Jump to content


Photo

Savna


  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#101 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 26 December 2007 - 10:17 PM

QUOTE(_M_ @ 26. 12. 2007 - 12:52) View Post

in oranžna (čist huda notranjost, tisti posamezni vzidani "naslonjači") , pa solna je tudi nekaj posebnega.



Men je ta oranžna tud najbolša smile.gif

EJ M a je bla gužva v savnah sedaj med prazniki?

REA to je pomoje( vsaj v Olimiji ) spremljevalni program pri savnanju , Pač gredo vsi ob eni določeni uri v eno savno, in potem se pač dogaja, te z medom namžejo, s soljo, itd. Različno pač. No to ni treba doplačat, je skupno za vse..
  • 0

#102 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30679 posts
  • Location:Primorska

Posted 26 December 2007 - 10:23 PM

Ma, sem bila prvič, tako da ne vem, kako je drugače...
Se je pa malo poznalo, da je bilo v nedeljo pa v torek malo več ljudi kot pa recimo v ponedeljek, ko je bilo res super, tako lepo umirjeno....
Pa še snežilo je zuni in je enkraten filing, ko se namakaš v zunanjem jacuzziju in ti na glavo padajo snežinke wub.gif
Zjutraj je bilo dost prazno, popoldne največja gužva, potem pozno popoldne in zvečer pa spet manj, se je kar spraznilo.
  • 0

#103 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 30 December 2007 - 12:08 AM

No, jz sm bla dans prvič v savni in mi je blo res zelo zelo všeč!
Vzela sva 2 urno in sva šla najprej v bio-sanarium savno, potem v planšarsko-zunanjo svano na konc pa še v parno savno.
Najmanj všeč mi je bla planšarska savna, najbolj všeč pa parna savna. Bio savna je res super, lahko se dolgo zdrži ampak vseeno mi je bolj všeč občutek večje vlage!
45°C in 100% vlažnost se mi zdi, da je bla v tej parni.
V bio savni je 55-60 °C ampak manj vlage, kar mi je še ok. Joj, komaj čakam naslednjič!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#104 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 December 2007 - 01:55 PM

Kok pa je približno cena savne? A lahko malo opišeš kako to zgleda. A ti kdo kej pokaže kaj morš delat tm v savni, a si sam notr? Še nikoli nisem bla, pa ne vem kako to poteka. oops.gif
  • 0

#105 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 30 December 2007 - 02:21 PM

predvidevam, da je bila rea v altantisu - preberi si malo na http://www.atlantis-...ebina.php?idm=5 (cene pa si prebereš v rubriki ceniki.) sicer pa ti ni treba nič posebnega počet v savni - pač se tam uležeš/sediš in se sproščaš. smile.gif ponavadi nisi sam notri - v atlantisu majo eno veliko savno za 25 folka, to je men mal preveč, so tudi manjše. kolikor sem gledala www, mi je full všeč panoranska. ziher grem enkrat probat, ko bo kej € odveč.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#106 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30679 posts
  • Location:Primorska

Posted 30 December 2007 - 03:58 PM

Kopirano z določenega foruma:

"Pred vstopom v prostore savne se je potrebno preobuti, v garderobi se slečete in nato sledi tuširanje.
Po tuširanju se je potrebno temeljito obrisati, saj se boste tako intenzivneje potili.

V savni sedite na svojo brisačo na eni od nižjih klopi, noge pa imejte v višini telesa (pomembno) in tam obsedite nekaj minut, da Vas prijetna vročina preplavi po vsem telesu in odpre kožne pore. V savni ostanite toliko časa, kolikor Vam prija. Telo vam bo samo povedalo, kdaj ima dovolj. No, malo se le potrudite, a nikoli ne izvajate tekmovanj, kdo bo zdržal dlje ali na višji stopnički.

Preselite se pod tuš, tokrat naj bo malce bolj hladen. Čim bolj hladna je voda tem večji bo učinek in bolje se boste počutili po savnanju. Sistem hladno - toplo (imenovan kneipanje) je bistvenega pomena, če želite poskrbeti za svoj imunski sistem in se ubraniti prehladov in virusov.

Pred ponovnim savnanjem se zopet stuširajte. Tokrat si v savni vzemite nekaj več časa, umirite se in uživajte v toploti. Izberete si seveda lahko finsko, turško (parno) ali infrardečo savno. TIsto pač, ki vam v tistem trenutku najbolj ustreza.

