Jump to content


Photo

Savna


  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#41 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 21 November 2007 - 12:42 PM

Zelo fajn je tudi v termah v Laškem. Preizkusila sem vse vrste savn, cel dan sem bila noter, sem pa kombinirala z bazenom. wink.gif

Imam pa malo slabšo izkušnjo: nekaj časa zatem sem dobila kožno plesen in močno sumim, da sem jo tam staknila.

(pa nek profesor s FDV-ja me je v savni nadlegoval - mislim, kar zraven mene je vedno prišel sedet in je nekaj pametoval, pa sem bila s fantom; prav nič prijetno se nisem počutila - če je sploh bil prof. - vsaj tako mi je povedal - creeeeepy guy blink.gif )
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#42 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 21 November 2007 - 12:49 PM

QUOTE(Kinky @ 21. 11. 2007 - 12:42) View Post

Imam pa malo slabšo izkušnjo: nekaj časa zatem sem dobila kožno plesen in močno sumim, da sem jo tam staknila.

Mam nasplošno fobijo pred javnimi prostori, kjer je veliko vlage in kožnega stika z njo. Bljak! Če že moram na bazen, se sploh ne moram oterst misli, da hodim po gojišču bakterij. bruh.gif Najraje bi si japonke zraven nosla in jih sploh ne sezula!
Enkrat sem že staknila glive na peti (ne na bazenih) in ni blo nič kaj prijetno.

Fant jih ima tudi po celem hrbtu. Kot rahla depigmentacija kože. Jih je staknil na tečaju za reševalca od enega drugega, ko so vadili. Niso nalezljive, niti njemu škodljive, in ker je vsaki dan v bazenu, jih sploh zdravi ne.

Presnete male žverce! IPB Image

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#43 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15427 posts
  • Gender:Female

Posted 21 November 2007 - 12:54 PM



V Laško ne grem živa več, ker sem staknila tam šiškino vnetje. Prav tako od fanta mama in še par kolegic. down.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#44 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 21 November 2007 - 01:04 PM

Pa daj nehi, a je tam prav neko leglo bakterij? Jaz tudi ne grem več tja! sick.gif

Ja, meni se je to pojavilo sredi poletja, sem premagala z elocomom (30 procentni), potem ko sem prišla iz UK se mi je pa hudič spet naredil. down.gif

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#45 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 21 November 2007 - 01:30 PM

QUOTE(Adriane @ 21. 11. 2007 - 12:49) View Post
Mam nasplošno fobijo pred javnimi prostori, kjer je veliko vlage in kožnega stika z njo. Bljak!

Enako! Sicer nisem mela še nobenih neprijetnih izkušenj, ker tega ne prakticiram (morda parkrat v življenju). Zato so zame kakšne toplice z bazeni in savnami vse prej kaj drugega, kot prijetna zabava!
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#46 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15427 posts
  • Gender:Female

Posted 21 November 2007 - 01:42 PM



Jst spljoh ne prenesem zaprtih bazenov. Luft not, pa vonj, pa sami starčki, nein danke. U savno pa tut ne smem hodit zaradi kroničnega vnetja srednjega ušesa (lani sem imela obadva skupaj vneta 14X).

  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#47 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 21 November 2007 - 01:55 PM

Men so pa bazeni čist cool, samo če ni preveč folka notr. Pa nekako so mi drgač tud bolj všeč odprti bazeni!

Glede savn so mi pa izključno všeč suhe finske svane, no pa tud una infra rdeča al kaj je že.

Turških oz . takih katere so ful napolnjene z vlago pa ne maram iz treh razlogo: Prvi razlog so bakterije, zihr jih kr margoli (še kake glivice lahko stakneš),
Drugi razlog je dušenje, js v takih savnah komej diham.
Tretji razlog je pa ta, da je v tako savno potrebno it čisto gol, ponavadi moraš zunej pustit brisačo!
  • 0

#48 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 November 2007 - 02:06 PM

Ne rabiš it čisto gol. Jaz sem vedno šla v kopalkah. In do sedaj je samo enkrat, ko smo šle s sošolkami, je en stari dedc na fontani gnjavil, da naj se slečemo. Pa še ta verjetno zato, da bi se naslajal. Kopališko osebje pa ni nikoli kompliciralo.
Je pa res, da sem do sedaj bila v savni samo v Ptujskih termah, v Bohinju v nespomnimsevečkakosemureče hotelu in v Fontani.
  • 0

#49 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 21 November 2007 - 02:10 PM

Slečeš se v savni zato, da se telo lažje poti. Si ne predstavljam biti not v kopalkah, ki te vežejo.

