Jump to content


Kje kupujete hrano?


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#41 Pupa20

Pupa20

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 604 posts

Posted 05 March 2009 - 10:14 AM

Večinoma kupujem v Sparu.Nekak se mi zdi,da tu dobim vse kar rabim. Me pa včasih zanese pot tudi v Hofer.Tam večinoma kupujem sladkarije,jogurte z večjim deležem sadja,pa tudi sadje (grozdje brez pečk je super) in zelenjavo se splača kupiti.Sploh redkvice,katere še v Sparu nisem opazila.
  • 0

#42

  • Guests

Posted 11 March 2009 - 11:12 PM

Danes sem prvič poskusila Hoferjev sirni namaz s francoskimi zelišči (pri OKO-Testu je lani dobil oznako "sehr gut") in moram povedati, da je res zelo okusen. eat.gif Stane pa 0,79 €. Kupila sem še paradižnik češnjevec (tudi zelo okusen), jabolka (zelo dobra in sočna), papriko (zelo dobra) in motovilec (nisem še poskusila). Tudi rženi kruh (slovenska proizvodnja) me je prijetno presenetil. Fant je kupil še pol kg posnete skute (v Mercatorju je zanjo dal skoraj še enkrat toliko), vendar še ni sprobal, tako da ne morem nič reči.
Bio navadni jogurti so mi pa sploh dobri in jih s fantom kupujeva že dlje časa.

V Mercatorju pa še vedno kupujem eko tofu in tiste stvari, ki jih nujno potrebujem (če mi česa nepredvideno zmanjka in ne morem nadaljevati s kuhanjem recimo).
  • 0

#43 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 March 2009 - 09:08 PM

Mi kupujemo v Mercatorju in Lidlu, redko tudi v Hoferju. So izdelki, ki so boljši v Mercatorju in tisti, ki so boljši v Lidlu. V slednjem se sploh splača kupovat testenine, pa moko, tudi mleko, mlečne izdelke in salame za fanta. Tudi sadje in zelenjavo imajo večinoma tam izredno lepo, pa dobre 100% sokove. Jaz v Lidlu kupujem tudi wc papir (imajo enega premium 5-slojnega, ki je božansko mehek, kot bi si rit brisal z oblačkom laugh.gif) in papirnate brisače, ker je ceneje. V Mercatorju kupujemo izdelke iz soje, razne sojine napitke in jogurte, tofu v kockah, sojine paštete, pa tudi muslije, zelenjavne omake za testenine, itd. Ne kupujemo pa v Tušu in Šparu, ker nam nekak ni pri srcu. Zdej sem šla še za nazaj malo brat in ste me spomnli na DM. Dosti kupujem tam, ker imajo bio firmo Alnatura, jaz pa obožujem njihove juhe iz vrečke, božanske sojine namaze, napitek iz kombuche, zelenjavne kocke, omake za testenine, puding brez glutena, itd.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#44 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 18 March 2009 - 11:53 PM

Meni tudi DM z njihovim Alnatura in bio programom postaja vedno bolj pri srcu. smile.gif

Plus držijo tudi izdelke firme Alpro soya, katere sojini deserti z okusom vanilije so mi zaenkrat resnično najboljši od vseh do sedaj preizkušenih. No, saj sicer imajo to tudi v Sparu in če se ne motim Mercatorju, pa je vseeno fino da imajo tudi v DM-u. Dobiš več na enem mestu. wink.gif
  • 0

#45 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 23 May 2009 - 04:36 PM

Moji doma kupujejo v Merkatorju, ker je edini do katerega rabijo samo 2minuti, pa tudi navajeni so že na pike. Hofer in Špar sta 20min daleč, pa tudi obadva sta nastala nedolgo nazaj.

Jaz pa sem večkrat pri fantu in imam vse tri trgovine kar blizu. Lidl je tudi, ampak čez mejo. Aja pa Eurospin je tudi, sam v oba ne hodim ravno pogosto.

V Merkator grem po njihove jogurte ZŽ in riževe napihnjence ZŽ, ker so mi najboljši. Tam kupim tudi navaden in dimljen tofu.
V Šparu sem več, ker je v Qlandiji in so še druge trgovine zraven, drugače pa bi vse kar kupim tam dobila tudi v Merkatorju. Recimo kosmiče, oreške, grah, kruh, prepečenec, skuta,...
V Hoferju večkrat kupim polnozrnato pašto. Dobri to tudi njihovi Smoothieji, en namaz z zelišči, sorbeti, kečap, čokolada,...
V DMu(je prav zravn Špara) kdaj pa kdaj kupim kako poslastico. Mi zgledajo vse tko dobre, sam je vse v majhni količini in dokaj drago.