Savni zopet sledi mrzla kopel ali tuš. Naj Vas ne bo strah skoka v ledeno vodo posebnega hladnega bazenčka (bazena za kneipanje) ali valjanja po snegu oziroma kepanja na vrtu (ledenih jezer v Sloveniji ni ravno v izobilju) če vam narava tega dne to omogoča. Po taki spremembi se boste počutili prerojeni in polni življenjske energije.

V savni vaše telo izgubi veliko količino telesnih tekočin - najbolje je, da izgubljeno tekočino že sproti med posameznimi savnanji nadoknadite z mirnim, uživaškim pitjem čaja, vode ali osvežilnih pijač in malce počitka na soncu ali ob bazenu. [Vse našteto imamo vedno na voljo - le sonca ne moremo vedno naročiti]

Temperature v (finski) savni se gibljejo med 80 in 100 stopinjami Celzija. Zrak je lahko precej suh, zato se ga sproti vlaži s polivanjem vode po grelnem telesu, kar povzroča oblake pare.

Kako dolgo naj tičim tam noter? Užitek v savni je čisto osebna stvar. Vedno poslušajte svoje telo in se savnajte tako, da se boste počutili kar najbolje. Z vsakim obiskom poizkusite ostati malo dlje kot prej. Ko boste začutili potrebo po premoru si ga vzemite in se pošteno ohladite.

Kolikokrat boste ponovili savnanje, je samo vaša stvar oziroma stvar vašega počutja."

Tudi jaz sem bila prvi moment po vstopu v savne v termah Olimia precej zmedena, ker enostavno ne veš, kam & kako. Najboljš, da najprej malo posediš nekje oz. v Olimiu imaš to možnost, da se sprehodiš mimo vseh savn, prebereš opise zunaj pred vrati in se odločiš za katerokoli.







  • 0

#107 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 December 2007 - 11:58 AM

Hvala za napotke! smile.gif
  • 0

#108 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2008 - 02:50 PM

Kaj pa nosečnice in savna? Gre to skupaj?
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#109 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2008 - 03:12 PM

Mislim, da ne.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#110 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30679 posts
  • Location:Primorska

Posted 06 January 2008 - 03:22 PM

Mogoče pa do določenega meseca nosečnosti niti ni problem...
  • 0

#111 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16126 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 06 January 2008 - 07:16 PM

Lahko katera malo opiše razliko med turško, finsko in infrardečo savno. Pa katera je najbolj ''blaga''
Pred 2 letoma smo se šle s kolegicami kopat in seveda šle v savno. Jaz sm samo stopla noter se obrnila na petah in pobegnila ven. Sploh nisem mogla dihat. huh.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#112 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 January 2008 - 07:31 PM

Najbolj blaga je infra. V njej komot zdržim tudi 15-20 minut, pa sem zelo občutljiva na vročino.
Potem ji sledi turška - parna savna. Najhujša je pa finska, v katero tudi ne zahajam.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#113 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 06 January 2008 - 07:35 PM

finska - temperature so ponavadi nekje 80 - 90°C, vlažnost mislim da je okrog 15% hmm.gif , znotraj je v lesu, take lesene stopničke pridejo in se usedeš ali uležeš, kolikor je pač prostora. smile.gif

turška (meni najljubša) - je parna, mislim da ima okrog 45°C in 100% vlažnost, sediš pa na takih klopeh, obloženih s ploščicami, pa preden se usedeš jih moraš malo umit s tušem.

infra - za tole pa nisem ziher, ker pri nas je skoraj ista kot finska in sploh ne opazim razlike, razen tega da je finska zunaj. pa v infra je svetleje. huh.gif

Zdej katera je najbolj blaga, hm. Jaz bi rekla da infra-rdeča hmm.gif . V turški takoj zašvicaš; v bistvu ne zašvicaš - pač moker postaneš ker je vlažno, pa pare je toliko da se skoraj nič ne vidi. =)
  • 0

#114 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 06 January 2008 - 10:31 PM

Pred časom se mi je dalo napisat en malo bolj izčrpen post o savnah. http://www2.lepa-si....=...st&p=425346

QUOTE(Immortelle @ 16. 10. 2007 - 14:29) View Post

Finska mi je prevroča in noter zdržim le kakih 5 minut. Enkrat sem dobila celo opekline po rokah. blink.gif

Zadnjič sem ugotovla, da se ti je to zgodilo zato, ker tvoja koža ni bila dovolj vlažna. Če bi polila kamne z vodo, bi se boljše počutla v njej. Prav tako ne bi bilo odveč, če bi pred prvim odhodom v savno, nanesla na kritične predele (prsa, komolci, kolena) malo kreme.
Pred prvim obiskom je poterbno tudi tuširanje. Ne toliko zaradi higijene, kot zaradi spodbude telesa k potenju.

