Jump to content


Photo

življenje po smrti


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 01 November 2004 - 12:10 PM

zanima me če vrjamete da po smrti že spet zaživiš?
jst vrjamm in za napake v življenju boš zmeri plaču bodisi v tem ali nasledjem življenju. puznam ugromn ljudi k sm bla z njimi v prejšnih življenjih z eno ki sm jo prek moje bolezni spoznala sve bile skupaj 12 let. in če kolikor toliko živiš pravično življenje si dober z ljudmi potem postaneš svečenik in se ne rodiš ponovno ampak greš v nebesa.
no ajd mal napište mnenja
  • 0

#2 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 01 November 2004 - 03:45 PM

Jst dobesedno verjamem v te zadeve,kr sm tud velik knjig o tej temi prebrala in mi je to področje res noro za razumet.Poznam enega človeka,ki se je vbistvu že sreču s smrtjo v bolnici ampak so ga pol rešil.Opisu mi je prov tisto začetno pot duše v stanju lebdenja in sreče.Se pravi...klinično si mrtu,duša se odcepi od tebe,poletiš nad svojim telesom,odvrti se ti film lastnega življenja-menda samo srečni trenutki,preideš v nek prostor,kjer je na drugi strani svetloba ali nekakšen prehod v drugo dimenzijo življenja itd. Drugače pa je 777 reinkarnacij enega osebka in bolj kot si bližje teh 777 reinkarnacij,lepše življenje maš in manj problemov.Bi se ful dal razglabljat o tej temi,ampak vsak ma svoje mišljenje in vsak si po svoje te stvari razlaga. Vse skupaj je pa en velik začaran krog :cyclopsani: ermm.gif

[b]have a nice day... :flower:
  • 0
user posted image

#3 iztok

iztok

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:vse kar je lepo in čudovito in uporabno.

Posted 02 November 2004 - 09:45 AM

Ja tudi jaz verjamem da se nekaj zgodi po naši smrti, ali je to samo slovo dušo ali novo življenje, skratka nekaj se zgodi. Poznam ljudi, ki pravijo, da se ti odvrti celo življenje, torej se nekaj dogaja. Ali je to ravno neko novo življenje kot žival ali kar koli, o tem ravno nisem veliko razmišljal, menim pa da nekaj obstaja. Nisem se veliko spuščal na to področje in ga razkrival in odkrival, ker me toliko spet ni privalčilo, pa vendar, verjamem da nekaj je.
  • 0

#4 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 02 November 2004 - 10:16 AM

Ena zelo dobra knjiga mi je priletela v roke..Jean Ritchie NA DRUGI STRANI Nova doživetja na pragu smrti. Avtorica opisuje o ljudeh, ki so se znašli na Oni strani in kakakšne posledice so doživetja pustila na ljudeh, ki so to doživeli. Daje nam upanje, da Smrt ni nič strašnega in da je lepo na Oni strani.

Definitivno verjamem, da je po smrti še vedno življenje

LP

Vilma
  • 0

#5 Nana28

Nana28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Maldivi

Posted 02 November 2004 - 12:11 PM

Tudi jaz verjamem....Sem prebrala eno zelo dobro knjigo Zivljenje po zivljenju...zelo priporocam tole knjigo....
  • 0
Vsak dan je nekaj posebnega zato uzivajmo zivljenje...

#6 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 02 November 2004 - 01:00 PM

pa una knjiga potovanje duš je tut dobra
  • 0

#7 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 November 2004 - 03:50 PM

QUOTE(JAGODA)
pa una knjiga potovanje duš je tut dobra


Jaz sem sicer samo to knjigo prebrala, slišala pa sem malo več prijateljice, ki se na tem področju bolj spozna, poleg tega pa je bila tudi več let zapored v Indiji pri Saibabi.
  • 0

#8 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 02 November 2004 - 04:32 PM

[quote=Nana28]Tudi jaz verjamem....Sem prebrala eno zelo dobro knjigo Zivljenje po zivljenju...zelo priporocam tole knjigo....

Kdo pa je avtor?
  • 0

#9 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 02 November 2004 - 04:37 PM

Jaz ful ne vem, kaj bi si mislila o tem posmrtnem življenju... Nekaj se gotovo zgodi z dušo, ko človek umre...vendar kaj? Ne glede na to, ali gremo potem v nebesa in živimo neko lepše življenje, brez skrbi, je zame smrt nekaj strašnega! Namreč ko umreš, kar naenkrat izgubiš stike z vsemi, ki jih imaš neskončno rad, predvsem z družino....Si predstavljate, kako je šele, če tvoja smrt pride nenadoma-->denimo v neki nesreči, ko nimaš niti te možnosti, da bi se poslovil od bližnjih....
Ful si ne predstavljam smrti ermm.gif:
  • 0

#10 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 02 November 2004 - 05:23 PM

QUOTE(mishka)


Jaz sem sicer samo to knjigo prebrala, slišala pa sem malo več prijateljice, ki se na tem področju bolj spozna, poleg tega pa je bila tudi več let zapored v Indiji pri Saibabi.


jst bi tut u indijo
  • 0

#11 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 02 November 2004 - 08:04 PM

Enkrat je blo pri oddaji Preverjeno neki o teh zadevah govora in sicer je ena zenska o tem pravla. Za hip se ji je med operacijo ustavu srce in ze se je njena dusa pac odcepla od njenega telesa,naenkrat se je znasla v enem mestu. Fora pa je v tem,da je blo v tem mestu idealno srecno zivljenje...ni obstajal denar-vse je blo zastonj,ni blo sluzb...vbistvu eno samo uzivanje rolleyes.gif ....hmmmm ermm.gif aja,pa spet se je srecala s svojo druzino in vsemi tistimi,ki jih je poznala.
  • 0
user posted image

#12 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 02 November 2004 - 09:57 PM

Jaz sem prebrala knjigi življenje po življenju in potovanja duš, sta zelo ql.
VERJAMEM v posmrtno življenje!!!!! 100%!!!!

