Jump to content


Photo

KANA-naravna barva za lase


  • Please log in to reply
238 replies to this topic

#81 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 14 March 2009 - 12:47 PM

QUOTE(DiLeMa @ 1. 3. 2009 - 20:03) View Post

FlowerPower, sej js že skos pravim, da Logonine kane v kremi niso obstojne.
Jih je mama uporabljala in so se skos nenormalno spirale, tako da je po dveh ali treh barvanjih obupala.



biggrin.gif

Js sem pa pred dnevi iskala info o teh logoninih kremnih barvah pa sem na tale tvoj star komentar naletela.

QUOTE(DiLeMa @ 17. 8. 2007 - 16:07) View Post

Te stare so menda 7€, torej te v prahu in ti jih ne priporočam, ker so grozne za nanašat. Tak prah je, ki ga zmešaš z vročo vodo in potem moraš takoj to vročo brozgo (kot ena špinača je) nanašat na lase in peeeče, ker je tak fejst vroče. Te nove so pa 14€, ampak so res enkratne, je taka velika tuba z gosto barvno kremo in jo samo direkt naneseš na lase, brez packanja, pa še baje boljše prime, ker je boljša in bolj koncentrirana.

Priporočam pa še enkrat, da si pred barvanjem tudi lase temeljito umiješ z njihovim naravnim šamponom, ker morajo bit popolnoma čisti in brez oblog (ker umetni šamponi večinoma vsebujejo razne silikone, ki se ovijejo okoli las in potem se barvni pigment ne more fajn prijet). Imajo celo neke čistilne maske za pred barvanjem in tko naprej.

Te barve so te nove, o katerih govorim:

http://www.logona.de/PHF/PHF_E/cc.html



In pol mi je blo fuuuul žal, da sem sploh vzela to kano v prahu. Enivejz, konec dober, vse dobro.


Eno vprašanje za punce, ki si s kano barvate že predhodno kemično barvane lase: Moja sestra ima naravno svetlo rjave lase s hladnim odbleskom,

(nekaj takega kot ma punca na levi)

taka mišja rjava barva, s katero je nezadovoljna, zato se že nekaj časa barva z eno garniejevo barvo, in ima tako barvo las:

IPB Image


Rada bi se pobarvala s kano, zanima jo, kake mate kej izkušnje z barvanjem na kemično barvane lase, čeprav nima neke ful agresivne barve niti ni tako zelo drugačna od njene naravne barve las.

Najbrž za začetek kak globinski šampon, s kano se pa nekak nadeja lepših las, ne tako suhih, pa daljše obstojnosti barve, saj jo precej moti narastek.

Kok sem pridna pa se potrudim za njo ane. smile.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#82 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 14 March 2009 - 03:13 PM

Par vprašanj imam. Prejle sem zribala kano (malo več kot pet kock od šestih, ker se mi zdi, da bo tega precej velik prišlo). Če si jo nanesem ob ene 9ih zvečer, ovijem lase s folijo in spim do ene 6ih, bo to vredu? Preveč?

Lase si bom umila z Baleinim Trend It Up šamponom, potem ne bom gor nič balzama dala. Moram kano nanesti na suhe lase, ane?

Si po spiranju kane zjutraj ne smem nič nič maske nanesti ali lahko?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#83 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 March 2009 - 03:32 PM

Cveta, ko so prišle ven te že vnaprej zmešane, sem bla jaz čist totalno navdušena - pa meni je rekla prodajalka, da so ful bolj koncentrirane. Potem pa se je mama začela barvat z njimi in je bila vedno manj zadovoljna, pa še sama sem se začela zanimat za kano in sem ugotovila, da je ta v prahu muuuuchos boljša. Je res pain in the ass za pripravit in nanašat, ampak meni se zdi rezultat tega vreden. Za sestro pa priporočam Lushevo kano, ker je ful hranljiva in imam jaz po njej lase kot nove. Če pa že ne Lusheve, potem pa Logonino, ampak nujno v prahu.

