Jump to content


Photo

JOGA


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 01 April 2005 - 12:37 PM

A katera hodi na jogo!?

KAj si mislte..a res pomaga!?
  • 0
user posted image

#2 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 April 2005 - 01:14 PM

Jaz sem lansko leto hodila, letos je pa ni več v bližini mene. Mi je bilo ful dobro za gibčnost telesa.
  • 0

#3 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 April 2005 - 01:33 PM

dost prakticirala, sicer predvsem v svrhe telovadbe, brez spiritualnega mambođamba. res je fajn za gibčnost.
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 01 April 2005 - 02:00 PM

Jaz sem nekaj časa hodila, ampak to ni zame. Mi je težko dopovedati, da nekaj vpliva na duhovnost.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 April 2005 - 02:02 PM

laugh.gif jaz sem se takrat, ko je bil na vrsti "spiritualni mambođambo" tudi pocutila kot riba na suhem...
  • 0

#6 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 01 April 2005 - 02:58 PM

Jaz sem jo pred časom sama doma izvajala, po knjigi Popolna lepota Raquel Welch (hatha joga).
Moram povedat, da sem se počutla res fajn, gibčnost pa energije na pretek. Tudi na postavi se je fajn poznalo, takih oblik še nikoli nisem mela laugh.gif . A sem se naveličala,ker si jo moral izvajat od 40 minut do 1,5 ure (po navodilih s knjige). Sedaj jo delam le občasno, a žal več kot 3 dni zapored ne vzdržim. Žal moraš met res voljo. ermm.gif
  • 0

#7 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 01 April 2005 - 03:37 PM

Jaz na Jogo nisem se nikol hodila.
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#8 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 01 April 2005 - 03:46 PM

QUOTE(Marjetka)
Jaz na Jogo nisem se nikol hodila.


Enako ... pa bi kar šla, če bi bilo kje blizu mene in če bi bila še kakšna kolegica zagreta ... je fino it v paru, če nekaj previč preizkušaš ...
  • 0

#9 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 03 April 2005 - 09:30 PM

prqavjo, d atakrat ko si zivcen razstresen, da pomaga...tut jz se nisem poskusla biggrin.gif
  • 0
user posted image

#10 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 04 April 2005 - 09:54 AM

To sem tudi jaz ze slisala,da zelo pomaga proti stresu! laugh.gif
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#11 Gisele

Gisele

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts

Posted 04 April 2005 - 10:59 AM

Jaz sem hodila v 4. letniku gimnazije in prvem letniku faksa. Delali smo knjigi Joga za vsakdanje zivljenje. Res postanes veliko bolj gibcen, pa umirjen.
Knjigo imam sicer doma, ampak delam pa bolj slabo po njej oops.gif
Meni najbolj ustreza zjutraj, ampak ponavadi se mi tako mudi, da nimam casa.
So mi pa tudi "tibetancki" vsec.
  • 0

#12 jmrj

jmrj

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts
  • Location:novo mesto
  • Interests:glasba, film

Posted 23 July 2005 - 01:44 AM

Joga je odlična za sprostitev, ker vsebuje tudi elemente meditacije. Je pa seveda koristna tudi za gibčnost, pomaga pri raznih telesnih oz. zdravstvenih težavah. Predvsem je priporočljiva za tiste, ki imajo težave z hrbtenico. Ima osem stopenj in višja ko je stopnja, težje so vaje. Priporočljivo je, da si poleg vadbe tudi vegetarijanec, tudi sama sem, ker k takšni vadbi tak način prehrane sodi zraven. Joga prihaja iz Indije, tam pa so več ali manj vsi vegetarijanci. Če želiš zdravo živeti, se je pač treba zdravo prehranjevati. Ni vse samo vadba. Za zadovoljiv rezultat je potrebna kombinacija enega in drugega.

