je zvijalo od bolecin. Diagnoza: intoleranca na laktozo in gluten, telo je bilo cisto 'zapackano' in je rabila kar nekaj casa, da je vzpostavila stvari v normalo.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#414 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2018 - 12:52 PM

Hjoj coco to tako opisuje moje vcerajsnje stanje. Taki krci in zvijanje, da sem komaj hodila. Ni bilo pa nic driske ali bruhanja, samo res neznosne bolecine - bi bilo pa mogoce boljse da bi slo to ven. Me je pa oblivalo kot, da sem v meni - hladen in vroc pot izmenjajoce. 🤒 Se danes nisem cisto k sebi prisla. Hudo mi je, ker se bojim hrane zdaj, ker mi sploh ni jasno kaj ja in kaj ne. Je pa res da sem tudi sama ze ne vem kolikokrat rekla, da moram k zdravniku pa imam potem kaksno zatisje (pred nevihto) in kar odlagam. Najprej sem si sama postavila diagnozo sindrom razdrazljivega crevesja pa se verjetno kaj drugega kuha se poleg, pa z leti je res slabse.
Fous sem ljudem, ki lahko vse jejo.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#415 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 19 August 2018 - 01:13 PM

Opcija je, da si zapisujes vsako stvar in testiras, kako telo reagira, se bo nek vzorec ze prikazal, ko bos imela crno na belem. Jaz ti res polagam na srce, da pojdi k zdravniku, ker je lahko hitro samo se slabse.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#416 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 19 August 2018 - 02:24 PM

Ampak gluten je res povsod in po njem imas tezave se en teden tako da obisk zdravnika je kr na mestu.
  • 0

#417 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2018 - 08:13 PM

To je dobra ideja z zapisovanjem. In definitvno bom sla k zdravniku, hvala vsem za hitre odgovore.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#418 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 16 April 2019 - 06:26 PM

Zadnje čase me grozno napenja po vsem, kar ima malo več vlaknin. Najhuje je bilo po sladkem krompirju, stročnic sploh ne upam jest, jih nisem že od poroda. Prej nisem imela težav. Ne vem, kaj naj naredim, mogoče kak probiotik ali kaj bi lahko pomagalo?
  • 0

#419 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2019 - 07:41 PM

Barbarina lahko probiotiki ja. Dobijo se tudi razna prehranska dopolnila proti napihnjenosti, jaz včasih po kakšni težki rastlinski hrani vzamem encimsko tableto proti napihnjenosti in plinom. 

Lahko pa si tudi naravno pomagaš, po obroku recimo ingverjev čaj naj bi pomagal ali kamilice, kurkuma itd. 


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#420 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 17 April 2019 - 05:47 AM

Ful dober peobiotik je bactoflor. Jaz zdaj jem eno kuro po antibiotikih. Je pa drag. Sicer za 90 kapsul, 50 e. To je za 2 meseca.
  • 0
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users