Jump to content


Photo

Lenoba glede nege obraza


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 12 February 2009 - 08:42 PM

Ste vse tukaj zelo pridne glede nanšanja kremic itd? Jaz moram priznati, da se mi ne da. Ponavadi le očistim obraz in to je to. Ali obstaja kaka raziskava, ki potrjuje, da kreme res delujejo proti staranju? Recimo dve dvojčici, obe živita v enakih razmerah, ena se maže, druga ne... smile.gif
  • 0

#2 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 12 February 2009 - 08:46 PM

Joooj, jaz vsak večer zganjam totalno lenobo, ko je treba iti dat MU s face...To se mi pa NIKOL ne da, tako da se potem silim kot nevemkaj, da naredim to. ermm.gif
  • 0

#3 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 12 February 2009 - 09:14 PM

Jaz si MU spucam takoj, ko pridem od zunaj (služba lali pač karkoli, da grem ven in se mi da prehodno namazat) - torej mleko za čiščenje, ki ga sperem še z gelom, potem pa pred umivanjem zob zjutraj in zvečer še obvezno najprej čiščenje z gelom, po umivanju zob pa še nanos tonika in kreme. Dvakrat tedensko še piling in maska - enkrat čistilna, enkrat vlažilna. Sem kar pridna, ja - sej se mi včasih res ne da, sam se kar prisilim. Edino včasih popoldan lahko zadremma z MU, če grem po tem še ven, pa si ga samo malo osvežim, zvečer pred spanjem pa obvezno spucam.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#4 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 12 February 2009 - 09:14 PM

Pomoje sama nega obraza vpliva na staranje. Če si ti kožo redno mažeš s kremo, je ta navlažena, zaščitena pred zunanjimi dejavniki- sonce, mraz, veter itd. Koža se v takih primerih suši in že tako al tako da starikav videz. kreme morajo imeti tudi visok zaščitni faktor, saj sonce kot sigurno veš deluje zelo negativno na kožo. UV žarki prodrejo v celice in lahko pri prekomernemu sončenju pride do mutacij v celicah- izločanje melanina, porjavelost. Če s sončenjem pretiravamo, oz. smo pogosto izpostavljeni soncu, pride do poškodb celic in lahko do nastanka kožnega raka.

Kar sm napisala, je res za ekstremno sončenje. To velja za tiste, k hodijo in v solarij in se sončijo, delajo kje na prostem itd.

Pomoje je raba kreme zaradi navlaženosti priporočljiva.

Poznam tudi dosti ljudi, ki ne uporabljajo krem, še celo po puder je ne dajo, pa imajo prfektno kožo.

Sama presodi- če se ti zdi, da te zateguje, da imaš mastno, ali suho kožo- je krema dobrodošla.

Raziskav je pomoje ogroooomno. Obstaja internetna stran medline- zbirka člankov in študij. Ziher se najde kakšen članek- nekateri so prosti tudi brez licence. Zdej nimam časa, da bi poiskala.

Drugače pa k se glih učim statistiko- raziskave na enem paru enojajčnih dvojčic ni dobra biggrin.gif Potreben je veliko večji vzorec, da se potem sklepa na celotno populacijo

(matr se delam pametno laugh.gif )

  • 0

#5 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 February 2009 - 09:29 PM

Jaz sem precej dosledna in si vsak večer očistim ličila + krema, v glavnem vse kar spada zraven. Če kdaj kaj štrajkam se mi hitro pozna na koži. Edino če sem kje zunaj čez vikend in pridem res pozno in utrujena domov se mi ne da dol pucat. smile.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#6 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 12 February 2009 - 09:45 PM

Tudi jaz si MU obvezno čistim takoj, ko pridem domov razen v primeru, da potem še kam grem. Si nekako ne predstavljam biti do večera s pudrom in vsem na obrazu posebno kadar je bolj vroče in se koža malo zmasti. Obrazi si umijem 3x na dan, velikokrat si naredim tudi masko iz meda in limone in ponavadi 1x tedensko piling. Moram kar paziti kako negujem kožo na obrazu še posebno če imam kakšne mozolje dry.gif
  • 0
We must let go to live on.

