Jump to content


Photo

S.O.S. Topic - Hilfe


  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 March 2007 - 06:08 PM

Sem si zamislila temo v kateri bi forumaši/ce pisali/e o svojih težavah, namesto 365 razl. tem pač ena sama, univerzalna.

Da prebijem led smile.gif bom malo potožila s svojo težavo:

kot sem že nekajkrat pisala imam vsako zimo izjemno suho kožo. Letos se mi zgodba ponavlja, le da se je "krizno obdobje" pričelo pozno, šele nekje sredi januarja, navadno sovpada z začetkom zmrzali, letos je pač ni bilo in se je vse skupaj nekak zamaknilo.
Koža je suha do te mere da ponekod zelo srbi (predvsem sp. deli noge, zadnji deli stegen, včasih dekolte in roke), daje videz suhosti, kljub redni uporabi kvalitetnih in hranljivih proizvodov (L'Occitane olje za tuš, Subrinina mleka za suho kožo, Aldo Vandini body butter - še najbolj omili tegobe). Včasih se mi na mojih črnih oblačilih poznajo fine mrvice kože, nekako podobno kot prhljaj, ki ga poznamo z las. Preprosto nimam več idej kje se spopast s kožo, vsake toliko se zadeve umirijo, potem pa (morda ob slabem dnevu?) spet vse butne ven; nekje pol dneva po tušu je reč v redu, po tem času pa se začno kazat prve luskice in občutek suhe kože pod prsti, zateguje me pa redko. Sicer grem v pon do zdravnice in bom poskusila izsilit kako napoznico za dermatologa, da čujem še to čudo.
Druga stvar je koža na obrazu - letos se je dokaj normalizirala, ni več zelo suha (čez dan Scheller korenček/pomaračna, čez noč Baleina medena maska), se mi pa že drugič (prvič za NL, sem pripisala tuji hrani) pojavlja nekakšna alergija - koža je navidez ok, občutim pa silno srbečico, vročino in zategovanje, na momente imam občutek, kot da se lupim, nekaj luskic se sicer res pojavi zjutraj, pa po maži z Baleo izginejo, občutek nasprotno ne.

Predvsem prosim za nasvete okoli telesa - če katera pozna kako res super hranljivo reč - putr, mleko, po možnosti brez parfuma (morda me to draži?). Pač predlogi so "sehr wilkommen", blo bi mi pa tudi všeč, če bi reči po hranljivosti malce primerjale npr. z Vandinijem (nekako najhranljivejša reč kar sm jih imela, ok z izjemo Balee, ki pa se nikakor ne vpije). cry.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 March 2007 - 06:34 PM

Jaz sem imela podobne probleme na nogah. Predvsem poleti, ko sem jih stalno brila in s tem dražila in stalno ranila kožo. Kaj pa Lipidose od Vichyja? Jenna ga zelo hvali.
Morda ne bi bilo slabo poskusiti tudi s kuro Omega 3 maščobnih kislin. Škodilo ziher ne bo, lahko pa da se bo zadeva izboljšala.

Za obraz bi si pa morda omislila olivno olje. Namaži in pusti. Pa boš videla, kako bo čez par dni. Če ne bo bolje, pojdi k zdravniku.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 juhca

juhca

    sramežljivec

  • Člani
  • 16 posts

Posted 03 March 2007 - 06:51 PM

Kaj pa če bi šla do dermatologa? Morda imaš težave s hormoni - ščitnica, kaj pa kaj prehrana? ne vem no....zgolj predlog....
  • 0

#4 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 March 2007 - 06:57 PM

Ja, a veš, da se mi je ravno Lipidose vrtel po mislih, ker sem ga ravno v petek gledala v lekarni... Samo je blo že dost reči na forumu ocenjenih kot zelo hranilnih, pa mi niso nič pomagale - tukaj imam v mislih predvsem Garnier rdeče mleko. Verjetno imam goleni jako srbeče ravno zaradi britja/depiliranja, se bi strinjala... Samo nehat pa jasno nočem oops.gif .
Daj malo bolj razloži kaj je ta kura z Omega3 maščobami? To jemlješ "oralno" in ti poštima organizem, pa so še kakšni stranski učinki?

In ja imam težave s ščitnico ampak ne rabim zdravljenja. Prehrano sem si pa ful poštimala.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#5

  • Guests

Posted 03 March 2007 - 07:08 PM

Jaz imam to zimo prvic problem z lisaji suhe koze, ki se ob rednem mazanju z mlekom umirijo in zginejo, pol ko se kak teden spet ne namazem, se pa spet pojavijo. Bolj kot mazanje s fejst mastnimi zadevami je pomagalo mazanje z aloe vero, ampak ko enkrat pridem do rezultata enostavno pozabim to pocet se naprej alpa se mi ne da in potem se stvar ponovi. Me je skrbelo, da je kaj drugega, pa me je od brata zena pomirila, da se njej to zgodi vsako zimo, in da je ziher izsusenost.

