Jump to content


Photo

suhi lasje


  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#241 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 December 2018 - 10:11 AM

Odvisno od sampona - za ene se mi zdi, da mi zelo obtezijo lase, ce ne samponiram dvakrat (kjub izdatnemu izpiranju). Pri vecini mi enkrat zadostuje, umivam jih pa na 3-4 dni.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#242 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 December 2018 - 10:11 AM

Samo enkrat. Lase umivam 2x na teden.

jaz sem tudi tako začela. In zdaj sem celo začela, da dam šampon samo na lasišče in tisto fajn "prepraskam" vse ostalo pa samo malo za vzorec podrgnem.

In kljub temu, da dam prej kokosovo olje gor, niso nič mastni na konicah … še vedno suhi :D


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#243 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 14 December 2018 - 10:29 AM

_M_ super, da imaš tako lepe lase, kljub minimalnemu trudu. Takim kar malo zavidam ;)

 

Kami, jaz dam žlico maske v skodelico za puding :D in potem za 10  sekund v mikrovalovno. Dovolj segreje in maska se ne utekočini. Potem to nanesem na lase in na koncu s konicami pobrišem še posodico. Lase spnem v figo in pustim učinkovati 5-10min nato sperem. Verjetno bi bilo bolje segrevati na štedilniku, ampak v mikrovalovni je najhitreje in najmanj posode umažem. Sem poskusila tudi dodatno segrevati lase s fenom in dala gor kapo, pihala pod kapo... Ampak na mojih laseh ne opazim razlike, tako da sedaj izvajam to na najbolj enostaven način. Na prejšnjih straneh, sem zasledila, da si imela težave pri izbiri šampona. Mogoče poskusiš te šampone od Nature box, imajo jih v dm. Meni sta moder in zelen všeč, zelen malo bolj. So brez sulfatov in silikonov.

 

Jaz obvezno šamponiram 2x, tudi stvar navade verjetno. Bom poskusila naslednjič samo 1x, da vidim razliko.


  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#244 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 14 December 2018 - 10:45 AM

Ravno včeraj sem gledala volh od Zoelle in je njena frizerka isto rekla. :D

 

A res :D Jaz sem njo spremljala v mlajših letih, potem ko je pa tako zaslovela in obogatela pa mi ni bilo več isto. 

 

Od Nature Box moram tudi jaz enkrat sprobat, ampak imam tudi malo zadržkov, ker sem se že tolikokrat opekla s šamponi, ki so dražji, da ni nobene razlike s šamponom za 2€.

Jaz imam trenutno tega ne preizkušnji. Ne vem še veliko povedat mi je pa vonj res všeč. Nimam pojma kakšen je sestavinsko. 

 

393453-3600542121941_1_g.jpeg


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#245 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 14 December 2018 - 11:13 AM

Jaz 2x, ker imam zelo mastno lasisce. Dajem pa res samo na lasisce in zmasiram, na lase pride samo tisto med izpiranjem.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#246 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 December 2018 - 11:14 AM

Mhm, da če pogosto umivaš lase ni potrebe po 2x šamponiranju, drugače pa da ona nardi ritual cca 1x tedensko da 2x šamponira, sploh če je  v tistem tednu dosti laka za lase ipd uporabljala.

Drugače pa je jaz tudi ne spremljam več tako redno kot prej. Sploh odkar sta v tej novi vili,  se mi zdi da imata polno rit denarja in sta čisto izgubila kompas oz. stik z realnostjo v nekaterih zadevah.

 

 

Ta fructisov je meni nekako obstal v omari na koncu.

jaz sem tudi tako začela. In zdaj sem celo začela, da dam šampon samo na lasišče in tisto fajn "prepraskam" vse ostalo pa samo malo za vzorec podrgnem.

 

Tako jaz delam. Trenutno uporabljam zelenega od Natur Box, ki je brez sulfatov. 

