Jump to content


Photo

Spet Nohti


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 August 2005 - 06:51 PM

Upam, da takšna tema še ni bila odprta ... zanima me, če ima katera podobne težave kot jaz. Imam naravnost obupne nohte!! rolleyes.gif blink.gif Oblika je sicer v redu, tudi rastejo mi še kar hitro, vendar pa se mi groooozno slojijo!

To se mi ne dogaja samo ko so nohti daljši, ampak tudi pri čisto kratkih oz. takoj ko se pojavi tisti beli del. Sploh ne vem kaj naj naredim, ker enostavno ne morem imet daljših nohtov ker ... izgleda res obupno. blink.gif

H kozmetičarki ne bi rada šla oz. si rednih obiskov kot srednješolka niti ne morem privoščit, me pa zanima, če pozna katera kakšno dobro kremico ali pa kakšne kapsule za pojest, ki bi pomagale.

Hvala za odgovore! wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 August 2005 - 07:04 PM

Meni se kakšen tu pa tam tudi sloji. Še dobro, da ne maram dolgih nohtov. Zato imam pač kratke. Meni ful pomaga kremca Dikla, o kateri smo že veliko pisale.
Se mi zdi pa, da so vitaminske tabletke B Complex (dobi se v lekarni) za lep(š)e nohte (in lase).
Pa slišala sem že tudi za oljno kopel za nohte. Oljčno olje se dobi v lekarni in potem roke namočiš za ene pol urce noter. Baje ful pomaga, če to prakticiraš 1x tedensko.
Drugače pa je tudi pomembno uporabljat kvaliteten odstranjevalec laka za nohte (brez acetona, kajpak) - jaz imam od Dikle.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#3 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 26 August 2005 - 07:34 PM

V lekarni se sigurno dobi več sort raznih vitaminskih tablet.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 August 2005 - 07:35 PM

Ja ampak tega je ogromno in mene zanima kaj je najboljše prav za nohte ... no pa sej verjetno če vprašam v lekarni, mi bodo menda znali povedat?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 Kr_ena

Kr_ena

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 26 August 2005 - 08:21 PM

Mam popolnoma iste probleme. Ful grozno sad.gif
  • 0
Just me;)

#6 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 27 August 2005 - 11:42 AM

ja,b kompleks,zakaj ne bi probala?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#7 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 27 August 2005 - 12:03 PM

Jst sm si pa nehala nohte grist biggrin.gif , tko da mam zdej že dost douge, samo se še ful krhki sad.gif
  • 0

#8 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 28 August 2005 - 01:45 PM

Jaz uporabljam kremo Dikla pa še eno kuro z biotin tabletkami sem nardila! Zaj se mi že kr nekaj mesecev ne slojijo več. Dikla stane okoli jurja, tablete pa mislim da 1300 al nekaj takega!
  • 0
user posted image

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 August 2005 - 06:30 PM

Metuljčica kje pa dobiš te tablete in kako točno se jim reče? oops.gif

Jaz sem zdej začela uporabljat od Oriflame Nail & Cuticle Fortifier, tako olje za krepitev nohtov in obnohtne kožice, pa bomo videli, če bo kaj pomagalo. Mislim pa vseen nabavit še Diklo in tiste tablete, da bo res zaleglo. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 28 August 2005 - 06:33 PM

Reč se jim biotin in so prav za nohte in lase, dobila pa sem jih v lekarni in eno zjutraj in zvečer zgrizeš. Meni so mele malo tak hecen okus...smile.gif
  • 0
user posted image

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 August 2005 - 06:36 PM

Hvala, Metuljčica. Se kar jutri odpravim po njih! wink.gif Samo to mi še povej, po približno kolikšnem času si opazila spremembe?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 28 August 2005 - 07:09 PM

Polek vitaminskih preparatov za uživanje je potrebno tudi fizično poslrbeti za zdrave nohte. Vse se začne pri tehniki piljenje in kakovostni pilici. Vsekakor je pomembno tudi, da so nohti ZMERAJ nalakirani, tudi ploskev spodaj in ob strani. Saj ni treba da je lak barven, lahko je tudi prozoren. Tudi prepogosta uporaba odstranjevalcev je za nohte slaba, pa četudi so zelo "blagi".

