Jump to content


Photo

Krema/serum - L'OCCITANE Olive Radiance Moisturising Cream


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 31 August 2006 - 06:20 PM

.

Krema je precejšnje razočaranje. Namenjena je za nego normalne do zmerno suhe kože (tako mi je rekla prodajalka), naj bi bila vlažilna - ampak je kar precej mastna. L'Occitane pravi, da je obogatena z oljčnim oljem z nadzorovanim izvorom (AOC) z dodanim kisikom in oljčno vodo. Jaz v njej vidim zgolj povprečne sestavine (ima sicer nekaj AOK, ampak spet ne toliko, kot bi človek pričakoval) in pa slaba alkohola precej visoko na seznamu. Tudi zfja nima (ima ga pa krema iz oljčne linije, zf15, tale krema je pa čudovita in sestavinsko dobra). Diši prijetno oljčno.
Imam doma testerje, kupila je zagotovo ne bi. Glede na slabe sestavine je tudi visoka cena neupravičena. Embalaža pa je po L'Occitane-ovsko prikupna.

IPB Image


Ocena: 2 (odvzemam pike zaradi povprečne sestave in alkohola, odsotnost UV zaščite in zategadelj previsoke cene)


.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#2 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 December 2006 - 11:17 PM

Tale kremica naj bi bila namenjena vsem tipom kože, predvsem pa pusti in utrujeni koži. Baje pospešuje mikrocirkulacijo in nevtralizira delovanje prostih radikalov. Roko na srce, sestavine so zelo povprečne, krema vsebuje sicer veliko olivnega olja in ekstraktov ker karitejevo maslo, vendar pa vsebuje na 5. mestu tudi slab alkohol in na 8. mestu komedogeno sestavino (ta mislim, da je prepozno na seznamu za kakšen slab efekt). Po uporabi pa krema daje vsaj zame fantastične rezultate - je take lahke, dobesedno svilene teksture, razmaže se kot pesem in dejansko jo je nanašat pravi užitek. Koža jo vsrka momentalno in čeprav naj bi bila krema glede na sestavine mastna, ni o kakšnem mastnem feelingu ali svetlečem izgledu ne duha, ne sluha. Koža je zelo lepo gladka, mehka in sijoča, poleg tega ima meni krema zelo prijeten nežen vonj, nekoliko mi vleče na rožmarin.

4/5 (sestavine bi res lahko bile boljše)
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#3 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 02 February 2007 - 03:46 PM


Ob prvem obisku v L'Occitane sem prejela 3 testerje te kreme za normalno kožo. Prodajalka mi jih najprej sploh ni hotela dati, ker je menila, da mi bo premastna, pa sem jo vendarle prepričala v nasprotno. =)
Ker je rahlo komedogena, jo trenutno uporabljam samo za lička, za T predel bi bila lahko riskantna. In sem nad učinki zelo zadovoljna.

QUOTE(DiLeMa @ 19. 12. 2006 - 23:17)  
Roko na srce, sestavine so zelo povprečne, krema vsebuje sicer veliko olivnega olja in ekstraktov ker karitejevo maslo, vendar pa vsebuje na 5. mestu tudi slab alkohol in na 8. mestu komedogeno sestavino (ta mislim, da je prepozno na seznamu za kakšen slab efekt). Po uporabi pa krema daje vsaj zame fantastične rezultate - je take lahke, dobesedno svilene teksture, razmaže se kot pesem in dejansko jo je nanašat pravi užitek. Koža jo vsrka momentalno in čeprav naj bi bila krema glede na sestavine mastna, ni o kakšnem mastnem feelingu ali svetlečem izgledu ne duha, ne sluha. Koža je zelo lepo gladka, mehka in sijoča, poleg tega ima meni krema zelo prijeten nežen vonj, nekoliko mi vleče na rožmarin.