  • 0

#46 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 23 May 2009 - 04:47 PM

Baby, ti si vegi sicer?


Jaz pa zadnje čase vso zelenjavo in večino sadja nakupujem na tržnici- ali na glavni ali pa v Kosezah. Razlika je, sploh pri zelenjavi, nepopisna. Resnično.
Pri sadju mi je pa itak jasno, da je velika večina na tržnici vseeno uvoza iz Italije itd., pa vendar mi je boljše.

Drugače se pa vztrajno držim Hoferja in Spara. Pa tudi Leclerc mi je všeč, ker imajo precej izbire, sploh raznih vegetarijanskih oz. veganskih stvari imajo precej.
  • 0

#47 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 23 May 2009 - 05:15 PM


Jaz najraje nakupujem v Šparu in Tušu... če gledam na vzdušje in na lastno počutje. To pa ne pomeni, da drugje ne, ker sem praktično povsod po teh trgovinah naokoli. Lazanjo imajo najboljšo v Lidlu npr., čeprav sem tam najmanj rada. Tista njihova rumena mi tak nabija negativno in ni mi fajn njihov sistem, isto Hofer... vse izgleda kr nekam nametano, ne vem. Zelenjava in sadje pa zmaga Špar, je velika izbira in vse sveže. Hofer in Lidl sta tu obupna, vse je že ven izbrano in izropano, kaj že gnili, da te mine....

  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#48 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 May 2009 - 07:37 PM

QUOTE(black_sweety @ 23. 5. 2009 - 18:15) View Post

Hofer in Lidl sta tu obupna, vse je že ven izbrano in izropano, kaj že gnili, da te mine....


Očitno se Lidli med sabo razlikujejo po kvaliteti sadja in zelenjave. Ta dva Lidla, v katerih jaz nakupujem, sta glede tega špica. Vse vedno totalno sveže, zelo velika izbira, pa nikoli ni izropano.

Drugače pa opažam, da imajo nekateri ful predsodke glede Hofra in Lidla, kar se zdi meni precejšen bullshit. Kokr jaz vem, za vse izdelke pri nas (pa naj bodo iz Lidla, Hofra, Mercatorja ali Spara) velja enak standard oz. se jih preverja po enaki lestvici, tako da ne more met ena trgovina total zanič zadev, ker ne bi šlo skozi. Mi sicer res nikdar nismo šparali pri hrani (bi prej lahko rekla, da smo kar konkretno razsipniški), ampak meni so nekatere Lidlove zadeve tako okusne, da se ne da povedat. Fant je salame samo od tam, jaz pa skoraj samo še njihove mlečne namaze, ker so mi božanski. Pa njihove štručke s semeni (ki jih velikokrat kupim še vroče) so mi nadbožanske. Da ne omenjam super 5-slojnega Premium sekret papirja in vlažnih robčkov za odstranjevanje mejkapa, ki so zelo učinkoviti in sestavinsko super. Aja, pa fant ima najraje njihov gel za britje, pravi da mu je 100x boljši od Gillette.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#49 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 May 2009 - 07:57 PM

Meni je Lidl kar precej beden. Imamo enega cca. 15min stran, pa starša občasno kaj kupujeta v njem. Predvsem wc papir in pa še kaj za sproti (neke zamrznjene rižote npr). Je pa tudi pri našem taka štorija da je precej izropan.
Hoferja imam pa jaz ful ful daleč, sploh če bi hotela večkrat tedensko tam nakupovat. Sem bila pa samo enkrat v njem, na Dunaju in sem vzela nek dimljen sir ki je bil 1A.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#50 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2009 - 09:44 PM

Jaz grem najveckrat kar v Mercator, ker mi je najbolj spotoma. Totalno se mi ne da samo zaradi nakupov nekam vozit in carat. down.gif Zaidem tudi v Spar na Vicu, ce sem ravno tam, vcasih po kaksno rec v Hofer (en kruh), vcasih v Tus, Maxi - pac, kar mi je najbolj pri roki, tja grem.
Bom pa sla ob priliki kaj do Leclerca, ker pravite, da imajo veliko izbiro vegetarijanskih stvari. Bi rada poskusila kaj dobrega, novega. Pa po DM bom tudi malo pregledala, ce bi me kaj imelo. smile.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#51 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 24 May 2009 - 12:32 PM

Sinnaia, mesa ne jem. Vedno sem ga oboževala, sploh rdeče meso, pol pa ga telo nekako ni več dobro sprejelo. Isto je z mlekom, samo da mleko še vedno uživam v sladoledu, jogurtu in skuti. siru... Je pa bolje če tud tega čimmanj.