Če te bo še kdaj peklo, kot že rečeno, polij kamne in pa malo podrgni kožo, kjer te peče, da spodbudiš lojnice k izločanju potu. Ko se boš enkrat spotila, pekočega občutka ne bo več.


Med temi počitnicami sem hodla vsaki dan v terme. Najprej pol ure plavanja, kasneje še par obiskov finska ali zeliščne savne, z vmesnimi zdrsi v bazen s 15-imi stopinjami. Počutla sem se super!! Kožo sem imela lepo, mehko, ker nisem uporabljala mil in veliko sem nanašala kremo na telo.
Tak sem bla zagreta za savnanje, da se mi je tam ratalo prehladit in sem za par dni obležala sad.gif Ah, ti šment...


Zanimivo, kolikim ljudem je všeč turška. Meni pa EDINA ni, ker ne morem not z rjuho in moram sedet z lulo na tistem leglu bakterij.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#115 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2008 - 11:33 PM

Po navadi imajo v turški savni šlaufe z vodo, da si pred uporabo lahko spereš klopco.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#116 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 06 January 2008 - 11:37 PM

Ja, vem, a me vendarle moti, da ne morem sedet na rjuhi. Če bi jo imela doma, seveda ne bil problem, tako pa mi je. Malo mam paranojo pred mikroskopskimi gomazdečimi zadevicami oops.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#117 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30679 posts
  • Location:Primorska

Posted 07 January 2008 - 05:34 AM

Jaz se pa kar ne morem odločit, v kateri mi je bolj všeč oz. katero lažje prenašam... Malo je tudi odvisno od dneva, poskušaj si odgovorit na vprašanje, ali lažje prenaša vročino (suho) ali vlago...
Meni vlaga dela več preglavic kot pa suha vročina recimo, zato mi je morda v finski lažje ostati dlje časa, ker se lepo sprostim, umirim in prepustim topoloti, da me začne od znotraj ven pregrevat smile.gif ,
potim se pa najbolj po obrazu in med stegni, drugače niti ne.

V parnih pa so mi všeč različne arome (zeliščne, npr.), ampak mi tista vlaga ni najbolj všeč, ker me totalno zalije. wink.gif
Se mi zdi, da v finski bolj "dela" tvoje telo, cirkulacija je bolj spodbujena tukaj, ne vem, morda pa tudi ni tako.
  • 0

#118 kokoška

kokoška

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 458 posts

Posted 08 January 2008 - 12:40 PM

Meni je parna najljubša. Imam pa tudi občutek da je noter leglo bakterij, malo me tolaži edino to da je vroče pa jih mogoče to kaj pobije. Si pa vedno splahnem sedež in vedno sedim na rjuhi.
Suhe savna pa ne prenašam najbolje, oz se že kar bojim iti v njo, sem bla prejšnjič 2 min not pa sem mogla it ven, pa sem rabila pol 20min da sem prišla k sebi.
  • 0

#119 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 08 January 2008 - 12:53 PM

Men pa finska rulz. Mogoče tud zato, ker sem je najbolj navajena.
  • 0

#120 ukrajinka

ukrajinka

    sramežljivec

  • Člani
  • 42 posts
  • Interests:branje, poslušanje glasbe in .... veliko potovanj ...

Posted 08 January 2008 - 02:20 PM

QUOTE(celia @ 8. 1. 2008 - 12:53) View Post

Men pa finska rulz. Mogoče tud zato, ker sem je najbolj navajena.


cool.gif

Finska rulz!!!


Ne, ampak meni je finska najbolj kul za zdržat notr, grem pa ponavadi tako, da začnem samo z 10-minutno seanso, potem naredim 15 min odmora, potem grem pa spet naprej v savno za 15 min.

Turska mi je vcasih prehuda, ker me kar zapre in ne morem dihat notr.

Drugace ful priporocam savne v Smarjeskih toplicah, imajo ful srckano finsko, vso oblozeno s hlodi, pa ponavadi ni nic guzve notr.

Infrardeca je pa stvar zase, gre najbolj globoko v kozo, ampak se v njej da zdrzati kar dolgo. mene je zadnjic po njej kar malo glava bolela.

Tistim, ki jim je tako turska kot finska varianta prehuda priporocam vsaj za zacetek kaksno kombinirano "biosavno", ki je vroca in vlazna, ampak nic ni do maksimuma.



  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users