S tem se povsem strinjam. =)
Je precej tekoče, bele, svilene (kor je DiLeMa omenila) konsistence, tudi zelo lahka deluje in o kakšnem mastnem filingu ni sledu. Se tudi lepo razmaže zaradi silikonov in zelo hitro vpije. Koža je po nanosu izredno lepa, mehka, gladka, navlažena, krema tudi ne pušča kakšnega nadležnega filma. Skratka kar sije od zdravja. =)
Učinek bi lahko primerjala nekje z Garnier Total Fresh kremo, le da gre pri slednji za nekakšen ultra vlažilen gel, ta olivna pa je dejansko kot krema. Ima tudi meni zelo všečen naraven oljčni vonj, ki ga pa komaj zaznavam. Čeprav se je verjetno ne porabi veliko, pa je vseeno ne bi kupila, ker je odločno predraga glede na povprečne sestavine, vsekakor pa se ne branim razvajanja s testerji.

Ocena: 4 (pretirana cena glede na povprečne sestavine)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#4 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 February 2007 - 03:36 PM

Tole kremco pa uporablja moj frend. Ma sicer ful probleme najt dobro kremo k mu ne bi povzrocila kake reakcije na kozi al pa pekocega obcutka, s to je pa ful zadovoljen pol je pa se ful len pa se mu jo nikoli ne da samemu kupit pa mu jo grem jst. Seveda zato tetstercke ki jih dobim zraven kar zase obdrzim wink.gif

No v njegovem imenu dam oceno 5/5

Kako pa veste ce je kak alkohol slaba oziroma dobra sestavina? Kaj pa je razlika? hmm.gif
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#5 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 09 February 2007 - 08:14 PM

pridno porabljam pridobljene testerje, ker si kreme verjetno ne bom nikoli omislila (lahko pa me kaj piči in prešaltam nanjo, kaj jaz vem ... ), glavni faktor proti je precej visoka cena. sicer pa solidna krema lahke, svilene teksture, ki se zlahka in popolnoma vpije ter za sano pusti vidno zadovoljno kožo: navlaženo, mehko in sijočo. porabi se je relativno malo - tester z 1,5 ml imam za dvakrat.

priporočam uporabnicam z nezahtevno in nemuhasto kožo in po možnosti z globokim žepom.

ovojnina povprečna, plastičen lonček (steklen bi bil dosti lepši, tuba pa sploh zadetek v polno) s standardno vsebnostjo 50ih ml. vonj mojim nosnicam zelo prijeten, ker je povsem nevsiljiv.

skupna ocena: 5, ker kremi sami dejansko nič ne manjka.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#6 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 October 2007 - 01:29 PM

Tudi jaz uporabljam tole kremico le preko testerčkov, ki sem jih dobila. Krema je super za nanašat (fina gosta tekstura). Zelo mi je tudi všeč, da se hitro vpije, saj sama, sploh na obrazu, ne maram občutka nevpite kreme. Kožo lepo navlaži in jo zmehča, po uporabi pa se koža tudi ne sveti. Tako kot Špela, tudi meni testerček 1,5 ml zadostuje za dve uporabi.
Čeprav mi krema ustreza, je verjetno ne bom kupila, saj je cena precej zasoljena.

ocena: 5 (sami kremici nič ne manjka)
  • 0

#7 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 07 November 2007 - 03:02 PM

NO, tudi jaz sem to kremo začela uporabljati le zato, ker imam doma na kupe testerkov te kreme in pa zaradi precej suhe kože po ličkih. Krema je precej mastna, lepo mi je nahranila in navlažila kožo, koža ni vče tako suha, kot je bila prej, suhi lišajčki so izginili. Meni se zdi, da se krema ne vpije tako hitro in rabi nekaj časa, da se popolnoma vpije. To me v bistvu sploh ne moti, ker se itak namažem preden grem spat in se sploh ne mudi glede hitrega vpijanja. Koža se po uporabi ne sveti. Kljub temu, da je kart mastna, mastnega filinga sploh ni, kar je super.
Vonj ni nič posebnega, ampak kljub temu fajn.
Kreme ne bom kupila, zaradi precej visoke cene in tudi zato, ker drugače ne ustreza mojemu tipu kože.

4


  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users