Jump to content


Photo

SAMOZAVEST ?


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#21 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30610 posts
  • Location:Primorska

Posted 09 December 2006 - 12:16 PM

Pr men to nima veze s kilami, kot je očitno pri večini, hehe.
Imam jih namreč kar nekaj preveč (skor 10?? mad.gif ), sam vedno znova slišim, da delujem ful samozavestno. Sama sicer ne mislim čist tako, tako da ne vem, a se sam na zunaj tako kaže, nekako neodvisno od moje zavesti ali pa imam sam napačno predstavo o svoji samozavesti.
Ma sm čist zadovoljna, edino rada bi se znebila tega, da si v večji družbi nekak ne upam kej dost stegovat jezika, ampak se raje držim bolj v ozadju, ne maram pač preveč izstopat in sploh biti v središču pozornosti, ne vem, a je to kaj povezano s samozavestjo,
po pravici povedano pa me tud zanima ne, ker se s tem sploh ne ukvarjam, zdej sm se lih mal zamislila.
  • 0

#22 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 09 December 2006 - 12:40 PM

Saj zdaj s to sledečo izjavo ne bom nobene amerike odkrila tongue.gif , ampak... pri meni je tako, da je vse odvisno od mojega počutja. Lahko se oh in sploh zrihtam, ampak če je moje počutje v nuli, se sama sebi zdim down.gif Sem se naučila, da se me mnenja drugih ne 'dotaknejo', ker povečini vsa izhajajo iz nevoščljivosti in njihovega obupnega truda, da bi nekoga mal pokritiziral.... Na splošno pa je moja samozavest kar na solidni ravni...
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#23

  • Guests

Posted 09 December 2006 - 01:01 PM

Sem precej samozavestna zadnje čase. Pri meni (ne)zadovoljstvo z zunanjim videzom nima posebnega pomena v kontekstu samozavesti. Lahko mi nekdo reče, da sem lepa, pa če se sama tako ne počutim, je njegov komentar zame brez pomena (seveda se mu vseeno zahvalim za kompliment, toliko olike pa le imam biggrin.gif ). Samozavest mi da občutek, da sem zadovoljna s seboj, s svojim delom, s svojimi odnosi z ljudmi (na delovnem mestu in zasebno), samozavestna sem, ko vem, da vse, kar počnem, počnem s strastjo, da čutim, da res živim. smile.gif
  • 0

#24 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 09 December 2006 - 02:36 PM

Jst mam zelo, zelo, zelo nizko samozavest in le zaradi videza. ermm.gif Natančneje zaradi nosa. Že res, da se sliši smešno, sam jst sama sebe res ne maram. Zarad nosa se ne maram slikat in tudi na skupinskem fotografiranju v šoli sem bila nazadnje v 6. razredu. Ampak ljudje mi kar naprej govorijo kok samozavestna jim delujem. Čudno. Pomoje sem zarad tega smotanga nosa zakompleksana že od ene 4 leta in mi je res velik problem. cry.gif ermm.gif Sej skušam razmišljat v smeri, da mogoče pa ni tok gorzn, pa da je neki posebnga na men, sam ne gre, nisem take vrste človek. Komi čakam, da bom stara 18 in da si bom šla lahko nos popravt, to je res edina stvar, ki me tolaži. rolleyes.gif huh.gif Druga stvar je pa še diabetes, ker folk učasih ravna z mano kot da sem umsko prizadeta. blink.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#25 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 December 2006 - 03:12 PM

Uh, pri meni je tudi odvisno od razpoloženja in okolice.
Če sem s svojo družbico, je use ok.
Ma če se znajdem kje, kjer nobenga ne poznam in v tistem trenutku vsi bulijo u mene ..
Pol gre ta samozavest u tri pisane marjetice. rolleyes.gif

Mnenje drugih o meni me sicer ne zanima in se s tem sploh ne ukvarjam, ampak je na tem svetu na žalost ena oseba, ki mi s svojimi pripombami zbije samozavest na nulo.
Ej kaj čmo. Morjo tuj taki obstajat kaj, itak je stvar samo u tem da na meni zdravi svoje komplekse laugh.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#26 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 09 December 2006 - 11:44 PM

