Jump to content


Photo

Svetla ali porjavela koža?


  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#21 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 29 August 2008 - 06:42 PM

QUOTE(crna @ 29. 8. 2008 - 17:08) View Post

Še vedno si pa lahko prizadevaš izničit čimveč škodljivih faktorjev, saj imaš vsaj neko izbiro? Nič osebnega, samo tega tolko slišim vsak dan, ko povem denimo zakaj se ne sončim, pa je čisto neutemeljeno. Če se bi pa držala neke take splošne logike, pa ne vidim razloga da ne bi hrane začinila s strupom za podgane, pa v solato metala raznorazne pesticide, zato ker vse okolje name učinkuje škodljivo in pač ni potrebe da bi skušala preživet. Lahko bi se kar direkt v jarek vrgla. sleep.gif


Ja okej, ampak recimo, tuki vsi govorijo kako je sončenje škodljivo kook si gubast in oranžen in maš grdo kožo itd.. Sej ne rečem da ni res, pač pri prekomernem sončenju itak. Ampak hkrati velik tistih k govorijo da fuj se ne sončjo nč sploh ker pač nočjo bit vse gubaste, pa nekatere veselo kadijo zraven. Naprimer, a to ti pa ne dela grde, sivkaste zgubane kože, pa tut ne zgleda najlepš ane. Sej vem da zard tanjšanja ozonske plasti sonce postaja z leti vedno bl nevarno pa da se odstotek kožnega raka zard sončenja FUL povečuje in vse. Sam pač jebiga ni pa edina stvar k škod pa dela grdo gubasto kožo in nevem kaj.. No nima veze smile.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#22 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2008 - 06:47 PM

Nincha
gubavost se ne pokaže pri 20ih letih, ampak ko si tam okrog 40, 50 let - takrat se začne kazat, koliko si se sončkal. In potem so take gospe, ki so se pražile celo življenje, zveste stranke plastičnih kirurgov...in potem se samo sprašujemo lahko, le zakaj je facelifting tako "IN".

Tudi meni je rahla porjavelost všeč, npr. ravno toliko da koža dobi zlat odblesk, razne temno rjave in že skoraj črne varijante porjavele kože so mi pa groase. To mi res nikoli ni bilo lepo.

  • 0

#23 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 29 August 2008 - 07:00 PM

Tut men to ni lepo. Pa ni mi bl grde stvari na svetu k da vidm januarja enga TIPA zažganga do bleščeče oranžnega odtenka iz solarija, al pa eno pičko k je isto čiist oranžna od tega solarija al pa samoporjavitvene pol pa nase vrže še en popolnoma sfaljen odtenek pudra da zgleda k klovn. Ampak če grem čez zimo ene 4x v solarij pač da ne zgledam čist bela ker mi to NA SEBI pač ni lepo, če so drugi beli mi je vseen, ampak pomojem si s tem spet ne dellam neke ful blazne škode. Ker pač ne hodm od avgusta do junija neprekinjeno 2x na teden.. Tut na morju k sm pač ni tko da bi pršla ob 11h na plažo in tm ležala do 5h in se cel da samo pržila. Nevem men se ne zdi da bi ful pretiravala s soncem, posledice bom pa pač vidla k bo čs za to.
  • 0

After all this time?

Always.


#24 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 August 2008 - 07:08 PM

Jaz sem tvoj post razumela drugače.

Meni je vseeno kaj druga babšeta delajo, šteje samo kaj jaz delam (sebi a ne). Ponavad pa lih kamenjajo radi tisti, ki si domišljajo kako so brez grehov.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#25 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 29 August 2008 - 07:14 PM

Okej ne vem čist dobr kaj si hotla s tem povedat, jst sm to vse misnla kot da mi na druugih ni grdo če so bl svetle polti in da nekaterim to čist paše, jst sm si pa bl ušeč če sm bl zagorela.Ker drugač mi gre ful na živce ker se mi še bolj vidjo podočnjaki pa z blond lasmi pa belo kožo si delujem pač ful prestvetla. Pač ne mislm da je bela polt na splošno grda sam na seb mi ni preveč ušeč. Zdej kako si pa ti to razlagaš pa nevem ane.
  • 0

After all this time?

Always.