Zelenjavo in sadje mi na srečo ni treba dosti kupovat, ker imamo dosti vsega doma. V pimerjavi z domačimi produkti se itak lahko uni v trgovini skrijejo. biggrin.gif Kdaj pa kdaj kupim kakšno jabolko, mandarine, breskve,... če je sila. Sicer pa jabolka in tudi breskve večkrat kupimo od kakega kmeta.

Ne vem sicer kakšna je razlika med sadjem v Hoferju, Šparu, Merkatorju, Lidlu,... sam mandarini iz Merkatorja in Špara so bli še vedno zanič.

Se pa strinjam z DiLeMo, da nista Lidl In Hofer nič slabša kot Merkator in Špar. V vsakem se dobi slabe in dobre izdelke. Poznam pa dosti ljudi, ki mislijo, da je Hofer nekvaliteten, jaz tam ne srečujem znancev, v Šparu pa kar pogosto.



  • 0

#52 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2009 - 01:23 PM

Med tednom Mercator in Tuš zaradi bližine.
Občasno v Euro Spinu (večinoma za psa), kdaj pa kdaj tudi v Leclercu.
Bolj redko pa v Mullerju (kakšne sladkarije, čaji in ostale drobnarije...)
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#53 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 24 May 2009 - 06:57 PM



Do Hoferja imajo ponavadi predsodke tisti, ki ga nikoli niti prestopili niso, ker imajo v glavi, da je to neka cheap diskontna roba, kamor hodijo šopingirat siromaki. Meni je pa kar všeč - sicer nismo pogosti kupci (preferiramo Špar, Leclerc, DM), ampak včasih pa gremo po kaj (sploh zelenjava in sadje sta tam 1a ... pa male zelenjavne pice so dobre). Lidl pa je tudi meni anti ... enkrat sem bla tam in nikoli več.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#54 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 24 May 2009 - 07:12 PM

Mi hodimo hrano kupovat v Mercator. Bil je prvi center v našem mestu in smo se tako navadili. Plus fajn je, ker imam družinsko piko in potem vse z njo plačujem, če mama kaj rabi. Imam pa v Hofru in lidlu določene izdelke, ki jih posebej kupim, ker jih v mercatorju ni. V špar hodimo zelo redko v tušu pa že par let nisem bila.

Se pa strinjam s predhodnicami, mene zelo moti kakovost sadja in zelenjave v Mercatorju, sploh v našem, ki se smatra za majhnega. Ima Hofer res boljšo ponudbo kar se tega tiče.
  • 0

#55

  • Guests

Posted 24 May 2009 - 07:36 PM

Midva s fantom grema pa po basengo ponavadi v Leclerca (LJ), ker je pac naceloma precej cenejsi, vsaj kar se kolicinskih nakupov tice, pa izbire je ful dosti. Js sicer kr gledam na to, kolk kaj stane, ampak gledam tut na sestavine, tako da se to nekako skompenzira in nama vedno uspe placat ful. Dva tedna nazaj sma kupla basengo, ki je zdaj ze skor vec ni, pa sma placala 120€. sad.gif

Po sprotne nakupe grem v Mercator, ki mi je pac najblizji, ampak se poskusam temu izogibat, ker ga naravnost sovrazim. Zanic zelenjava in sadje, drago, pa se naserjejo me vedno kaj. sad.gif

S sadjem in zelenjavo se sicer zalozim v Leclercu, kadar pac grem tja, sicer grem pa ali na trznico ali pa k sadjarju tu v Trnovem, ki ma ful lepe in dobre stvari, ampak pac spet stane vec kot v trgovini. Ene dvakrat sm do zdaj zavila tudi v Lidla, so meli tut lepo zelenjavo in sadje, sm bla prav presenecena. Po kruh skocim pa v pekarno, ker je boljsi in cenejsi kot v mercatorju.

Siri so mi zakon v Hoferju, majo tri vrste enih light sirov, ki majo 25% mm (Jogurtina, Goudina, pa se neki), cesar naceloma v drugih trgovinah ne dobis, majo vsi ponavadi 35%. Mi pa tu niso vsec jogurti, ker majo ama skor vsi noter faking umetna sladila, se nekateri cisto navadni. Js pa hocem al cist navadn jogurt, ce pa sadnega, pa s cukrom, ne z umetnimi sladili, in take je ze prav tezko najt.