Se mi pa zadnje čase ful masti lasišče pa tudi definicija kodrov je boga. Ne vem ali od IUD, ker so malo dolgi, šampon, oz da gre za ta transitioning, brez sulfatov ali hladno vreme. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#247 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 14 December 2018 - 11:19 AM

Jaz imam takoj lepse kodre, ko se malo postrižem. Zdaj sem ae kar precej in mi segajo komaj do ramen, pa so super.
  • 0

#248 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 February 2019 - 08:51 AM

Meni so se očitno lasje čisto spremenili - od naormalnih, k hitremu maščenju nagnjenih, so postali deloma suhi.  So še vedno močni in lepi na pogled, ampak vidim pri negi, da potrebujem balzam, dodatno pa na suhe nanašam še malo olja in ne izgubijo volumna kot prej, če sem samo nanaesla balzam in so bili čisto potumplani. Pa še ful sem vesela zdaj, ko imam banjo in mi je pranje las spet postalo užitek in ne zgolj nuja. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#249 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 May 2019 - 10:25 AM

Ali je že katera naredila kakšno nego pri frizerju, ki lase spravi nekako v red. Pa da ni samo na videz, ampak da dejansko nahrani/izboljša kvaliteto las tudi dolgoročno?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#250 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 17 May 2019 - 10:30 AM

Mogoce kaj od tega? Ne vem pa, kako to tocno deluje. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#251 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 17 May 2019 - 10:39 AM

Ali pa mogoče preveriš Olaplex, ene ful hvalijo, nisem pa prepričana ali je namenjem suhim ali uničenim. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#252 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 May 2019 - 10:53 AM

Točno, mislim da je Supergirl razlagala, da je šla.

 

Hvala vam!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#253 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 17 May 2019 - 11:00 AM

Pred leti  so punce tudi nekaj od Tigija hvalile, če je to še aktualno sploh. 

 

Edit: v sosednji temi so punce tudi od Joicota Intense Hydrator hvalile. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#254 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 May 2019 - 11:12 AM

sem imela njihov šampon in regenerator, pa meni ni neke bistvene razlike naredil, saj imam verjetno že res uničene. Potrebovala bi nekaj globinskega.

 

Pred enim letom sem zamenjala nego (naravnejša barvo za lase (Martis), šampon (Naturbox) in masko (Ganier Banana ali Papaja hair food), vsaj 2x na mesec imam pred umivanjem las kokosovo maslo po vsaj pol ure … pa ne vidim nobene razlike/izboljšave.

 

Ker mi blazno počasi rastejo in imam uničene skoraj po celi dolžini, se res ne bi strigla :D


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#255 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 17 May 2019 - 11:21 AM

Hm, kaj pa če poskusiš poiskat kake ''naravne'' deep treatments? Mogoče poguglaj cg deep conditioning. Pa nočem posiljevat s tem, ampak samo razmišljam v smeri, da jih večina jih štarta z zelo uničenimi/suhimi lasmi, torej podobno težavo. :)

 

Mogoče poskusiš tedenski nanos olja, če ti ne bo preveč, ali pa dodat proteine, ki bi lase okrepili. Riževa voda1, riž2 naj bi bila odličen vir proteinov za lase. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#256 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 May 2019 - 11:32 AM

ok, najlepša hvala. Bom še to poskusila. Izgubit res nimam več kaj :D


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#257 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 May 2019 - 12:10 PM

Bolj kot to berem, manj mi je jasno.

Kdo mi lahko pove ali mojim lasem manjka olje ali vlaga???

 

Kakor berem, kokosovo olje/maslo naj se ne bi uporabljalo za suhe lase, saj bi bilo lahko preveč proteinov in naj raje uporabljam kokosovo mleko.

Ampak če nimam pojma kaj jim manjka :D

 

In če prav razumem, riževa voda pa ravno da lasem protein booster …


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#258 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2019 - 01:13 PM

Včasih uničenim lasem nič ne pomaga več (razen škarje) lahko pa dosežeš edino, da izgledajo kolikor toliko normalno po pranju. Lahko skriješ z raznimi olji, kapljicami, spreji da so uničeni recimo. 

 

Jaz, ko sem se blanžirala sem poskusila vse možno: Joico Intense Hydrator, Olaplex, vse možne maske od frizerskih, naravnih do trgovinskih, kokosovo olje, jedla sem proso, bila na negi pri frizerju. Ni da ni. :D Na dolgi rok nič ne pomaga, ker barvanje res naredi svoje. Mogoče lahko pri barvanju kaj spremeniš: se barvaš z manj agresivinimi in samo narastek? Meni se je stanje ful popravilo takrat, ko se nisem več čez vse lase barvala, ampak samo narastek in ko se res najdeš pri barvi kakšno hočeš, ker tudi ta preizkušanja enkrat ta barva, enkrat druga čez cele lase je res obremenjujoče za lase. Zdaj si puščam naravne in je razlika ogromna. 