Vsi ti skupni dejavniki - pa rezultat ne izostane.

lpj
  • 0

#13 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 29 August 2005 - 07:59 AM

Točno tako, kot je Jadranka napisala. Pomaga kakšen kvaliteten lak. Jaz imam od L´Oreala mat lak za utrjevanje, ki ga uporabljam samostojno ali kot podlak. Poleg tega ful škodi nohtom pomivanje posode na roke, zaradi detergentov, ki so tako agresivni.
  • 0

#14 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 29 August 2005 - 08:04 AM

meni so se tudi neznansko slojili nohti in sem jih mazala z laki, in neko kremco in ni blo nič boljše. nakat sem na forumu prebrala, da pomagajo neke tablete, ki imajo malo več bkompleksa im podobnih stvari, mislim, da so od medexa (sam nisem lih 100%) in sem jih jemala in aje blo boljše. od tega je kako leto in se na srečo ni ponovilo.
predlagam ti, da povprašaš v lekarni. stale so okoli 1k.
  • 0

#15 *Ar|anchY*

*Ar|anchY*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 532 posts
  • Location:kranj

Posted 29 August 2005 - 10:19 AM

Jaz pa jem vitamine B-kompleks, ki sem jih kupila v dm-u in pa zj sm si kupila se od Jessice lak za krhke nohte. biggrin.gif
  • 0

#16 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 29 January 2006 - 12:31 PM

Ker nisem hotela odpreti nove teme sem se odločila, da bom pisala kar sem.

Zanima me, če ima še katera od vas probleme z belimi lisami na nohtih? Jaz jih imam res že zelo dolgo in ne vem kako naj se tega znebit. Zelenjava in sadje sta pri meni redno na jediniku, tako da to ne bi smel biti problem. ermm.gif

Kako naj se lotim te nadloge?
  • 0

#17 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 January 2006 - 01:20 PM

Jst sm opazla da jih ponavad več kadar sem živčna, ponavad na koncu šolskega leta, k tud mn jem in pol jih tud po 2 lisi na prstu. Sm na srečo mi pol prerastejo. Zdele mam sam eno pa še to mn opazno.
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#18 Juliet

Juliet

    odvisnik

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 3705 posts
  • Location:New Village, Celje
  • Interests:kr dost stvari...

Posted 13 February 2006 - 03:26 PM

Mene pa zanima, če mi zna katera povedat, kako se znebiti obnohtne kožice, in kaj priporočate nasplošno za nohte, kajti jst imam nohte po domač povedan popolnoma "u kurcu", pa takšne hecne cele... tak da če mate kake ideje kaj storit, da bi mela bolj zdrave nohte napišite kaj.

Hvala biggrin.gif laugh.gif wink.gif
  • 0

#19 Dudu

Dudu

    sramežljivec

  • Člani
  • 94 posts

Posted 04 March 2006 - 08:51 PM

QUOTE(Juliet)
Mene pa zanima, če mi zna katera povedat, kako se znebiti obnohtne kožice, in kaj priporočate nasplošno za nohte, kajti jst imam nohte po domač povedan popolnoma \"u kurcu\", pa takšne hecne cele... tak da če mate kake ideje kaj storit, da bi mela bolj zdrave nohte napišite kaj.

Hvala biggrin.gif laugh.gif wink.gif


Juliet poskus od Vitaskin Beauty Cuticle remover - men res ful pomaga, pa še cena je nizka biggrin.gif
  • 0
user posted image It's not allways rainbows and butterflies it's compromise that moves us along...

#20 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 March 2006 - 10:36 AM

Samo ne boste verjele, men so se nohti popravl, ko sem nehala z razno uporabo olčkov, kremic... za nohte. Le lak in to je vse. Tudi nobenih vitaminov ne jem. Ravno tako, pa sem imela problem s cepljenjem nohtov, krhkostjo in razslojevanjem.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users