Mladoletna, kar celo kano naribaj, ne bo preveč. Več kot je boš napacala na lase, lepši bo rezultat. Kar na debelo gor nalagaj, pa fajn vmasiraj v lasišče. Aja, pa ne naredi pregoste, da se ti ne bo prehitro strjevala. Spanje s kano na laseh pa ne vem kako je, meni ponavadi dosti dol teče in bi znalo bit ful messy. Jaz se zato raje dopoldne namalam in imam na laseh lepo čez dan. Regenerator/masko lahko po barvanju kamot naneseš, ni pa dobro, da lase po barvanju šamponiraš - samo temeljito jih speri s toplo (ne prevročo) vodo. Boš morala kar ene 10 minut spirat, do konca pa bo ostanke raztopila maska.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#84 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 14 March 2009 - 04:04 PM

Hvala. Potem jo grem pa zdele do konca naribat, da se pripravim, ko bo mami prišla, da samo še opravim s tem. smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#85 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 14 March 2009 - 08:44 PM

Mislite, da če počakam, da mi zrasejo moji svetlo rjavi lasje in pol dam gor lushevo rdečo kano, bo prišla močna rdeča ven? smile.gif
  • 0

#86 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 March 2009 - 08:59 PM

Na čisto naravne svetlo rjave bo prišla močna, ognjeno rdeča, ampak bo treba najprej ene 2x zaporedoma barvat (v roku 14 dni) in vsakič pustit na laseh 6 ur, da se pigment fajn naloži.

Na naravnih laseh je kana tudi izjemno obstojna, kar je še poseben plus, ker se recimo kemične rdeče barve ful hitro sperejo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#87 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 14 March 2009 - 09:06 PM

Aha hvala. Pol se mi splača puščat zdej par let naravne lase. biggrin.gif
  • 0

#88 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 15 March 2009 - 10:43 AM

Omg, meni je ta kostanjeva marron kana ful prijela. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#89 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 March 2009 - 11:00 AM

A lahko malo več poveš? Kakšne slikce se tudi ne bi branili.

Aja, pa nekaj sem še pozabila napisat. Lasje so ponavadi po barvanju ful živahnega odtenka, ampak po nekaj dneh se barva 'umiri'.
To je zato, ker kana potrebuje nekaj časa, da se dobro vsede in je prvih nekaj dni barva kar precej močnejša, kot pa potem.
Meni je to sicer slaba stran, ker bi rada imela bolj rdeče, ampak če se tebi zdle zdi preveč, potem boš čez par dni z barvo veliko bolj zadovoljna.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#90 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 15 March 2009 - 11:42 AM

Jah, precej je rdeča biggrin.gif . Na laskih ob obrazu je sploh svetla laugh.gif . Ampak je kar lepa, tko da je vredu. Sem pa vesela, da je zmanjkalo rdeče in da sem se samo z marron barvala. Pa drgač sem jo imela 4 ure gor s folijo na laseh in kar velikokrat fenala.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#91 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 19 March 2009 - 05:23 PM

Babe grozne ste.Tok ste me navdušle s to kano da jo grem takoj juteri kupit.
Nevem pa kateri odtenek naj kupim..grem v Sanolabor po Logonino kano(ne tisto, ki je že pripravljena)..ali bi bolj temno rjavega ali pa bolj rdeče rjavega confused.gif
Upam da držijo logonino kano v sanolaborju hmm.gif

Pa ko ste omenjale da se hitro spere, a iz narastka se tudi takoj spere?..pa če svetleje prime na narastku?Zdaj sem se barvala z temno rjavo(nazadnje z Revlonovo Colorsilk dark bronw mislim da odtenek #30 pred kakšnim mesecm in pol)in imam nekje en cm narastek(temno blond).
  • 0

#92

  • Guests

Posted 19 March 2009 - 05:25 PM

Ja, imajo Logonino, ampak ne vem, če imajo vse odtenke. Lahko pa naročiš, oni to nabavijo in jo greš iskat, ko te obvestijo (vsaj v ljubljanskem v centru je tako).
  • 0

#93 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 19 March 2009 - 05:34 PM

Oh ljubljana laugh.gif
Jaz sem iz Velenja biggrin.gif

  • 0

#94

  • Guests

Posted 19 March 2009 - 05:53 PM

Ma, pojdi tja in vprašaj. Mogoče se tudi v Velenju da. Sicer si pa prej na spletni strani oglej, kateri odtenki obstajajo in če izbranega nimajo, vprašaj, če lahko naročijo.
  • 0

#95 rdecelasa

rdecelasa

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 19 March 2009 - 06:03 PM

Hojla!

