Jump to content


Photo

Müsliji, kosmiči, corn flakes, itd.


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30701 posts
  • Location:Primorska

Posted 03 May 2009 - 11:32 AM

Sem iskala tako temo, da bi dobila še kakšen namig, pa mislim, da je nimamo...

Imate radi müslije oz. kosmiče, corn flakes ipd?
IPB ImageIPB Image

Jaz sicer rečem kar misliji, tako da za kosmiče niti ne vem dobro, kaj so oz. kakšna je razlika... oops.gif ?

Zadnje čase imam obdobje, ko jem samo to za zajtrk, sem čisto opustila toast, hehe...
Jih pa vedno jem z mlekom, včasih s sojinim, največkrat pa z navadnim, v katerega dodam žlico medu in so njamiiiii njam.gif
Najraje imam take hrustljave z lešniki in drugimi oreščki, čokoladnih in sadnih ne maram preveč. Kupim pa jih ponavadi kar v Eurospinu, so mi najboljši in tudi cena je ugodna, moram pa naslednjič mal pogledat pod sestavo... wink.gif

Katere pa vi kupujete in na kakšne načine jih pripravljate?
  • 0

#2 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 03 May 2009 - 11:58 AM

Jih mam rada, ampak po obdobjih. Enkrat bolj, drugič manj. smile.gif Pa vedno z navadnim mlekom, ponavadi toplim (edin kornfleks pogosto z jogurtom in svežimi jagodami).
Najraje mam Knüsperli müslije (jagoda-bela čokolada, višnja-čokolada wub.gif )
IPB Image
od kornfleksov pa Kellogg's ftw! thumbup.gif

  • 0

#3 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 03 May 2009 - 12:02 PM

Uh, jaz sem imela obdobja, ko sploh nisem jedla kruha, ampak samo kosmiče. Najprej sem jedla navadne s sadnim jogurtom (s sadjem ali čokolado v kilogramskih vrečah), potem sem jih včasih zamenjala s sladkimi musliji z navadnim jogurtom (knusperli, embi kosmiči...), nato me je obdobje kosmičev malo minilo in sem prešla nazaj na kruh.
Meni kosmiči z jogurtom pašejo predvsem v poletnem času, pozimi mi nekako ne paše navsezgodaj jesti mrzlega jogurta. Zdaj pri nakupu gledam predvsem na to, da mešanica vsebuje čimveč kosmičev in recimo nima več sladkorja kot ostalih stvari (ja, tudi taki se najdejo rolleyes.gif ), zelo dobrodošel je dodatek oreščkov in suhega sadja.
Včasih si skuham tudi ovseno kašo (6 žlic ovsenih kosmičev v 2,5 dl sojinega mleka) in jo kuham 10-15 min, malo solim - podobno kot mlečni riž. Cornflakesa nikoli nisem marala smile.gif
pa še za tiste, ki ste v dilemi kakšne kosmiče kupiti: recept za mešanico brez sladkorja

IPB Image
vir: mojtrener
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#4 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 May 2009 - 12:24 PM

Podobno kot Plain Jane, jih imam tudi jaz rada po obdobjih. So obdobja, ko jih jem vsak dan za zajtrk in večerjo in so obdobja, ko jih sploh ne jem. Najraje imam Čokolino (saj to spada sem, a ne?), čeprav se mi v zadnjem času zdi, da kvaliteta močno pada. down.gif
IPB Image
Vitalis müsle (najraje čokoladne)
IPB Image
čokoladne blazinice iz Lidla (obožujem, ko se v toplem mleku zmeščajo), pa še kateri bi se našli. Samo, da so čokoladni. Navadnih corn flakesov ne maram preveč, oziroma, če jih jem, jih obvezno jem z medom.

  • 0

#5 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 03 May 2009 - 12:34 PM

Čokolino (tisti ta velk v žaklju) in pa kornflekse (mislim, da so od Spara). Drugega pa niti ne jem, mogoče včasih kakšne čokoladne kornflekse.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#6 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 May 2009 - 01:34 PM




Vitalis müsliji z medom.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#7 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 03 May 2009 - 01:46 PM

Kakršnikoli s kokosom ali vanilijo, navadni ovseni kosmiči, keksolino...Ful mam rada te zadevščine. smile.gif
  • 0

#8 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 03 May 2009 - 01:55 PM

jz mam tut najraj Knusperli breskev, pa zravn sadni tekoči jogurt. ni bolšga!
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#9 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30701 posts
  • Location:Primorska

Posted 03 May 2009 - 02:04 PM

Ob priliki bom pogledala za te Knusperli müslije v trgovinah... Verjetno niso med najcenejšimi?
Ker v Eurospinu dam jaz za ene super okusne 1,35 € za 375 g.
  • 0

#10 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 03 May 2009 - 02:07 PM

Ne, Knusperli so dražji. Jz sem imela okus Kokos-bela čokolada, pa še neki piškotki so bli notr- meni sicer fenomenalna mešanica, ampak so zelooo sladki, že kar presladki. Sicer pa super.
  • 0

#11 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 May 2009 - 02:11 PM

Jaz jem mislije vsak dan za zajtrk. Uporabljam ene Tuševe, v kilski pakungi. Ko pridem v službo, jih namočim v skodelico s sojino-riževim mlekom in se namakajo 2 uri, potem pa pojem. Ni boljšega.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#12 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 03 May 2009 - 02:15 PM

Jz jih imam tudi najraje totalne namočene in razmočene. laugh.gif Pa v sojinem mleku.
  • 0

#13 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 May 2009 - 03:00 PM




Bljak, jaz pa glih takih ne maram. Me spominjajo na kozliče. biggrin.gif
Obvezno z malo mrzlega mleka, pa da še fino hrustajo!