Brala sem zgodbo o ženski, ki je skoraj umrla v bolnišnici. Ko je bila klinično mrtva, so jo začeli oživljati in njena duša je "poletela". Tako je lebdela ob oknu in gledala, kako se borijo za njeno življenje; kasneje je preživela.
Pripovedovala je, kaj je videla skozi okno in vse se je ujemalo.


Kul, a ne? 8)
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#13 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 02 November 2004 - 10:10 PM

hm....
meni je to bilo vedno eno veliko vprašanje....
in nikoli mi ni bilo jasno zakaj se jaz osebno svoje smrti blazno bojim....
nekoč mi je nekdo izmed vas razložil to...zakaj, kako s čim je to pogojeno....
mhm....prav ste prebrale...ena izmed vas mi je to razložila....ampak ni mogla dopotankosti definirat....baje pa sem v prejšnjem življenju umrla nasilne smrte....ali pa v prometni nesreči....in zato se je kao ta strah pred smrtjo prenesel v to življenje....

eh....
jst verjamem da bom v naslednjem življenju en tak lep pisan metulček...k bo mel skos srečo pa ga nuben nebo luvil pa podil laugh.gif laugh.gif

lp

kimMetuljčkasta

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#14 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 02 November 2004 - 10:11 PM

[quote=Nana28]Tudi jaz verjamem....Sem prebrala eno zelo dobro knjigo Zivljenje po zivljenju...zelo priporocam tole knjigo....


hmmm....nan kero knjigo to milsiš.....od hare krišne???
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#15 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 November 2004 - 10:56 PM

QUOTE(*simoncy*)
Jaz ful ne vem, kaj bi si mislila o tem posmrtnem življenju... Nekaj se gotovo zgodi z dušo, ko človek umre...vendar kaj? Ne glede na to, ali gremo potem v nebesa in živimo neko lepše življenje, brez skrbi, je zame smrt nekaj strašnega! Namreč ko umreš, kar naenkrat izgubiš stike z vsemi, ki jih imaš neskončno rad, predvsem z družino....Si predstavljate, kako je šele, če tvoja smrt pride nenadoma-->denimo v neki nesreči, ko nimaš niti te možnosti, da bi se poslovil od bližnjih....
Ful si ne predstavljam smrti ermm.gif:


Simona, tvoja duša je ubistvu bistvo, je to kar si v resnici. Medtem, ko je to tvoje zdejšnje življenje samo ena od večih vlog, ki jih boš morala odigrati na odru, ki se imenuje Zemlja. Zakaj pa se vedno znova reinkarniraš? Ker je veliko stvari, ki se jih moraš naučiti in cilj tvojega življenja je, da se naučiš določene stvari. Če ne, se boš morala v prihodnjem življenju ponovno spopasti s tem.
Ja v to verjamem, tvoja odločitev pa je če tudi ti. Če pa te zanima, je najbolje da si prebereš predlagane knjige...
  • 0

#16 Nana28

Nana28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Maldivi

Posted 02 November 2004 - 11:22 PM

QUOTE(JAGODA)
pa una knjiga potovanje duš je tut dobra



jes jes tud zlo v redu knjiga....
  • 0
Vsak dan je nekaj posebnega zato uzivajmo zivljenje...

#17 Katastrofa S.S. Any

Katastrofa S.S. Any

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 17 December 2004 - 04:59 PM

Js vrjamem v da je po smrti še eno življenje. Se vam je že kdej zgodilo da ste srečal nekoga ali pa videl kako stvar in se vam je zazdelo da ste to nekoč že videli potem pa je ta občutek izginil.
  • 0

#18 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 17 December 2004 - 07:59 PM

ja, katastrofa, tudi to se dogaja,... meni zelo pogosto. No, jaz menim tako; telo umre, duša pa vedno živi. na kratko.
Aja, ko smo že pri tej temi, verjamete v reinkarnacijo??
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#19 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 17 December 2004 - 08:56 PM

QUOTE(Storm)
ja, katastrofa, tudi to se dogaja,... meni zelo pogosto. No, jaz menim tako; telo umre, duša pa vedno živi. na kratko.
Aja, ko smo že pri tej temi, verjamete v reinkarnacijo??


Jaz verjamem...
  • 0

#20 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 17 December 2004 - 10:55 PM

QUOTE(Katastrofa S.S. Any)
Js vrjamem v da je po smrti še eno življenje. Se vam je že kdej zgodilo da ste srečal nekoga ali pa videl kako stvar in se vam je zazdelo da ste to nekoč že videli potem pa je ta občutek izginil.


Ej, to pa res! To se mi kdaj pa kdaj zgodi...neki časa se za to nism sekirala, ampk zadnje čase se pa ful zamislim potem... včasih dobim kar nek občutek, da se je nek dogodek že zgodil-čisto isti dogodek, kot bi bilo to v prejšnjem življenju....

Joj, kar nek čuden občutek dobim ko razmišljam o tem, kar zmrazi me, adrenalinsko...brrrr blink.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users