Lep pozdrav. ohmy.gif
  • 0
barby

#13 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 23 July 2005 - 10:57 AM

Jst naredim ponavadi nekaj krogov pozdrava soncu, preden delam vaje za hrbtenico. Sicer te vaje izvajam zaradi nepravilne drže, pozdrav soncu sem pa dodala kot nekakšno ogrevanje...
  • 0

#14 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 25 July 2005 - 03:03 PM

ker je kar podobna stvar (vsaj zdi se mi) bom kar tukaj nadaljevala.

Zanima me kako je kaj s Pilatesom - ali katera hodi, obcutki, priporocila, mnenja!

In primerjava s jogo!

Hvala!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#15 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 August 2005 - 02:35 PM

Ja, jaz sem hodla na prvo stopnjo lani jeseni. Pa je blo super. Ampak se vseeno nisem odločla vpisat v drugo stopnjo. Drugače pa, če kero zanimajo vadbe si lahko urnik ogledate na tej spletni strani:

http://www.joga-v-vs...-zivljenju.org/ Kliknite zgoraj DRUŠTVA pa izberite svoj kraj, potem pa poiščite vadbe v svojem kraju. Vadba je kvalitetna, vaditelji prijazni in izjemnoo gibčni!!
  • 0

#16 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 09 August 2005 - 03:06 PM

QUOTE(¤PunChkA¤)
Ja, jaz sem hodla na prvo stopnjo lani jeseni. Pa je blo super. Ampak se vseeno nisem odločla vpisat v drugo stopnjo. Drugače pa, če kero zanimajo vadbe si lahko urnik ogledate na tej spletni strani:

http://www.joga-v-vs...-zivljenju.org/ Kliknite zgoraj DRUŠTVA pa izberite svoj kraj, potem pa poiščite vadbe v svojem kraju. Vadba je kvalitetna, vaditelji prijazni in izjemnoo gibčni!!


jst delam duma jogo po knjigah in videokasetah. me pa zanima tole društvo. jst se bom probala vpisat če mi bo s cajtom znesl.
aja še eno vprašanje glede tega društva. moja sestrična ma 14 letno frklco k bi rada hodila na jogo in me zanima če kera ve kje bi lahk hodila s svojimi vrstniki.ker korkl sm vidla na tej strani je za predšolske pa šolske otroke(7-11 let) kaj pol nej bi bla ona kr pr odraslih?
  • 0

#17 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 August 2005 - 03:15 PM

JAGODA No, tut jaz sem 14 letna frklca oops.gif ! Hodla sem pa z svojo sestro (19 let) pa mamo njenega fanta (okrog 40 let). V skupini sem bla najmlajša ampak ni blo težav ker sem bla skoncentrirana in zagnana. Torej hčerka od tvoje sestrične se lahko vpiše v skupino joge za odrasle.
  • 0

#18 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 09 August 2005 - 03:18 PM

QUOTE(¤PunChkA¤)
JAGODA No, tut jaz sem 14 letna frklca oops.gif ! Hodla sem pa z svojo sestro (19 let) pa mamo njenega fanta (okrog 40 let). V skupini sem bla najmlajša ampak ni blo težav ker sem bla skoncentrirana in zagnana. Torej hčerka od tvoje sestrične se lahko vpiše v skupino joge za odrasle.


sej s tem ko sem rekla frklca nism mislila nič slabega wink.gif tko da ne bi blo kakih zamer wink.gif bom pa povedala tole novičko sestrični ampak ne vem če bo njena hčerka za to ker bi bila rada v skupini kjer bi bila z njenimi vrstniki ermm.gif tega je pa zelo malo(če sploh je)
  • 0

#19 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 August 2005 - 03:19 PM

Jagoda sploh ni zamere. Nasprozno. Tudi ti si enkrat imela 14 let wink.gif ! Mislim, da taka skupina ne obstaja, razen če bi si punca želela hoditi v skupino z mlajšimi od sebe (9,10 let..) ermm.gif:
  • 0

#20 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 August 2005 - 03:20 PM

Nasprotno. [sem se zgoraj malo zmotla] oops.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users