Jump to content


Photo

Rdeča koža


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 03 January 2007 - 02:43 PM

Živjo!!!
No moji koži na obraz se je zadnji mesec čist zmešal. Kar na enkrat sem dobila neke rdeče lise. Imam pa tudi nekaj...hmm..kako bi razložila. Je tako pora. In zgleda kot d bi bla notr rdeča. In pol to zgleda kot neke rdeče pikice. In to mam samo na tistih porah ki so mau bolj razširjenje. Res nevem kako naj drugače povem. Kaj mi predlagate za te rdeče pore biggrin.gif in te lise??? Kakšen serum al kaj????

Aja pa da nastejem kaj vse uporabljam za nego obraza. Alora...
Zjutraj: Scheller mineralni gel pa garnier zeleni tonik
Zvčer: Scheller mineralni gel pa cosmerbo rjavo krmico.

Lp
  • 0

#2 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 03 January 2007 - 03:38 PM

kaj to se ti je pojavilo odkar uporabljaš cosmerbo? potem bo tukaj razlog. jza tudi včasih to dobim, ampak bo izginilo wink.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#3 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 03 January 2007 - 05:11 PM

Ne,ni od takrat. Ker to sm imela ze preden sm začela jo uporabljat.
Res nevem zakj bi mi lahko to prišlo cry.gif .
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 January 2007 - 06:03 PM

Alergija, dermatitis... Če ne mine, pojdi k zdravniku. Vidim, da uporabljaš same nežne stvari in ne bi smelo priti do tega.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 04 January 2007 - 03:30 PM

Hmmm..
sam nevem. Ker jz mam ze dermatitis. Ampak sam mau okrog nosa tko. A mislis da bi se lahko to razširlo tudi drugod???
K nevem...jz sem bila ze pr zdravnici zarad tega. In vedno mi da kako kremo ki mi ne pomaga. Kot da neve kaj more dat down.gif .
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 January 2007 - 04:05 PM

Nimam pojma. POčakaj nekaj časa (morda je koža izsušena?), če ne bo bolje pa k zdravniku. Tako na pamet res ne vem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 04 January 2007 - 07:16 PM

Seveda se lahko razširi drugod ali pa poslabša če uporabljaš kakšno agresivno stvar al pa če maš bolj izsušeno kožo zarad drugih dejavnikov:npr kurjava in mraz.Dermatitis so take rdečkaste pikice:zelo drobne in jih je kar veliko-lahko se to vidi kot neenakomeren ten oz lise,lahko srbi ali peče al oboje in ful zateguje oz je res neprijeten občutek na koži. Aja..pa vidi se lahko samo pod določeno svetlobo ker so ful male..ni pa mus,odvisno kake vrste je.Maš drugače mastno kožo?
Če maš potem so značilni predeli:pri nosu in nad zgornjo ustnico,ob lasišču in ob očeh.
Kere kreme ti pa je že predpisala zdravnica?
Ješ ful dosti sladkorja?
Kdaj se ti podslabša:ponavadi pozimi al pomladi..?
Si naj kaj alergična,pršice,cvetni prah,hrana?
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#8 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 04 January 2007 - 09:30 PM

Ma tam kjer imam jz zdj dermatitis že skor eno leto in pol mam sam rdeče. Pa nič ne peče,srbi ali zateguje.
Zdaj pa ko se mi je to pojavil mam sam te pikice,ne. Pa tud nič ne peče al pa kej.
Drugače pa imam masno kožo ja.Še preveč.
Zdravnica mi je najprej predpisala Bepanthen. In ni pomagal. Pol pa Diktarin in tud ne. Pol pa še Rozamet in tud ta ni nič pomagal. In vsako kremco sm uporabljala vsaj pol leta. Zdej pa me je že sram it spet zarad tega dermatitisa tezit tam. Napotnico pa nevem če bi mi dala ker je neka čudna.
Hmmm..sladkorja lih ne jem dost. Vsake tolko kaka čokoladica al kj tazga.
Ma poslabša se mi...nevem... ceu čas mam enako. Tako kot je tako ostane.
Ne na nič kaj takega nisem alergična. Edino na kivi. Pa ga ne jem.

Lp
  • 0

#9 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 04 January 2007 - 10:02 PM

Nevem nisem ravno ekspert za kožne bolezni ampak čuje se že kot dermatits in če se ti to vleče tvoja zdravnica pa nima interesa da bi te poslala kam drugam al pa naredila kake dodatne preiskave potem jo menjaj, neko zdravilo se ziher najde ki ti bo vsaj ublažilo problem.Kar se alegij tiče:če si na nekaj zelo alergičen je velika verjetnost da imaš tudi kake druge alergije in je to zelo povezano z kožnimi kakršnimikoli izbruhi.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#10 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 04 January 2007 - 10:10 PM

Jah sej jz bi jo res najrajs menjala. Sam ne morem še zdj k hodim še lih zadnjo leto v osnovno. In je pač ta šolska. Bom pač mogla potrpet do takrat. Če mi seveda ne bo zginl.
Pa hvala za nasvete,ne. smile.gif

Lp
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users