Jump to content


Photo

AVON anew alternative intensive age trearment


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 malazvezdica

malazvezdica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 157 posts

Posted 14 March 2006 - 09:12 PM

Ingredients: aqua, glycolic acid, glycerin, ethoxydiglycol, isododecane, neopentyl glycol, diheptanoate, ethylhexyl methoxycinnamate, thiodipropionic acid, HDI/trimethylol xexyllactone crosspolymer, cetearyl alcohol, dimethicone, behenyl alcohol, cetearyl methicone, polymethyl methacrilate, glycol stearate, 2-amino4,5-dimethylthiazole HBr, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, ammonium hydroxide, phenoxyethanol, propylene glycol, cetearyl glucoside, dimethicone crosspolymer, sclerotium gum, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, ligusticum chuanxiong root extract, melia azadirachta flower extract, squalane, butylene glycol, parfum, silica, disodium edta, punica granatum fruit juice, stearamide amp, tocopheryl acetate, tetrahydrodiferuloylmethane, polysorbate 60, steareth-20, tetrahydrodemethoxydiferuloylmethane, tetrahydrobisdemethoxydiferuloylmethane, chlorohexidine digluconate, pyrus malus (apple) root extract, methylparaben, potassium sorbate, palmitoyl tetrapeptide-3, butylparaben, ethylparaben, foeniculum vulgare extract, isobutylparaben, propylparaben, caramel, CI 77891.
  • 0

#2 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 14 March 2006 - 09:28 PM

Najprej: to je nočna krema. Je zelo vredu, ker vsebuje glikolno, odstrani flekce od mozoljev, pigmentne madeže,...
Ni mastna, imam mešano kožo, pa se super vpije, zjutraj koža po njej ni nič mastna.
Jaz imam po njej zelo lepo kožo, flekci zelo hitro izginejo, pa pore se mi manj mašijo.

Ni za zelo mlado kožo, zaradi vsebnosti glikolne kisline.

Ob uporabi te kreme je čez dan NUJNA zanesljiva UV zaščita!
  • 0

#3 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30892 posts
  • Location:Primorska

Posted 14 March 2006 - 09:42 PM

Irena, kakšna je zveza med to nočno kremo in dnevno UV zaščito?
  • 0

#4 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29034 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 March 2006 - 09:48 PM

QUOTE(_M_)
Irena, kakšna je zveza med to nočno kremo in dnevno UV zaščito?


verjetno je htela povedat, da, ako imaš to kremo v uporabi tudi za čez dan (ker je to nočna krema), je nujno potrebna uv zaščita, ker je ta krema nima.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#5 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 14 March 2006 - 09:54 PM

Anew dnevna je meni ful mastna, ima zanesljivo UV zaščito, bi bila za normalno do suho kožo. Glikolne v dnevni ni. Od sredine sestavin naprej ima par AOK in rastlinskih izvlečkov. Govorim pa na pamet, ravno prej sem oddala zadnji vzorček. Glede na nočno je dnevna slabša. Ima pa vredu UV zaščito.

Zaradi glikolne kisline je pa potrebna UV zaščita (pri uporabi nočne) ker se zaradi kisline koža hitreje odzove na sončne žarke. Uporaba je nujna tudi pozimi in v oblačnem vremenu, 90% sončnih žarkov namreč pide skozi oblake. In je zaščita potrebna celo leto, tudi, če ne uporabljaš kislin na koži.
  • 0

#6 malazvezdica

malazvezdica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 157 posts

Posted 14 March 2006 - 09:59 PM

[quote=Špela][quote=_M_]Irena, kakšna je zveza med to nočno kremo in dnevno UV zaščito?[/quote]

verjetno je htela povedat, da, ako imaš to kremo v uporabi tudi za čez dan (ker je to nočna krema), je nujno potrebna uv zaščita, ker je ta krema nima.


Tudi, če kremo uporabljaš ponoči je čez dan nujno potrebna uv zaščita, ker je zaradi glikolne kisline koža še bolj izpostavljena.

Upam, da sem prav povedala, če ne me pa naj kdo popravi.
  • 0

#7 malazvezdica

malazvezdica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 157 posts

Posted 14 March 2006 - 10:00 PM

Irena, sem predolgo pisala pa si me prehitela.
  • 0

#8 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 14 March 2006 - 10:00 PM

Prav si napisala. Zaščita je nujna ne glede na to ali uporabljaš kisline ali ne. V kremi ali pa v pudru.

Ja, se zgodi. wink.gif
  • 0

#9 malazvezdica

malazvezdica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 157 posts

Posted 14 March 2006 - 10:05 PM

Prej si napisala, da krema ni za zelo mlado kožo. Pa me zanima do katerega leta se naj ne bi uporabljala?
  • 0

#10 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 14 March 2006 - 10:10 PM

Recimo od 27-30 leta naprej. Prej le, če so res hudi fleki in pigmenti madeži, pa še to na 2-3 dni. Ker mlada koža se sama še vredu obnavlja, vedno bolj stara je, pa ne več in rabi malo pomoči. Ker pri mladi koži lahko glikolna odstrani še zdrave celice kože, kar je pa slabo (ker deluje kot kemični piling). Pri stari le odstrani odmrle celice.

V bisvu je ta krema različica Clinical peel v kremi, oba vsebujeta glikolno. Je le nekoliko bolj nežna do kože kot Clinical peel.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users