Jump to content


Photo

Religije


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#41 Lucien

Lucien

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 261 posts

Posted 03 November 2006 - 07:45 AM

QUOTE(Darla @ 2. 11. 2006 - 23:18) View Post

Malo pozno, ampak vseeno ... sem vedla, da boš zgrabil vabo biggrin.gif Ne mislim nič slabga, vsak ima pač svoj prav, a ne.

ps. verjamem tudi v tisto, kar čutim (pač nisem napisala na tak način), seveda ne zanikam ljubezni, strahu ... za te stvari vsi vemo, da obstajajo. Za obstoj boga pač ni dokazov in nihče me ne bo prepričal v nasprotno, pa me lahko še stokrat ozmerjaš z ničvredno materialistko.

Sicer pa, v tolažbo vsem vernikom ... vsaj kar se tiče največje pedofilske organizacije na svetu (beri: RKC) ... po mojem še ne bo tako kmalu propadla. Če je nategovala ljudi zadnjih 2000 let, jih bo še naslednjih 2000. Na žalost.


Bogme, bogme....
  • 0

#42 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 03 November 2006 - 02:08 PM

QUOTE(Darla @ 3. 11. 2006 - 1:18) View Post

Sicer pa, v tolažbo vsem vernikom ... vsaj kar se tiče največje pedofilske organizacije na svetu (beri: RKC) ... po mojem še ne bo tako kmalu propadla. Če je nategovala ljudi zadnjih 2000 let, jih bo še naslednjih 2000. Na žalost.


rolleyes.gif Čemu pa zakaj pa kako misliš, da bi bil tvoj post v tolažbo vernikom? Zaradi nategovanja naslednjih 2000 let? biggrin.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#43 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 03 November 2006 - 03:05 PM

QUOTE(Darla @ 3. 11. 2006 - 1:18) View Post

ps. verjamem tudi v tisto, kar čutim (pač nisem napisala na tak način), seveda ne zanikam ljubezni, strahu ... za te stvari vsi vemo, da obstajajo. Za obstoj boga pač ni dokazov in nihče me ne bo prepričal v nasprotno, pa me lahko še stokrat ozmerjaš z ničvredno materialistko.


Sathya Sai Baba (iz knjige Summer Showers in Brindavan 1995)
"...Nevidne kvalitete so osnova za vidne lastnosti. Pravite, da je resnično samo tisto, kar lahko vidite. V preteklosti ste nakopičili karmo zaradi katere trpite, toda, ali karmo lahko vidite? Ni pametno zanikati stvari, ki se jih ne da videti ali dotakniti. Vidite lahko drevo z močnimi vejami. Znanstveniki na njem vidijo sadove, veje in listje, ki so očitni. Duhovnost pa zaznava nevidne korenine. Ali veje brez korenin lahko obstajajo? Kaj je pomembnejše, veje ali korenine? Podobno, je nevidna sila osnova vidnega vesolja. Svet lahko vidimo in doživimo le zaradi delovanja te sile.
Še nekaj primerov. Ljubezen in vonj sta brez oblike, toda, zaznavamo jih. Ali jih lahko zanikamo zato, ker sta nevidna in neotipljiva? Torej, zakaj verjamemo vanje? Zato, ker imajo celo nevidne stvari svoje vidne ali otipljive manifestacije. Ljubezen je brezoblična, toda, mati, ki daje ljubezen, ima obliko. Vonj nima oblike, toda, dišeča roža jo ima. Blaženost je brezoblična, toda, Bog, čigar narava je blaženost, ima obliko!..."


No ja, se strinjam da ozmerjanje z ničvredno materialistko ne bi bilo na mestu. Ni moj namen prepričevati te v nasprotno, če malo razmišljaš, pa tudi ne boli... wink.gif

  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#44 Sanies

Sanies

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1113 posts

Posted 19 April 2007 - 06:37 PM

Mene p zanima, če lahko kdo odgovori na katero od naslednjih dveh vprašanj?Mam ju3 predstavitev in še nič narejenega.

Kako postati hindujec?Kaj moraš narediti, če želiš izstopiti iz hindujske vere?
Mogoče bi blo fajn če kdo ve za katero drugo vero-islam, krščanstvo, judovstvo, budizem. Hvala.
  • 0
Do We Need Distance To Get Close?IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users