#7 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 12 February 2009 - 10:09 PM

Meni se tudi ne da, ampak se poredko zgodi, da tudi zaspim z make upom. In takrat se zjutraj precej pozna, da ni bilo nege zvečer.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#8 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 12 February 2009 - 11:12 PM

ufff... tut men se včasih ne da pucat vsega kar mam čez dan gor. Ampak ker mam že tko to materino znamenje, pa brazgotine, res nočem da bi pr 30ih zgledala kot petdesetletnica oz. še več. Tega se bojim, ker 50 terapij z laserjem ni mal. Ampak tak morm žvet. Včasih mi je bed zvečer ko se gledam v ogledalo pa vidim kakšna sm, čeprav mi vsi govorijo da sm lušna.

da si bote laži predstavlale kak je blo z mano ko sm se rodila: nekak tkole IPB Image no mogoče še mal bol krvavo rdeče barve.

tale slika je v biistvu otrok z jagodičastim znamenjem, ki ponavad zgine v otroštvu, ampak js ga bom mela celo življenje.
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 February 2009 - 08:25 AM

Strinjam se z Ananas.

Sama zadnje čase krčim izbor izdelkov za nego. Omejila sem tonik - ga ne rabim, uporabljam pa izmenično samo 2 kremi. Racionalizacija. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 Angelika

Angelika

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 13 February 2009 - 12:58 PM

Meni pa se nedoslednost pri čiščenju obraza takoj pozna. Če si ne vsako jutro in večer umijem obraza s primernim pripravkom in očistim T predela, dobim takoj mozolje. mad.gif
  • 0

#11 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 13 February 2009 - 01:10 PM

MU res redno sperem dol, preden grem spat. Z oljem se pa namažem nekako vsak drugi dan, odvisno koliko mi kožo zateguje.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#12 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 13 February 2009 - 03:54 PM

Meni je grozno it spat z MUjem, zato vedno, tudi če sem grozno utrujena, ga dobro spucam dol. Kdaj ga tudi takoj ko pridem domov, da mi pol ni treba skrbet. Umijem si obraz vsak večer in jutro s čistilom za obraz, redko se zgodi da ne. Zvečer se potem vedno namažem z oljem, zjutraj pa olje ali kremca.
Trenutno uporabljam dvakrat na teden čistilno masko in za njo vlažilno na bolj suhih predelih.
Tonika pa ne rabim. Piling pa po potrebi.
  • 0

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 February 2009 - 04:12 PM

Zjutraj vedno umijem obraz samo s toplo vodo, razen če imam občutek da je T predel masten, takrat potem uporabim nežen čistilni gel. Zvečer pa najprej z mlekom temeljito odstranim MU in potem umijem obraz s čistilnim gelom. Itak pa tudi nimam veliko mejkapa, zdej že nekaj časa samo malo mineralnega pudra v prahu in pa očesni MU - težjih tekočih pudrov, blusherjev in podobnega ne uporabljam.

Nedosledna sem pri kremah, ker jih uporabljam samo občasno. Imam nezahtevno kožo, normalno z rahlo mastnim T predelom in brez večjih nepravilnosti (med menstro kakšen mozoljček, druga ne). No, ampak meni tako ful ustreza - kokr začnem prepogosto uporabljat kreme (četudi ultra kvalitetne in zelo lahke ter seveda nekomedogene), čutim, da se mi obraz 'zapacava' in opažam več mozoljčkov. Tako da redno uporabljam samo kvaliteten antioksidantni in vlažilni tonik (trenutno od Murada), ponavadi zjutraj. Zvečer pred spanjem se namažem zgolj ene 2x na teden in sicer z vlažilno kremo z glikolno kislino.

Tako mi najbolj ustreza in sem vesela, da mi ni treba tolk sranja pacat na kožo. Aja, pozabla sem na čistilno masko - enkrat na teden uporabim Lushevo Magnaminty.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 13 February 2009 - 04:25 PM

Ni mi tezko zvecer spucati MU, le obcasno se moram prisilit. Tudi ce pridem domov ob 5 zjutraj si ocistim obraz.
Priznam pa, da ni bilo vedno tako. Ko sem bila stara ene 15, 16 let si nisem MU zvecer spucala, ampak sele zjutri. oops.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#15 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 13 February 2009 - 04:28 PM

Jst sm mela v 1. letniku fuul grozno kožo, pa si takrat nisem dajala MU dol, uporabljala sem niveo soft itd.
Zdej mam pač rutino, da vedno pred spanjem najprej dam dol MU, potem si umijem obraz in zobe, dam aparat notr pa se namažem s Cosmerbo biggrin.gif Se mi zdi da sam če se navadm na neki da mam res že rutinsko, da se potem tega res držim. Potem se še zjutri namažem s kremo (spet Cosmerba) in mam trenutno popolno kožo že kakšno leto. Je pa ta krema edino kar uporabljam, nobenih gelov, tonikov ali mask. Koža je ful lepa pa full mehka. Dejansko me je že več ljudi vprašal kero kremo uporabljam da mam tok mehko kožo. Je pa situacija seveda zdej k pravilno skrbim zanjo neprimerljivo bolša- sej pravm, v 1. letniku sem bila grozna. Enkrat me je stric prašu če mam norice cry.gif laugh.gif laugh.gif

Pomojem je redna pa pravilna nega glavna do lepe kože.
  • 0

After all this time?

