Jump to content


Photo

suhi lasje


  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#161 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14773 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 30 August 2018 - 12:26 PM

Barbarina, ma že to, da je ogromno nekih štrlečih laskov ob strani, pa tanki so, suhi so tudi lasje, ki mi poganjajo na novo, ti mali laski... 

Mogoče bi pa s prehrano še morala malo dopolnjevat. Proso in B vitamin.. 

 

Coco, hvala za nasvet za masko! Bom jaz tudi pogledala.. Njihove so mi bile všeč, edino parfumirane so precej. 

 

 

Ima katera dobre izkušnje s trgovinsko kozmetiko na naravni bazi, Weleda in podobno, produkti za lase? Alverde me odbija zaradi alkoholov.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#162 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27028 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 30 August 2018 - 12:30 PM

Nimam pojma o negi skodranih las, mogoce bi ti ta moj balzam prevec polizal? Na embalazi pise, da je za ravne lase oziroma 'za zravnat' (ali je to samo marketinski trik?). Tak bogat je, jaz cutim, da mi lase res nahrani. Mogoce je za kodraste kaj lazjega. :)
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#163 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2018 - 06:17 PM

Olivija, po pranju, daš gor res veliko leave-in conditionerja in gela?

daj probaj po tejle metodi: 


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#164 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14773 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 30 August 2018 - 08:50 PM

Ma to mi je too much produktov. Kak gel je to? Jaz bi rada nekaj z normalno nego.. :lol: #lenuhec


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#165 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16124 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 30 August 2018 - 09:08 PM

Kolk mas pa porozne lase? Tiste ki imajo nizko poroznost imajo lahko tezave z vlago dejansko spravit v sam las. Lahko poskusis z deep-conditioning. Ko bos masko dala gor si lase ovij z plasticno folijo potem pa daj cez kako kapo za tusiranje ali pa toplo brisaco, da tako spodbudis da maska res prodre v lase.

Frcica ti si ze probala to Laura metodo?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#166 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2018 - 09:34 PM

Ja, sem ja, nisem cisto do konca susila s fenom, ker lenuhec. Dosti lepsi lasje, bolj definirani. Mene matra friz takoj naslednji dan, ampak si ne mislim las umivat vsak dan, kot nekatere.
Vceraj sem mislila kako bodo lepi. Pa sem delala na 100% vlagi, disaster😁

Olivija, navaden gel za lase, ampak brez silikonov, mineralnih olj, sulfatov pa v gelih itak ni.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#167 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14773 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 30 August 2018 - 10:28 PM

A ok, razumem. Mene muči to nerazčesavanje in to, da bi me nekdo moral ostričt na primerno obliko za moje kodre. Ker zdaj sem kot ena Hermiona.

 

main-qimg-6d860263fb8d842b24c116714f06ff

 

Tasika, mogoče, ja, to bi poskusila, pa tako, 1x tedensko, priporočaš kako dobro masko? V bistvu sem zdaj gledala od Radico zadeve in imajo nek prah, ki ga zamešaš v balzam, da nahrani lase. 

 

Jaz sem bolj take sorte :) 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#168 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15020 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 31 August 2018 - 06:00 AM

Jaz sem tudi kot hermiona pa sploh nimam skodranih las :lol:
Jaz sem se svojih suhih las nekako navadila, kupila sem ze vse mozno, res pa je da nekih olj in tega se meni ne da stalno gor dajat.
Je pa boljse odkar jih perem samo enkrat na teden.
Konice si zdaj kar sama malo strizem ko mi je dolgcas (razcepljene) se mi pa zdaj manj cepijo.
K frizerju pa vec kot enkrat na leto vec ne mislim it... verjetno bom sla konec leta se enkrat (nazadnje sem bila aprila) potem pa eno leto ne vec.
  • 0
 

#169 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16124 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 31 August 2018 - 06:00 AM

Katere izdelke pa si uporabila Frčica? Si zadovoljna z Deva curl? Jaz ne vem kako bi se moji lasje tanki lasje obnesli ob tej metodi, njabrž bi bila polizana do amena. 

 

Od gelov sta ful pohvaljena Aussie Instant Freeze in Herbal essences Curl Scrunching gel, ki sta za đabe, ampak pri nas ju itak ni za dobit. Sem gledala da bi ju naročila, ampak so cene bolane, ali ap je normalna cena pa poštnina grozna. Drugače je ''approved'' tudi gel iz Lidla Cien, ampak meni ni všeč, ker je precej lepljiv na rokah. Tudi nekateri od Tafta in pa ta od Garnier Fructis, ampak ne vem če se ga dobi pri nas.