Od Knusperli sem mela ene par vrst, pa me niti ena ni navdušila.
Zdaj te od Vitalis z medom jem že lep cajt in so mi zelo okusni.
Kjer je med, tam me kupiš.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#14 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 03 May 2009 - 03:02 PM

QUOTE(Fluffy The Stud Eater @ 3. 5. 2009 - 16:00) View Post

Bljak, jaz pa glih takih ne maram. Me spominjajo na kozliče. biggrin.gif

Jaaaa, enako! bruh.gif

Pozabila sem še Simpsonove. biggrin.gif
  • 0

#15 freak

freak

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1552 posts

Posted 03 May 2009 - 05:28 PM

Jaz bi lahko samo od tega živela. Korflekse, čokoladne kroglice, ovsene kosmiče z oreščki (s suhim sadjem mi niso všeč), čokolino...vse to jem obvezno z mrzlim mlekom. Toplega mleka tako ali tako ne maram. Men se kr dvigne že ka samo vidim cele razmočene kosmiče, kaj šele da bi to pojedla. Mora se hrustat. Saj včasih me ati heca, da si bom še zobe polomila, ker se itak sliš ko grizeš.
Knüsperli müslije imam pa najraje tiste z banano, čokolado, samo da banane ven poberem, ker mi niso všeč. Jem jih pa z navadnim ali sadnim jogurtom, včasih pa tudi z mlekom.
Zadnje čase tudi v sadni jogurt zmešam par žlic ovsenih kosmičev pa mi je tut dobr.
Ponavad vsaj 2x na dan jem nekaj od tega.
  • 0
''I have a great imaginary world, but sometimes I need things to happen for real.'' (A.M.)

#16 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 03 May 2009 - 06:02 PM

Zame pa morajo bit ravno nekaj vmes, že mal mehki in da še vedno hrustajo. smile.gif

Vitalis so mi najboljši od teh mešanic. Knusperli tudi niso slabi, sam ko je vmes kako sadje, kot jagode ali maline imajo kdaj tak malo čuden okus. ermm.gif Še najboljši so čokoladni.

Sem imela obdobja, ko sem jedla samo kornfleks(najboljši uni, ko je ena družina gor narisana), pol pa samo ovsene kosmiče ali pa naslednje:
IPB Image

IPB Image

IPB Image

Teh se najbolj spomnim. Tudi Embi ma dobre čokoladne.

Pol je blo tudi obdobje čokolinota in tudi rižolinota, pa še nek čokolino mix je bil.

Nazadnje so bili več ali manj samo ovseni kosmiči in občasno basanje s čokolinom za večerjo.

Zdaj jih pa ne jem več oz. zelo redko, ker sem se navadla za zajtrk jest sadje.


  • 0

#17 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 03 May 2009 - 06:09 PM

QUOTE(Fluffy The Stud Eater @ 3. 5. 2009 - 16:00) View Post

Bljak, jaz pa glih takih ne maram. Me spominjajo na kozliče. biggrin.gif


Lol, sej men tut zgledajo k bruhica, sam so mi po okusu in teksturi takšni v veliko večji užitek. biggrin.gif

Ok, to se mal čudn sliš.
  • 0

#18 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 04 May 2009 - 02:52 PM

Pozimi jih vedno jem v skoraj vrelem mleku, mi najbolj paše, poleti pa obvezno v ledeno mrzlem. Vedno navadno mleko, ne čaram s sojinim, ker mi je fuj. Od teh umetnih zadev je Nestle zakon, vse od Čokapika do Čirijosov, kar se pa muslijev tiče.. ma vse je isto, jaz res ne opazim neke razlike med musliji. Muslije imam raje malo bolj namočene, medtem ko pri kornfleksu raje vidim, da je trd (ne preveč, ker mi gre na živce, če je preveč hrustljav, mora bit lih prav).
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#19 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 04 May 2009 - 04:35 PM

Jem jih z mrzlim mlekom z malo javorjevega sirupa.
Ponvadi jem od Nestleja medove in krogce s koščki čokolade.
Je pa sestra naredila musli sama s celim kupom oreščkov in suhega sadja, ki se ga še praži v pečici z medom in je res odličen!
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#20 Pupa20

Pupa20

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 604 posts

Posted 04 May 2009 - 05:09 PM

Najraje imam Knusperli muslije,vseh okusov.Jem jih z mrzlim mlekom ali pa z tekočim jogurtom. MOrajo pa biti hrustljavi,tistih razmočenih ne maram.

Kornflekse pa vedno jem samo s sadnim tekočim jogurtom.Z mlekom mi niso všeč.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users