Always.


#16 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 13 February 2009 - 05:55 PM

Jaz sem pa razvila eno rutino, ki mi zelo ustreza. Zjutraj si obraz umijem z nežnim gelom in nanesem tonik ali DDMG (je kot silikonski primer) ter nato MU. Ko pridem domov, dam MU takoj dol z mlekom. Po tem nikoli ne uporabim še gela, ker se mi zdi dvakratno čiščenje preagresivno. Pred spanjem pa še osvežitev s tonikom in kakšna bolj hranljiva krema ali olje (kljub temu, da imam mastno kožo imam zelo izsušeno povrhnjico down.gif ), včasih še kakšne kisline, ampak to zadnje čase bolj redko. 2x na teden delam piling in čistilno masko iz gline.
Malo ga sračkam z zaščito. Sedaj, ko se bo začela pomlad bom morala nujno nujno kupit eno dobro kremo z UV, ker se bojim raka in gub kot hudič križa.
Skrbite za svojo kožo dokler ste mlade! Potem bo prepozno tongue.gif
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#17

  • Guests

Posted 13 February 2009 - 08:20 PM

Obraz si čistim vsak dan zjutraj in zvečer. Nikoli ne grem spat z MU, če se mi ne da nič drugega, potem si obraz očistim s čistilnim mlekom in vodo in grem spat. biggrin.gif Drugače pa zvečer uporabim še naravno kremo (na bolj suhih predelih) in olje okrog oči. Sem pa ravno prejšnji teden ugotovila, da moram olje (okrog oči) samo nežno "vtapkati" v kožo, da ne smem samo nanesti in pustiti ali pa kaj preveč mazati. Zjutraj pa po umivanju nanesem vlažilno kremo, včasih, vendar zelo redko, pa pred tem tudi malo naravnega tonika.
Proti pretirano izsušeni koži (vsaj zdaj pozimi, zaradi gretja) si pomagam tudi v vlažilcem zraka.

Enkrat na teden si obraz očistim z znano metodo z ricinusovim in olivnim oljem. Tole mi res naredi super gladko, sijočo in lepo kožo, znebim se tudi večine ogrcev.
  • 0

#18 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 13 February 2009 - 08:44 PM

Jaz si vsak večer očistim obraz z gelom, pol dam pa tonik in kremo (eno za obraz in eno za okol oči) gor. Pomoje sploh ne bi mogla it spat ne da bi si očistila obraza. Ker zadnje čase nimam suhe kože, ne uporabljam vlažilnih mask, tudi čistilnih ne (čeprav bi bilo dobro, pa se mi ne da). Nikoli si pa ne čistim MU, ko pridem domov, ampak zvečer, itak uporabljam samo puder in maskaro. Tudi meni se zdi, da se takoj na koži pozna, če si ne sčistiš ličil.

Nila, katero olje daš na kožo okli oči?

Šuša, a ti terapija z laserjem (predvidevam, da zato laser) kaj pomaga?
  • 0

#19

  • Guests

Posted 13 February 2009 - 09:06 PM

Navadno si dam okrog oči kar jojobino, včasih tudi avokadovo. Zdaj sem naročila še olje muškatne vrtnice (ko je ravno znižan). Bom poročala o rezulatih, ko ga dobim. smile.gif
  • 0

#20 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 13 February 2009 - 10:04 PM

Zadnje čase znam bit kar lena glede nege in pucanja kože. Zjutraj si ponavadi obraz samo 3x splahnem s toplo vodo. Včasih si dam pol gor še jojoba olje, včasih pa nič. Za pucat MU sem pa tak fuks ratala, da se zadnje cajte raje niti mažem ne več. Čisto obratno kot včasih, ko sem za kožo res skrbela u nulo, vse je moglo bit po postopku in natančno. Včasih sem naravnost oboževala MU, zdej se mi zdi nujno zlo - da pač zgledam bolj urejeno, ker brez vsaj maskare sem res brezizrazna.

Nila, kaka metoda z ricinusovim in olivnim oljem je to?
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users