Aja, se to - Leclerc ma naravnost fenomenalno ribarnico! V ribarnici na trznici ful tezko dobis dejansko sveze ribe, tu majo pa ful izbiro pa velikokrat akcije pa skoz svezo. Sam enkrat se mi je zgodlo, da sm hotla kupit orade, pa mi je rekla prodajalka, da so en teden stare (kar drugje brez problema prodajajo) in da mi bolj priporoca brancina, ki je celo v akciji. Pa kruh, itak! Glede tega pa ne more nobena druga trgovina konkurirat, se mi zdi.
  • 0

#56 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 24 May 2009 - 08:13 PM

Meni je pa zadnje čase grozno odveč hodit v velike trgovine, kjer se moraš za 3 izdelke premaknit ravno diagonalno po celi štacuni rolleyes.gif , zato če se le da, ne grem več v razne Interšparje, Tuše itd, ampak le še v Hoferja in Eurospin. Je pa res, da mi ni treba kupovat kompletno vsega za gospodinjstvo, ampak le, kar rabiva zase.
Mi je pa v Hoferju fuuul dober črni ali rženi hlebec, 1 KG stane nekaj čez euro smile.gif
  • 0

#57 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 24 May 2009 - 10:47 PM

Mi smo včasih dosti hodli v Hofer, zdej pa veliko raje v Lidl, smo na Hofer kr mal pozabli.
Je pa res, da Lidl ni najbolj prijezen za oko (no sej meni tudi Hofer ni), ampak se da preživet, ker so mi nekateri izdelki tam res must-have.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#58 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17690 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 25 May 2009 - 08:34 AM

Jaz pa še nikoli nisem bil ne v Lidlu ne v Hoferju, ker sta mi totalno s poti. Špara sem se naveličal, večino hrane za sproti kupim v Maxiju, ki ima po prenovi boljšo ponudbo. Velike nakupe redno opravljam na Opčinah v Conadu, ker so cene nižje in roba boljša kot pri nas. Med našimi velikimi trgovinami mi je najboljši Leclerc. Včasih peljem mamo v Eurospin, pa se tud tam najde dobra roba za manj denarja. Čujem, da imajo v Hoferju argentinske goveje zrezke, super dobre. Kdo tle kaj ve o tem.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#59 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 25 May 2009 - 09:05 AM

QUOTE(izabela @ 24. 5. 2009 - 20:36) View Post

Aja, se to - Leclerc ma naravnost fenomenalno ribarnico! V ribarnici na trznici ful tezko dobis dejansko sveze ribe, tu majo pa ful izbiro pa velikokrat akcije pa skoz svezo. Sam enkrat se mi je zgodlo, da sm hotla kupit orade, pa mi je rekla prodajalka, da so en teden stare (kar drugje brez problema prodajajo) in da mi bolj priporoca brancina, ki je celo v akciji. Pa kruh, itak! Glede tega pa ne more nobena druga trgovina konkurirat, se mi zdi.


Ja, to je pa res res! Na to sem pa pozabila, a nikjer drugje ne dobiš tako odličnih morskih zadev kot v Leclercu! Že, ko se samo mimo sprehodiš, vse tak lepo zadiši po morskem, da se kar moram mal tam ustavit, tud če nimam namena kaj kupit, sam da si oke napasem. laugh.gif

  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#60 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2009 - 08:36 AM

QUOTE(Errol @ 25. 5. 2009 - 9:34) View Post
Jaz pa še nikoli nisem bil ne v Lidlu ne v Hoferju, ker sta mi totalno s poti. Špara sem se naveličal, večino hrane za sproti kupim v Maxiju, ki ima po prenovi boljšo ponudbo. Velike nakupe redno opravljam na Opčinah v Conadu, ker so cene nižje in roba boljša kot pri nas. Med našimi velikimi trgovinami mi je najboljši Leclerc. Včasih peljem mamo v Eurospin, pa se tud tam najde dobra roba za manj denarja. Čujem, da imajo v Hoferju argentinske goveje zrezke, super dobre. Kdo tle kaj ve o tem.






jaz sem seznanjena z argentinskimi zrezki. res so super duper dobri. zamrznjeni, kvalitetno meso, pravi steak. imaš dve verziji: natur in marinirani. definitivno krasna stvar za imet v skrinji, če si zaželiš kakšne malo boljše večerje/kosila. (piše, da jih sicer ne smeš topiti v mikrovalovki. jaz tega še nisem naredila (jih vedno pustim odmrznit natur), ampak sem slišala, da ni nič narobe: je prijateljica preizkusila).

res, krasna stvar. priporočam.



(imajo pa poleg govejih steakov tudi jagnjetino v isti obliki).


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users