Mi je bil pa Olaplex od vsega preizkušenega največji larifari. Mogoče se mi je zdelo samo takrat direkt po frizerju da imam kar ok lase potem pa, ko sem jih 1x oprala je bila ista zgodba kot prej. 


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#259 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2019 - 10:42 PM

Js Martis ne morem prehvalit, ampak se barvam samo 2x na leto. Bi jih pa izbrala tudi, če bi se vsak mesec, zagotovo je bolj naravna/manj agresivna barva kot razne Subrine, L'oreal barve itd.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#260 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 30 July 2019 - 07:12 AM

Sem že kakšno leto tudi jaz na Matis barvi in je sigurno manj agresivna. Rezultati se pa verjetno še nekaj časa ne bodo videli … vsaj dokler ni izstrižem vseh suhih las in upam, da nove ne bodo spet postale suhe. Tudi jaz zdaj goljufam in pobarvam samo narastek, pa še to včasih samo okoli prečke in po robovih.

 

Drugače sem pa videla zdaj

Kremo  za lase brez izpiranja Garnier Fructis SOS Repair 10 u 1

 

garnier_fructis_sos_repair_10_u_1_krema_

 

1199833 INGREDIENTS: AQUA / WATER, CETEARYL ALCOHOL, COCOS NUCIFERA OIL / COCONUT OIL, CETYL ALCOHOL, CETYL ESTERS, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT / SUGARCANE EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, PHYLLANTHUS EMBLICA FRUIT EXTRACT, CITRUS LIMON PEEL EXTRACT / LEMON PEEL EXTRACT, PYRUS MALUS FRUIT EXTRACT / APPLE FRUIT EXTRACT, DILAURYL THIODIPROPIONATE, NIACINAMIDE, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, TRIDECETH-6, AMODIMETHICONE, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, SODIUM HYDROXIDE, PYRIDOXINE HCl, HYDROLYZED CORN PROTEIN, HYDROLYZED SOY PROTEIN, HYDROLYZED VEGETABLE PROTEIN PG-PROPYL SILANETRIOL, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, HYDROXYPROPYLTRIMONIUM LEMON PROTEIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SALICYLIC ACID, PHENOXYETHANOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, CI 15985 / YELLOW 6, CI 19140 / YELLOW 5, LINALOOL, AMYL CINNAMAL, HEXYL CINNAMAL, BENZYL ALCOHOL, PARFUM / FRAGRANCE (F.I.L C229068/1)

 

 

 

Garnier Fructis Moisture Lock 10-in-1 Rescue Leave-In Spray

 

fructis_moisture_lock_10_in_1_rescue_lea

 

1031435 F1 Aqua/Water/Eau, Cocos Nucifera Oil/Coconut Oil, Amodimethicone, Ppg-5-Ceteth-10 Phosphate, Polyquaternium-37, Phenoxyethanol, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Acetamide Mea, Parfum/Fragrance, Lactamide Mea, Pyrus Malus Fruit Extract/Apple Fruit Extract, Dimethicone, Ppg-1 Trideceth-6, Trideceth-6, Behentrimonium Chloride, Xylose, Ethylhexylglycerin, Niacinamide, Pyridoxine Hcl, Sodium Hydroxide, Benzophenone-4, Hexyl Cinnamal, Isopropyl Alcohol, Citric Acid, Cetrimonium Chloride, Dimethiconol, Limonene, Saccharum Officinarum Extract/Sugar Cane Extract/Extrait De Canne A Sucre, Linalool, Tocopherol, Panthenol, Benzyl Alcohol, Glycerin, Geraniol, Hydroxypropyltrimonium Lemon Protein, Hydrolyzed Vegetable Protein Pg-Propyl Silanetriol, Farnesol, Sodium Chloride, Citrus Limon Peel Extract/Lemon Peel Extract, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cereus Grandiflorus Flower Extract/Cactus Flower Extract, Glucose, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Potassium Sorbate. F.I.L.# D191192/1 Us Patents: 2012071621; 8671956

 

 

A je kaj od omenjenega kvalitetno in lahko pomaga uničenim lasem?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users