222282381015470496378580.jpg

 

Od tega kaj se dobi pri nas ful hvalijo te Fructis 1 minute maske, lahko pa kar s kakim oljem poskusiš. Pa preveri če imaš v svojih izdeljih glicerin. To lahko zelo reagira z vlago in si potem res kot puff ball. Pa ne česat suhe lase!! :)

227286841015473637534080.jpg

 

183416691021334640155969.jpg

223666801015471489907080.jpg


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#170 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14773 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 31 August 2018 - 07:41 AM

Frčica, kako pa kana vpliva na tvoje kodre? 

 

Samo ti imaš res kravžlasto glavo, tako kot ta na videu. Jaz vseeno nimam takih kodrov pri tej dolžini, če jih čopnem pol stran, potem bi bila nekje tam. Ker ta metoda bi meni totalno polizala, kot je rekla tašika.. Pa rada bi dosegla, da so 'naravno' brez gelov frizzy, kakšna maska, obloga tu in tam, da niso (izgled lepega zdravega lasu) odvisni od produktkov.

 

Edit: moj las ostane na površju. low porosity, potem bi res potrebovala dodat toploto ob nanosu hranilnih oblog, da kaj pride noter.. Makes sense. 

 

 

No, včeraj sem imela dovolj vsega, in sem dala gor kano, svetlo rjavo. Zadovoljna, lasje so 3x manj frizzy. Zdaj na jesen bom šla malo na temneje, ponovim vajo čes 14 dni. 

 

0cbfd1dc5dab5e86a3baf97f169a0512.jpg


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#171 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16124 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 31 August 2018 - 08:55 AM

Lepa barva, pa zelo se svetijo. 

V čem pa je fora kane, da imaš manj frizz-a? 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#172 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14773 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 31 August 2018 - 09:32 AM

Hvala!

 

Lasje vpijejo kano, te pigmente, na nek način jih kana ovije podobno kot silikoni. Odebeli lase in jih zaščiti. Piše, da pri mastnih laseh vpija to maščobo (no, pri meni to niti ni poanta, zato sem dodala še 2 žlici olivnega olja v mešanico, ki sem jo na laseh pustila cca 3 ure)

 

Pri Radico barvah so not namešane različne rastline, ki imajo vsaka nek efekt tudi na lase/lasišče. Mislim, da bom pri njih vzela ta dva praška za umivanje in balzam. Se mi bolj dopade, kot kemične maske. Pri teh me vonj tako moti, da mi je slabo, ko si dam na lase, prav trebuh me boli. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#173 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16124 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 31 August 2018 - 10:07 AM

Hvala za odgovor. Nimam pojma o kanah sploh. Bo mogoče treba kaj razmislit v prihodnosti glede na število sivih las, ki se pojavljajo.  :wacko:  Ali pa jih bom nosila podobno kot tale bejba #hairgoals

curls.jpg


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#174 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 31 August 2018 - 12:07 PM

Olivija, jaz se barvam s kano že okoli 10 let. Sploh ne vem več kakšni so moji lasje brez, se ne spomnim. Suhi so itak vedno bili. Se mi pa ne lomijo in ne cepijo, kot so se mi obvezno prej, če sem uporabila kemične barve. Res pa je, da imam sedaj tudi boljšo nego, kot sem jo imela pred več kot 10 leti.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#175 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14773 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 31 August 2018 - 12:10 PM

Tasika, sem najprej mislila, da si to ti :)

 

Lepe kodre ima. <3 

 

 

Frčica, na koliko časa se barvaš? Z Lush kano ali kakšno drugo?


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#176 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16124 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 31 August 2018 - 03:13 PM

Olivija, lahko poskusiš tudi z šamponom brez sulfatov, lahko da ti to izsušuje. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#177 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14773 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 31 August 2018 - 04:49 PM

Bom, hvala. Sem presedlala na baby šampon, pa nabavila bom ta dva praha (Ritha, Shakaki), bom kombinirano uporabljala za pranje/nego. 

Prej sem imela še prhljaj/suho kožo lasišča in sem se še s tem ubadala, mislim, lasišče sem imela precej izsušeno, še vedno je nekoliko suho.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#178 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 31 August 2018 - 05:25 PM

Kano iz Sarika imam.

 

Po testu lasa glede poroznosti imam očitno normalne, isto je pokazal tudi test za proteine, pa pod mikroskopom ga je mož pogledal in potrdil moji diagnozi :D


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#179 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14773 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 31 August 2018 - 05:32 PM

Kul B) :lol:


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#180 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23451 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 31 August 2018 - 08:55 PM

Kakor sem brala, kana ne sprekriva dobro sivih las. Sama se nisem poskusila. Imam plan zdaj jeseni.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users