.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#27 Ewa

Ewa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1866 posts

Posted 10 December 2006 - 06:05 PM

u šoli use učitlce pravijo da sm "ful" samozavestna...sam mni se zdi da to sam zgleda tk...ko, ko je pa treba samozavest res pokazat, na kakem slikanju za book al pa kako podobno sranje...takrat pa te samozavesti ni nikjer več down.gif
  • 0

#28 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 10 December 2006 - 06:19 PM

slikanje za book ? hmm.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#29 Ewa

Ewa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1866 posts

Posted 10 December 2006 - 06:26 PM

ja...?
  • 0

#30 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 10 December 2006 - 06:28 PM

verjetn manekenski sleng...
  • 0

#31 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 10 December 2006 - 06:39 PM

ja Ewa, nism jz v kšnih manekenskih vodah, bi bla vesela, če razložiš, kaj nj bi pomenilo, da se slikaš za book v tvojem primeru
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#32 Ewa

Ewa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1866 posts

Posted 10 December 2006 - 06:44 PM

ja, okei, nism vedla česa ne razumeš biggrin.gif pač, modna agencija organizira slikanje za book, ta book, pa morš pol vedno prinest če greš recimo na kako avdicijo za fotomodele, al pa kaj podobnega, slike v booku so pač gradivo na podlagi katerga ponavadi (!!!) zbirajo ljudi na kakih avdicijah.
  • 0

#33 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 10 December 2006 - 06:45 PM

to vem, samo se ti slikaš za modne agencije pri 13ih letih ??
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#34 Ewa

Ewa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1866 posts

Posted 10 December 2006 - 07:11 PM

aja...ja pa sei se ne ZA modne agencije...modna agencija to sam ORGANIZIRA...hodim pač na manekenski tečaj, al kk se temu reče.in pol se u okviru tega slikamo.
  • 0

#35 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 10 December 2006 - 07:12 PM

no, tko povej, zdej razumem smile.gif


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#36 Ewa

Ewa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1866 posts

Posted 10 December 2006 - 07:17 PM

okei...! wink.gif
  • 0

#37 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 December 2006 - 08:28 PM

Minnie - pijana gor ali dol, čestitam ti za tako odkritosrčen tekst. Na žalost je malokdo sposoben biti tako odkrit in brez dlake na jeziku (večinoma se strašno sramujemo in v vato zavijamo lastne pomanjkljivosti, tudi jaz sem takšna - ker manj boli, hehe). Še zmeraj pa je res, da smo sami sebi najbolj ostri razsodniki in to le imej včasih v mislih. Verjetno te okolica ne vidi tako, kot se vidiš sama, s tvojim ciničnim in podcenjujočim pogledom na samo sebe. Bi rekla, da nisi egoistična grdonosa razvalina, kot se vidiš sama. Ali pa si, vendar si še zmeraj tudi marsikaj drugega - marsikaj svojstvenega, zanimivega, pozitivnega.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#38 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 13 December 2006 - 10:27 PM

jah, jaka muda je nažgan pisat karkoli pač že, mene osebno veliko bolj intrigira to, kar si kdo upa o sebi (predvsem s kritičnega stališča) napisat pri polni razsodnosti. vse preveč razpasen rek 'in vino veritas', ker se nikakor drugače več ne upa resnica govorit in je pijanost prekrasen izgovor.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#39 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 December 2006 - 11:48 PM

Jaz bi zase rekla, da sem malo premalo samozavestna. Stanje se je od konca srednje šole sicer popravilo, ampak še vedno se raje držim v ozadju, ko se je treba (predvsem javno) izpostavit. Se mi zdi, da sem ravno zato velikokrat v srednji šoli ob ustnem spraševanju dobila slabšo oceno, kot bi si jo zaslužila glede na realno znanje.
  • 0

#40 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 15 December 2006 - 01:39 PM

Ok, jst res ne vem več kaj naj si mislim.
V pondeljek me je nekdo označil kot 'preveč samozavestno' in mi svetoval 'naj se spustim stopničko nižje', danes pa mi nekdo drug butne vn da sem premalo samozavestna in mam kao 'sindrom starejšega brata' blink.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users