Jaz se tudi že lep čas... cca 10 let barvam izključno samo z kano v prahu, samo me jezi, ker pri nas res težkoooooo dobiš kvalitetno in natur kano- torej tako, kjer je sestavina samo lawsonia inermis in brez raznih picramatov in podobnih kemikalij. Preizkusila pa še nisem tele Logonine- in me zanima, če ima katera doma original škatlico, če so slučajno navedene sestavine, naj jih prosim napiše! Bom šla v kratkem tudi sama v Sanolabor, če jih imajo in bom prečekirala ponudbo.

No, fino zasledit, da se katera sploh še barva s kano! Ker ko jaz to omenim, me vsi gledajo tako postrani, češ...da se ti da, pa vsa packarija, pa čas, pa z nobenim ne moreš menjat izkušenj, nasvetov. Tako da, thumbup.gif !
  • 0

#96

  • Guests

Posted 19 March 2009 - 06:14 PM

Ojla, rdecelasa. smile.gif Mislim, da je bila ena črna kana od Logone že ocenjena, tako da so verjetno zraven tudi sestavine (nisem povsem prepričana, ampak pokukaj v temo Sestavine). Pa če ti ustrezajo (po sestavinah), preveri še Lusheve, po pisanju o njih sodeč so tudi fajn. Jaz bom vsekakor poskusila v kratkem. wink.gif
  • 0

#97 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 19 March 2009 - 07:05 PM

Sestra je imela Logonine v prahu in niso fajn, se hitro sperejo.

  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#98 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 March 2009 - 07:06 PM

Logona kana v prahu

Algin, Hydrolyzed Wheat Protein, Buxus Chinensis, Parfum, Lawsonia Inermis, Cassia Auriculata, Ramnus Frangula, Juglans Regia, Indigofera Tinctoria, Indigofera Argentea, Hibiscus Sabdariffa, Rheum Undulatum, Krameria Trianda, Coffea Arabica, Curcuma Longa, Beta Vulgaris

Logona kana v kremi

Aqua (Water), Alcohol denat, Coco Glucoside, Glycerin, Montmorillonite, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Erythrulose, Sorbitol, Xanthan Gum, Maltodextrin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Algin, Sodium Citrate, Citric Acid, Parfum (Essential Oil), Linalool, Limonene, Eugenol

Lush kana v kosu

Henna (Lawsonia inermis), Fair Trade Cocoa Butter (Theobroma cacao), Fresh Lemon Juice (Citrus limonum), Powdered Rosemary (Rosmarinus officinalis), Clove Bud Oil (Eugenia caryophyllus), *Citral, *Eugenol, *Geraniol, *Citronellol, *Limonene, *Linalool

*Naturally occurs in essential oils


Meni se Lusheva najbolj dopade, ker večinski delež dejansko predstavlja zmleta lawsonia inermis, potem pa so še dodatki kakavovega masla, limoninega soka in eteričnih olj.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#99 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 19 March 2009 - 07:08 PM

QUOTE(november.rain @ 19. 3. 2009 - 17:23) View Post

Babe grozne ste.Tok ste me navdušle s to kano da jo grem takoj juteri kupit.
Nevem pa kateri odtenek naj kupim..grem v Sanolabor po Logonino kano(ne tisto, ki je že pripravljena)..ali bi bolj temno rjavega ali pa bolj rdeče rjavega confused.gif
Upam da držijo logonino kano v sanolaborju hmm.gif

Pa ko ste omenjale da se hitro spere, a iz narastka se tudi takoj spere?..pa če svetleje prime na narastku?Zdaj sem se barvala z temno rjavo(nazadnje z Revlonovo Colorsilk dark bronw mislim da odtenek #30 pred kakšnim mesecm in pol)in imam nekje en cm narastek(temno blond).


Dilema..razsvetli me biggrin.gif
  • 0

#100 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 March 2009 - 07:13 PM

Jaz sem že večkrat napisala, da se kana (govorim za Lushevo, ker drugih nisem imela), ne spira kot umetne barve. Ni tistega grdega obšlesanega videza in brutalno vidnega narastka. Sčasoma samo izgubi nekaj intenzitete. Jaz imam takoj po barvanju tako dokaj močno rdeče/rjavo, skorajda na momente rdeča prevladuje. Sčasoma pa je rdeče vedno manj in začne prevladovat taka lepa, topla rjava, rdeče pa se sveti samo še na soncu. Je pa res, da sem se do zdej pobarvala samo 4x in ne vem kako bo, ko se bom recimo 10x. To, da bi se ti čisto sprala, pa izredno dvomim. Se je pa treba na začetku malo bolj pogosto barvat.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users