Kaj me briga, če sem naga. Če me kdo buli, ga pač glasno vprašam, če je kaj tak strašno zanimivega na meni, da ne more drugam gledat.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#50 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 21 November 2007 - 02:59 PM

Zato je fajn če slabo vidiš na daleč in sploh ne vidiš če te kdo buli laugh.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#51 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 21 November 2007 - 03:31 PM

Ja, v savni moraš bit gol. Men ni panike, če je pa veliko folka, se zakrijem z brisačo. V nekaterih savnah je bolj temno, tako da se skoraj ne vidi. Zankrat imam (sicer nisem bila veliko v javnih savnah) izkušnje s savnami, kjer je kulturen folk notr (ni noben buljil).
  • 0

#52 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 November 2007 - 04:35 PM

Pri nas se najde ogromno ljudi, ki niso kulturni v savni. Ali se seksajo ali buljijo pa še kaj. V Nemčiji je vzdušje bistveno bolj sproščeno, tam pa res ni izpadov takšnih in drugačnih.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#53 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 21 November 2007 - 04:59 PM

Jaz tudi lahko govorim le za avstrijo. Pa ful je poceni, 10€(zdaj mogoče 12€) celodnevna karta z bazenom. savne so pa finska, infro navadna, ena ali dve z aromaterapijo in turška. Edina pomankljivost je da ni vsak dan da grejopari skupaj. Aja, pa ful mi je všeč ker imaš monost iti ven, sploh pozimi to paše. Imajo tak ograjen prostor.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#54 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 21 November 2007 - 05:28 PM

ma sej je vse res kaj ste napisale, ampak
1. za higenio poskrbljeno, v vsaki savni so tuši, tak da si plac spereš, če si ga ne si si sam kriv
2. bazeni kot bazeni, men je fajn, se ne obremenjujem z leglom bakterij, prednost dam počutju, potemko se vrnem iz bazeba, razgibana, fajn biggrin.gif
3. V savni sem v kopalkah, in mi nobeden nič ne teži.

Lahko pa postaneš sam leglo bakterij, če si cele dneve doma, pa se izogibaš bazena, savn in vsega, ker maš pač malo preveč zbirčen okus smile.gif smile.gif hecam se, brez zamere

EDIT: aja pa japonke imam vedno zraven, in z njimi hodim, čeprav je bolše , tam kjer je velik vode it z boso nogo, da te ke ne vrže smile.gif
  • 0

#55 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 07 December 2007 - 03:42 PM

mene pa zanima kaj menite o obraznih savnah, za nečisto kožo je tole kr fajn zadeva a ne?

Sem zasledila v enih reklamah( tuš ali špar) full pocen so te zadeve, sam kakšne so, to je vprašanje.... hmm.gif
  • 0

#56 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 December 2007 - 05:48 PM

Enako ti bo naredila vroca brisaca. Samo ce imas obcutljivo kozo, to ni ravno priporocljivo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#57 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 07 December 2007 - 06:40 PM

Še moja izkušnja s savnami. Na začetku se mi je upirala misel da bi švicala v tako majhnem prostoru, naga, z neznanimi ljudmi. Ampak sem poskusila in mi je super. V savni si sploh ne predstavljam da bi bila v kopalkah, sem pa zavita v brisačo in je kul. Pa turška mi je über alles. smile.gif
  • 0

#58 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 07 December 2007 - 06:46 PM

-


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#59 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 07 December 2007 - 06:48 PM

Ma bejž, sem vedla da boš komentirala! tongue.gif
  • 0

#60 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28936 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 09 December 2007 - 07:41 PM

pohvalim savne v Termah Olimia, v kompleksu Termalija - full čisto, tuši na vsakem koraku, sploh roza sobica za počivanje je carska. bila sem v savni v brunarici - lušna, mejhna, edino neonka na stropu bi komot manjkala. 'običajne' savne so me povsem prevzele, japonska parna niti ne tako zelo, težko sem dihala v vsej tisti pari. mi ni bil problem bit naga - pač sem se tam ulegla na brisačo in zaprla oči - če je kdo kam buljil, pa to ni moj problem.

kalypso, v kopalkah si bla v savni? a ni to mal neprijeten občutek? sem tudi videla, da je pred vhodi v te savne, ki sem jih preskušala čez vikend, znak, da je prepovedano biti v kopalkah v savni - sej če ti je smotano biti gola, si lahko pokrita z brisačo/rjuho. meni bi bilo adijo, da bi mela kopalke na sebi in švicala ko konj. bljeh. smile.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users