#26 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 August 2008 - 07:23 PM

Meni osebno je bolj všeč porjavela koža. Vsaj na meni in v mejah normale. Imam sicer precej bledko kožo, ki pa hitro porjavi in dobi tak lep ten, ki poudari nekatere moje poteze. Zdaj ni mi všeč pretirana zažganost in pa to, da je nekdo sredi zime zažgan od solarija, da ne bo pomote. Pa tudi nekaterim bolj pristaja temnejši ten kože, nekaterim bolj bledica. Odvisno od posameznika.
Zdaj na morju se na plaži ne "pečem" samo da bi bi dobila nekaj barve. Navadno dobivam barvo v vodi ali pa medtem ko se sušim na soncu. V pripeki sem v senci, razen če sem v vodi ali na kakšnem takšnem kraju, da ni sence. Ko sem na soncu se vedno mažem s kremami z visokim zaščitnim faktorjem.
Solarija ne obiskujem in ga niti ne nameravam, ker mi porjavelost ni takšna nuja in želja, poleg tega niti ni zdravo in navadno ima ta solarijska barva tak grd oranžkast ten.
  • 0

#27 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2008 - 09:54 AM

No sej pravi neki pametni rek "All things in moderation and moderation in all things." wink.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#28 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2008 - 10:03 AM

S tem rekom se pa ne bi mogla bolj strinjati thumbup.gif

Ja, pa tudi jaz ene parkrat ne leto zaidem v solarij ;) zmernost, zmernost pa je.
  • 0

#29 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 30 August 2008 - 10:28 AM

men je všeč porjavela koža, jz sm si všeč poleti, ko sem rjava. sem kar veliko na soncu, cel dan, res je, da se ne sončim (da bi ležala na soncu ure in ure), ampak sem v vodi, hodim okoli, sam me itak tako hitro sonce da sem vsako leto ful rjava. pa če bi bla lahko bi bla celo leto. pa še všeč mi je poleti, ker mi sonce mazolje skuri, zarad istega razloga grem tud kdaj med letom v solarij. vem da sonce/solarij ni zdravo za kožo, ampak mislim da meni osebno ne škoduje preveč, ker imam že naravno malo temnejšo kožo. pa veliko bolje se počutim v svoji kože, če imam malo barve, tko da mi dol visi za negativne posledice (dobr, kožnega raka glih nočem), ko bom stara bom itak stara.
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#30 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 30 August 2008 - 12:24 PM

Men je oboje lepo, ker obe polti nrdita lep obraz/telo pri ljudeh. Drugačno privlačnost da, sam to je.
Mene sonce ful hitr prime in če sm že 1 uro na soncu, pa je lahko ob 11 zjutri me bo ful prjel,pa še občutljive kože nimam in se nikdar ne luščim, nikol me ne opeče itd.
Skratka nikol se mi ni treba pražit, da ful porjavim. Ni mi pa naravno, da bi taka hodila okrog sred zime, ker za vsako polt pride svoj čas.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#31 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 31 August 2008 - 08:52 PM



Meni je oboje všeč. Poleg tega nekaterim ljudem bolj paše svetla, drugim temnejša koža. Mi je lepa takorekoč vampirska polt, če jo človek zna imeti, kot tudi porjavela, a ne skorajda zažgana polt. Sama imam zelo svetlo kožo, ker imam tudi pege, pa nekaj rdečega pigmenta v laseh. Včasih me je to zelo motilo, še posebej na morju sem bila zakompleksana, ker so bili vsi rjavi, jaz pa pač totalno bela. Sonce se me ne prime, celo opeče me redkokdaj, čeprav nisem vedno zaščitena s kremo. Če potegnem črto - lepi so mi tako porcelanasti kot malo zagoreli obrazi, mi pa na drugih pač ni privlačno npr. bele noge v kratkih hlačah (na meni pa še manj, ane. Zato kratke hlače nosim samo doma in na morju). Najbrž bom v prihodnje za telo uporabljala malo samoporjavitvene kreme.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#32 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2008 - 08:57 AM

vse ob svojem letnem času. poleti mi je normalno, da je človek malo zagorel, tako kot mi je normalno, da je človek pozimi bolj svetel.
sem pristaš zdrave zagorelosti v poletnih mesecih in sem si poleti tudi bolj všeč rjava. vendar pa ima vse svoje meje. trudim se uporabljati čimvišje faktorje, če sem že na plaži. pa tudi po sončenju za kožo skrbim in jo potrebno nahranim. zato se nikoli ne lupim, oz. šele tri tedne po dopustu se mi koža poluska (ne tisto luplenje, da bi plasti kože odpadale, ampak pač barva gre dol).
v solarij pa grem včasih, pa ne z namenom porjavitve, ampak zaradi boljšega počutja v depresivni zimi. pač za par minut se spravim v solarij, ko lepo toplo pihlja in je prijetno svetlo. pa se potem bolje počutim. barve pa ne dobim, ker par minut enkrat na mesec ne prinese barve.
lahko povem pa še to, da moj oče ni nikoli ležal na plaži, vedno smo uporabljali visoke faktorje in iskali senco. pa je vseeno dobil kožnega raka, ki pa je bil v začetni fazi. od takrat hodi po svetu s klobukom in v dolgih rokavih in hlačah.
  • 0

#33 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2008 - 09:36 AM

QUOTE(-supergirl- @ 1. 9. 2008 - 9:57) View Post

vse ob svojem letnem času. poleti mi je normalno, da je človek malo zagorel, tako kot mi je normalno, da je človek pozimi bolj svetel.