Crna, ce bi probala z 100% aloe vera gelom, bi znalo pomagat. Sicer ni noter nic mascobe, je pa eden od najmocnejsih moisturizerjev in ce ga izdatno namazes, pa cez recimo eno obicno mleko za telo, bi moglo met kr ucinek..
  • 0

#6 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 03 March 2007 - 07:10 PM

Jaz pa mam na nogah fol suho kožo ermm.gif .. Tak da že mam ko ''neke'' luske ... ermm.gif .. Pa to mam poleti in pozimi rolleyes.gif .. Katero kremo mi priporočate da bi to zginlo? oops.gif
  • 0

#7 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 March 2007 - 07:11 PM

Kje pa se dobi?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#8

  • Guests

Posted 03 March 2007 - 07:18 PM

Js sm kupla v lekarni. 100& aloe vera gel, od Fruits of the Earth. 250ml stane okol 2.700 sit.
  • 0

#9 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 March 2007 - 07:21 PM

O.o kr ornk cena. Ampak bom šla malo prašat v lekarno, hvala!
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#10 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 March 2007 - 09:18 PM

Crna,kaj ti si daš vsak večer/noč baleino masko čez noč na obraz?
Kaj pa otroško olje na mokro kožo za telo?Tko se dost hit upije,in lepo nahran kožo
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#11 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 March 2007 - 01:14 AM

Ja, vsako noč, nekje od konca decembra.

Otroškega olja še nisem imela, sem pa imela Afroditino mandljevo olje in še neko drugo, pa se mi ne zdita preveč hranljivi, poleg tega da se zelo težko vpijata. Še vedno se mi po uporabio poznajo luskice.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#12 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 March 2007 - 02:17 AM

Sam to pa pol na dolgi rok kr velik košta s tole masko,a ne?
Kaj pa ognjič za po telesu?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 March 2007 - 07:53 AM

Crna, namesto britvice si omisli brivnik. Resnično. Jaz sem imela čisto uničene noge, potem sem se pa začela briti z brivnikom. In se je vse popravilo.
Omega 3 se dobijo kot kapsule.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14

  • Guests

Posted 04 March 2007 - 11:07 AM

Kateri brivnik pa mas, sonchika? Jaz tudi razmisljam o tem, samo to ti pol puli ven dlake al kaj? A nimas po tem pol celih rdecih nog, in se hujse, cist razdrazenih podpazduh..??
  • 0

#15 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 March 2007 - 11:32 AM

Brivnik je eno, depilator pa drugo. Jaz imam en Philipsov brivnik, ki je sicer za britje brade. Ampak dobro opravi delo. Edino na pregibih kože je potrebno paziti, ker zareže v kožo in potem grozno peče.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#16 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 March 2007 - 12:35 PM

Sonchika, si mi enkrat že svetovala za brivnik in sem ga nato res kupila wink.gif , koža ni ranjena, samo srbi. Zdej koža na obrazu je tudi normalna, sploh nimam občutka da me zateguje, samo občutek srbečice in vročine imam (pa še to me je zdaj minilo), pa nekaj malega luskic, ki pa so v teh dveh dneh že šle stran. Zgleda da mi je nekaj ven butnilo in močno sumim da je alergija, ker se je nazadnje pojavila ista situacija pred 2ma mesecema, pa je tudi zginila v dveh treh dneh.
Za telo me edino skrbi, grem pa itak h zdravnici.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#17 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 04 March 2007 - 12:56 PM

QUOTE(*Tia* @ 3. 3. 2007 - 19:10) View Post

Jaz pa mam na nogah fol suho kožo ermm.gif .. Tak da že mam ko ''neke'' luske ... ermm.gif .. Pa to mam poleti in pozimi rolleyes.gif .. Katero kremo mi priporočate da bi to zginlo? oops.gif


Ponavljam svoje vprašanje ermm.gif

  • 0

#18 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 March 2007 - 12:59 PM

Saj sem že prej napisala - Vichy lipidose ali pa celo olivno olje.
Pa tuširaj se z zelo blagimi mili za otroke.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#19 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 March 2007 - 07:22 PM



crna,
jaz imam zgolj eno besedo - Vichy: Lipidiose2. Reč mi čudežno pozdravi mojo pošastno suho kožo. Zna ob nanosu koža rahlo pečti, postati rdeča... ampak čez noč ti jo dobesedno prenovi. Jaz L2 po novem uporabljam tudi za roke (ki pa so itak zgodba zase).
Za tuširanje (sploh pozimi) pa nujno olja ali kakšne hranljive kreme (Eucerin olje, L'Occitane olje, Vichy - Lipidiose Rich Shower Cream, Vichy - Lipidiose piling (občasno)).
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#20 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 March 2007 - 09:53 PM

Sej sem mislila to čudo Vichyjevsko omenit zdravnici, pa lekarnarici jutr, malo strokovnega mnenja nikoli ne škodi yes.gif . Bom pa vidla kako bo pol.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users