WORD!!! thumbup.gif
  • 0

#34 morettina

morettina

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3056 posts
  • Gender:Female
  • Location:ljubljana

Posted 01 September 2008 - 09:48 AM

meni je všeč porjavela koža. ampak to ne zdaj zažgana, oranžkasta in za vsako ceno vse dni v letu. vse ob svojem letnem času, kot ste že omenile. sem temnejše polti in se ne pržim na soncu, ker tudi težje prenašam sonce in vročino. uporabljam faktor 20 in 15. če lepo postopama porjaviš se tudi barva dalj časa obdrži in koža je lepa spočita. ni mi všeč, ko nekdo forsira svojo kožo, ki po naravi ni toliko temna in potem pride tista rdečkasto rjava barva in tak zmatran, kar malo zmaličen obraz (špelo grošelj sem videla en dan) ali pa nenaravno temen že. pri starejših mi je to sploh grdo in se postarajo za 10 let.
če bi bila porcelanka ali svetlopolta ne bi matrala tako kože. rajši bi imela svetel, čist in svež obraz. ampak vsak naj dela, kar mu pač paše.

na meni porjavelost deluje dokaj naravno in da malo eksotičen pridih oops.gif in bolje se počutim v svoji koži. v solarij pa ne hodim. moja sestra ima lepo temno polt in tudi izgleda kot cigančica (zelo lepa namreč! tongue.gif ) ko sva bili v tuniziji, so jo domačini vzeli kar za svojo biggrin.gif ampak taka je že po naravi in ji to tudi paše.
  • 0

#35 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 20 September 2008 - 12:38 PM

Meni pa je bolj všeč svetla polt(tud sma sem svetlopolta tongue.gif ), razen poleti pač malo zagorela polt, ampak meni koža na obrazu noče kaj preveč porjavet, kvečjemu za en odtenek(poleti) po telesu se me pa hitro prime.Čudno. rolleyes.gif
  • 0

#36 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 20 September 2008 - 12:43 PM

Mene isto.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#37 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 20 September 2008 - 01:20 PM

No js mam kr precej svetlo kožo, ki tut ne porjavi nevem kaj hitro in zarad tega se tut nism kej velik sončla vsa ta leta. na dopustu mi je bla čista potrata časa da bi se js tm celi božji dan pražla kot cevapčič smile.gif
do zdej sem mela vedno zelo rjavo prednjo stran nog (od polovice stegen pa do štumfkov) in roke, ter okrog vrata - posledica treningov in vsakodnevni izpostavljenosti soncu. Zdj pa še tega ni več in se mi res ne ljubi ukvarjat s tem smile.gif
Čeprou mi je porjavelost zelo lepa se meni s tem ne ljubi ubadat. za kožnega raka me ne skrbi, ker ga baje da ne morem dobit (luskavica in to). smile.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#38 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 20 September 2008 - 01:53 PM

Zakaj pa ne moreš dobiti kožnega raka, če imaš luskavico? hmm.gif To pa prvič slišim, res.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#39 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 20 September 2008 - 02:12 PM

Ojojoj, luskavica ni nobena preventiva pred rakom. Ti se kar lepo (še naprej) maži z visokim faktorjem, pa bo.

Meni osebno je najlepša svetla porcelanasta koža, ki pa mora biti brezhibna. Na taki se seveda vse takoj pozna, kar je tudi eden od razlogov za priljubljenost sončenja (pogled na posončene fleke od mozoljev v kombinaciji z novim izbruhom, ki temu sledi, je meni sicer bljak, ampak ok, okusi so različni).

Sama imam na srečo čisto in brezhibno kožo, ki jo zelo varujem pred soncem in skrbno negujem. Posledično mi ni treba uporabljati niti pikice pudra, folk pa me sprašuje, kaj za vraga delam, da imam tako božansko kožo. Moj recept: nič kajenja, nič alkohola, nič sončenja (ampak tukaj mislim res NIČ, tudi poleti ne), uporaba klobuka in faktorja 30 vsak dan, dovolj spanca, 3 litri vode na dan, telesna aktivnost. Gledam vrstnice s povprečnim življenjskim slogom (poleti sončenje, kak solarij čez leto, kajenje, alkohol in ponočevanje med vikendi) in kako so nekatere že zdaj gubaste in na pogled starejše od mene. Kaj bo šele čez 10 in več let ...
  • 0

#40 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2008 - 02:49 PM

Darla, s čem se pa neguješ? smile.gif
Jaz tudi ne pijem, ne kadim, telesno sem aktivna, popijem dosti vode,...pa imam zadnje čase vseeno ful slabo kožo sad.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users